Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Geometria Drzewa Życia i alfabet hebrajski  (Przeczytany 15916 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 03, 2009, 11:54:06 »

Dan Winter w swoim wykładzie z Barcelony mówił o świętym języku, jako języku światła i pokazywał w jaki sposób alfabety, w tym  hebrajski i sanskryt generowane przez Złotą Spiralę poruszającą się według osi symetrii czworościanu foremnego.
Przyjrzyjmy się więc pokrótce kwestii "świętego języka" łącząc go z alfabetem hebrajskim i - związanym z tym alfabetem - kabalistycznym Drzewem Życia.


Drzewo Życia ma wiele znaczeń, o których można poczytać trochę w internecie...
http://www.google.pl/search?q=drzewo+%C5%BCycia&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
 
Jednak dla potrzeb opisania związku Drzewa Życia z alfabetem hebrajskim przytoczę tu tylko króciutkie fragmenty tekstów znalezionych w różnych miejscach.

W Wikipedii czytamy:
Drzewo Życia posiada trzy równoległe kolumny:
    * prawą - męską, odpowiadającą zasadzie Chesed;
    * lewą - żeńską, odpowiadającą zasadzie Din;
    * środkową, która jest ścieżką równowagi i harmonii.

Prowadzą one do Malchut, które oznacza obecność Boga w świecie. Drzewo Życia jest mistycznym organizmem, który odpowiada całości bytu. Według kabały kolejne sefiry przejmują światło wyższej boskiej emanacji i przesyłają je niżej za pomocą dwudziestu dwóch ścieżek spinających całe Drzewo. Najniższa z nich odbija blask i posyła go w górę.
Czasami pojawia się jedenasta sefira - Daat (Wiedza, hebr. דעת) - jest ona niezależną emanacją, mediuje między Chochmą i Biną. Oznacza ona wiedzę tajemną - gnozę"


Drzewo Życia w Wikipedii:


Geometryczna budowa Drzewa Życia z jedenastoma sefirami (wg Dana Wintera)

Bardzo często Drzewo Życia przedstawia się jako składające się z 10 sefir od Malkuth (Królestwo) do Kether (Korona). Jest w nim jednak jeszcze jedenasta sefira, czyli DAATH - sefira wiedzy.Jest to według Wintera geometryczna ilustracja systemu rozwoju świadomości, opierającego się na "zagnieżdżonych" w sobie czworościanie, sześcianie i dwunastościanie. Pamiętajmy jednak, że znamy najczęściej obraz Drzewa Życia rysowany na płaszczyźnie, który jest cieniem tej trójwymiarowej konstrukcji - jest jej odpowiednikiem na płaszczyźnie.


<a href="http://www.youtube.com/v/s0WG3KCyYIs" target="_blank">http://www.youtube.com/v/s0WG3KCyYIs</a>


Dlaczego 22 ścieżki spinają Drzewo Życia?
Ano dlatego, że alfabet hebrajski ma 22 litery.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_hebrajski

Czy jednak hebrajski jest oryginalnym językiem światła?
Według niektórych tak... Mały cytat z książki Moc Kabbalah: http://www.empik.com/moc-kabbalah-ksiazka,302122,p
Jej autor Yehuda Berg jest rabinem i czołowym autorytetem Kabbalah. Naucza on w centrach Kabbalah na całym świecie. - Jest to cytat z okładki tej książki.
W rozdziale piątym pt. DNA Duszy, czytamy:
Abraham pokazał, jak Światło Stwórcy podzieliło się na 22 odrębne siły po to, by stworzyć nasz wszechświat.
(...)
22 SIŁY STWORZENIA

Dwadzieścia dwie podstawowe litery: Stwórca wyrył je, wyważał, układał je w różnym porządku, stapiał i formował przez nie istotę wszelkiego stworzenia i istotę wszelkiego przyszłego stworzenia. - Abraham, Księga Stworzenia

Abraham pisał, że 22 siły energetyczne manifestują się w naszym świecie jako 22 różne wzorce częstotliwości. Pojawiają się one jako kształty i wibracje, które można zarówno wizualizować jak i wymawiać. Poniżej są przedstawione litery alfabetu hebrajskiego BEZ i Z  przypisywanymi im wartościami liczbowymi. Czyta się je od lewej do prawej.

http://www.inner.org/hebleter/default.htm


Możesz pomyśleć: to przecież są litery hebrajskie! Ale nie panikuj. Kabbalah naucza, że litery te były obecne w pierwszej chwili stworzenia nie jako litery napisane na pergaminie, ale jako wielkie wspaniałe siły pierwotnej energii.
Litery hebrajskie są instrumentami mocy. Hebrajskie słowo „litera" ma również znaczenie: puls lub wibracja, ze wskazaniem na przepływ energii. Za pomocą kształtu, dźwięku i wibracji litera działa jak antena, która wzbudza i kieruje energią wszechświata.
(…)

<a href="http://www.youtube.com/v/yvcvG0HFFao" target="_blank">http://www.youtube.com/v/yvcvG0HFFao</a>

_________________________________________________________________________________________________

Te 22 litery można wygenerować przy pomocy torusa i złotej spirali według osi symetrii czworościanu. Święta geometria jest wiedzą o budowie Stworzenia... Przypomnę jak powstają te litery:

Litery alfabetów powstają dzięki zmianie położenia "złotej spirali" umieszczonej na torusie, który przechyla się w sposób wyznaczony przez osie symetrii brył platońskich. [Hebrajski i sanskryt wyznaczają osie symetrii czworościanu] Wystarczy robić "stop-klatki" zmieniającej położenie spirali, aby otrzymać kolejne litery alfabetów.

