Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kawiarenka "Pod Gwiazdami" :-)  (Przeczytany 78028 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Silver
Gość
« Odpowiedz #20 : Październik 01, 2009, 00:36:00 »

Jest to kontynuacja dyskusji z:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=407.msg1510#msg1510


wiem, ale w sumie dlaczego napisales pod moim adresem tego typu komentarz? nie znasz mnie ani troche, a wydajesz tego typu opinie..

Jaki komentarz i jakie opinie, że zapytam ?
Tupiesz mocno nóżkami i próbujesz dopasować ''coś''  do siebie samej ?
Tylko, że ja  nie rozmawiam tutaj wyłącznie z Tobą, bo mam tą świadomość, że  jestem na ogólnoświatowym forum, gdzie wchodzą i czytają go  ludzie z całego świata.
A skoro tak, to nie rozmawiam z samym sobą, nie rozmawiam wyłącznie z Tobą, lecz rozmawiam ze wszystkimi !

 Oczywiście, odniosłem się w pewien sposób do Twojego postu, w którym wyrwałaś z medialnego szumu artykuł  pt : '' Zielone światło dla szczepionek''.

Tylko, aby wogóle miała sens ta cytologia, to zadam teraz pytanie ?

Zielone światło do czego ?... !  Wartość  tego przekazu równa się zero!
To kolejny bełkot i bzdura i wywracanie kota do góry ogonem, aby odwieźć od rangi problemu, czym faktycznie  jest machina globalnych szczepień i jaki jest tego sens !
Więc artykuł - zielone światło dla szczepionek, ba, nie dla szczepionek
tylko dla szczepień ! (bo oto przecie chodzi ) to informacja dla ciemnych mas, a nie dla ludzi świadomych, a takich uważam tych, którzy tu są i na to forum wchodzą.
Więc po co i dla kogo ten artykuł ? Słyszałaś coś o ''praniu mózgu'' i na czym ono polega ?
Jeżeli nie, to zastanów się wcześniej zanim cokolwiek opublikujesz.

Chyba, że... ten artykuł wstawiłaś przewrotnie, czyli chciałaś nim pokazać, w jaki sposób się ludziom implikuje do głowy pewne informacje - po to, aby nie uwierzyli.

Ażeby uwierzyli, dobiera się celowo lingwistykę - stąd słowa (Zielone) i (Światło)

Tylko, żeby było to wten sposób odebrane, gdzie każdy ma różne i nie równe zdanie na ten temat, to trzeba było wstawić ze swej strony choć jedno zdanie swojego komentarza na temat,  tego.... co tam umieściłaś.

A dalszy mój wywód odnosił się do tego, aby nie kupować różnych medialnych śmieci i jest to temat  aktualny społecznie, bo jesteśmy w jakiś sposób do tego przyzwyczajeni, a nawet uwarunkowani..
Bo o jakichś tam ? .. zielonych światłach dla szczepionek, piszą tylko agenci ciemych mocy i to chyba  jest jasne !
Nie kupować medialnych śmieci, oznacza zaufać swojej intuicji, swojej świadomości, swojej prawdzie,  która jest najlepszym drogowskazem dla każdego.

Więc jeżeli  wyciągasz z tego co napisałem jakieś pesymistyczne dla siebie wnioski   - to sorry ale masz problem. Dlatego interpretuj sobie jak chcesz, bo masz do tego prawo. Ale nie stopuj tego, że ktoś chce pokazać inną prawdę, popatrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy, bo świat długi i szeroki.

I na koniec!
Epatowanie takich pogłądów, że ktoś tutaj robi w Twoją stronę osobiste wycieczki i domaganie się jakiejś gratyfikacji w postaci żądań
od administracji forum wykasowywania wątków, to brak poczucia swojej wartości i poczucie skrzywdzonego dziecka, które buntuje się wobec świata, bo mu się ten świat nie podoba.
Ty masz prawo do swojego zdania i  ja mam do tego prawo !
Nikt Ci tutaj żadnej krzywdy nie robi, nikt Cię personalnie nie ocenia, nikt  nie osądza, nikt Cie nie nawraca na inny światopogląd, więc zastanów się o co Ci chodzi i wobec czego wyrażony jest ten  ''bunt'' ?
Myślę, że jest to ostatni post, do którego zmusiłem się napisać gwoli wyjaśnienia sobie nawzajem  pewnych rzeczy.


« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 17:23:20 wysłane przez Leszek » Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #21 : Październik 01, 2009, 01:37:36 »

W dniu 18 października (niedziela) 2009 r. odbędzie się we Wrocławiu seminarium: Project CAMELOT prowadzone przez twórców tego słynnego już na całym świecie przedsięwzięcia Billy Ryana (Szwajcaria) i Kerry Cassidy (USA).


 Ojj...  muszę tylko chyba pożałować, że mnie na tym seminarium nie będzie.

Keery Cassida i Billy Ryan.
Cudowni ludzie !
 Czuć od nich  tą wielką i pozytywną  energię.
Przysłuchiwałem się wiele razy ich wypowiedziom i jestem zachwycony ich otwartością, ich świadomością.......
Wspieram ich całym  sercem.....
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 01:39:08 wysłane przez Silver » Zapisane
Whoever
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 27



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 01, 2009, 11:31:06 »

"Ale nie stopuj tego, że ktoś chce pokazać inną prawdę, popatrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy, bo świat długi i szeroki."

jestem jak najbardziej za tego typu otwartoscia, ale do momentu kiedy nie jest ona wymierzona w inna osobe, kiedy jej nie krzywdzi, np. falszywymi silowo narzuconymi osadami.. i dlaczego Ty nie pozwolisz komus innemu na wyrazenie wlasnej prawdy i podzielenie sie informacjami ktore jego zdaniem w jakis sposob sa wazne? dlaczego dorabiasz do tego wlasna teorie i co wiecej teorie na temat osoby, ktora dane informacje przekazala? czy teraz ja mam rozpoczac psychoanlize wszystkich forumowiczow, ktorzy zamieszczaja informacje o "swinskiej grypie"? wyskoczyc na nich tak jak ty na mnie? jak bys sie poczul gdybym zaczela np. do ciebie pisac w taki sposob jak ty do mnie? czyli tak jakby to po mojej stronie byla cala prawda, o ktorej ty nie masz najmniejszego pojecia..

zawsze powtarzam, ze temu swiatu nie potrzeba wiecej wiedzy, a wspolczucia..

serca..

Silver nie czuje tez na ciebie zlosci, ale wyrazilam jasno jak odebralam Twoj post skierowany do mnie.. to mi sie nie spodobalo i uwazam ze jest to pewna forma bardzo brzydkiej manipulacji drugim czlowiekiem.. napisalam tez  wyraznie, ze jestem osoba, ktora nie szczepila wlasnych dzieci i co wiecej wraz ze swoim partnerem pomagalam w tym innym ludziom, aby udalo im sie uniknac obowiazkowych szczepien.. mam tez wlasne zdanie na temat szczepien, a wiec nie musisz mnie na sile pouczac co mam myslec.. w ogole narzucanie innym ludziom na sile wlasnego zdania moze sie spotykac z podobna reakcja jak w moim przypadku.. ludzie pragna wolnosci Silver.. nie tylko Ty.. a wiec pozwol innym na to czego ty sam pragniesz.. Uśmiech


P.S "O tym też mówi Winter, więc warto się ''wsłuchać'' w myśl przekazu, w kontekst !"

Silver lubisz innych pouczac, byc moze chcialbys zostac guru, ale przyjmij do wiadomosci, ze dla mnie autorytety i wszelcy guru od zawsze niewiele znaczyli.. nie musisz sie wiec dalej starac, bo szkoda twojego czasu na mnie.. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 21:29:45 wysłane przez Ayshien » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Październik 01, 2009, 11:42:20 »

Ależ Wam chodzi dokładnie o to samo, tylko że inaczej to wyrażacie.
Ayshien , pozwól więc Silverowi na to, aby był taki , jaki jest.
Silver , nie moralizuj Ayshien Uśmiech

jak w przedszkolu hehehe
pozdrawiam ciepło
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Październik 01, 2009, 11:44:27 »

słuchajcie,

proponuję Wam wyjaśnianie sobie wzajemnych nieporozumień za pośrednictwem prywatnych wiadomości;
to forum zawiera tyle wartościowych informacji i wymaga od administratora Leszka benedyktyńskiej pracy, że nie róbmy z niego strażnika zasad dobrego wychowani itp., bo Leszek chyba ma co robić....

