Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Globalne ocieplenie" - filmy i filmiki  (Przeczytany 30834 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Grudzień 17, 2009, 17:35:57 »

Nie chodziło mi o ile wzrasta temperatura tylko ile wyrzuca, ale ok. Chodzi o zestawienie tej ilości z emisją "gazów' przez człowieka.

Jeśli chodzi o ile wzrasta temperatura, to tu są rozbieżności. Polecam cześć 1/3 wywiadu (Michael Coren with Lord Christopher Monckton - part 3) 3 posty wyżej: http://www.youtube.com/watch?v=_cCxdT6Trko  Wg. przytoczonych tam badań  badań temperatura podnosi się o 0,5 stopnia Celsjusza przy podwojeniu ilości CO2 w atmosferze)« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 17:50:22 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Grudzień 17, 2009, 18:13:12 »

Może troche w żartobliwym tonie, ale lepiej o naszym zaangażowaniu w "ratowanie Ziemii" powiedzieć się nie da... George Carlin:

http://www.youtube.com/watch?v=IOqMoS6yccw&feature=related
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Grudzień 17, 2009, 19:04:42 »

ale oprócz co2 jest także pył
choc niektórzy twierdzą wręcz odwrotnie czyli że temp. spada

Po wielkim wybuchu wulkanu El Chichon w Meksyku w kwietniu 1982 roku i Pinatubo na Filipinach w lipcu 1991 roku, które charakteryzowały się tym, że wyrzucone zostały do atmosfery ogromne ilości pyłów, nastąpił wyraźny spadek średniej temperatury w tym rejonie. Podobny efekt daje dwutlenek siarki tak obficie wyrzucany do atmosfery przez nasze huty i elektrownie. Pożytek z tego typu zanieczyszczeń dla zmniejszenia efektu cieplarnianego jest niestety niewielki, gdyż czas życia SO2 w atmosferze jest niezbyt długi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 19:07:24 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Mora
Gość
« Odpowiedz #13 : Grudzień 17, 2009, 21:27:15 »

Globalne ocieplenie to kłamstwo albo może inaczej kłamstwo o tym iż to człowiek jest przyczyną tego. Natura sama to "reguluje".
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #14 : Grudzień 17, 2009, 23:51:35 »

Globalne ocieplenie to kłamstwo albo może inaczej kłamstwo o tym iż to człowiek jest przyczyną tego. Natura sama to "reguluje".

"Celem jest zdobycie władzy, a nie troska o klimat"
PROF. ZBIGNIEW JAWOROWSKI, SPECJALNIE DLA TVN24.PL


Siłą napędową konferencji w Kopenhadze nie jest troska o klimat, z którym nic złego się nie dzieje, a który od lat dziesięciu zaczął się ochładzać. Jest nią perspektywa zdobycia władzy nad światem oraz trylionowych zysków z handlu niczym, niczym bowiem są zezwolenia i limity ze sprzedaży limitów CO2 – pisze specjalista ds. klimatu profesor Zbigniew Jaworowski.

http://www.tvn24.pl/-1,1633667,0,1,8222celem-jest-zdobycie-wladzy--a-nie-troska-o-klimat8221,wiadomosc.html


Społeczeństwo obywatelskie wyrzucone z negocjacji klimatycznych. ONZ łamie Konwencję Klimatyczną!
Środa 16 grudnia 2009 / Ola Antonowicz

Dziś na negocjacje klimatyczne w Kopenhadze nie wpuszczono kilkuset przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego świata, mających status obserwatorów Konwencji Klimatycznej.

http://dlaklimatu.pl/Spoleczenstwo-obywatelskie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 00:10:23 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Mora
Gość
« Odpowiedz #15 : Grudzień 18, 2009, 22:24:10 »

To jest chore. Spójrzcie ile w tym roku się wydarzyło? A co dopiero w 2010 będzie aż zgroza patrzeć.
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Grudzień 19, 2009, 11:36:32 »

Każda rozpoznana choroba to oczyszczenie Mora. Choroba jest wtedy , kiedy zaczynamy ją dostrzegać . Wówczas zaczyna się przeciwdziałanie chorobie . I to jest ta dobra strona chorowania.

Wiecie jak wygląda ekoterroryzm  ?
Wygląda on mniej więcej tak  "
„Porozumienie kopenhaskie miało być decyzją o tym, jak bezpiecznie będzie rozwijał się świat. Dziś okazało się, że światowi przywódcy wyobrażają sobie, że mogą zmusić klimat, aby poczekał. Tymczasem za każdą chwilę zwłoki płacimy ludzkimi tragediami. To, co się stało w Kopenhadze, jest wyrokiem dla setek milionów ludzi. Skutki odczujemy wszyscy, ale szczególnie ludzie najbiedniejsi z krajów rozwijających się” - mówi Andrzej Kassenberg z Instytutu na rzecz Ekorozwoju, również członka Koalicji Klimatycznej."
cytat stąd : http://dlaklimatu.pl/Porozumienie-zawarte-w-Kopenhadze

Klimat się zmienia i będzie się zmieniał bez względu na to, jak panicznie będą sie zachowywać ludzie na Ziemi.
Ekoterroryzm w moim przeświadczeniu, to używanie retoryki jakoby człowiek mógł nagle cokolwiek zmienić w klimacie poprzez ustanawianie restrykcji, planów, redukcji, cięć , zamordyzmu , czy ustaleń konferencyjnych.
To , co na prawdę można zmienić dzieje się lokalnie . Większa odpowiedzialność za środowisko naturalne , pro-ekologiczne wychowanie młodzieży, dotacje do proekologicznych rozwiązań - nie widzę alternatywy dla innych rozwiązań.

