Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
  Pokaż wiadomości
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »
41  ŚWIĘTA GEOMETRIA / W PRAKTYCE / Odp: Święta Geometria w przyrodzie : Maj 01, 2010, 16:42:29
Pełna zgoda. Źle to ująłem. Chodzi mi o prawidłową informację w DNA, która zostanie przekazana. Nie o modyfikację... Sorry.
Ale juz zostawmy to.

Dawajcie własne interpretacje geometryczne roślinek... Uśmiech

Adaś fajnie tą szyszkkę opracowałeś, ja tylko liczyłem układ skrętny z Fibonacciego, a tu proszę.
42  ŚWIĘTA GEOMETRIA / W PRAKTYCE / Odp: Święta Geometria w przyrodzie : Maj 01, 2010, 14:36:47
To wynika z elementarnego braku chęci zapoznania sie z temat SG. Przecież wiadome jest, że  jeżeli jest zakłucenie genetyczne, czyli zniekształcony wzór to wynik też będzie zniekształcony. Na szczęście DNA samo odbudowuje się i potrafi po kilku nawet pokoleniach wrócic do parametrów wyjściowych. W ten sposób za przykłady mogą nam posłuzyc jakieś deformacje roślin, na które miały czynniki od nich niezalezne, zewnętrzne.
Tego nie szukamy, ale wiemy o tych przypadkach.

Znalazłem w biologii termin filotaksja, który jest odpowiednikiem skrętnego ułożenia liści na łodydze.
Ulistnienie, filotaksja - sposób, w jaki liście rozmieszczone są na łodydze, z uwzględnieniem ich pozycji względem siebie. W przypadku, gdy z węzła wyrasta jeden liść mówi się o skrętoległym ustawieniu liści, wówczas linia łącząca ich nasady obiega łodygę spiralnie. Odmianą tego ulistnienia jest ulistnienie naprzemianległe. Jeżeli z węzła wyrasta kilka liści ulistnienie określa się jako okółkowe, które w przypadku 2 liści w węźle nazywa się naprzeciwległym lub nakrzyżległym. Przy naprzeciwległym ułożeniu liści wszystkie pary liści na łodydze znajdują się w jednej płaszczyźnie. Przy ułożeniu nakrzyżległym - oś pary liści ustawiona jest pod kątem 90 stopni w stosunku do pary leżącej poniżej.

Ulistnienie naprzeciwległe jest charakterystyczne dla gatunków z horyzontalnie ustawionymi łodygami lub gałęziami, takich jak np. jodła pospolita czy cis. Dla łodyg ustawionych pionowo charakterystyczne są liście nakrzyżległe (np. jesion, bez czarny), ponieważ zapewniają wówczas najkorzystniejszy dostęp do światła. Liście okółkowe mogą tworzyć tzw. mozaikę liściową, czyli być tak przestawione w stosunku do siebie, aby umożliwić wszystkim liściom jak najlepsze wykorzystanie energii słonecznej. Ten rodzaj ulistnienia bardzo rzadko występuje u roślin drzewiastych.

I jeszcze kilka ciekawych przykładów odnosnie ŚG i jej zastosowaniu
http://strony.aster.pl/mpasternak/LICZBA%20ZLOTA.pdf
43  ŚWIĘTA GEOMETRIA / W PRAKTYCE / Odp: Święta Geometria w przyrodzie : Maj 01, 2010, 12:45:59
@Szewc

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg108#msg108

Piękny pentagram Lily Uśmiech
44  ŚWIĘTA GEOMETRIA / W PRAKTYCE / Święta Geometria w przyrodzie : Maj 01, 2010, 11:49:13
Jak co roku przyroda budzi się do życia rozpoczynając tym samym kolejny cykl narodzin i śmierci, wdechu i wydechu...

Chciałbym aby wszelkie obserwacje otaczających nas roślinek zgrupować w tym wątku. Jest już sporo porozrzucanych tu i tam jabłuszek, szyszek, słoneczników etc. gdzie fajnie widać zastosowanie złotego podziału, ciągu Fibonacciego, czy ogólnie rozumianej świętej geometrii.

