Powitania, Kawiarenka i Hyde Park => Hyde Park - inne => Wątek zaczęty przez: Leszek Kwiecień 01, 2009, 11:21:48



Tytuł: Nowe technologie
Wiadomość wysłana przez: Leszek Kwiecień 01, 2009, 11:21:48
Jak kilka dni temu poinformowała ukraińska "Komsomolskaja Prawda" szesnastolatek z Zaporoża na Ukrainie wynalazł ładowarkę, która, czerpiąc energię z rosnącego drzewa, wytwarza napięcie czterokrotnie wyższe niż w zwykłym gniazdku.

Urządzenie mieści się w dłoni i przypomina bardziej dziecięcą konstrukcję z klocków lego niż prawdziwą ładowarkę. Nowość zdążyła już zdobyć pierwsze miejsce w ukraińskim konkursie młodych wynalazców i racjonalizatorów, w jury którego zasiadali profesorowie z wyższych uczelni.

(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21080/manta-ladowarka-400.jpeg)
Przykład ładowarki słonecznej

Młody konstruktor nazywa swoje urządzenie obrożą. Gadżet wytwarza napięcie około 900 V. Wbudowany konwerter napięcia przetwarza "drewniane" 900 woltów na 220. Urządzenie może się przydać podczas wycieczki za miasto, podczas której można naładować w ciągu 4 godzin telefon komórkowy lub podsłuchać muzyki za sprawą podłączonego doń odtwarzacza czy radia. Jak podał ukraiński dziennik, ilość wytwarzanej energii nie zależy od gatunku i wieku drzewa. Obrożę wystarczy tylko owinąć wokół pnia, poczekać pół godziny i podłączyć do wbudowanego gniazdka dowolny odbiornik energii elektrycznej.

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Nastolatek-wynalazca-niezwyklej-ladowarki,wid,10996537,wiadomosc.html

__________________________________________________________________________________________________


Maszyna do odczytywania myśli


Ta czapka z elektrodami służy do badania aktywności elektrycznej mózgu oraz przepływu krwi. Jej zadaniem jest śledzenie pracy umysłu związanej z prostym ruchem.
(http://grafik.rp.pl/grafika2/284806,290783,3.jpg)

Inżynierowie Hondy i laboratorium ATR zapowiedzieli, że dzięki tym badaniom uczą robota Asimo odczytywania sygnałów płynących z mózgu człowieka. Przekazywane są drogą bezprzewodową do robota, który w ślad za nimi wykonuje odpowiednie ruchy.


Podczas prezentacji w centrali Hondy w Tokio Asimo w odpowiedzi na sygnały płynące z mózgu człowieka zaczął poruszać rękami. Honda przyznaje, że technologia jest jeszcze niedoskonała. U każdego procesy w mózgu przebiegają w nieco inny sposób. Urządzenie potrzebuje dwóch do trzech godzin „treningu”, aby poprawnie odczytać myśli.
http://www.rp.pl/artykul/2,284806_Maszyna_do_odczytywania_mysli.html


Tytuł: Technologia fal milimetrowych (w uzdrawianiu) [PL]
Wiadomość wysłana przez: Leszek Maj 18, 2009, 02:03:17
Enigma: Technologia fal milimetrowych (w uzdrawianiu) [PL]


http://wp.tv/i,Enigma-Technologia-fal-milimetrowych,mid,168074,klip.html


Tytuł: Dziury w Niebie - HAARP i udoskonalone technologie Tesli [PL]
Wiadomość wysłana przez: Leszek Maj 18, 2009, 02:04:12
Holes In Heaven? HAARP And Advances In Tesla Technology - Dziury w Niebie? HAARP i Udoskonalone Technologie Tesli

HAARP czyli "Program Badania Aktywności Zorzy Polarnej przy Użyciu Wysokich Częstotliwości" to kontrowersyjny, gigantyczny nadajnik radiowy umiejscowiony na Alasce. Z pozoru służyć ma badaniom potencjału jonosfery w celu poprawy komunikacji, nawigacji i elektronicznego nadzoru.
Program prowadzony i sponsorowany jest przez armię Stanów Zjednoczonych i jak łatwo się domyślić ma oczywiście, jak zawsze charakter "pokojowy". HAARP m.in. potrafi zakłócać i kontrolować systemy łączności i sieci energetyczne, niszczyć satelity na orbicie i międzykontynentalne pociski balistyczne, dokonywać podziemnej tomografii (prześwietlać Ziemię), modyfikować pogodę - wywoływać w wybranym miejscu globu huragany, powodzie, a nawet trzęsienia ziemi, tworzyć na niebie dowolne wzory (rysunki) oraz sterować i manipulować ludzkimi umysłami.
(http://img239.imageshack.us/img239/5194/holesinheavenhaarpandad.jpg)


