Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kawiarenka "Pod Gwiazdami" :-)  (Przeczytany 78099 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Marzec 14, 2010, 15:00:30 »

Szewc skup się na treści i przemyśleniach a nie na człowieku,liczy się idea jaką niesie,jeśli się z nią nie zgadzasz to napisz co ci nie pasuje a nie uczepiłeś się człowieka ,wszyscy jesteśmy ludźmi i nikt z nas nie jest doskonały.Ale na tym forum nie dyskutujemy o Winterze tylko o pewnych aksjomatach otaczającej nas rzeczywistości .


Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat.
Budda
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #91 : Marzec 14, 2010, 20:41:18 »

1998 roku Dan prezentuje na swojej stronie złotą spirale. Stan Tenen mający prawa do tej spirali od 1987 r interweniuje. Sprawa ląduje w sądzie. Dan Winter nie chce stanąć przed Trybunałem na stanowisku oskarżonego tylko jako "wyjasniającego" całą sytuację. Nie wiem co powoduje tak olbrzymi zgrzyt że Dan ogłasza swoje bankructwo (?), czyzby wysoka grzywna ? Nie stawia się na kolejnych rozprawach i zwiewa z kraju.
Nie wiem jaka była podstawa skierowania sprawy na tory sądowe, przecież na bazie tej spirali Dan prezentował swoje teorie, czym powodował łamanie praw do tej spirali ? Brał pieniądze za swoje wykłady, w których była zawarta ta informacja ? Inna sprawa, jak można opatentować prawa do tej złotej spirali ? (to pytanie retoryczne). Tak jak u nas do oscypka, czy chleba baltonowskiego....  trade mark wchodzi w jakieś idiotyczne rejony.
To wszystko mogę zrozumieć, chocby z perspektywy niedawnego dokumentu o Tesli (sprawa z Marconim). Jeżeli już Dan wie kto ma papiery na tą złotą spiralę, (od 10 lat) to jak może przedstawiać tą złączkę którą zamieścił Leszek jako produkt do sprzedaży pod swoim copyrightem ? Tutaj moim zdaniem jest grubsza sprawa. Teoria (wykłady) maja się nijak do produktów które wykorzystują opatentowane pomysły... Pan Tenen jest cholernie skrupulatny, nie chce go oceniać, ale rozumiem już po wszystkim walkę o swoje prawa. Len Horovitz w 2006 musiał przyznać że spiralę którą użył w swoim wykładzie, czy książce "należy" do Stana T.
Ciekawi mnie jeszcze sprawa tego wyparcia się autorytetów pod przysiegą, na które powoływał się Dan w swoich wykładach, czy swoim dosier. Jeżeli nie ma tytułów, którymi się tytułuje to tutaj faktycznie cały jego autorytet legnie w gruzach. Sprawa jest mocno skomplikowana. Nie widzę w tej sprawie jakiejś złośliwości z którejś ze stron, raczej jakieś indolencje prawne wychodzą na jaw.
Pytanie Dana o jego stosunek do tej sprawy jest bardzo stronnicze, ale chętnie dowiedziałbym się co on o tym myśli. Leszek jest mocno zmęczony tematem, a ja specjalnie do niego pisał nie będę (słaby angielski).

Jak zwykle w takich sytuacjach jest więcej pytań niż odpowiedzi.

Szewc, uważaj gdzie się rozpędzasz. Dan z Nassimem ma trochę nie podrodze w sprawach zasadniczych (torus, rozkład sił w próżni), ale chyba ostanio się spotkali przy okazji jakiegoś seminarium.
Mam prośbę wyłap mi fragment gdzie Nassim w swoim wykładzie wykłada się w podstawach fizyki. Nie zauważyłem tego w jego wykładzie. Co do wielkości skalarnych to nie do końca się z Tobą zgadzam. "Skalarami nie są np. wielkości wymagające określenia w układzie współrzędnych. Wielkościami skalarnymi są również wartości (długości) wektorów, np. szybkość jest wartością prędkości, często też podaje się wartość siły bez podania jej zwrotu i kierunku."-Wiki

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #92 : Marzec 14, 2010, 22:21:53 »

Ale budowac to trzeba na czymś co istnieje....
W wykładzie o podstawach działania grawitacji to dan mówi że wynika ona właśnie z budowy, że cząsteczki mają budowę opartą na kształtach bryłek foremnych.... Ale jeśli któraś budowa nie jest na tych bryłkach to co wtedy? nie będzie wytwarzac grawitacji? bo wynikało by z tego że połowa kryształów nie tworzy grawitacji, co jest brednią wierutną.
Niech już ten 2013 nadejdzie, to będzie się można pośmiac wreszcie....
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #93 : Marzec 14, 2010, 23:05:15 »


Niech już ten 2013 nadejdzie, to będzie się można pośmiac wreszcie....

