Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 3 4 »
1  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010 : Czerwiec 03, 2010, 16:23:43
Analizy Sergieja Amelina

Znalazłem na paranormalne.pl


Pozdrawiam Uśmiech
2  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Serce : Maj 04, 2010, 18:11:55
http://www.psz.pl/tekst-17233/Joanna-Lewandowska-Jak-pomoc-Afryce
http://www.hotmoney.pl/artykul/czy-pomoc-afryce-ma-sens-7978
http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/228705,za-pieniadze-na-pomoc-dla-afryki-lokalni-kacykowie-kupowali,id,t.html

Odnośnie problemów z logistyką o których pisał East
Chyba jednak przeznaczenie pieniędzy to za mało.

Pozdrawiam
3  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: madrzy dwudziestoletni : Kwiecień 29, 2010, 15:50:50
Raistlin
Czy ty wiesz dokładnie czym była zasada "Liberum Veto"? Doprowadziła do upadku Korony.
Po wprowadzeniu jej zerwano ponad 70% zwołanych sejmów, i nie ustalono/podwyższono ani jednego podatku na rzecz królestwa. Danie tej "złotej wolności" szlachcie, było bezpośrednim powodem początku upadku jednej z największych potęg ówczesnej europy.
Liberum jest przykładem negatywnych efektów jakie daje taka swoboda zrywania obrad. Co z tego że nie dała szlachta nałożyc sobie żadnego nowego podatku, skoro pogrzebali tym własne królestwo. Zapomnieli że jak statek tonie to wszyscy powinni go ratowac, a nie ratowac to co maja na jego pokładzie.

masz racje że liberum veto ostatecznie doprowadziło do upadku korony. Z wróć jednak uwagę że w początkowym okresie tej zasady szlachta nie wykorzystywała swoich praw w nadmiarze. Państwo w tym czasie funkcjonowało dobrze. Problemy zaczęły się dopiero później  gdy polska została na skutek wojen znacznie zniszczona i szlachta zaczęła dbać o swe interesy i być podatna na fundusze od obcych mocarstw. Pisząc o liberum veto miałem na myśli pierwszy okres który dowodził że jeśli ludzie są świadomi do państwo może być czymś pozytywnym.

kiedy mówi się o liberum veto często ma się na myśli tylko koniec a zapomina o początku. A te okresy znacząco się od siebie różniły.

No nie twierdze że dziś likwidujemy  państwowość bo tak będzie lepiej lecz ani komunizm ani kapitalizm się nie sprawdził ,alternatywy brak a do systemów utopijnych droga przed nami daleka, dywagacje na temat gwałtownej przemiany mentalnej można między bajki włożyć gdyż nic nie wydarza się w ten sposób,zmiany pewne można zaobserwować,na skutki trzeba będzie poczekać pewnie kilka pokoleń choć chciałbym by było inaczej. 
Co do twojej wypowiedzi to niestety masz racje i jej nie masz Państwo tworzą ludzie i na dziś państwo grabi biednych a dotuje bogatych i jeśli myślisz inaczej to znaczy tylko że nie przejrzałeś liczb.


No i właśnie tu do chodzimy do sedna
Te dwa stwierdzenia- Państwo to ludzie oraz państwo grabi biednych i dotuje bogatych sprowadzają się do jednego Jedni ludzie grabią drugich ludzi.Co do gwałtownej przemiany świadomości niestety zgadzam się z tobą. Zdaję sobie sprawę jak jest że do systemu utopijnego nam jeszcze daleko. Państwo jest ciągle niedoskonałe wymaga wieeelu zmian. Wszystko co wyżej pisałem sprowadza się do stwierdzenia jest tylko narzędziem. My również możemy go używać Jedynie co trzeba zrobić to zorganizować się i zacząć aktywnie zacząć brać udział w życiu politycznym. Przestać biernie podawać się ludziom którzy nas okradają i zacząć działać  na rzecz polepszenia dobra wspólnego jakim jest państwo.

pierwszy post sugerował jakie to państwo zło i wyrażał chęć likwidacji tego tworu.
wszystko co pisałem do reakcja na tą ideę która dla mnie jest szaleństwem.
Skoro ludzie okradają ludzi to jak można myśleć o tym aby wszyscy ludzie tworzyli coś harmonijnego.
Likwidacja państwa nie spowodowała by tego że jedni przestali okradać ludzi. Dalej by to się działo tylko w inny sposób być może bardziej brutalny. Wyżej wymieniony GMO przestało by mieć jakiekolwiek blokady przed wprowadzeniem, po prostu zostało by wprowadzone nie pytając nikogo o pozwolenie.