Dziury w Niebie - HAARP i Udoskonalone Technologie Tesli - cz. 1/5

Lista odtwarzania YouTube:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=4E4003A324222695

Więcej:
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=6245


Tytuł: Google Wave - nowy wymiar komunikacji w sieci (wideo)
Wiadomość wysłana przez: Leszek Maj 30, 2009, 11:03:20
Google Wave - nowy wymiar komunikacji w sieci (wideo)
29 maja 2009
http://di.com.pl/pic/photo/lead/Google_Wave_logo_DI_1243596294.png


Usługę, która łączy w sobie e-mail, komunikator i narzędzia do współpracy zdalnej, zaprezentowała wczoraj firma Google. Zapowiedzi te początkowo wydają się nieciekawe, ale można zmienić zdanie, kiedy obejrzy się demo nowej usługi zaprezentowane na konferencji Google I/O. Smaku całości dodaje fakt, że Google Wave ma być platformą open source, a Google otwarcie stawia sprawę, że liczy właśnie na niezależnych deweloperów.

http://di.com.pl/news/27076,0,Google_Wave_-_nowy_wymiar_komunikacji_w_sieci_wideo.html
http://www.youtube.com/v/v_UyVmITiYQ&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/v_UyVmITiYQ&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295"></embed></object>


Tytuł: Odp: Nowe technologie
Wiadomość wysłana przez: (Nie)Ja Czerwiec 15, 2009, 15:00:43
ostatnimi czasy w wielu miejscach na świecie pojawiają się piękne tęczowe chmurki.. pojawiły się także na krótko przed trzęsieniem ziemi w Chinach w maju 2008..

Dzieło Natury czy tajemniczy projekt HAARP?


http://www.youtube.com/v/KKMTSDzU1Z4&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KKMTSDzU1Z4&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

http://www.youtube.com/v/hzVamNQzfYA&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/hzVamNQzfYA&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


Tytuł: Prąd bez kabla? To już nie fantastyka naukowa
Wiadomość wysłana przez: Leszek Lipiec 26, 2009, 10:43:29
Prąd bez kabla? To już nie fantastyka naukowa

Na konferencji TED Global w Oksfordzie zademonstrowano system, który może zasilać różne urządzenia bez użycia kabli - informuje serwis BBC News-Technology.

Prezentacji telefonów i przenośnych telewizorów, które można ładować bezprzewodowo dokonał Eric Giler z amerykańskiej firmy Witricity. Jego zdaniem takie systemy mogłyby zastąpić kilometry kabli oraz miliardy jednorazowych baterii. Około 40 miliardów jednorazowych baterii rocznie jest zużywanych w miejscach odległych tylko o kilka metrów od źródła taniej energii. Jednocześnie wydaje się biliony dolarów na budowę sieci energetycznych.

Podczas pokazu zaprezentowano ładowane bezprzewodowo telefony Google G1 oraz Apple iPhone a także płaski telewizor, który działa po zawieszeniu na ścianie - bez potrzeby podłączania szpecących kabli.

System bezprzewodowego zasilania wykorzystuje prace fizyka Marina Soljacica z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Chodzi o przekazywanie energii dzięki elektromagnetycznemu "rezonansowi" pomiędzy zasilającym nadajnikiem a zasilanym odbiornikiem. Zarówno nadajnik, jak i odbiornik są zaopatrzone w odpowiednią cewkę o identycznych właściwościach - przystosowaną do wysyłania fal o niskiej częstotliwości i długości około 30 metrów. Jeśli odbiornik znajdzie się w pobliżu nadajnika, automatycznie zacznie pobierać energię, ładując akumulator.

Zdaniem przedstawicieli Witricity w taki sposób można by zasilać zarówno laptopy i telefony, jak i implantowane ludziom urządzenia elektryczne oraz elektryczne samochody. Zgłosiła się nawet firma, która chce produkować zasilane bezprzewodowo, podgrzewane psie miski.

