Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Życie to proces przebudzenia  (Przeczytany 31282 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tijavar
Gość
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 25, 2010, 11:51:15 »

To było east z przymrużeniem oka, rozluźnij się  Uśmiech
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 25, 2010, 15:18:35 »

Wcale się nie spiąłem.
Wątków nowych jeszcze nie jeden i nie dwa tutaj założymy Mrugnięcie
Pozdrawiam
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 25, 2010, 15:56:24 »

MHS  może pokusił byś się na mały felietonik ,chętnie bym poczytał twoją interpretację rzeczywistości.
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 25, 2010, 20:08:14 »

MHS  może pokusił byś się na mały felietonik ,chętnie bym poczytał twoją interpretację rzeczywistości.

     Nie mogę podarować nikomu żadnej prawdy.
 Mogę wskazywać tylko na pewne narzędzia, które pozwolą łatwiej odkryć nie prawdę, lecz przeszkody prowadzące do niej.
Tylko Ty znasz całą prawdę. Jesteś wielki, potężny, twórczy i nieograniczony. Po co Ci więc moja opowieść ? Po co Ci też opowieść innych ludzi, bez wględu na to kim oni są, jaką posiadają  wiedzę, naukowy autorytet, czy cokolwiek ?
Ludzie, którzy chcą powiedzieć innym prawdę o człowieku, świecie, ''Bogu'', wszechświecie są fałszerzami.
Jedynymi prawdziwymi nauczycielami są Ci, którzy pomagają innym odkryć własną prawdę !

Oni nie mówią co jest, jakie jest, nie mówią jakie powinno być, lecz tylko zachęcają do podróży, która jest przygodą w poznawaniu samego siebie.Siebie, w którym mieści się  wszystko, mieści się cały potencjał, całe istnienie, cała prawda.

Cytat, który uproszczę i napiszę po swojemu :

   Zdumiewa niechęć ludzi do zbadania, dlaczego ich życie jest  nieudane, lub nie jest takie jakie powinno być ?
Jedni przywykli do tego co jest, inni narzekają, a jeszcze inni stosują ucieczkowe zachowanie.
 Wydają sporo pieniędzy i spędzają mnóstwo czasu na seminariach, warsztatach  próbując się udoskonalić, szukają wiedzy w akademickich progach chcąc w ten sposób zapełnić ''wewnętrzną pustkę''.

Ale nie poświęcają ani chwili na zrozumienie, co się dzieje TERAZ w danym momencie. Gdyby naprawdę poobserwowali siebie bez przywiązania, uzyskaliby prawdziwe Poznanie i Wolność.

Mając świadomość tego możemy ropocząć swoją własną podróż uświadamiając sobie, że życie jest procesem przebudzenia. Jeśli zrozumiemy,  to  zdobędziemy narzędzia do "zintegrowania" każdej ''negatywności''  która pojawi się na naszej życiowej drodze.

 Nie zdążyliśmy na autobus! Jakaż to wspaniała okazja do obserwowania swych osądów związanych z tym wydarzeniem. Krytykują nas i  oto mamy kolejną wspaniałą okazję, by zaobserwować, jak ciężko pracuje nasze (Ego), aby wzbudzić w nas nieprzyjemne uczucia. Przyjaciel nie przyszedł na  spotkanie i czekamy na niego   całą godzinę. Jaka wspaniała okazja do przebudzenia się i otworzenia się na proces życia !

 Celebrujmy wszystko!