Jeśli  jedno zaćmienie Słońca przez 10 minut to zmniejszenie emisji CO2 z oceanów równe jest rocznej produkcji tego gazu przez człowieka na Ziemi, to odwrotnie - większa aktywność Słońca spowoduje taką emisję  CO2 , ze nie da się tego zniwelować dziesięcioleciami zakazów i restrykcji. A przecież żyjemy na niespokojnej planecie. To na co mamy wpływ , to własne zachowanie . Wierzę ,że istnieją takie wewnętrzne powiązania człowieka z wszechświatem , a zatem również z klimatem w którym on żyje, które rzeczywiście mogą wzajemnie na siebie wpływać.

Odnośnie samej konferencji w Kopepenhadze w kontekście budowania NWO zastanawiające jest to , że nie widać lidera. Nawet ekoterroryści zauważają ,że  USA nie kwapią się do tej roli zbytnio . Odnośnie wystąpienia Obamy  cyt "Komentowano, że jest to mowa, która ma pozwolić Obamie „uratować twarz” i pouczyć inne strony negocjacji, co mają robić. Zabrakło prawdziwego przywództwa. Obama nie podjął próby zjednoczenia wszystkich krajów dla ratowania świata przed katastrofą klimatyczną. USA obiecały tylko, że przekażą finansowanie na walkę ze zmianami klimatu w krajach rozwijających się, ale uwarunkowały to przyłączeniem się do tego także innych krajów rozwiniętych. "

Czyli może dobrze, że NWO przynajmniej od tej strony nie da się szybko zbudować. A może jest to jedynie zasłona dymna ?  Ciekawe co zrobiono w tym czasie, kiedy oczy świata były skierowane na Kopenhagę .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 12:17:39 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Grudzień 19, 2009, 13:48:00 »

East,
dlatego polecam filmik
Michael Coren with Lord Christopher Monckton [ENG]
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=238.msg2945#msg2945

Lord Christopher Monckton tłumaczy na czym polega przekręt z "ociepleniem klimatu" opierając się na wynikach 15 letnich badań profesora z MIT w USA. Nie pamietam jego nazwiska. Jest podane w 2 lub 3 cześci wywiadu.
Więc przekręt polega na zafałszowaniu siły związku między ilością dwutlenku węgla w atmosferze i wzrostem temperatury za powierzchni Ziemi.
Po pierwsze
 z badań wynika, że dwukrotne zwiększenie CO2 w atmosferze zwiększy temperaturę o 0,5 stopnia Celsjusza, a nie o 3,25 stopnia jak przyjmuje zwolennicy teorii "winy człowieka"
Po drugie obecna emisja przez człowieka CO2 podwoi jego ilość w atmosferze za ok. 15) lat, a nie jak zakładają zwolennicy teorii "winy człowieka" w przeciągu 50 lat (różnie tu mówią i ciagle skracają ilośc lat...)

Poza tym Lord Christopher Monckton mówi, że gdyby przyjąć założenia przeciwnej strony, to obniżenie globalnej temperatury na Ziemie tylko o jeden stopień Celsjusza wymagałoby cofnięcia ludzi do epoki kamienia (włączenie całej cywilizacji - wszystkiego co produkuje CO2) na okres 80 lat....

Lord Christopher Monckton wielokrotnie zwracał się publicznie do Al Gore'a o publiczna dyskusję na temat zmian klimatycznych, ale jakoś Al Gore nie jest do niej skory... Nikt nie jest skory, bo facet jest byłym doradcą naukowym Margaret Thatcher i zna się na tych sprawach jak mało kto...

No cóż. Znów mamy internet i dlatego coś wiemy. Nic dziwnego, że różne lobby maja zakusy na "niewygodne" czy też "niebezpieczne " strony w internecie... Mrugnięcie Wywiad warto przetłumaczyć.


Może Obama po prostu wie "jak się sprawy mają" i dlatego nie zgadza się na redukcję emisji CO2. Tylko wtedy wypada powiedzieć ludziom jaka jest prawda, a nie handlować prawami do emisji CO2.... Do takiego cynizmu nie można po prostu dopuszczać... Bawią się chłopcy w "egipskich kapłanów" wciskając ludziom kit i żerują na ich niewiedzy...

« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 14:10:08 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Grudzień 20, 2009, 00:16:22 »

Jeśli tylko chodziłoby o kase ... to w końcu ich kasa. Pusty pieniądz tak, jak puste są prawa do emisji CO2 - oto nowy światowy pieniądz . Nie z nami te numery jednak  Mrugnięcie
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #19 : Styczeń 19, 2010, 02:24:24 »

Lord Christopher Monckton mówi o tym jak temat globalnego ocieplenia jest wykorzystywany w celu uformowania rządu światowego.

<a href="http://www.youtube.com/v/8MBC02wjsN4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/8MBC02wjsN4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1</a>
http://www.youtube.com/watch?v=8MBC02wjsN4

Lord Christopher Monckton odkrywa... (no właśnie co?) działaczy Greenpeace na szczycie w Kopenhadze.
<a href="http://www.youtube.com/v/lJbPcWOEOjU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/lJbPcWOEOjU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1</a>
http://www.youtube.com/watch?v=lJbPcWOEOjU

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 02:26:09 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

carstworosyjskie shi-no-gakko watahanowiu coolcraft psiasfora