Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Temperatura Curie - film poglądowy - Curie Effect Magnetic Heat Engine  (Przeczytany 2401 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ravenno
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 14



Zobacz profil
« : Maj 28, 2009, 23:31:38 »

Witam!

Bardzo ciekawy filmik

http://www.youtube.com/watch?v=RWrTvB-oK94

co w zestawieniu z tekstami z Wikipedii nt. Ziemi jest zastanawiające:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jądro_Ziemi

i smaczny cytat z samego początku tekstu:

"Hipotezy o jej budowie i cechach fizyczno-chemicznych opierają się głównie na badaniu rozchodzenia się fal sejsmicznych podczas trzęsień ziemi" - to nie jest wiedza tylko gdybanie.

Naukowcy nie mają pojęcia ani skąd się bierze wewnętrzne ciepło Ziemi, ani jej magnetyzm choć jak można zauważyć:

"Uważa się, że powstające uporządkowane wiry substancji przewodzącej prąd są przyczyną powstawania i utrzymywania pola magnetycznego Ziemi w zjawisku zwanym geodynamem, którego funkcjonowanie wyjaśnia magnetohydrodynamika zjawiskiem zwanym Dynamo magnetohydrodynamiczne" - to także nie jest wiedza.

Ja tego nie wiem ale nie uzurpuję sobie praw aby jakieś ciemnoty wciskać ludziom  Złość

Filmik na samym początku wyraźnie wskazuje na to, że w stosunkowo niewysokiej temperaturze właściwości magnetyczne
zanikają - to tzw. temperatura Curie. Nie wiem czy efekt dynama MHD sprawdzano w tak wysokich temperaturach jak te
założone 4000-5000 stopni - zważywszy na problemy raczej nie a i nie spotkałem się z publikacją na ten temat - więc to hipoteza,
nie jest to wiedza lecz zwykłe gdybanie... Nie wiadomo czy tam naprawdę jest tak wysoka temperatura. Z tego, że na powierzchnię
wypływa wrząca lawa nie można bezpiecznie zakładać, że wewnątrz temperatura jest wyższa niż pokojowa.

Po prostu kolejna ściema...

polecam uwadze

pozdrawiam

ravenno

P.S. A ludzi się tego gówna i nie tylko tego uczy od dziecka... Masakra :/
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 20:10:59 wysłane przez ravenno » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaslonecznychcieni griffonsslupsk best klasztorna tb