Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: To co jemy i pijemy...  (Przeczytany 32578 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 05, 2009, 00:15:31 »


Xellos

Cieszę się, że wykazujesz chęć zrobienia czegokolwiek. Możesz przeanalizować co ja zrobiłem, może jakiś pomysł przyjdzie ci do głowy. Nie wahaj się pytać, jeśli coś dla ciebie jest nie jasne. Ja sam zabieram się do wypróbowania konstrukcji o której wspominam na w/w forum. Chodzi mi o koncentrator z stalowych rurek i bawełny. Przypuszczam że lepszym rozwiązaniem będą miedziane rurki, ale mogę się mylić.

Jestem obecnie w ciężkiej sytuacji finansowej, nie będę się użalał, że to wina, rządu, systemu itp. Po prostu szukam pracy jednak jej nie znajduję. Do przeprowadzenia dalszych ciekawych eksperymentów muszę zdobyć środki i mam nadzieję, że szybko mi się uda.

pozdrawiam i wszystkim dużo uśmiechu życzę Uśmiech


Powiem szczerze nie mam czasu na jakieś inwestycje, zapoznałem się z Twoimi badaniami. Fajnie wyszło. Mnie bardziej ciekawi czy przypadkowy metal ma jakiś wpływ. I czy przypadkowy kamień ma jakiś wpływ. Jeżeli mówimy bowiem o realnym zastosowaniu czegoś to jak już pisałem w realiach nikt nie ma nawalone metalu w ogrodzie...

Jedyny metal co mi się kojarzy to stelaż pod pnącza, np. winogrona.

Może inaczej trochę do tego podchodzę, chodzi po prostu o to że niezależnie od prawdziwości tych twierdzeń bądź nie, widzę małe zastosowanie tego w ogrodzie. Nikt tam nie robi z zasady jakiś metalowych tworów.

Prawdopodobnie skuszę się jednak na mały eksperyment losowy. Tzn. posadzę tą cebulę i doniczkę obstawie metalem a drugą kamieniami. Tak, że nie będzie elementów zasłaniających światło. Bo szczypiorek wyrasta górą. Do wysokości bulwy od strony nieoświetlonej może być metal. Postawie przy oknie, od strony okna nie będę nic zastawiać. Ciekawi mnie losowość zdarzenia, czyli czy przypadkowy metal, który znajdę czy kamień mogą mieć jakiś wpływ. Bez dobierania jakiś wymyślnych przedmiotów. Natura jest przypadkowa i taka ma być.
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Listopad 05, 2009, 01:00:05 »

Xellos zerknij na tą tabelkę

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=21.msg747#msg747

Jeśli nie widziałeś to zerknij na filmik
Dan Winter - Sekretne życie i bioarchitektura [PL]
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=21.msg52#msg52
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2009, 01:01:57 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopad 05, 2009, 11:14:19 »

mhm, poszukam aluminium więc Uśmiech Stali mam sporo, ale jak iść to na całość ;p Powinienem mieć jakieś radiatory od komputera, one są aluminiowe.

A tak przy okazji, moja studnia życia:



Zasypana stara studnia ;p Na wiosnę tam zasadzę kilka pnączy Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2009, 11:21:38 wysłane przez Xellos » Zapisane
sztudynt
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


awakening

1831467
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Listopad 05, 2009, 14:24:02 »

Cytuj
Natura jest przypadkowa i taka ma być

Nie zgadzam się, w naturze nie ma przypadków ani zbiegów okoliczności. Gdyby natura była przypadkowa, już dawno byśmy nie istnieli, przypomnij sobie tylko słowa dana wintera:

"...bądź fraktalny albo giń. Uśmiech"


Leszek zwrócił ci uwagę na tabelkę, z której wynika, iż rodzaj metalu bądź materiałów naturalnych i sztucznych ma istotne znaczenie. Jeśli tylko przestudiujesz te rodzaje materiałów i zauważysz ogromne ich zastosowanie NIE PRZYPADKOWE w codziennym życiu będziesz powoli dostrzegał, że to nie przypadek.