I ostatnie porównując państwo do noża i przytaczając przykład forum nie mówił że my nie używamy tego noża tylko że można go używać nie tylko do kaleczenia ludzi ale do np krojenia chleba

pozdrawiam Chichot

4  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: madrzy dwudziestoletni : Kwiecień 28, 2010, 20:04:17
Michał Anioł co do konkluzji nie państwo jest głodne naszych pieniędzy tylko ludzie w nim. Jak już pisałem konstytucja jest tylko narzędziem. Cała sprawa by się nie wydarzyła gdyby ludzie byli świadomi i aktywniej uczestniczyli w życiu politycznym.

Moim ideałem władzy jest polska po wprowadzeniu liberum veto ale jeszcze przed okresem serii wojen jakie nawiedziły kraj. Szlachta w tych czas uczestniczyła miarę świadomie dbała o dobro wspólnie i jeśli uważali że podwyższenie podatku jest słuszny to go nie vet owali jeśli nie był to korzystali z prawa veta. Ten okres jest przykładem że odpowiedniej świadomości ludzie państwo działa dla pożytku ludzi

Pierwsze co zrobiłem po zapoznaniu się z tym wątkiem to zadanie sobie pytań.
1Czym jest Państwo?
2Czy na pewno jest takie złe?
3Co by się stało gdyby TERAZ tego państwa nagle przestało istnieć?  W tym przypadku mówię o warunkach polskich. Czyli warunkach gdzie ludzie nie żyli od początku na terenie pozbawionym państwa.
Słowo państwo w tym pytaniu rozumiem zgodnie z waszymi poglądami czyli zbiór suchych praw i nakazów

Ad 1 O tym pisałem wyżej.
Ad 2 Ja uważam że nie choćby ze względu na pomoc socjalną (pomoc z środków wszystkich ludzi osobom potrzepującym za pośrednictwem organów państwowych czyli osób do tego wyznaczonych przez Naród) oraz działania polepszające naszą gospodarkę.
Ad 3 Na chwilę obecną (TERAZ) uważam że społeczeństwo nie było by w stanie funkcjonować w ładzie i porządku. moje wątpliwości są uzasadnione tym ,że:
1 w 2009 r kiedy dużą ilość domostw została zniszczona z powodu wiatru W tylko jednej wiosce znaleźli się ludzie którzy faktycznie pomogli poszkodowanym. Nieśli im ubraniu robili zbiórki itp. Cala reszta społeczności zamieszkujący teren katastrofy
2 wiąże się z pierwszym Przykład ten świadczy o tym że na chwilę obecną ludzie są  skupieni na sobie i nie chętnie przekazać cześć swojego majątku na użytek wspólny. Co za tym idzie obawiam się braku środków na utrzymanie dróg, środków na inwestycje, służbę zdrowia, policję.
5  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: madrzy dwudziestoletni : Kwiecień 28, 2010, 18:59:22
east Cytując konstytucje miało uzmysłowić czym jest państwo.
Napiszę to prościej. Państwo nie zbiór praw które mają obywatele przestrzegać lecz właśnie ludzie zamieszkujący dany obszar których celem jest dbanie dobro wspólne narodu zrównoważony rozwój.