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 20:38:28 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 25, 2010, 22:07:17 »

MEM HEI SHIN napisal
"Tylko Ty znasz całą prawdę. Jesteś wielki, potężny, twórczy i nieograniczony. Po co Ci więc moja opowieść ?"
By poznać twoją opowieść z drogi którą nazywamy Życiem  ,każdy z nas podąża swoją drogą lecz dzięki temu forum możemy wymienić się opowieściami z naszych dróg,by móc iść pewniej ,śmielej ,dalej lub wręcz zrobić pierwszy krok na drodze do poznania siebie.
(ten pompatyczny styl jest wynikiem muzy jaka leci u mnie w tle[AZJA] )
Co nie zmienia faktu że odpowiedziałeś treściwie  Mrugnięcie
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 25, 2010, 23:39:09 »

To było east z przymrużeniem oka, rozluźnij się  Uśmiech

  Sorry, bo nie w temacie wątku, ale napisałaś kiedyś, że Twoja mama jest fizykiem.
W związku z tym mam pytanie co Twoja mama jako fizyk o tym sądzi ?
 Rzekł bym,... temat jest niezwykły i jest tu ''ukryte'' bardzo wiele rzeczy o naturze fizycznej rzeczywistości.

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=47.msg5171#msg5171





« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 08:30:54 wysłane przez Leszek » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Maj 03, 2010, 00:47:53 »

MHS  może pokusił byś się na mały felietonik ,chętnie bym poczytał twoją interpretację rzeczywistości.

   Bramą do prawidłowej interpretacji rzeczywistości jest TRZECIE OKO.
Różne tradycje określają ją jako ''brama'' do wszelkiego widzenia i wszelkiego słyszenia.
Gdy ta ''brama'' się w Tobie otworzy doświadczysz wszystkich aspektów tworzących rzeczywistość, w której to My ''żyjemy'' jako konstrukcje
ENERGII-ŚWIADOMOŚCI.

Bardzo dobrą lekturą wprowadzająca w ten temat jest książka - OSHO -Trzecie Oko.
Jak nie znajdziesz ebooka w necie to Ci wyślę mailem.
pozdr
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2010, 00:57:12 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Maj 03, 2010, 10:25:21 »

  Sorry, bo nie w temacie wątku, ale napisałaś kiedyś, że Twoja mama jest fizykiem.
W związku z tym mam pytanie co Twoja mama jako fizyk o tym sądzi ?
 Rzekł bym,... temat jest niezwykły i jest tu ''ukryte'' bardzo wiele rzeczy o naturze fizycznej rzeczywistości.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=47.msg5171#msg5171

W czasie kiedy Tijavar będzie konsultowała te kręgi z mamą ja od siebie dodam, że fizycy z mojej rodziny mają neutralno-pozytywny stosunek do teorii Nassima, Wintera, czy ŚG.
Ojciec, emerytowany fizyk (wieloletni wykładowca) porównuje te teorie jako trochę szersze rozwinięcie ówczesnych akademickich "kółek dociekań" (mówimy o początkach lat 60-tych).
Jak to w każdej dziedzinie życia są pewnie mniej lub bardziej ortodoksyjne osoby. Bardzo dobrze mieć pod ręką taki niewielki kubełek zimnej wody Uśmiech

Najlepsze w tym wszystkim jest jednak jego pytanie, nie moje:
" Jeżeli te teorie zostaną komleksowo opracowane i udowodnione, co zrobisz z tą informacją, jak ją wykorzystasz ? Przecież to tylko rodzaj innej filozofii"
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Maj 03, 2010, 11:51:24 »

Cytuj
" Jeżeli te teorie zostaną komleksowo opracowane i udowodnione, co zrobisz z tą informacją, jak ją wykorzystasz ? Przecież to tylko rodzaj innej filozofii"

Bardzo dobre pytanie. Uważam, że kluczowe dla tego wątku.
"Przecież to tylko rodzaj innej filozofii" - ja bym obok wyrazu "tylko " dodał "  I AŻ" . Wszystko zależy od naszej uwagi jaką będziemy przywiązywać do filozofii. Każdy poszukuje "filozofii" jemu odpowiadającej w życiu. Filozofii, czyli  zespołu takich prawd, które przyniosą nam spełnienie i szczęście. Jeśli ta "tylko i aż" filozofia spełnia się w Twoim życiu , ma sens w odniesieniu do innych prawd uznanych za naukowe, w szerszym kontekście, to już połowa sukcesu. Druga połowa sięga głębiej. Moim zdaniem personalna filozofia powinna odzwierciedlać możliwie najbardziej kompleksową prawdę harmonizującą zarówno ponadczasowym otoczeniem człowieka ( np odwiecznymi prawami przyrody i fizyki ), jak i z tym dzisiejszym , najbardziej aktualnym otoczeniem ( np ekonomia ).