Nad bezprzewodowym przekazywanie energii pracowali już pod koniec XIX wieku Thomas Alva Edison oraz Nikola Tesla, jednak z ograniczonym powodzeniem.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prad-bez-kabla-To-juz-nie-fantastyka-naukowa,wid,11346425,wiadomosc.html?ticaid=1873a


Tytuł: Odp: Nowe technologie
Wiadomość wysłana przez: east Wrzesień 02, 2009, 19:13:40
To może wkrótce WitriCity bedzie moglo zasilać także ten wynalazek  -  rower z napędem elektrycznym  rozwijający prędkość ... uwaga  .. do 80 km /h

http://www.youtube.com/v/ahr9sUnqfeM&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=pl&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ahr9sUnqfeM&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=pl&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></embed>

eROCKIT obsługuje się tak samo jak rower. Naciska się na pedały, żeby wprawić w ruch pojazd i żeby przyspieszyć. Przedni i tylny hamulec podobnie jak w bicyklu umieszczony został przy kierownicy. Rozwiązania technologiczne wykorzystane do stworzenia tego pojazdu umożliwiają elektroniczne obliczenie siły mięsni wytwarzanej przez rowerzystę. Wartości te są rejestrowane i multiplikowane 50 krotnie. Dzięki temu eROCKIT umożliwia rozwinięcie prędkości do 80 kmh.

dokładniejszy  opis tego  "cuda" tutaj : http://www.przejdznaswoje.pl/artykuly/erockit-czyli-pomysl-na-motoryzacyjna-hybryde

Koszt tego rowerka to jakieś 120 000 zł ,ale ujrzeć miny wyprzedzanych - bezcenne :)
Zresztą na stronie erockit.net możemy przeczytać autorskie wrażenia z jazdy tym wynalazkiem :
"The highly emotional coupling of the electric motor with the muscle power of the rider delivers a feeling of possessing unnatural powers and a racing feel that is amplified by the physical effort exerted"
"Uczucie nadnaturalnych mocy " hmhmhm już mi się podoba ..

A tutaj nawet lepszy wynalazek ;)
http://www.youtube.com/watch?v=a-7iSmC4s5A
Pomijając całą merytoryczną stronę zagadnienia to nareszcie ktoś wpadł na znakomity pomysł jak wykorzystać nadmiar energii u swojej kobiety ;) . Jakoś nikt z komentujących na YT nie zauważył tego jak się kobieta-silnik męczy .... albo uznał to za oczywistość  heheh ( to tak żartem of course )






Tytuł: Odp: Nowe technologie
Wiadomość wysłana przez: east Wrzesień 02, 2009, 19:19:25
A propos Tesli .. Nie powiedział on swojego ostatniego słowa, a jego auto napędzane elektrycznością ( jeszcze co prawda nie darmową )  już jest w seryjnej sprzedaży   
Cytuj
Samochód elektryczny przyśpieszający szybciej niż Porsche? Niemożliwe. A jednak. Dokonali tego konstruktorzy firmy Tesla Motors
Moc – jeden silnik elektryczny o mocy 248 KM (!!), i co jest najważniejsze w tego typu pojazdach zasięg – 350 km (!!), na jednym ładowaniu.(..) koszt przejechania 1km kształtuje się na poziomie 4-5 gr (producent)
link http://www.przejdznaswoje.pl/artykuly/tesla=-elektryczny-super-samochod


Tytuł: Bardzo Ważne (Advanced Dielectric Radiation trap)
Wiadomość wysłana przez: Etienne Luty 04, 2010, 10:07:45
Witam wszystkich

na wstępie chciałbym zaznaczyć że niema żadnego działu w którym mógłbym umieścić ten wątek, przydały by się jakieś... "WYNALAZKI" chyba że administracja twierdzi że by się... nie przydały.

ADR - skrót od Advanced Dielectric Radiation trap
urządzenie wymyślone przez polskiego inżyniera Stanisława Wosińskiego
które to otrzymało Złoty Medal wszech kategorii przyznany przez Jury 15 Światowego Zjazdu Geniuszy w Tokio (XI 2001 r.)

i nie mam co dalej opowiadać tylko, to trzeba poznać...
podaję adresy:
Cytuj
http://www.escape.com.pl/old/adr-4.htm
http://www.biomagnetica.pl/index.php?id=41
http://www.skarbnicazdrowia.pl/index.php?products=product&prod_id=81
http://www.adr.com.pl/

Podając tyle adresów mam na uwadze tylko to że w opisach użyto praktycznie tych samych zdjęć i wykresów ale różnych rozmiarów.


PS: żeby was zainteresować, dlaczego nadrukowane kształty na "ADR - Protect" kojarzą się mocno ze świętą geometrią ?
Nie mam niestety ADR-4 w domu żeby wam opowiedzieć czy jakoś działa, mogę wspomnieć jedynie że mój brat ma i jest zadowolony. Ale mam ADR - protect którego używam do komputera [laptop] który wpływał na mnie źle ponieważ [WLAN] gdy siedziałem blisko i dość długo, teraz nie czuje się źle gdy przesiaduję długo przy PC.


