Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Implozja - sekretna nauka ekstazy i nieśmiertelności [FILM]  (Przeczytany 14231 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Lipiec 27, 2010, 14:39:00 »

Dan Winter - Sekretna nauka ekstazy i nieśmiertelności [PL]

Są to obszerne fragmenty wykładu z 18 marca 2010 roku, który  odbył się w bibliotece ezoterycznej w Mediolanie. Składa się on z dwóch części. Pierwsza zawiera większość najważniejszych wątków twórczości Dana Wintera (im. in. implozja, fraktal, plazma, życie w sensie elektrycznym, błogość, ekstaza, nieśmiertelność, itp) jednak w tle czai się  tutaj motyw  nieśmiertelności rozumianej jako zbudowanie przez człowieka koherentnego energetycznego ciała (zwanego przez  niektórych Złotym Ciałem) i jako zdolność do zachowania przez człowieka swojej długoterminowej pamięci. Są to obszerne fragmenty wykładu z 18 marca 2010 roku, który  odbył się w bibliotece ezoterycznej w Mediolanie. Składa się on z dwóch części. Pierwsza zawiera większość najważniejszych wątków twórczości Dana Wintera (im. in. implozja, fraktal, plazma, czym jest życie w sensie elektrycznym, błogość, ekstaza, itp) jednak w tle czai się  tutaj motyw  nieśmiertelności rozumianej jako zbudowanie przez człowieka koherentnego energetycznego ciała (zwanego przez  niektórych Złotym Ciałem) i jako zdolność do zachowania przez człowieka swojej długoterminowej pamięci. Do tak pojętej nieśmiertelności prowadzić ma nas doświadczanie ekstazy i błogostanu oraz życie w przestrzeni posiadającej fraktalne pole elektryczne...

Druga część zawiera kilka nowych elementów. Dan - w swoim syntetycznym stylu - mówi w niej m.in. o tym czym są anioły oraz ich imiona i co mają one wspólnego z alfabetem rozumianym jako "rezydua plazmy" będące wynikiem działań opartych na symetriach hipersześcianu... W tej części dowiesz się także co John Dee otrzymał od anioła Ofanim; czym są aborygeńskie "linie pieśni" i "ścieżki snów" oraz w jaki sposób alchemicy i kabaliści wywołali burzę, która powaliła Hiszpańską armadę w XVI wieku i co ma z tą historią wspólnego William Shakespeare...
W drugiej części poruszono także kwestię kamienia filozoficznego do której  jeszcze powrócimy (patrz niżej). Część ta zawiera zawiera też klarowniejsze omówienie paru innych pojęć, które w innych wykładach Dan potraktował zupełnie zdawkowo albo po prostu inaczej.
Dla wielu osób treści tego wykładu mogą okazać się nieco szokujące lub nawet absurdalne. Dlatego sugerowałbym  tym osobom podejść do wykładu ostrożnie i wybiórczo, korzystając z tego co jest w nim inspirujące...


UWAGA!
Za ok. 10 dni zostanie także przetłumaczony obszerny fragment wykładu Vincenta Bridgesa, na którego badania historyczne powołuje się Dan Winter. Fragment ten będzie odpowiadał na pytanie czym jest kamień filozoficzny...




Film w wersji *.AVI z wklepanymi napisami PL, do ściągnięcia tutaj:
http://www.przeklej.pl/folder/dan-winter-sekretna-nauka-ekstazy-i-niesmiertelnos-32377367

Pliki filmu (6 sztuk) można ściągać "normalnie", bo każdy z nich ma poniżej 50MB... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2010, 12:37:41 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lipiec 28, 2010, 18:10:30 »

 Pozwolę sobie wyrazić swój pogląd -  tragiczny wykład.
Dan ma wybitny problem z definiowaniem, formułowaniem treści, a jeszcze większy problem z jego przekazywaniem.
 Różne porównania, które robi - dla przykładu - polityki z ekstazą i błogością, są ekstremalnie niestrwane.
Pozatem jest to typ ''człowieka'', który fundamentalnie przyjął niewłaściwą postawę poznawczą, czyli chce on powiedzieć, czy nawet wręcz utwierdzić  w przekonaniu - słuchajcie taka jest prawda...., bo ja to odkryłem...

Chce mi się powiedzieć co rzekł Gurdzijew :
Wyjaśnienia rzeczywistości nie są wogóle ważne.Ważna jest tylko sama rzeczywistość.