Analogicznie naszym niewielkim państwem możemy nazwać to forum LESZEK w tej analogi jest naszym prezydentom a prawo jakie musimy przestrzegać to ogólne prawo dobrego wychowania. Oczywiście w tym przypadku zasady te nie zostały spisane a tylko dlatego że LESZEK wychodzi założenia że je znamy. A jeśli ktoś te zasady łamie LESZEK jako jedno osobowy organ sądowniczy, wykonawczy oraz prawodawczy wyciąga od niego konsekwencje  Mrugnięcie

Idąc dalej w tą analogie  Państwem możemy nazwać też także społeczeństwo mrówek  z całym ich terytorium jakie posiadają . Mrówki moją to do siebie że wykazują silną hierarchizacje. Jedyną istotą która zarządza społecznością  jest królowa. to ona poprzez wydzielane hormony zapachowe przydziela obowiązki całej reszcie. Pojedyncza jednostka w tym systemie nie ma prawa zdania. jeśli wyjdzie poza społeczność ginie. Nasze państwo pod tym względem jest lepsze bo możemy wybrać własna "królową" i wrazie potrzeby ją zmienić
Raistlin , piękne słowa , okrągłe zdania i to zapisane w najwyższym akcie prawnym jakim jest Konstytucja tylko ... co z tego  ?
Koń jaki jest każdy widzi.

Państwo narzuca  szereg ograniczeń swoim Obywatelom na temat tego czego im nie wolno, a co ewentualnie wolno ( legalize it ! ) Słyszałeś coś o niegodnych emeryturach ? o GMO ?, o cenzurze Internetu ? o (nie)uczciwych politykach - w końcu reprezentantach Narodu ? o koncernach z uśmiechem na ustach żerujących na ludzkim zdrowiu ( weź pigulkę i po sprawie ).

tu mała po prawka to nie państwo narzuca szereg ograniczeń swoim Obywatelom tylko ludzie w nim których sami wybraliśmy, Państwo jest tylko nożem który my sami włożyliśmy w ręce ludziom którzy nie są godni tego. Wszystko co dalej piszesz jest tylko konsekwencją naszego wyboru.
Teraz zwróć uwagę na jedna rzecz ta sama konstytucja która dotyczy nas dotyczy również ich. Te same przywileje którzy oni mają mamy również my. My też możemy trzymać nuż i to również my możemy im ten nuż odebrać. I najważniejsze to my możemy ich zastąpić. Dlatego też ci (nie) uczciwi politycy próbują pozostawić nas w nieświadomości i jak w największym stopniu nas uzależnić. Wszystko to robią tylko z jednego powodu. strachu przed nami.
i jedyny problem jaki istnieje to ciągły brak świadomości ludzi.

"Osobnik typu szewc" to także część Twojej i mojej świadomości. To nasz ukochany brat. Inny ja.
Taka mała dygresja to również ci (nie) uczciwi politycy są "naszymi ukochanymi braćmi, Innym ja" Duży uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
6  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: madrzy dwudziestoletni : Kwiecień 27, 2010, 18:44:48
Wydaje mi się, że większość z was zapomniała czym jest państwo i jakie  idei przyświecały jego powstaniu dlatego dla przypomnienia konstytucja  naszego kraju

    KONSTYTUCJA
    RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
    z dnia 2 kwietnia 1997 r.
    PREAMBUŁA

    W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,
    odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,
   my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
    zarówno wierzący w Boga
    będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
    jak i nie podzielający tej wiary,
    a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
    równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,
    wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
    nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,
    zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,
    złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie,

   świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej,
    pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane,

   pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,
    w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,
    ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej
    jako prawa podstawowe dla państwa
    oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
    Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,
    wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
    jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
    a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.


    Rozdział I
    RZECZPOSPOLITA

    Art. 1.
    Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

    Art. 2.
    Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

    Art. 3.
    Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym.
    Art. 4.
       1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
       2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
    Art. 5.
    Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.

    Art. 6.
       1. Rzeczpospolita Polska stwarza warunki upowszechniania i równego dostępu do dóbr kultury, będącej źródłem tożsamości narodu polskiego, jego trwania i rozwoju.
       2. Rzeczpospolita Polska udziela pomocy Polakom zamieszkałym za granicą w zachowaniu ich związków z narodowym dziedzictwem kulturalnym.


Państwo jest tworem które sami tworzymy Państwo jest taki jacy są ludzie Obwinianie państwo o całe zło to jak obwiniać nóż o to że ktoś komuś wydłubał nim oko.
Jest takie o ile dobrze pamiętam prawo rzymskie " gdzie nie ma dobrych obyczajów tam wprowadza się prawo". Tych obyczajów nie było i dopóki ich nie będzie dopóki państwo będzie potrzebne. Jeżeli ktoś chcę likwidować coś takiego jak państwo bez wcześniejszej zmiany świadomości ludzi i bez gotowego planu jak to ma wyglądać w praktyce... sorry ale w taki przypadku to wyobrażam sobie tylko chaos.