Tytuł: Odp: Ruch ciała i przepływ energii
Wiadomość wysłana przez: east Luty 05, 2010, 11:37:50
Nie wiedziałem gdzie zamieścić film o tym w jaki sposób TECHNICZNIE  powstają wiry bez dostarczania żadnej energii , a ponieważ ten temat jest o przepływie energii,  więc zamieszczę ten filmik tutaj .

http://www.youtube.com/v/RagPPrHUMTY&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=en_US&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/RagPPrHUMTY&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=en_US&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></embed>

Zwróćcie uwagę, że we filmie wiatrak jest od początku pasywny.To tylko konstrukcja , można by powiedzieć, że to taka  "geometria przestrzeni" przez którą powietrze jest zasysane do środka, a z tyłu robią się wiry. Wiry , które bardzo przypominają naszą "świętą spiralę" I to wielokrotnie się nakładającą. Ciekawym jest, gdyby tak pokazać tą animację z wirami z tego filmu nie z boku, a od tyłu, to czy zobaczylibyśmy wzór "roselike"  ?

jak powstaje wir
http://docs.google.com/leaf?id=0B0QsfSXfDekwMTdlOGY5YmYtZjdkZi00OTg4LWFkY2UtZjZhYTVmOWRlMjNl&hl=pl

http://docs.google.com/leaf?id=0B0QsfSXfDekwYWZiODA4OTItODcwNC00NGNiLWFlYjAtNTJjNmRhNThkNzlh&hl=pl

http://docs.google.com/leaf?id=0B0QsfSXfDekwZWE2OWRmMjQtMjZkMi00Y2RkLWFmMzYtZDliOWQ5OTQwNTYz&hl=pl




Tytuł: Odp: Bardzo Ważne (Advanced Dielectric Radiation trap)
Wiadomość wysłana przez: radoslaw Luty 05, 2010, 13:24:41
Witaj Etienne!

Myślę że zaprezentowane przez Ciebie urządzonko może działać, ale w dużo większym stopniu będzie działać takie cudo:

(http://www.fractalfield.com/implodernozzle.jpg)
http://www.fractalfield.com/ (http://www.fractalfield.com/)

Zaprojektowane przez Wintera, nie wiem jak z patentem, ale wykonanie za pomocą technologii CNC nie powinno stanowić problemu.

pozdrawiam



Tytuł: Odp: Bardzo Ważne (Advanced Dielectric Radiation trap)
Wiadomość wysłana przez: Etienne Luty 05, 2010, 15:34:20
o. wreszcie mi ktoś pokazał to cudeńko od Winter'a , nie mogłem znaleźć xD DZIEKI
swoją drogą, jak zaprojektował, nawet jak ma patent to mógłby się podzielić samym projektem, to by się ktoś starał zrobić :P


Tytuł: Odp: Bardzo Ważne (Advanced Dielectric Radiation trap)
Wiadomość wysłana przez: Leszek Luty 05, 2010, 17:44:05
o. wreszcie mi ktoś pokazał to cudeńko od Winter'a , nie mogłem znaleźć xD DZIEKI
swoją drogą, jak zaprojektował, nawet jak ma patent to mógłby się podzielić samym projektem, to by się ktoś starał zrobić :P
Czemu nie wejdziesz na podany pod obrazkiem link i nie przeczytasz tego, co jest napisane nad obrazkiem?
A jest tam napisane (na czerwono):
ENG
If you are interested to be part of the team testing our new IMPLODER (measurements below- & in the films)
- please email Dan Winter: danwinter@fractalfield.com
PL:
Jeśli chcesz być częścią zespołu testującego nasz nowy IMPLODER (pomiary znajdziesz poniżej i w filmach), wyślij maila pod adres: Dan Winter: danwinter@fractalfield.com

Wszystko jest tutaj:
http://www.fractalfield.com/


Tytuł: Odp: Bardzo Ważne (Advanced Dielectric Radiation trap)
Wiadomość wysłana przez: Etienne Luty 06, 2010, 00:19:48
tak wiem :) teraz juz wiem, tylko.. jak przegladalem strone D.Wintera widzialem to, ale przeoczylem link i wgl. z moim angielskim chyba nie jest na tyle dobrze zebym sie odwazyl napisac do niego ze chętnie bym to przetestowal xD ja bym chciał zeby to on przetestował tego ADR'a :P
wgl. sorka ze tak bazgram beztwórczo. powinienem skruszony dokształcać się dalej :P


Tytuł: Odp: Nowe technologie
Wiadomość wysłana przez: Adaś Luty 18, 2010, 12:18:33
Czy tu ktoś z forum zdecydował się na testowanie IMPLODER'a? Miło by było jak by ktoś te filmy przetłumaczył.


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumfederacjigarmanii abismo psfaf calbana watahawykletych