poza tym mam dwie córki 12 i 9 lat i na prawdę wyczerpały one mój limit wytrzymałości co do oceny która ma rację albo co jedna na temat drugiej powiedziała lub chciała powiedzieć... Chichot wyszedłem z założenia, że na tej witrynie zagłębiam się w poważne zagadnienia, a tu co chwilę znowu to samo, jakaś karma czy co....
Zapisane
Whoever
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 27



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 01, 2009, 12:03:50 »

Ależ Wam chodzi dokładnie o to samo, tylko że inaczej to wyrażacie.

male sprostowanie.. Silver wyrazil za mnie to czego ja nie wyrazilam.. i w tym wlasnie rzecz.. a mogl przeciez najpierw zapytac.. Ayshien a w jakim kontekscie zamiescilas tem material i co ty sama na ten temat sadzisz? Uśmiech i pewnie uslyszalby z mojej strony wiele rzeczy, ktore wydaly by mu sie bardzo bliskie Uśmiech

Ayshien , pozwól więc Silverowi na to, aby był taki, jaki jest.

ok, ale nie musze sie godzic na to, aby Silver mnie nie pozwalal na to, abym byla taka jaka jestem (czyli np. zamieszczala takie informacje, ktore uwazam za istotne, bez koniecznosci tlumaczenia sie dlaczego to uczynilam) Uśmiech

a z tym przedszkolem to takie umniejszanie East.. aby pokazac swoja wyzszosc.. 'ja jestem bardziej dojrzaly, bo, oni sie zachowuja jak dzieci' ? Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 17:23:00 wysłane przez Leszek » Zapisane
Whoever
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 27



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 01, 2009, 12:08:27 »

słuchajcie, proponuję Wam wyjaśnianie sobie wzajemnych nieporozumień za pośrednictwem prywatnych wiadomości;

ja proponowalam juz wczoraj rano cos podobnego Leszkowi, aby zakonczyc ten watek w temacie o szczepieniach Uśmiech

w tym przypadku nie chodzi tez o spieranie sie o to kto ma racje, ale o to, zeby kazdy wyglaszal wlasna racje a nie wypowiadal sie za kogos Uśmiech

poza tym mam dwie córki 12 i 9 lat i na prawdę wyczerpały one mój limit wytrzymałości co do oceny która ma rację albo co jedna na temat drugiej powiedziała lub chciała powiedzieć... Chichot wyszedłem z założenia, że na tej witrynie zagłębiam się w poważne zagadnienia, a tu co chwilę znowu to samo, jakaś karma czy co....

a czy samo zycie i Twoje dzieci to nie sa powazne zagadnienia? moze dzieki nim wiele sie mozesz dowiedziec, ale nie traktujesz ich jako zrodla waznych informacji? Uśmiech


« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2009, 22:43:37 wysłane przez Ayshien » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Październik 01, 2009, 17:06:40 »

przepraszam więc jeśli kogokolwiek uraziłem
Nie jest moją intencją kogokolwiek tu  umniejszać.

Nie jestem bardziej dojrzały od Ciebie Ayshien ani od Ciebie Silver. 
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Silver
Gość
« Odpowiedz #28 : Październik 02, 2009, 02:32:32 »

A to, że akurat Tobie Silver napisał o ziołach jest ironiczne...
Jak ktoś nie jest zorientowany co m.in. robi Ayshien, to niech zerknie na ten adres:
http://greenangelsgarden.blog.onet.pl/
 

To, że napisałem o ziołach, to przypadek.
Dałem taki przykład ze swojego życia wzięty, bo taki mi się w tym momencie nasunął.

Właściwie to, nie pisałem o ziołach jeśli chodzi  już o  ścisłość !
Ale nie będę poraz kolejny  tłumaczył  tego  co napisałem.

A ten link prowadzi do otwarcia strony z napisem :

 1.Blog o podanym adresie nie istnieje.
 2.Reklamy Peugeota 207
 3.Reklamy jakiegoś kolejnego banku, który  momentami natarczywie  wjeżdza na całą stronę.
Więc co to ma być, co sugerujesz, bo nie mogę jakoś dociec.
A swoja drogą ! Jeżeli ktoś robi coś wartościowego, pięknego i wspaniałego,  to... chyba nie wymaga to reklamy.



« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 06:27:20 wysłane przez Silver » Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #29 : Październik 02, 2009, 05:42:27 »

wyszedłem z założenia, że na tej witrynie zagłębiam się w poważne zagadnienia, a tu co chwilę znowu to samo, jakaś karma czy co....