7  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: madrzy dwudziestoletni : Kwiecień 25, 2010, 16:20:01
jeszcze sporo osob mysli jak ty uwazajac ze panstwo i wladza stanowi baze bez ktorej nie da sie zyc. na szczescie coraz wiecej ludzi odkrywa tak naprawde swoja prawdziwa nature i zrozumienie ze to panstwo i wladza jest zrodlem wszelkiego zla. m.in dlatego coraz wiecej powstaje portali i forow podobnych do tego zeby po prostu odkryc i zrozumiec cos co tak naprawde nosimy w sobie.

wiesz bou, tylko są ludzie którzy tylko dzięki państwu mogą jako tako żyć.
Kiedy miałem 7 lat zmarł mi ojciec a jako że mama w tym czasie nie pracowała zostaliśmy bez środków do życia. Jedynym źródłem utrzymania za nim mamie udało się znaleźć pracę był zasiłek wysokości 500 zł od państwa i pieniądze z sezonowych prac. Więc sorry nie mów mi jakie to państwo jest złe bo dzięki niemu w ogóle dziś tu mogę pisać. Państwo jest takie jacy są ludzie w nim samo w sobie nie jest niczym złym a tak
jak w moim przypadku może pomóc w złym czasie. państwo zapewnia porządek dzięki nie mu masz w domu gaz może jeździć po drogach zdatnych do jazdy masz zapewnioną opiekę zdrowotną itd jeśli ludzie tworzący państwo są źli to nie znaczy że samo państwo jest złe

A tak po prawdzie to nie rozumiem co anegdota przytoczona przez ciebie ma spólnego z państwem To że ludzie są życzliwie tylko teraz i są życzliwi to kwestia nastawienia tych ludzi a nie ustroju jaki tam panuje. W Polsce też idziesz do pracy na 8h po czym możesz przebywać z rodziną pójść do parku lub za miasto żeby posłuchać ptaków żab itp. a ustrój w Polsce całkiem inny.

Pozdrawiam Uśmiech
8  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Kawiarenka "Pod Gwiazdami" i Powitania :-) / Odp: co sie dzieje? : Kwiecień 21, 2010, 20:28:46
Wypadku chandry to ja bym polecał Prachetta np Piramidy przyjemne i w tutejszym klimacie . Sapkowski ma jednak specyficzny klima Choć najnowsza książka- Żmija Sapkowskiego też jest dobra, zwłaszcza epilog mnie ubawił.

A tak poza tym szewc w 100% ma racje. To jak odbieramy świat zależy tylko od naszego nastawienia Osobiście w ta niedziele zmarła mi babcia ale nie przejmuję się za bardzo.  Ona zwiedza sobie teraz astral czy coś, a ja no cóż żyję dalej i nie mi jest tym życiem źlę. Znośna pogoda koledzy z którymi mogę pogadać rodzina na którą mogę liczyć pozytywni ludzie na forum. Więc nie wierzę że wszystko co cie Bou otacza jest takie złe Wystarczy wyjść na dwór i poszukać. Zwłaszcza że pora roku jest dobra Ptaki śpiewają łąki kwitną

9  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010 : Kwiecień 19, 2010, 19:07:03
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100419/POGRZEB_PREZYDENTA/448971147
Jeszcze w temacie nie przylotu elit europejskich do polski, ciekawa wypowiedź Vaclava Klausa

Pozdrawiam  Uśmiech
10  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010 : Kwiecień 18, 2010, 12:53:01
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7783118,Islandzki_wulkan_zwieksza_aktywnosc__WIDEO_.html?skad=rss

Troch jednak te lotniska będą pozamykane. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby politycy wstrzymali swoje podróże na kilka tygodni. Ciekawie to będzie wyglądać jak do nas nie przylecą a za  tydzień lub dwa mimo popiołów będą  już latać. Ale cóż przynajmniej CHEMTRAILS mamy z głowy na jakiś czas   Duży uśmiech
Strony: 1 2 3 4 »
Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

illmusen watahalobo wrzeciono testowefodm rrp307