Wcale nie musi być to rok 2013. Kto Ci tak powiedział, że coś ? wydarzy się w 2013. Uwierzyłeś ?. ''Czas'' jest pojęciem względnym i wymiernym, w istocie jest pojęciem ontologicznym rozumianym w sumie  jako upływ czasu.... Tyle kropka.
Więc jak chcesz coś zrozumieć więcej niż ten potworny margines rzeczywistości, który oferuje Ci nauka, to wpierw zacznij od siebie i uwolnij się od poczucia przestrzeni (miejsca) i czasu, a wtedy dostrzeżesz zupełnie inną rzeczywistość.
Więc ''okno'' innej świadomości może się otwotrzyć w każdej chwili ...!
Pytanie tylko na ile Ty sam jesteś do niego przygotowany ? Zadałeś uczciwie sobie to pytanie ? Znasz odpowiedź ?
Czy chcesz się spierać o zasady działania wszechświata, czy jako świadomość poszukujesz swojej tożsamości, swojej prawdy, swojego świadectwa..... ?

Fizyka Kwantowa policzyła jednorodne pole kwantowej energii  o nieskończonej ziarnistości do 14 miejsca po przecinku.
Wszystko ok, tylko że uzyskane wyniki miażdzą zdrowy rozsądek.Czyli przypomina to drzewo, które rośnie do góry, a powinno z obliczeń rosnąć na dół.
Naprawdę ludzie jesteście dziwni.
Sami jesteście projektantami świata i nie potraficie nawet dostrzec, że świata nie ma - świat to Wy. I jeszcze kłócicie się sami ze samy sobą, czyli z tym co sami projektujecie. A to już naprawdę momentami przypomina walke Davida z Goliatem.Tylko, że David nie walczył, tylko zręcznym ruchem powalił Goliata. Mrugnięcie





« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 23:16:17 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Marzec 14, 2010, 23:08:49 »

poza tym czy coś się zdarzy czy nie
to i tak każdy z nas na końcu
będzie miał swój 2012....
wtedy mądrym będzie trzeba okazać się
Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #95 : Marzec 14, 2010, 23:34:53 »

1998 roku Dan prezentuje na swojej stronie złotą spirale. Stan Tenen mający prawa do tej spirali od 1987 r interweniuje. Sprawa ląduje w sądzie. Dan Winter nie chce stanąć przed Trybunałem na stanowisku oskarżonego tylko jako "wyjasniającego" całą sytuację.
 

Powiem tak. Nie bardzo  intersują mnie  personalne rozgrywki
pomiędzy ludźmi. Niech oni sami, to rozwiązują pomiedzy sobą.Więc w adwokata na tym forum tutaj bawił się nie będę.
Jako człowieka poszukującego wiedzy, a nadto zrozumienia nie interesuje mnie kto jest prelegentem. Zwracam jedynie uwagę na treść przekazu i co ja mogę z tego dla siebie wziąć. Cenię ludzi za otwartość i zrozumienie, że wszelka wiedza nie jest prywatną własnością pojedynczego człowieka, ani określonych grup społecznych  i oni uzurpują sobie do niej prawo. Więc cokolwiek zostanie odkryte  jest własnością całego społeczeństwa, jest własnością każdego człowieka !
Więc w efekcie końcowym jestem wdzięczny Winterowi za to, że to dzięki niemu  dowiedziałem się oczymś, co pomogło mi zrozumieć pewne rzeczy . Ale dowiedziałem się to dzięki Winterowi, a nie dzięki niejakiemu ( Stan Tenen ), który prawdopodobnie
z poczucia swojego wyimaginowanego image stać go  na to, aby kogoś pozwać do sądu.
Dlatego na koniec podkreślę jeszcze raz o co mi chodzi. Wiedza nie jest żadną własnością pana o nazwisku Stan Tenen, nie jest własnością Wintera, nie jest własnością moją, ani Twoją, nie jest własnością hebrajczyków?  Bo skąd to niby hebrajczycy wymyślili
sobie ''język światła'' ? Może im spadł razem z manną z ''nieba'' jak powracali z egipskiej niewoli ?
Wiadomo skąd ten język pochodzi, kto i dlaczego im go przekazał ? ..!
 Wiedza jest własnością całej ludzkości i należy ją rozpowszechniać i docierać z nią do ludzi... , do każdego.....
Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #96 : Marzec 15, 2010, 00:01:43 »

[ 1 ] Ale budowac to trzeba na czymś co istnieje....
[ 2 ] W wykładzie o podstawach działania grawitacji to dan mówi że wynika ona właśnie z budowy, że cząsteczki mają budowę opartą na kształtach bryłek foremnych.... Ale jeśli któraś budowa nie jest na tych bryłkach to co wtedy? nie będzie wytwarzac grawitacji? bo wynikało by z tego że połowa kryształów nie tworzy grawitacji, co jest brednią wierutną.
[ 3 ] Niech już ten 2013 nadejdzie, to będzie się można pośmiac wreszcie....

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech sorry, ale nie często mnie ktoś tak potrafi rozbawić, jedziemy...