Jak myślisz dlaczego najlepsze ubrania(przyjazne dla naszego ciała) są z materiałów naturalnych jak bawełna, włókno lniane czy np. włókno konopi? Idąc dalej tym tokiem myślenia, wspomniałeś o radiatorach z aluminium,  jak myślisz radiator wykonany ze srebra będzie lepszy? Jeśli uważasz że tak to uzasadnij Uśmiech

Poznając naturę od podstaw wkrótce będziesz mógł dostrzec wokół siebie jej piękno i ogromną moc. Ludzie robią ciągle coś "przypadkowo" ta przypadkowość wynika z ich niewiedzy. A niewiedza niestety w dzisiejszych czasach kosztuje OGROMNE pieniądze.

Cytuj
Zasypana stara studnia ;p Na wiosnę tam zasadzę kilka pnączy Chichot

Jak widzę posiadasz ziemię i warunki by coś sobie hodować. Jeżeli już chcesz coś sadzić sugeruję by było to coś z czego będziesz czerpał korzyści. Proponuje jeśli już upierasz się na pnączach, by było to winogrono. Oczywiście to twój wybór, szkoda tylko by rosło coś tylko po to by było, skoro można coś zdrowego zjeść.

Sam ostatnio zmieniłem dietę, w ciągu 5 tyg. straciłem około 6kg wracając do mojej prawidłowej wagi. Znów mogę się cieszyć widokiem mięśni na brzuchu Mrugnięcie. Jem dwa posiłki na dzień i co dziwne czuję się syty, nie kuszą mnie jakieś fast foody, batoniki cukiereczki i inne pierdołki za które słono trzeba płacić by za kilka lat mieć problemy zdrowotne obwiniając za to wszystkich i wszystko tylko nie samego siebie. Dodam jeszcze, iż paliłem papierosy przez 6 lat(jestem zdania, że wszystkiego trzeba spróbować by móc coś o tym powiedzieć) obecnie nie palę od 5 lat, niezmiernie jestem z tego powodu szczęśliwy o wiele zdrowszy i oczywiście "bogatszy". Co dziwne to naprawdę bardzo proste by rzucić nałóg np. już dzisiaj. Polecam i życzę wam tego samego. Sam odstawiłem fajki z dnia na dzień, ostatnią paczkę czerwonych marlboro mam do dziś na pamiątkę z wypisaną na niej datą tego magicznego dnia. To naprawdę proste Uśmiech wystarczy tylko uwierzyć i naprawdę tego chcieć.

Nie wnikam w twoją dietę i jak się odżywiasz miej tylko świadomość, że to co jesz ma ogromny wpływ na twoje samopoczucie, zdrowie itd. Porozmawiaj tylko, jeżeli masz taką możliwość z osobami starszymi na temat żywienia np. z babcią. Jestem pewien, że dużo ciekawych rzeczy się dowiesz.

Obecnie to jemy totalny "syf" z marketów chemicznie wspomagany by rosło lepiej, by wyglądało lepiej itp. Tylko nikt nie uświadamia sobie skąd się biorą te wszystkie problemy zdrowotne. Nie wspominam już o jedzeniu takich śmieci jak "chipsy, cola, hamburgery, frytki,  zupki z torebek, słodycze, pokarmy z głębokiego tłuszczu itd. można wymieniać bez końca: Wybór należy do ludzi, tylko po co się samemu "zabijać" Co?

Obecnie studiuję a zarazem tłumaczę ciekawy materiał o polach torsyjnych. Zainteresowanym udostępnię odnośnik do tej strony. Jeśli ktoś będzie w stanie dokonać korekty mojego tłumaczenia udostępnię go dla wszystkich chętnych.

pozdrawiam wszystkich Uśmiech
Zapisane

"Never ever give up!"
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Listopad 05, 2009, 20:26:29 »

Nie ma przypadków ? To chyba ogrodu nie posiadasz. Chwasty rozsadzają się same jak zawieje. A najbardziej upierdliwe rosną wszędzie. Roślinki to nie tylko te, które sami wsadzamy w dane miejsce.