Tymczasem za rzeczywistość ludzie uważają, to co jest percepcją rzeczywistości, czyli obrazem rzeczywistości, który otrzymujemy dzięki kiepskim  narzędziom poznania jakim jest (mózg, system nerwowy ).  Ten system filtruje  informację o doświadczeniu zgodnie ze swymi wymaganiami. Prawdziwe doświadczenie rzeczywistości  wykracza poza wszelką percepcję i oznacza ono zaangażowane w życie w danej chwili, czyli TERAZ. Czyli  oznacza  to zaangażowaniem w życie, która zawsze jest chwilą obecną i istnieje TERAZ, albo.... nigdy.

Całość wykładu odbieram jako wszystko o niczym i nic o wszystkim.
Nie oznacza to tym samym, że nie szanuję innych punktów widzenia.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 23:24:48 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 28, 2010, 21:09:34 »

No cóż. Każdy odbiera po swojemu.
Dla mnie jest to szkic programu zmiany cywilizacyjnej. Bardzo syntetyczny, to fakt ale dobry, aby go systematycznie rozwijać, co mam w planach.

Tak to będzie mniej więcej wyglądać

Dan Winter:
00:17:41:  I każdego dnia kiedy Szekspir wraca z laboratorium Johna Dee dedykuje  temu nową sztukę
00:18:01:  A przedmiotem sztuki jest...
00:18:07:  psychologia alchemii...
00:18:12:  to, jak ludzie mogą stworzyć fuzję.
00:18:18:  Doświadczacie serii przeciwstawnych emocji i jeżeli czujecie je w odpowiedniej sekwencji
00:18:29:  możecie poczuć w sobie emocje różnych osób - wszystkie naraz i tak jakby były one jednocześnie na zewnątrz...
00:18:47:  Geometria teatru szekspirowskiego... Mrugnięcie


Cytat z artykułu "Tajemnice ekstazy"
"Nieodłącznym atrybutem wszystkich religii jest mistycyzm, czyli wiara, że bezpośrednią znajomość Boga albo absolutnej prawdy można osiągnąć poprzez instynkt lub subiektywne doświadczenia objawienia. Mistycy określają stany mistyczne jako całkowite zanurzenie się duszy w otchłaniach Boga albo przeniknięcie i zatracenie się w boskiej materii. W mistycznej ekstazie równocześnie występują sprzeczne emocje, np. strach i radość, zanika odczuwanie czasu i przestrzeni, intuicja zastępuje racjonalne myślenie. Odczuwa się wtedy transcendentalne wychodzenie poza materię swego ciała, zjednoczenie z Bogiem-Wszechświatem-absolutną świadomością."

Będę tak robił sukcesywnie tutaj: http://www.swietageometria.info/implozja-sekretna-nauka-ekstazy?start=1
aby zachować jakąś spójność. Potem wrzucę tutaj.


* * *

Swoją drogą to ciekawe jak różnią się opinie:
"Wykład rewelka, prostymi słowami wytłumaczone, że zbliża się nowa era w dziejach ludzkości. Czysta nauka dostarcza na to dowodów Chichot "
http://davidicke.pl/forum/dan-winter-sekretna-nauka-ekstazy-i-nie-miertelno-ci-t3238.html#p44496



Info dla osób, które ściągały film w formacie AVI.
Dzisiaj 28 lipca o 21:00 wrzuciłem poprawioną drugą część wykładu.
Były w niej dwie paskudne literówki - dwa razy, w ważnych miejscach zamiast fraktalna było fatalna, (np. fatalna  architektura... Mrugnięcie )

Shielder, dzięki za wyłapanie tych błędów! Uśmiech

LINK do folderu z filmem w *.AVI jest TEN SAM, ale jest już w nim poprawiona druga część
http://www.przeklej.pl/folder/dan-winter-sekretna-nauka-ekstazy-i-niesmiertelnos-32377367

« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 22:37:57 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipiec 28, 2010, 23:01:26 »

No cóż. Każdy odbiera po swojemu.

Czyli punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia...

Właściwie to pierwsza myśl. która mi przyszła do głowy, to - co się Danowi stało ?
Co prawda jego pierwsze wykłady też były chaotyczne, niemniej umieścił on strategiczne rzeczy dotyczące struktury geometrii.

Ale po tym wykładzie zastanawiam się co to jest ?
Wymieszanie różnych pojęć, masa oderwanych od siebie wątków, dziwnych porównań i skojarzeń
nie wiadomo co z czym wogóle się wiąże, pomieszanie nomenklatury naukowej z potoczną  etc... 

