Niezła kaska !!! - film

(1/2) > >>

miszka:
Naiwnych nie sieją.
http://www.youtube.com/watch?v=zISkL6aFYAk&feature=player_embedded

MEM HEI SHIN:
Cytat: miszka  Marzec 09, 2010, 01:13:22

Naiwnych nie sieją.
http://www.youtube.com/watch?v=zISkL6aFYAk&feature=player_embedded


Ano nie sieją.....

Wrzuć to jak możesz na www.cheops.darmowefora.pl

Ps.Chyba nie bywasz na tym forum, to ja to zrobię.

miszka:
No właśnie. Uprzedziłeś mnie, bo nie bywam, fakt i nie chce mi się rejestrować.

Echnaton:
Oni już zajęli swoje stanowisko w tej sprawie...
Swego czasu śledziłem poczynania Projektu Cheops. Interesowały mnie przede wszystkim sprawy czysto archeologiczne. Po cichu liczyłem że dostaną zgodę na prace w Gizie, dostali w Fayum przy piramidzie mułowej. Dobre i to. Znależli sporo kości krokodylich, kilka figurek i mumię. Można było nawet zgłosić swój akces do bezpośrednich prac przy wykopkach. Niestety, pewnie zbyt duża grupa archeologów/amatorów odstraszyła szefów fundacji i wykręcili się z tego pomysłu stawiając na tanią siłę roboczą bezpośrednio z Egiptu. Zahi Hawass główny zawalidroga w dostarczaniu pozwoleń, dostał pod koniec roku (na koniec swojej kadencji) funkcję sekretarza generalnego Najwyższej Rady Starożytności w Egipcie którą będzie pełnił DOŻYWOTNIO :) Podejrzewam, że ze zgodą na dalsze prace nic się nie zmieni.
Na dobrą sprawę nie wiem czego szukają docelowo ludzie z PCh w Fayum? Ja zadawalam się wszystkim wykopanym tam z ziemi. Nawet z okresu późnych dynastii, czy choćby przedmioty codziennego użytku tamtejszego plebsu. Pamiętam jak w latach '90-tych prof. Niwiński "odkrywał" grób Herhora. Sprawa była tak nagłośniona medialnie, że Pan profesor mógł się poczuć jak Howard Carter znalazłwszy grobowiec Tutenhamona. Jednak grobowca Herhora do dzisiaj nie znalazł... a pewnie już nieliczni tylko wiedzą że siedzi w Deir el-Bahari kolejny sezon i wciąż szuka.

http://www.egiptologia.pl/wyw_niwinski.html (wywiad z prof. Niwińskim)

Wracając do PCh, to tutaj Miszka trzeba uważać na dwie rzeczy. Pierwsza to TV i chęć oczernienia całego przedsięwzięcia przez tak pokazany obraz. Druga to jak dla mnie już dawno rozmyty cel Misji Projektu Cheops. Zdawkowa informacja w nowościach (raz na dwa trzy miesiące) że ktoś gdzieś pojechał, najczęściej te same osoby + więksi sponsorzy odpychają strasznie. Rezultaty projektu i cele mają się nijak. Tematu związanego z nadprzyrodzonymi zdolnosciami Pani Lucyny nie poruszam, gdyż nie jestem kompetentny ;)

Pozdrawiam

Szewc:
    Egipcjanom się nie dziwię że nie chcą dawac pozwoleń na kopanie, zwłaszcza amatorom. Przy takich wykopaliskach z Egiptu wywieziono już ogromną masę zabytków, więc nie chcą ryzykowac dalszych strat...

    Na szczęście jeszcze 2, 3 lata i skończy się gorączka z 2012 i tego typu inicjatywami, przynajmniej na jakiś czas.

    Co do zdolności pani Lucyny to Fundacja Naukowa Jamesa Randiego (James Randi Educational Foundation) oferuje 1milion dolarów każdemu kto zdoła udowodnic posiadanie paranormalnych zdolności...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

presta coffee psiakowaswora artystycznedziela pjure