Zaczynam od wszędzie ostatnio nas otaczających tulipanów.



układ hexagonalny, złożony z dwóch trójkątów odzwierciedlających położenie listków kwiata. 3 nad i 3 pod. Środek kielicha też wynika z tego układu, ale zamyka się w jednym trójkącie równobocznym.
U innych roślinek widziałem oprócz układu hexagonalnego, pentagonalne, i inne które trzeba by było już potraktować bardziej skomplikowanymi wzorami...

Wrzucajcie swoje obserwacje z rozrysowanymi siatkami geometrycznymi, lub wzorami.
45  Multimedia / Multimedia / Odp: Ciekawe oblicza nauki : Maj 01, 2010, 09:17:30
Było. Ktoś linkował te zabawy z ferrofluidem.

tak czytam co to będą za "dzieła naukowców"... ehhh.
Nie jestem przekonany że te kształty niosą radość i piękno (patrz róża Lucyfera).
Co w tym ferrofluidzie jest takiego "supernaukowego" ? I kto go pakuje do jednego wora w pole badań nad jonosferą, czy imploderem do wody ?

Mam wrażenie że bardzo chciałbyś coś podważyć na tym forum, ale wychodzi Ci to fatalnie (w przeciwieństwie do SasQ). Nie martw się o naukę, te nasze tutaj dywagacje w niczym jej nie przeszkodzą... ewentualne nowe teorie mogą jedynie skutkować zmianą normalizacji i wprowadzeniem dodatkowych "stałych", co by się to wszystko nie posypało jak domek z kart.
46  Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych" / Starożytne cywilizacje i zagadka "obcych" / Odp: Arka Noego : Kwiecień 30, 2010, 23:20:46
Chińczycy jednak nie odnaleźli Arki Noego?

Kilka dni temu informowaliśmy o sensacyjnej deklaracji wygłoszonej przez chińskich i tureckich naukowców. Stwierdzili oni, że odkryte w Turcji na górze Ararat drewniane struktury stanowią fragmenty konstrukcji biblijnej Arki Noego. Teraz pewien amerykański naukowiec próbuje zdezawuować odkrycie swoich kolegów po fachu twierdząc, że mamy do czynienia z oszustwem.

Na początku tygodnia zespół chińskich i tureckich naukowców obwieścił światu, że badane szczątki statku odkryte na górze Ararat we wschodniej Turcji, są pozostałościami po Arce Noego, która została wybudowana na polecenie samego Boga. Przeprowadzone przez nich za pomocą węgla datowanie pozwoliło określić wiek wraku na 4800 lat. Badacze powiedzieli wprost, że znalezione na wysokości 4 tysięcy metrów drewniane elementy są na 99,9 procent fragmentami Arki Noego.

Ze stwierdzeniem chińsko-tureckiej ekipy nie zgadza się amerykański naukowiec, który przed laty przewodził chińskim naukowcom w poszukiwaniach biblijnego statku. - poinformował serwis Yahoo. Dr Randall Price stwierdził, że rozgłaszane ostatnio rewelacje mogą upaść po przeprowadzaniu jeszcze dokładniejszych ekspertyz znaleziska.

"Jeśli świat pragnie myśleć, ze to wspaniałe odkrycie, to w porządku. Mój problem polega na tym, że odpowiednie analizy mogą pokazać, że to oszustwo i negatywnie odzwierciedlić łatwowierność chrześcijan." - powiedział dr Price. Niestety, amerykański naukowiec nie przedstawił żadnych dowodów na potwierdzenie swojej tezy, iż mamy do czynienia z falsyfikatem.
47  Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych" / Starożytne cywilizacje i zagadka "obcych" / Odp: Arka Noego : Kwiecień 30, 2010, 20:52:01
czyżby te pytania sugerowały autentyczną chęć pozyskania informacji w tym temacie ?...