I dalej mamy pytanie "co zrobisz z tą informacją, jak ją wykorzystasz ?"
Pytanie dotyczy Ciebie i mnie, czyli tak na prawdę - kogo ? Kto wykorzystuje i kto musi coś zrobić z określoną informacją ?
W  takim pytaniu mamy zwykle na myśli po prostu umysł człowieka. Wszystko w porządku , jeśli uważasz siebie wyłącznie za bycie swoim umysłem. W takim razie  proszę - zacznij "coś" z tym robić, tworzyć nowe koncepcje, wykorzystywać tą informację na tysiące egotycznych sposobów . Lecz jeśli tym kimś nie jest umysł, a Świadomość, która wykorzystuje umysł do działania , to czy w ogóle będziemy musieli wykorzystać nowe informacje ? Moim zdaniem te nowe informacje albo rezonują z Tobą/mną , albo nie. Po prostu stają się częścią mnie , albo je pomijam. Niczego z nimi nie muszę robić, Już sama świadomość istnienia nowych informacji , o ile się je zauważy, niczym nowy pryzmat zmienia obraz świata, który odbieram, ale żeby prawdziwie dostrzec ich znaczenie w ogólnym obrazie rzeczywistości to trzeba wycofać się z pędzącego wiru znaczeń do "oka cyklonu" wewnątrz siebie i przyjrzeć się wirującej na zewnątrz formie. Uważam, ze wówczas da się dostrzec wir główny - będący globalną świadomością całej natury, a na tym tle moje własne  wirowanie - mniej lub bardziej zgodne , harmoniczne z głównym nurtem.

Wczoraj wieczorem coś takiego mi się chyba przytrafiło. Bolała mnie trochę głowa. Usiłowałem zasnąć , ale sen nie nadchodził. Wówczas przestałem chcieć zasnąć, tylko starałem się wczuć w siebie, w ten ból. Po pewnym czasie zacząłem pulsować i wirować wraz z tym bólem, co wcale nie było przyjemnie. Było mi niedobrze, ale ostatkiem siły woli jakby "strząsnąłem" z siebie wciągające mnie w ten wir macki jednocześnie cofając się gwałtownie wstecz -  nieoczekiwanie znalazłem się w ciszy , w miejscu braku czegokolwiek - dookoła wirowało sobie to szaleństwo, ale już nie ja. Wejściu w strefę towarzyszył krótki błysk oślepiającego światła, który zaraz zniknął. Wnikając w strefę ciszy jednocześnie zostawiłem za  sobą ręce i ..zęby, które  usiłowały mnie złapać, aby wessać z powrotem w pędzący wir.  Bezsskutecznie, gdyż oddzielała nas jakaś bariera. Przyglądałem się tym zębom w jakiś sposób rozumiejąc , że to moje własne ego. Już się z nim nie utożsamiałem, chociaż też wcale nie uważałem go za wroga.

Uważam, że to , co mi się przytrafiło , to była zmiana perspektywy patrzenia. Moje wirujące "ja" było zaledwie wąskim paskiem wśród gigantycznej ilości warstw różnorakich wirów ponad nim i pod nim.
I niczego więcej nie musiałem z tym robić.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #39 : Sierpień 30, 2010, 21:08:19 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,265.msg1633.html#msg1633

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w wątku na starym forum)

Przepraszamy za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować ponownie w nowej lokalizacji. Mogę (jako admin) zrobić to za każdego, który sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło (z nowego forum), które sam  łatwo sobie zmieni w zakładce PROFIL/Ustawienia dotyczące konta.  Wyślę wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszamy za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół Forum
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: « 1 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

biblia-ksiega-faktow specjalist slubne13 suerte jzw