Co do materiałów, dopóki nie ułożysz sobie kamieni to ich rozrzut jest przypadkowy. Przypadku nie ma tam gdzie ingeruje człowiek. Po drugie część z nich by nie istniała bez udziału człowieka. A część to wykopaliska. Natura to coś co działa bez udziału człowieka i świetnie działa bez niego.

Co do roślin, to jeśli widzisz tylko korzyści żywieniowe to daleko nie patrzysz. W sumie niewiele ten pogląd się różni od materializmu. A przecież wiele rzeczy można robić dla rozwoju samego siebie, swojego wnętrza, a w tym nie ma nic lepszego niż piękna flora kojąca nasze wnętrze. Spokój i harmonia.

Reszty Twoich wywodów szczerze mówiąc nie rozumiem Uśmiech Sugerujesz, że jestem gruby i źle się odżywiam ? hehehe Co gorsze nie znam natury i mam ja poznać od podstaw...a najlepiej pogadać z babcią. Było by ok gdybyś te bzdety pisał ogólnie a nie personalnie do mnie jakbyś ojca uczył dzieci robić.

Zdaje się, że obcą osobę na forum traktujesz jako kogoś gorszego by się dowartościować.
Pozdrawiam więc egocentryka Mrugnięcie
Zapisane
sztudynt
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


awakening

1831467
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Listopad 05, 2009, 21:31:13 »

Cytuj
Nie ma przypadków ? To chyba ogrodu nie posiadasz.

Jestem ogrodnikiem z zawodu. Sam posiadam duuuży stary ogród Uśmiech

Cytuj
Co do materiałów, dopóki nie ułożysz sobie kamieni to ich rozrzut jest przypadkowy

Czy istnienie człowieka na tej planecie jest dla ciebie przypadkiem? Czy mamy przypadkowo księżyc? Czy przypadkowo ptaki odlatują do ciepłych krajów? Przypadku rzucenia kamieni nie będę rozpatrywał bo to zagadnienia z fizyki kwantowej.

Cytuj
Co do roślin, to jeśli widzisz tylko korzyści żywieniowe to daleko nie patrzysz.

Ty to powiedziałeś, ja tylko wskazałem istotne znaczenie roślin dla nas ludzi. Wspomniałem o ubraniach z naturalnych włókien(to też rośliny) jednak chyba tego nie wyłapałeś.

Cytuj
Reszty Twoich wywodów szczerze mówiąc nie rozumiem  Sugerujesz, że jestem gruby i źle się odżywiam ?

A jesteś gruby? Bo jeśli nie, to tym bardziej nie wiem skąd wybuch twojej "złości". Pisząc o diecie od razu się sugeruje, że osoba jest otyła? Myślę że nie...

Cytuj
...hehehe Co gorsze nie znam natury i mam ja poznać od podstaw...a najlepiej pogadać z babcią.

Nie powiedziałem też, że NIE ZNASZ NATURY, ale najwyrazniej szukasz dziury w całym. Wskazałem na starsze osoby gdyż są one źródłem wielu cennych informacji które powoli bezpowrotnie giną, chociażby takich informacji jak lecznicze właściwości ziół. Bądź tak proste rytuały jak zrobienie znaku krzyża nad posiłkiem(to nie wywodzi się tylko z kultury chrześcijańskiej, i nie jest też bez znaczenia wykonywane). Obecnie temu podobne opowiastki babci opatrzone są etykieta "zabobony". A szkoda Mrugnięcie


ZWRACAM SIĘ DO WSZYSTKICH:

Dla mnie każdy jest CZŁOWIEKIEM I TYLKO CZŁOWIEKIEM. Każdy w moich oczach i duszy jest PEŁNOWARTOŚCIOWY, nie dziele ludzi na gorszych, lepszych, niskich, wysokich, czarnych, białych itp itd.