Wracając do sedna wątku, to chciałem przypomnieć, że ta informacja nie została potwierdzona, czy podchwycona przez inne media. Info jest strasznie lakoniczne. Nie wiemy jakie fragmenty arki zostały odnalezione. Te kilka fotek pokazuje niby całkiem dobrze zahowane wnętrze, ale czy jest tak zachowana cała łódź ? Dlatego pytania o sprawdzenie wymiarów jest na tą chwilę nienajważniejsze. Poza tym spece w temacie nie muszą mieć całej arki, aby na tej podstawie określić wielkość łodzi.
Jeżeli zdjęcia nie są fake'ami to widać dobry stan pomieszczenia i samych belek. Zwróćcie uwagę na czapy lodu które gnieżdżą się przy suficie. Wydaje mi się że może to być głęboko pod kopułą śniegu i lodu.
Jeżeli miałbym jeszcze gdybać, to na moje oko nie ma szans, aby cała arka zachowała się w takim stanie jak te pomieszczenia na fotkach. Czapy lodu powodują ruchy. W tak długim okresie najprawdopodobniej większa część została zmiażdżona przez lód.

Temat z arką Noego porównałbym bardziej do odnalezienia Troi, niż do całunu turyńskiego. Nie ten okres i nie ta potrzeba dla tłumu...
48  Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych" / Starożytne cywilizacje i zagadka "obcych" / Odp: Arka Noego : Kwiecień 30, 2010, 00:59:09
Ciało mamuta było w lodzie... I tylko dlatego przetrwało.
...normalka. Oczy, wnętrzności, sierść, rana jakby wczoraj zadana. 10 000 lat, pfi, w lodzie to norma. Tylko czemu wszyscy eksperci chodzili wokół znaleziska rysując szczękami podłogę ? Domniemana arka dla odmiany, spoczywając na wysokości 3500-4000m utknęła na zielonej łące, gdzie były idealne warunki recyclingowe. Zbutwiała i rozsypała się w pył po kilku latach.

Drewno w wodze się zachowuje, tylko w przypadku wód jałowych <skażonych siarkowodorem lub czymś podobnym> w powietrzu raczej nie przetrwało by tyle czasu.
...wypadało by powiadomić te wszystkie ekspedycje, które tracą tam swój cenny czas i przy okazji kupę kasy. Takie wiadomości są na wagę złota. Podziel się nimi, nie tylko tutaj z nami.

Z resztą biblia podaje dokładne wymiary Arki, wystarczy porównac Uśmiech
...ale z czym ? z tym mamutem ? Była większa. Zapewniam.

Dobranoc
49  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010 : Kwiecień 29, 2010, 21:56:14
Jeżeli ktoś nie widział wrzucam. Kontrowersyjny dokument Pospieszalskiego.

Solidarni 2010

http://www.youtube.com/watch?v=20Y-jDfCrn4.
50  Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych" / Starożytne cywilizacje i zagadka "obcych" / Odp: Arka Noego : Kwiecień 29, 2010, 21:23:44
zawsze trochę mnie dziwiło ale też śmieszyło próby odnalezienia resztek drewnianej łodzi, jakkolwiek by nie byla duża. parę tysięcy lat nie jest obojętne dla tak nietrwałego materiału jakim jest drewno.

W 2007 r na półwyspie Jamał w północno-zachodniej Syberii zostały znalezione szczątki mamuta. Żył on ok. 10 tys. lat temu. Była to samica licząca 1,3 m wysokości. Ważyła ok. 50 kg. Prawdopodobnie miała pół roku. Ciało i oczy zwierzęcia zachowały się w bardzo dobrym stanie a nawet przetrwała część futra. Naukowcy odkryli na ciele mamuta jedna ranę - brak ogona.

Proszę bez zbędnych off topów, bo jak się czyta te posty to ręce opadają...
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »
Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

manunited icecraft szkoladuchow testowe watahawilkowmagii