Ad 1. Co bierzemy za podstawę ? Co istnieje wg Ciebie ? Masa ? Co jest cząstką elementarną ? Atom > elektron > proton > neutron > kwarki > struny ? Czy juz tu mamy podstawę ? Niestety, nie. W.I.Weksler: „Cząstki nazywane przez nas elementarnymi są to po prostu te cząstki, których struktura wewnętrzna nie jest nam znana”. To powiedział człowiek który poświęcił całe swoje życie na poszukiwaniu cząstki elementarnej. Zapomniałem jescze o CERN'ie, najdroższa impreza w historii fizyki która ma nam udowodnić istnienie tej naj, naj naj ...mniejszej teoretycznie cząstki nazwanej Bozonem Higgsa  (jako spoiwo). Na serio kibicuje im gorąco. Trochę technika "explozyjna" jest już wypalona, ale niech tam, niech rozwalają, zderzają. Jak pojawiają się nowe propozycje oparte o implozji, to trąci to szarlatanerią, bo ktoś chce dojść od drugiej strony... i bilansuje te wszystkie nieskończone siły, które w fizyce tradycyjnej są bardzo niewygodne i trzeba je określać jakimis stałymi, aby wzory mogły się bilansować.
Ad2. Nic z tego nie zrozumiałem, oprócz ostatniej sentencji, że jest to wierutna bzdura.
Ad 3 Jak będziesz miał ochotę możemy się gdzieś umówić w 2013 roku to może już będzie jakaś nowa cząstka elementarna, o określonej masie... wtedy stawiam piwo

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #97 : Marzec 15, 2010, 01:13:11 »

Ad2. A oglądałeś wykład o podstawach grawitacji?

http://www.youtube.com/watch?v=UJc8D-q8qJw&feature=related

radzę na przyszłośc dwa razy mierzyc zamin się coś utnie, i nie sprawdzi...
bo treści zawarte w tym wykładzie<zwłaszcza fragmemt o gwiazdach i ich kształtach> jest powalający. Jeśli ja cię rozbawiłem to lepiej usiądź na podłodze to się nie poobijasz padając ze śmiechu....
Swoją drogą zastanawia mnie jak człowiek bez szkoły zmierzył i zbadał eksperymentalnie coś co jest podobno jest poza zasięgiem współczesnej nauki?

Ad3. to ja proponuję na lewitację albo czytanie w myślach, jak już będziesz miał stan wyższej ,świadomości...

Ad1. Na czymś znaczy "coś co istnieje, i jest udowodnione i zmierzone"   Samo stwierdzenie że coś jest tak a nie inaczej, bo ja tak mówię nie stanowi tego faktem...
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #98 : Marzec 15, 2010, 01:38:17 »


Swoją drogą zastanawia mnie jak człowiek bez szkoły zmierzył i zbadał eksperymentalnie coś co jest podobno jest poza zasięgiem współczesnej nauki?


A w jaki sposób Einstein stworzył swoje teorie, które były zupełnie poza zasięgiem  nauki ?
W jaki sposób Stefan Banach stworzył Fundamenta Mathematicae w  1922 roku, w której  zawarł  twierdzenia analizy funkcjonalnej, nowej  matematyki.
nie majac  nawet ukończonych studiów, bo pracował jako nadzorca przy budowie dróg.
No w jaki sposób mógł taki człowiek cokolwiek stworzyć ?
Czy tak ciężko Ci pojac, że do zrozumienia nie prowadzi wcale akademicka wiedza, tylko niezwykła intuicja naukowa, bezpośredniość i otwartość !
Co ciekawe Banach o tym mówił.
To samo by powiedział pewnie Einstein i tysiące wielu innych ludzi.
Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #99 : Marzec 15, 2010, 02:09:53 »

O rany ale pacjent...

Szewc, poczekaj z tymi postami do 2012, wtedy będę miał zdolność czytania w Twoich myslach, trudno mi dzisiaj jest się domyśleć na bazie tego co piszesz, że odnosisz się do jakiegoś konkretnego wykładu Dana Wintera... Jak już łaskawie zapodałeś linka, to on tam opisuje układ ciał niebieskich (zapewne gromad i supergromad) które organizują się  w kształty przypominające dwunastościan foremny, który jest fraktalny. A na tym opiera wzajemne oddziaływanie na siebie ciał. Prezentuje E8 - złoty podział. Ciekawa teoria... ale ja w ogóle nie wiem co Ty mu zarzucasz ? że to kształt jednej gwiazdy ma być dwunastościanem ? Coś Ty dzisiaj żarł ?...

Dla mnie Dan jest ciężki. Przyznaje. Często mówi skrutowo, lub używa słów w takim znaczeniu, że mogę je źle interpretować (np. samopodobne). Czekam na jego wykład, który będzie czytelny i przejrzysty, czyli na zasadzie pytań i odpowiedzi, lub prowadzony przez jakiegoś prezentera, który będzie Dana wpuszczał tylko w rozwinięcia podtematów Uśmiech

Może już uda się to zrealizować we wrześniu w Polsce ?
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

killers foxlive pyn brodria svcraft