Cytuj
...Było by ok gdybyś te bzdety pisał ogólnie a nie personalnie do mnie jakbyś ojca uczył dzieci robić.
Dla ciebie to są bzdety... i niech tak zostanie Uśmiech Zwróciłem się do twojej osoby, bo tylko ty jedyny póki co wyraziłeś chęć konwersacji.

Przepraszam cię najmocniej jeżeli cię uraziłem Smutny  Dla dobra nas obojga nie będę dalej prowadził z tobą dyskusji

Cytuj
Zdaje się, że obcą osobę na forum traktujesz jako kogoś gorszego by się dowartościować

Uśmiech Może to wynik twojego własnego niedowartościowania?

PS. Po prostu źle odczytałeś moje intencje. Szczerze mówiąc to  trochę smutne

dziękuję i pozdrawiam
Zapisane

"Never ever give up!"
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Listopad 05, 2009, 21:58:47 »

Ludziska.
Dajcie sobie luz z uwagami osobistymi i kontynuujcie ciekawą dyskusję.

Sztudynt. Piszesz:
Bądź tak proste rytuały jak zrobienie znaku krzyża nad posiłkiem (to nie wywodzi się tylko z kultury chrześcijańskiej, i nie jest też bez znaczenia wykonywane). Obecnie temu podobne opowiastki babci opatrzone są etykieta "zabobony". A szkoda"

Mógłbyś napisać co - twoim zdaniem - powoduje ten rytuał?



Zapisane

miłość radość piękno
sztudynt
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


awakening

1831467
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Listopad 05, 2009, 22:11:07 »

Proszę bardzo. Uśmiech

Cytuj
...Jeszcze większe zdumienie ogarnęło moją znajomą, gdy udowodniłem jej, że wykonanie trzech znaków krzyża nad nalaną do szklanki wodą z kranu powoduje, że woda ta zaczyna promieniować silną, białą energią. Pamiętajmy, że w dawnych czasach w prawie wszystkich polskich domach przed pokrojeniem chleba kreśliło się nad nim znak krzyża! Zazwyczaj gest ten był tłumaczony względami religijnymi, a nie radiestezyjnymi. Lepiej jednak trzykrotnie uczynić znak krzyża, i to nie tylko nad chlebem, ale nad każdą potrawą przed podaniem jej na stół. Błogosławienie potraw czy wody znakiem krzyża nie musi mieć nic wspólnego z żadną religią - jest ono związane z promieniowaniem kształtów.

źródło:

http://www.gwiazdy.com.pl/45_98/21.htm
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2009, 22:16:29 wysłane przez Leszek » Zapisane

"Never ever give up!"
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Listopad 05, 2009, 22:56:02 »

@sztudynt

Nawrzucałeś "1000" wątków na raz, ni z gruszki ni z pietruszki, bo temat był inny. I w każdym odnosząc się personalnie do mnie jak do ucznia w klasie. Co to za rozmowa powrzucania wszystkiego w jeden post ?

"Jeśli tylko przestudiujesz te rodzaje materiałów i zauważysz ogromne ich zastosowanie NIE PRZYPADKOWE w codziennym życiu będziesz powoli dostrzegał, że to nie przypadek. " - wróżenie z fusów nic konkretnego, mam coś dostrzegać, tak mówią ludziom na zebraniach piramidek - sekt. Najpierw tworzysz jedyną prawdziwą teorię, której później mam szukać mimo że nic nie stworzyłeś.

Jak myślisz dlaczego najlepsze ubrania(przyjazne dla naszego ciała) są z materiałów naturalnych jak bawełna, włókno lniane czy np. włókno konopi? Idąc dalej tym tokiem myślenia, wspomniałeś o radiatorach z aluminium,  jak myślisz radiator wykonany ze srebra będzie lepszy? Jeśli uważasz że tak to uzasadnij Uśmiech - co ma piernik do wiatraka ? Jeżeli odnosisz się do postu wcześniej, napisałem o aluminium by uzyskać maksymalnie negatywny efekt wedle tej tabelki w eksperymencie. Po co mam nagle pisać coś o srebrnych radiatorach Co?Co?Co?Co?Co?Co?Co?Co?

