Ian Xel Lungold: Kalendarz Majów - ewolucja

<< < (2/7) > >>

east:
Witaj konserwa .

No tak ,"forumowanie"   to już obsesja hehehe ;-)
Wspomniałeś o Świadomości.
To ja dodam coś od Świadomości , w kontekście czasu ...

Tekst: Robert Gorgol
Muzyka: Świadomość

"CZAS I ŚWIAT"

Jest taki czas, gdzieś pośród nas
którego chwila początek ma.
Początek ma, gdzieś w każdym z nas
Który zobaczyć jest trudno tak.
Jest taki świat, gdzieś pośród nas
Którego cząstką jest każdy z nas.
Miłości znak, w twym sercu świat,
Który na zewnątrz rośnie jak kwiat.
Jestem tym dla kogoś innego
Jestem tym dla siebie samego

http://www.swiadomosc.ovh.org/teksty.html

Lucyfer:
Cytat: Ian Xel Lungold

...ale ci goście mieli boski plan Oni go znali, a było 20 aspektów dzieła stworzenia.
Jak w DWUNASTOŚCIANIE - DWUDZIESTOBOCZNEJ FIGURZE GEOMETRYCZNEJ
http://www.youtube.com/watch?v=mwyucVRfA3c
Gwiazda Matka

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg107#msg107
TZOLKIN
Pierścień Glifów składa się z 20 pieczęci solarnych stanowi Lokalne Źródło Inteligencji oraz Siłę Planet Układu Słonecznego
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=340.msg1036#msg1036


W centrum "Kalendarza Majów" znajduje wyryty symbol Hunab-Ku - Pan Ruchu i Miary (tzw. Symbol Galaktycznego Serca, praprzyczyna Bytu, która jest źródłem 13 Tonów i Najwyższą Inteligencją Wszechświata).

 
Okrąg który otacza symbol Hunab-Ku to "Pierścień Trigramów - I Cing" ukazuje się jako układ ośmiu symboli, w każdym po trzy linie ciągłe, lub przerywane, we wszystkich możliwych kombinacjach. Przez podwojenie trigramów, otrzymujemy 64 heksagramy odzwierciedla to 64 trójkowe kombinacje nukleotydów w kodzie DNA, kod genetyczny jest trójkowy – trzy leżące obok siebie nukleotydy tworzą podstawową jednostkę informacyjną kodującą jeden aminokwas.
Kod genetyczny polega na trójkowej sekwencji nukleotydów (triplety). Przy czterech rodzajach istniejących nukleotydów (zasady purynowe: adenina, guanina, oraz zasady pirymidynowe: cytozyna, tymidyna) możliwe są 64 trójkowe kombinacje. Każdy aminokwas wchodzący w skład białek syntetyzowanych w komórce kodowany jest przez określoną kombinację trzech nukleotydów (kodon). Ponieważ istnieje 20 aminokwasów, większość z nich kodowana jest przez więcej niż jeden kodon tzw. degeneracja kodu genetycznego
 


Pierścien Trigramów otacza Pierścień 13 Tonów Stworzenia. zakresy funkcyjne fal, które przenoszą informacje oraz przekształcają energię.
                                                                                                                                                    http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.0                                       

east:
Słuchajcie, czy ktoś jest biegły może w  tłumaczeniu na nasze tych wszystkich symboli Majów ?  Chodzi mi na początek o kin urodzeniowy.
Kin 17 Czerwona Samoistna Ziemia.
Co to jest, jak to się odczytuje ? 
Ze strony wydawnictwa Pulsar uzyskałem diagram gdzie znajdują się takie pozycje , jak  "fala narodzin", "kin roku, rodzina solarna" , "harmonia 5-rezonansowa matryca", "kin narodzin", "niebieska chromatyka-klan nieba" itp, ale przyznam się, że mi to zupełnie nic nie mówi.
Zamówiłem książkę "Majowie - Tkacze Czasu, Gracze Uniwersum" po której spodziewam się odpowiedzi na moje pytania, ale z przyjemnością nawiązałbym kontakt z kimś, kto się od dawna interesuje kulturą Majów i potrafi interpretować ich diagramy.

Pozdr
East

Leszek:
Cytat: east  Sierpień 14, 2009, 13:45:53

Słuchajcie, czy ktoś jest biegły może w  tłumaczeniu na nasze tych wszystkich symboli Majów ?  Chodzi mi na początek o kin urodzeniowy.

Z tego co wiem, to Redmuluc się na tym zna. Spytaj jego. Ma swoje konto na naszym forum.
Pozdrawiam:)

east:
Cóż tu można jeszcze dodać do postu Lucyfera ?
Być może trochę uporządkowania heh .

Obrazek powyżej oznacza Hunab Ku. W naszym języku tłumaczy się to  Hunab -boska energia, Ku- piramida.
W książce  "Majowie Tkacze Czasu, Gracze Uniwersum czytam dosłownie , cytat
Cytuj

Hunab Ku jest twórcą ruchu i formy, a jego smbol-piramida -odzwierciedleniem świętej geometrii
.
W przypisach autor książki wyjaśnia co rozumie przez świętą geometrię powołując się na pisma Platona i ogólnie - wierzenia starych ludów , które przedstawiały uniwersalny wzór za pomocą różnych systemów symboli. Takie wyjaśnienie dokładnie pasuje do tego, o czym piszemy na tym forum.
Z naszych rozważań o świetej geometrii powinniśmy już skojarzyć spiralę w środku w/w obrazka ze złotą spiralą świętej geometrii. Tym właśnie jest to wyobrażanie .
W ogóle Majowie w swojej kosmologii często wykorzystywali spirale.
Co ciekawe. Dla Majów to, co ludzkie i to , co boskie jest zawsze jednym, zatem piramida jest również symbolem ciała ludzkiego .
O dacie  21 grudnia 2012  Majowie mówią w ten sposób  " Gdy 21 grudnia 2012  Słońce znajdzie się w centrum naszej galaktyki, dotrzemy do Centrum CZASU " ( to cytat z książki ).
Trzeba jednak pamiętać, że Majowie inaczej wyobrażają sobie czas. Nie sprowadza się on do konkretnej daty, lecz odpowiada bezczasowej i bezprzestrzennej rzeczywistości - wzorcowi w jaki utkane jest Uniwersum ( 13 tonów i 20 słońc ) .Jest to przejście na inny poziom świadomości i rzeczywistości wraz z przejściem naszego US  przez centrum galaktyki.
Ich święta księga podaje  opis tego, co się wydarzy :
Cytuj

"gdy pod koniec tego ciemnego czasu [ czas obecny ] mędrcy wszystkich ludów zgromadzili się znów na Wielkiej Radzie Strażników Wiedzy, piramidy otoczone były gęstymi chmurami.
Otworzyli zgromadzenie tańcem czterech kierunków nieba, odnowili więź z Matką Ziemia i Ojcem Niebem, a gdy zaintonowali pieśń do Wielkiego Ducha, chmury uniosły się  nagle ponad szczyty piramid, takż że mogli zobaczyć światła gwiezdnych ludów. Zapanowała cisza. Całkowity spokój. Zaczęli się wsłuchiwać w nieskończoność Uniwersum. Potem zerwał się wiatr, a poprzez jego szum dał się słyszeć głos, który mówił : " PRZYPOMNIJCIE SOBIE, KIM JESTEŚCIE i przypomnijcie o tym wszystkim na tej planecie, gdyż naszedł czas" . Był to głos przodków "
[/size]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg wataha-mgly eforex watahalupo storylife