Przykład :
'' W biologii słowo polityka służy do badań nad biologiczną plazmą zwaną "body polis"
  Na przykład w pszczelim ulu...
  jeśli ma on body polis ''


Ok, możemy się z tym zgodzić i przyjąć takie założenie .....

Ale dalej, to czy może mi ktoś wyjaśnić co słowo ''polityka'' , które służy w biologii nad strukturą plazmy ma wspólnego do :

  ''Jeśli posiadanie "body polis", czyli pochodzącej z błogości, projekcyjnej  energii (plazmy) jest definicją polityki...
  to celem istnienia polityki  jest błogość i ekstaza!''


A to ostanie zdanie to już już zupełnie kładzie na kolana .....   

  Więc jako inżynier elektryk mogę powiedzieć, że celem istnienia polityki i rządów jest  nauczać jak osiągać błogostan i ekstazę!  Chichot

He, he, he ...dobry kawał  p.Winter.  Z politowaniem

 
Strategiczne błędy :
Przykład róży jako doskonałego fraktala.
I kto to mówi ?

 A dlaczego człowiek nie jest przykładem doskonałego fraktala ?

Każdy fraktal jest doskonały w sobie i jest taki jaki powinien być !
Oznacza to, że mak, tulipan, drzewo nie jest jakimkolwiek mniej, czy więcej  - lepszym lub gorszym fraktalem od róży.
Różnice istnieją tylko w strukurach złożoności, a nie w jakości (lepsze, czy gorsze)
Czyli człowiek jest jedną z najbardziej złożonych organizacyjnie  struktur fraktalnych, ale różnice nie są jakościowe, tylko ilościowe w stosunku od innych  bo, zasada organizujaca  jest wciąż taka sama.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 23:33:59 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 29, 2010, 13:31:19 »

Leszek bardzo dobry wybór - wykład prosty, jasny i na temat, prawie w stylu Nassima!!!

Shielder jest niezły bo ja tylko raz wyłapałem "fatalny".

MEM HEI SHIN - całkiem możliwe że Ty byś ułozył wykład lepiej od Wintera - kiedy mam wpaść z kamerą?

Odniosę się tylko do róży - Dan nie mówił o jakimśtam fraktalu, ale polu magnetycznym najskuteczniej ściągającym ładunek, róża dzięki swej budowie pentagonalnej robi to wyśmienicie...

Super że pojawił się wątek Enochian Calls (jak rozumiem będzie trochę rozbudowany przez Vincenta) - to chyba jeden z ciekawszych aspektów pracy Wintera podjętej wspólnie z Aborygenami czy Cherokee.

Jeszcze raz dzięki piękne, pozdrawiam serdecznie!!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2010, 18:57:18 wysłane przez radoslaw » Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Lipiec 29, 2010, 14:46:38 »


MEM HEI SHIN - całkiem możliwe że Ty byś ułozył wykład lepiej od Wintera - kiedy mam wpaść z kamerą?


Możesz wpaść dziś !

Radosław.Znasz mnie nie od dziś i znasz moje poglądy.

 Jestem ostatnim, któremu zależało by atakowaniu Wintera, czy kogokolwiek.Dzielę się tylko swoimi opiniami, a jasne jest, że każdy może mieć inne. Na tym polega tolerancja, przynajmniej dla mnie. Gdybyśmy zgadzali się we wszystkim, to po co komu fora?
 Takie dyskusje mogą pokazać inny punkt widzenia i mogę  poszerzyć horyzonty.....


Odniosę się tylko do róży - Dan nie mówił o jakimśtam fraktalu, ale polu magnetycznym najskutecniej ściągającym ładunek, róża dzięki swej budowie pentagonalnej robi to wyśmienicie...


Równie wyśmienicie, a nawet lepiej robi to drzewo, czy człowiek ?

Zakończę swój wywód cytatem :

"Nieszczęście tego świata polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mędrcy wciąż  pełni wątpliwości." ,

Bertrand Russell

pozdr.



 


Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Lipiec 30, 2010, 19:15:33 »

zdecydowanie najlepszy pod względem komunikacji wykład Dana
ukłony dla tłumaczy!!!!!!
wrzesień z Danem zapowiada się pasjonująco Duży uśmiech
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Sierpień 02, 2010, 11:32:16 »

A ja mam problem z odtwarzaniem na YT. część 6 trwa 6.49min i po przejściu do części 7 wszystko staje dęba. (?) Da się z tym coś zrobić ? odświeżanie nie działa Uśmiech
Ciekawy jestem konkluzji, bo jak na razie to zdecydowanie najlepszy materiał w tym temacie. Szkoda tylko, że tak krótko. Bardzo fajny rozrzut przykładów implodowania na tylu płaszczyznach. Przykład z Szekspirem genialny....