Poznając naturę od podstaw wkrótce będziesz mógł dostrzec wokół siebie jej piękno i ogromną moc. Ludzie robią ciągle coś "przypadkowo" ta przypadkowość wynika z ich niewiedzy. A niewiedza niestety w dzisiejszych czasach kosztuje OGROMNE pieniądze. - No tak znowu jedyna słuszna teoria nieprzypadkowości, a ja biedny głupi jej nie znam i tracę. LOL ! A nie umiesz zbić prostego argumentu jaki Ci podałem, że chwasty roznoszą się same. Bez Twojego udziału. Rosną gdzie chcą. Nawet w metalu, kamieniu, i w g...Jedyna co na ten temat wiem z kolejnego postu to tyle, że jesteś ogrodnikiem. To jak to w końcu jest, Twoje chwasty nie rosną gdzie chcą ? Bo nasypałeś kory ? Mrugnięcie Czy położyłeś włókninę...Czy to tak trudno zrozumieć, że natura to pojęcie niezależne od działalności człowieka ? Jakby nas nie było na planecie dała by sobie radę, rozsiewając nasiona sama wiatrem. Tak jak to robi z chwastami. I to jest prawdziwa przypadkowość gdzie spadnie nasiono.


Jak widzę posiadasz ziemię i warunki by coś sobie hodować. Jeżeli już chcesz coś sadzić sugeruję by było to coś z czego będziesz czerpał korzyści. Proponuje jeśli już upierasz się na pnączach, by było to winogrono. Oczywiście to twój wybór, szkoda tylko by rosło coś tylko po to by było, skoro można coś zdrowego zjeść.
- piszesz wyraźnie, że SZKODA TYLKO BY ROSŁO COŚ TYLKO PO TO BY ROSŁO, gubisz się w zeznaniach pisząc "Ty to powiedziałeś, ja tylko wskazałem istotne znaczenie roślin dla nas ludzi." Wyraźnie napisałeś, że ci SZKODA, mi nie szkoda i to napisałem.

Nie wnikam w twoją dietę i jak się odżywiasz miej tylko świadomość, że to co jesz ma ogromny wpływ na twoje samopoczucie, zdrowie itd. Porozmawiaj tylko, jeżeli masz taką możliwość z osobami starszymi na temat żywienia np. z babcią. Jestem pewien, że dużo ciekawych rzeczy się dowiesz. - człowieku miałeś w szkole Język Polski ? Prowadzisz jakiś monolog. Zaczynasz temat bez wiedzy czy osoba do której piszesz np. nie rozmawiała już z osobami starszymi. Może zdrowo już się odżywia. Jeśli z kimś się rozmawia to w pewnej kolejności. Najpierw mógłbyś ustalić jak się odżywiam a później dawać rady. Ale dawać rady nie znając rozmówcy, podziwiam...

Czy istnienie człowieka na tej planecie jest dla ciebie przypadkiem? Czy mamy przypadkowo księżyc? Czy przypadkowo ptaki odlatują do ciepłych krajów? Przypadku rzucenia kamieni nie będę rozpatrywał bo to zagadnienia z fizyki kwantowej. - Czy w końcu zechcesz zrozumieć o czym ja piszę, pisząc o przypadkowości ? Różnimy się tym, że ja nie wrzucam wszystkiego do jednego wora i lecę z koksem. Jeżeli kupię kawałek pola na którym leżą kamienie to leżą tam bez konkretnego ułożenia dla roślin jakie wsadzę, Dopiero jak sobie przestawię je i np. okrążę drzewo, które wsadzę nabierze to sensu w kontekście lepszego wzrostu rośliny. Ja ciągle się trzymam tematu, czyli materiały powodujące wzrost i materiały go hamujące. Takie materiały i w jedną i drugą stronę mogą być losowego oddziaływania, dopóki ich nie poustawiam ŚWIADOMIE. Po co od razu lecieć na księżyc...tak trudno zrozumieć, że przy silnej wichurze to i drzewo się złamie ? Mały kamień też poleci, czyli rozumiem, że według Ciebie natura jak dmuchnie porządnym wiatrem, który przesunie ileś tam kamieni 10 metrów dalej to zrobiła to świadomie i każdy kamyczek miał swoje miejsce docelowe ?...Jak drzewo się łamie to świadomie ? Złe drzewo, trzeba je złamać.