Też z takiego  założenia wychodzę, że jestem tu po to, aby
zagłębić się w poważne zagadnienia.
Lecz... zagłębić się, oznacza bynajmniej dla mnie - świadomie się z tym zmierzyć.
Wzwiązku z tym pozwolę sobie na drobne wyjaśnienie kwesti pojawiających się tzw. ''sporów''.
Posłużę się pewnym  cytatem :

Przywiązanie do własnych opinii i systemu przekonań idzie ramię w ramię  przesądem. Nie interesują nas zalety innych punktów widzenia, czasem całkiem przeciwstawnych. Nie chcemy nic wiedzieć o tym, czego poprostu nie chcemy wiedzieć. Spróbuj przekonać kapitalistę, aby zrozumiał zalety socjalizmu. Spróbuj przekonać chrześcijanina, aby wczuł się w punkt widzenia ateisty. Spróbuj przekonać milionerów, aby zrozumieli ludzi stojących w kolejce za chlebem, czy umierających z nędzy i chorób. Lub faszystę, aby zrozumiał uczucia Żyda.
To nasze wewnętrzne uwarunkowania, które są obrazem naszego fałszywego ''ja'', naszego wenętrznego fałszu, są powodem wszelkich konfliktów. Konfliktów, których powodem jest  nasz własny konflikt wewnętrzny,  którego sobie wpełni nie uświadamiamy.  Nie chcemy znać innego punktu widzenia, tylko dlatego, że chcemy ochronić swój własny.  Pozostajemy w stanie przywiązania do tego, co zapewni nam, że nasz świat wydaje się nam spójny, prawdziwy, właściwy i mądry. Wydaje się nam nie dlatego, że on taki faktycznie taki  jest, tylko dlatego, że  musielibyśmy się zmienić.
A zmiana pociągnęła by za sobą zbyt wiele, aby zostawić wszystko co stare i otworzyć się całkiem na nowe.

Wszelkie konflikty powstają, kiedy staramy się uniknąć pewnych przeżyć.Przeżyć, które postrzegamy jako, niedobre, niewłaściwe, niepotrzebne, czy nawet bolesne lub złe, czyli ogólnie mówiąc negatywne i chcemy je w różny sposób uniknąć.
Lecz niczego nie da się nigdy uniknąć. Jednak gdy pró­bujemy tego, to  tłumimy  tylko własne doświadczenie, które pojawiło się w naszym polu życia. Dotyczy to każdego bez wyjątku negatywnie osą­dzonego przeżycia, sytuacji, zdarzeń, w tym  także cech, czy zachowań innych ludzi.
Jednak stłumione doświadczenia, nie mogą pozostać w zamknięciu na zawsze.
Ich energetyczne wibracje wciąż przyciagają do nas różne zdarzenia, ludzi i sytuacje, których zadaniem jest nam pomóc i powtórnie zmierzyć się ze swoim doświadczeniem.
Problem wtym, że nasze uwarunkowania, każą nam sądzić, że mamy do czynienia z czymś ogólnie mówiąc ''złym'' , więc spychamy lub odpychamy je od siebie.
Lecz wtym wielkim procesie życia, którego jesteśmy udziałem nic nie jest złe, niedobre, niepotrzebne, krzywdzące, czy niewłaściwe, tylko niewłaściwe jest nasze podejście !

Na koniec więc zapytam ?
Co  takiego napisałem, co spowodowało takie lub inne reakcje domagające się aż od administracji wykasowania mojego postu ?
Nie mam zamiaru być tu niczymi góru (kolejny osąd)

Więc jeżeli czytasz to co piszę, to uczciwie mogę każdego ostrzec: nie znajdziesz tu żadnych (lub niewiele) wypowiedzi , które mogłyby Ci się spodobać! A dokładniej mówiąc, nie znajdziedziecie  żadnych moich wypowiedzi , które mogłyby się spodobać Twoim ( lub Waszym) wewnętrznym uwarunkowaniom, wewnętrznemu systemu ''wartości''. 

Nie mogę  podarować Wam żadnej prawdy, żadnej mądrości, ani żadnej  wiedzy.Mogę  tylko pomóc  w odkryciu przeszkód na drodze do niej dzieląc się tutaj z innymi swoim doświadczeniem.



« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 06:17:07 wysłane przez Silver » Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

proskills zagroda-slonca kolospawalniczeswc watahanowiu fox