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Sierpień 02, 2010, 14:59:54 »

@Echnaton, u mnie wszystko działa.  Może wyświetl tą część oddzielnie. Ostatecznie możesz ściągnąć pliki 4,5,6 na dysk

Link do folderu z filmem w *.AVI jest TEN SAM, ale jest już w nim poprawiona druga część
http://www.przeklej.pl/folder/dan-winter-sekretna-nauka-ekstazy-i-niesmiertelnos-32377367


@MEM HEI SHIN
Body polis to nie do końca licentia poetica Wintera. To pojęcie ma swoje uzasadnienie.
Generalnie, jeśli chodzi o rój pszczeli z wykładu, to ma on body polis jeśli potrafi działać w zgodzie, w harmonii i tu nie ma raczej większego problemu. Sprawa ma się gorzej, jeśli chodzi o ludzi...

Ludzie muszą mieć (indywidualnie, każdy z osobna) "extra-plazmę" - dodatkową plazmę ze swojej biologii, generowaną przez błogostan. Taka plazma jest koherentna, ale dopiero grupa, która integruje się na bazie koherentnej plazmy (błogostanu) poszczególnych osób, posiada body polis - ciało polityczne. [Równie dobrze można powiedzieć, że taka grupa ma określone pole magnetyczne, pole magnetycznego przyciągania]

Dlaczego Winter mówi o ciele politycznym i twierdzi że powinno się nauczać w szkołach jak osiągać błogostan, który generuje koherentną plazmę?

Otóż koherentna aura, będąca wynikiem doświadczania błogostanu i ekstazy działa pozytywnie na układ immunologiczny (daje więc zdrowie),  a w sensie psychologicznym daje radość i ogólnie wzmacnia człowieka - otwiera go na świat i innych ludzi.
Ludzie z koherentną, spójną aurą, niosą harmonię i przyciągają do siebie radością i harmonią innych ludzi.
Jeśli taka grupa wzrasta liczebnie, to staje się obiektem zainteresowania świata polityki, bo staje się ona społecznie znacząca... Tworzy ona swoiste body polis - ciało polityczne, czyli ciało o znaczeniu politycznym...
Można by wspomnieć w tym kontekście np. o Katarach, z którymi niegdyś rozprawiono się niemiłosiernie... Ich ciało plazmatyczne, stało się społecznie znaczące, stało się w tym sensie body polis....

Jeśli umieści się to, co powyżej w kontekście potencjalnych możliwości naszego DNA, które są programowane przez nasze myśli i uczucia (jak w filmie Przeznaczenie DNA) to wówczas sprawa zyskuje jeszcze głębszy wymiar... łącznie z winterowską nieśmiertelnością, która jest kolejnym terminem do szerszego omówienia...

Pozdrawiam!


« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2010, 15:29:10 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Sierpień 02, 2010, 21:34:54 »

Radosław.Znasz mnie nie od dziś i znasz moje poglądy.

 Jestem ostatnim, któremu zależało by atakowaniu Wintera, czy kogokolwiek.Dzielę się tylko swoimi opiniami, a jasne jest, że każdy może mieć inne. Na tym polega tolerancja, przynajmniej dla mnie. Gdybyśmy zgadzali się we wszystkim, to po co komu fora?
 Takie dyskusje mogą pokazać inny punkt widzenia i mogę  poszerzyć horyzonty.....

Ależ potwierdzam całym sercem - znamy się już jakiś czas, jmi mam nadzieję dleko do fanatyka broniącego swego jedynego słusznego stanowiska, no i jesteśmy na forum które służy wymianie poglądów.

Cytuj
Równie wyśmienicie, a nawet lepiej robi to drzewo, czy człowiek ?

Dalej się nie zgadzam!

Mówimy tutaj o dwuwymiarowej magnetycznej mapie najlepiej (najskuteczniej) ściągającej ładunek.
Gdyby panowała w tej materii zupełna dowolność - czy Templariusze bawiliby się w pentagramy stawiając katedry?
Albo czy Stonehage mogłoby być dwuwymiarowym rzutem czlowieka czy słowika?
Albo czy zamiast Różokrzyzowców mielibyśmy Stokrotkowców? Duży uśmiech

pozdrawiam

p.s. Echnaton może zmień przeglądarkę czy coś, oglądałem na 3 kompach i działa


Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahafernflower watahanowiu zagroda-slonca devils neverdie