Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
1  "Tajne" stowarzyszenia i "teorie spiskowe" / Nowy Porządek Świata w codziennych wiadomościach / Odp: Jednak kara śmierci w Europie? : Czerwiec 30, 2010, 08:28:14
Niemcy wreszcie zrozumieli sprawę:)
I nie dziwie się im z tą klauzurą dotyczącą wyjątków. W końcu próby destabilizacji państwa poprzez wywoływanie buntów powinny byc traktowane jako co najmniej działalnośc wywrotowa albo zdrada.
Więc to raczej słuszna kara, tak jak na  przykładzie Gruzji, chyba mniejszym złem by było skazac parę osób na karę śmierci niż pozwolic im na doprowadzenie do buntu Osetii.
2  "Tajne" stowarzyszenia i "teorie spiskowe" / "Teorie spiskowe" / Odp: Wojna w Afganistanie : Czerwiec 17, 2010, 19:08:53
Zapomniałem wpisac między znacznie a ilości słowa "mniejsze" bo o to mi chodziło, mea culpa.
Byli owszem amerykanie podczas wojny w Afganistanie... ale to były ochotnicze oddziały domorosłych komandosów zajmujące się partyzantką i podszkalaniem pasztunów.
Gdyby satelitarne metody były aż tak wydajne to nie było by potrzeby robic próbnych odwiertów i poszukiwań konwencjonalnych z wykorzystaniem fal sejsmicznych...
3  "Tajne" stowarzyszenia i "teorie spiskowe" / "Teorie spiskowe" / Odp: Wojna w Afganistanie : Czerwiec 17, 2010, 12:07:20
Okupacja NATO w Afganistanu trwa od 2001 roku a wielkości złóż badano od 2006 r.
Do tamtej pory jedyną wiedzę na temat zasobów naturalnych Afganistanu dostarczały raporty radzieckich geologów które wskazywały na znacznie ilości tych zasobów.
Wiec chyba coś jest nie halo z tym powodem wojny... no chyba że amerykanie wiedzieli coś na 5 lat zanim zaczęli to badac.
W Iraku walczyli o ropę, ale w Afganistanie wojna się zaczęła zanim okazało się ze jest to kraj bogaty.
Jeśli ta zasada "wyzwalania" krajów z zasobami działa strach pomyślec co się stanie jak potwierdzą sie nasze złoża gazu Uśmiech
4  Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych" / Słońce, Układ Słoneczny i rok 2012 / Odp: Obserwacja Słońca : Czerwiec 16, 2010, 10:56:29
radoslaw,
Co do tych rdzennych kultur to bardzo możliwe jest że czegoś podobnego doświadczyły. Ale mam pytanie... Skąd te rdzenne kultury mają wiedziec jak wygląda chaos w cywilizacji opartej o elektrycznsc która z dnia na dzień jest pozbawiona prądu, skoro same nie wiedziały nawet ze prąd istnieje?
Fisher mówi o skutkach katastrofalnych jakie spowoduje wyłączenie prądy i komunikacji, kiedy mówi o tym chaosie.

Co do tego artykułu dana to może lepiej jakiś kredycik wziac i kupic miejsce w wiosce hobbitów w afryce? jak twierdzi jej właścicel to najlepsze miejsce na przeżycie końca cywilizacji Uśmiech
5  Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych" / Słońce, Układ Słoneczny i rok 2012 / Odp: Obserwacja Słońca : Czerwiec 15, 2010, 08:28:48
"Fakt<!> o tym się mówi" to jest na prawdę wiarygodne i rzeczowe źródło danych aż wspomnę inne ich zatrważające nagłówki: "koń chuligan pokłukł mi wino" albo "kołdra chciała mnie udusic".
Z resztą niedawno jeszcze straszono już tu na forum burzami słonecznymi które będą tak silne że oprócz wielkich zniszczeń w elektronice także spowodują powstawanie prądu w grzejnikach...
6  Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych" / Słońce, Układ Słoneczny i rok 2012 / Odp: Geocentryczny czy heliocentryczny Wszechświat ? : Czerwiec 03, 2010, 18:52:44
to jaka siła powoduje że słońce które jest setki razy cięższe od ziemi miało by krążyc wokół ziemi?
Skoro zawsze to lżejsze ciało okrąża ciało cięższe.

