Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: TABLICA 3: Klucz mądrości  (Przeczytany 14832 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
(Nie)Ja
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 16, 2009, 14:21:50 »

czyli wystarczy sobie powiedzieć "to nie ma na mnie wpływu"?

niedalej jak wczoraj sobie to wmawiałam gdy przyszło mi gotować obiad w obrypanym garnku  Duży uśmiech
to nic że zjadłam trochę aluminum bo ""to nie ma na mnie wpływu" Uśmiech
Zapisane

..podważam wszystko i nie wykluczam niczego..
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 16, 2009, 17:45:54 »

Neale Donald Walsch "Rozmowy z Bogiem"

1)
Cytuj
Każde ludzkie działanie wypływa z miłości albo strachu, nie tylko w ramach związków osobowych. Decyzje kształtujące gospodarkę, politykę, religię, edukację, cele społeczne i ekonomiczne, wybory dotyczące wojny, pokoju, napaści, obrony, agresji, uległości; dzielenia czy jednoczenia, gromadzenia czy rozdawania - każdy wybór, jakiego dokonujesz, podyktowany jest jedna z dwóch możliwych myśli: lęku lub miłości.
Strach to energia, która kurczy, zamyka, wciąga, ucieka, chowa, gromadzi, szkodzi.
Miłość to energia, która rozciąga, otwiera, wysyła, zostaje, odsłania, ofiarowuje, goi.
Strach nas okrywa, miłość ukazuje naga prawdę o nas. Strach trzyma się kurczowo stanu posiadania, miłość rozdaje. Strach więzi, miłość uwalnia. Strach rujnuje, miłość buduje. Strach jątrzy, miłość koi.
Każdy uczynek, słowo czy myśl, zakorzeniony jest w jednym z tych dwóch uczuć. Co do tego nie masz wyboru, ponieważ nic więcej do wybrania nie ma. Ale masz za to zupełnie nieskrępowany wybór jednego lub drugiego.

2)
Cytuj
Panowanie nad myślami nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. (Podobnie, zresztą, wspięcie się na Everest.) To wszystko kwestia dyscypliny. Woli.
Najpierw trzeba nauczyć się śledzić swoje myśli; myśleć o tym, co się myśli.
Kiedy przyłapiesz się na myśleniu negatywnym - takim, które zaprzecza twojemu najwyższemu pojęciu o danej rzeczy - pomyśl na nowo! Mam na myśli dosłownie. Kiedy myślisz, że jesteś w kropce, że nic dobrego z tego wyjść nie może, pomyśl na nowo. Kiedy myślisz, że świat to straszne miejsce, w którym dzieje się tyle zła, pomyśl na nowo. Kiedy myślisz, że wszystko ci się wali i wygląda na to, że już nie uda ci się tego z powrotem poskładać, pomyśl na nowo.

3)
Cytuj
Usuń wszelkie negatywne myśli ze swych wyobrażeń. Wyzbadź się pesymizmu. Rozprosz wątpliwości. Uwolnij się od leku. Ćwicz umysł w wytrwałym trzymaniu się pierwotnej twórczej myśli.
Kiedy twe myśli wykrystalizują się i okrzepną, zacznij je głosić jako prawdy. Mów je głośno. Użyj słów kryjących w sobie ogromna moc: ja jestem. Nic we wszechświecie nie dorównuje stwórczej sile tego stwierdzenia. Cokolwiek wypowiesz po słowach “ja jestem", wprawia w ruch ciąg przyczyn i skutków, który doświadczenia te przywoła, przyniesie je tobie.
Wszechświat inaczej działać nie potrafi. Nie umie znaleźć innej drogi. Na stwierdzenia “ja jestem..." odpowiada niczym dżinn uwięziony w butelce.
http://rapidshare.com/files/196790503/Rozmowy_z_Bogiem__ksiega_pierwsza.zip
Zapisane
Ea
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 16, 2009, 18:37:30 »

uważam, że trzeba sobie zdawać rację z negatywnych myśli jakie przychodzą do nas oraz z innych czynników np. manipulacje itp ale nie brac ich do siebie, im więcej zdajesz sobie sprawy, że one są wokół ciebie tym mniej będą cie dotyczyć, jesli oczywiscie nie pozwolisz im zadziałac nie dopuścisz ich do siebie...świadomość w tej kwestii jest jak najbardziej wskazana...człowiekiem mniej świadomym można umiejetnie kierować
Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 16, 2009, 19:23:55 »

"Każdy może zostać zahipnotyzowany ale tylko gdy tego chce"

<a href="http://www.youtube.com/v/1rHxA43Bt0k&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/1rHxA43Bt0k&amp;hl=en&amp;fs=1</a>
Zapisane
(Nie)Ja
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 19, 2009, 16:53:34 »

dzięki za cytaty z Walsha Uśmiech

niby są to rzeczy oczywiste, ale to właśnie o rzeczach oczywistych najczęściej się zapomina Mrugnięcie

Cokolwiek wypowiesz po słowach “ja jestem", wprawia w ruch ciąg przyczyn i skutków, który doświadczenia te przywoła, przyniesie je tobie.
Wszechświat inaczej działać nie potrafi. Nie umie znaleźć innej drogi. Na stwierdzenia “ja jestem..." odpowiada niczym dżinn uwięziony w butelce.

mój Dżinn niestety uciekł z butelki nie mogąc znieść mojego niezdecydowania  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2009, 16:58:13 wysłane przez HabibiDah » Zapisane

..podważam wszystko i nie wykluczam niczego..
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zagroda-slonca neverdie proskills fox watahanowiu