Nie powiedziałem też, że NIE ZNASZ NATURY, ale najwyraźniej szukasz dziury w całym. Wskazałem na starsze osoby gdyż są one źródłem wielu cennych informacji które powoli bezpowrotnie giną, chociażby takich informacji jak lecznicze właściwości ziół. Bądź tak proste rytuały jak zrobienie znaku krzyża nad posiłkiem(to nie wywodzi się tylko z kultury chrześcijańskiej, i nie jest też bez znaczenia wykonywane). Obecnie temu podobne opowiastki babci opatrzone są etykieta "zabobony". A szkoda Mrugnięcie - jak człowiek wchodzi do tematu i dyskutuje o eksperymencie dotyczącym materiałów przyspieszających bądź zwalniających wzrost roślin to liczy na to, że będzie o tym dyskutować, a nie że ni z gruszki ni z pietruszki dostanie garść porad ogólnych zdrowego życia czyż nie ? A teraz jeszcze religijne zabobony...chcesz w jednym poście przekazać wszystkie swoje mądrości ? Ja przytyłem 10kg a później tyle samo schudłem, a później przytyłem, wszystko świadomie z użyciem wiedzy i co z tego ? Co ma piernik do wiatraka, też paliłem, czasem pije i uprawiam sex. I co z tego Co?Co?Co?Co?Co?Co? !!! Ręce opadają, albo gadamy o eksperymencie albo bzdetach. W tym temacie to SĄ BZDETY. W innym temacie o chudnięciu to mogą być cenne informacje, w innym temacie o rzuceniu palenia też. TU SĄ TO BZDETY.

Może to wynik twojego własnego niedowartościowania?
- Czyli z mojego niedowartościowania powstają Twoje egocentryczne pouczające posty...też tak można Mrugnięcie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Egocentryzm


Miło by było jakbyś poczytał a jak nie to zacytuję:

Osoba egocentryczna postrzega cały świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, a marginalizowanie opinii pochodzących od innych osób.


Opieram się tylko o wiedzę psychologiczną, nie robię wycieczek. Po prostu pasujesz do tego co tam piszą.
Zapisane
sztudynt
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


awakening

1831467
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #19 : Listopad 05, 2009, 23:40:43 »

Cytuj
Ręce opadają, albo gadamy o eksperymencie albo bzdetach. W tym temacie to SĄ BZDETY.

Przypomnę tylko wszystkim temat Uśmiech

 > ŚWIĘTA GEOMETRIA > W PRAKTYCE > To co jemy i pijemy...

Czekam na kolejny komentarz MODERATORA do którego słów...

Cytuj
Ludziska.
Dajcie sobie luz z uwagami osobistymi i kontynuujcie ciekawą dyskusję.

...się Xellos nie ustosunkowałeś.

Znalazłem się na tym ciekawym forum nie po to by się kłócić i obrzucać "błotem" w formie słownych pyskówek.
Podkreślam, iż chciałbym tu coś budować nie niszczyć, takie mam zamiary.


pozdrawiam wszystkich Uśmiech
Zapisane

"Never ever give up!"
Strony: « 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumdlahistorykow colorfulworld wiedzminlandrp wojnawatah ironknights