Nikt tego nie bada i nie rozwodzi się nad tym bo od czasów uznania prac Kopernika jest to pewne, i póki co niepodważalnie udowodnione. Dla naukowców to wiedza oczywista więc po co tu jeszcze się rozwodzic?
7  Medycyna komórkowa, Codex Alimentarius, GMO / Medycyna komórkowa, Codex Alimentarius, GMO / Odp: szczepionki : Maj 17, 2010, 16:28:09
tylko że ma małe braki merytoryczne.
Oskarżają tam że szczepionka zawierająca rtęc spowodowała autyzm u dziecka.
A to nie jest prawdom.
Rtęc uszkadza ukłąd nerwowy i powoduje choroby psychiczne takie jak schizofrenia, ale nie powoduje autyzmu.
Gdyż jak wiadomo autyzm to choroba o podłożu genetycznym, na dodatek jest to choroba wrodzona.
8  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Serce : Maj 03, 2010, 16:08:37
Michale,
Koncepty bez analizy? Ciekawe określenie na czyjąś moralnośc...
nie twierdzę że posiadłem jakąś wiedzę absolutną. Po prostu patrzę na sprawę ze swojego punktu widzenia.
Nie ma w nim dobra czy zła, są procesy naturalne. A co gorsza wcale nie ma tu bogactwa z pomiędzy dobra i zła. Jest szarośc w której sam muszę dokonywac oceny co jest dobre a co złe. Nie ma też moralności... sam tworzę zasady momoralne które mnie dotyczą.
A mogę je tworzyc jedynie w oparciu coś co jest naturalne, a nie wymyślone przez innych.
9  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Serce : Maj 03, 2010, 14:51:15
east,
żyjemy w świecie w którym jednostka się nie liczy, a niestety innego świata nie ma...
Jak dla mnie to cała idea pomocy dla trzeciego świata jest bez sensu, skoro większośc tej pomocy przecieka przez palce i nie trafia tam gdzie powinna. Jeśli się mieszka na obszarze na którym nie ma wody a uprawy nie rosną, to niech się nie narzeka na głód, albo zmieni miejsce zamieszkania.
Z tymi państwami to chodziło mi bardziej o te które posiadało sprawny system państwowy. Jak Rzym, czy greckie polis, albo chociaż Egipcjanie. Wszyscy oni stworzyli naprawdę wysoko rozwinięte kultury podczas gdy wokół nich były plemiona o niskim rozwoju kulturalnym i technicznym. Jednośc i organizacja gwarantują siłę i szanse na przetrwanie.


Miszka, dzięki za dobre słowo Uśmiech
Ale już zdążyłem się przyzwyczaic do tego że jestem tak oceniany. Jaką miarą mierze taką i mi odmierzają:) a że ten stan trwa już kilka lat to przestało mi to przeszkadzac. Nie proszę o litośc ani jej nie okazuje.
Jedynym moim problemem jest to że choc ludzie tyle gadają jacy to oni tolerancyjni i pokojowi, to nie potrafią zniesc tego że ktoś ma inne zdanie.
10  Powitania, Kawiarenka i Hyde Park / Hyde Park - inne / Odp: Serce : Maj 03, 2010, 11:42:17
MHS,
W ogóle nie dzielę świata na dobry i zły.
Świat jest szary, pozbawiony jakiegokolwiek zła czy dobra, on po prostu robi swoje.
A to tylko nam się wydaje że jak ktoś się zabije na drzewie przy drodze rosnącym o jest to wina drzewa, ale to nie jest prawda tylko nasze odczucie, nie drzewo zabija tylko ludzka głupota.

Mówisz o bólu jaki odczuwasz widząc matkę nad umierającym dzieckiem... Ale postaw się w tej sytuacji, sprowadzasz dziecko na świat w sytuacji kiedy jedzenia nie starcza dla ciebie a co dopiero dla dwojga.
To nie świat jest winny temu że to dziecko umrze na twoich rękach, tylko ty sam, ty bo nie potrafiłeś nad sobą zapanowac, brakło ci rozsądku.Taka śmierc jest tragedią dla matki, ale jest też karą za jej głupotę.

bou,
państwo nie dlatego jest ważne że zapewnia opiekę...
Przecież instytucje pomocy społecznej mogą istniec niezależnie od państwa.
Ważne jest dla mnie dlatego że jest gwarantem stabilności, ale przede wszystkim rozwoju.
Wyobraź sobie o ile bardziej ciężkie by było twoje życie gdyby nie było szpitali, policji, straży pożarnej, a nawet dróg.
Dobrze widac to na przykładzie historii, że bardzie zaawansowane społeczeństwa istniały tylko tam gdzie była silna instytucja państwa.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

grafika-karo trystaniaforum eneaekstraliga2014 polishmaxlive leagueoflegendspoland