Torus z naniesioną na niego spiralą "złotego środka" oraz położenie wyjściowe spirali złotego środka (jest to litera P 'pay', gdzie wartości x,y,z=0). Zmiana położenia spirali (lub czworościanu) w trójwymiarowej przestrzeni zmienia automatycznie wartości współrzędnych X,Y,Z spirali (lub czworościanu) w tej przestrzeni. Przy czym wartości x,y,z kolejnej litery alfabetu hebrajskiego są wartościami obliczanymi w odniesieniu do wartości x,y,z poprzedniej litery alfabetu, a nie litery pierwszej, gdzie x,y,z=0  Myślę, że  może to być klucz do numerologicznych aspektów alfabetu hebrajskiego.


Powyżej: powstawanie alfabetu hebrajskiego.
Spirala na czworościanie generuje także sanskryt.

Poniżej: trójwymiarowe zobrazowanie zmiany położenia spirali Złotego Środka,
(spirala jest TA SAMA. Zmienia się jedynie kąt, pod którym ją widzimy)

Więcej o powstawaniu symboli i alfa-betów (w j. angielskim)
http://www.goldenmean.info/dnaring/

Dlatego, że hebrajski generowany jest (jak widać) matematycznie, poszczególne litery można przełożyć na wartości liczbowe.
Stąd ta "mistyka liczb", a raczej po prostu matematyka...

Według Dana Wintera istnieją dwie bardzo szczególne własności alfabetu hebrajskiego

Po pierwsze.

Graficzny obraz PISANEJ litery alfabetu hebrajskiego pokrywa się z jej graficznym obrazem fonetycznego brzmienia tej litery (obraz taki tworzy się przy pomocy spektralnej analizy dźwięku). Po prostu wymawiając np. literę Alef, uzyskujemy na ekranie komputera graficzny OBRAZ DŹWIĘKU wymawianej litery Alef[/b], który wygląda tak samo, jak graficzny obraz LITERY PISANEJ.
W tym kontekście inaczej zaczynają jawić się kwestie związane z "rzucaniem klątw" czy rytualnymi "okrzykami" wydawanymi przez różnych "dziwnych ludzi". Wydawanie dźwięków czy generowanie różnych wibracji w języku światła może po prostu posiadać moc stwarzania albowiem jest to właśnie język światła, który tworzy cały świat - także ten nasz jawiący się nam jako materialny...
Przykład :


Po drugie,
wg. Dana Wintera alfabet hebrajski - jako jeden z możliwych sposobów kodowania światła - jest swoistym oprogramowaniem (jak oprogramowanie komputera) mogącym służyć do programowania ludzkiego DNA.
Zdaniem Wintera przy pomocy tego języka światła dokonała się ingerencja w DNA człowieka i stworzono Adama i Ewę. Ich DNA zostało zaprogramowane przy pomocy hebrajskiego... I tu pojawia się pewien problem... Otóż Dan Winter twierdzi, że zaprogramowanie ludzkiego DNA (którego budowa opiera się na dwunastościanie foremnym) językiem światła opartym na symetriach, które zawiera w sobie czworościan foremny, tworzy z człowieka coś na kształt bezdusznego golema...Praca Dana Wintera pokazuje, że "kładąc" Złotą Spiralę na matematycznym torusie, można wygenerować prawdziwy kształt hebrajskich liter, a następnie znaleźć ich prawdziwą fonetykę. W jaki sposób? Pierwsze jest jasne, co zostało już pokazane. Drugie poprzez wymawianie (artykulację) dźwięków poszczególnych hebrajskich liter i porównywanie ich kształtu na spektrogramie dźwiękowym z kształtem litery PISANEJ.

Więcej:
http://www.swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=6
i
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,191.msg1251.html#msg1251

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2016, 11:12:00 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 22, 2009, 13:46:20 »

Czym jest  Drzewo Życia?
Fragment wystąpienia Vincenta Bridgesa na konferencji "Stars & Stones"  podczas którego interpretuje on kabalistyczne Drzewo Życia jako mapę służącą do międzygwiezdnych podróży...

Konferencja "Stars & Stones", Suffolk (UK), kwiecień 2009r

Vincent Bridges - Drzewo Życia jako gwiezdna mapa [PL]
<a href="http://www.youtube.com/v/jnlWgIwKueM&amp;hl=pl&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/jnlWgIwKueM&amp;hl=pl&amp;fs=1</a>
http://www.youtube.com/watch?v=jnlWgIwKueM
Więcej:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=340.0

Zapisane

miłość radość piękno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

trystaniaforum leagueoflegendspoland splemhappyhorse watahaskromnych wilgabus