Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Życie to proces przebudzenia  (Przeczytany 31110 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bezimienny
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 21, 2009, 20:36:58 »

Właśnie, dlatego tak ważne jest co czujemy, gdy myślimy o tych, co są najbliżej, najczęściej goszczą w Naszych umysłach. Im w danej, tej chwili mamy do zaofiarowania/zaoferowania najwięcej. To właśnie ONI wprost pokazują, co niesiemy w Sobie.Wyrażają Nas, wyrażają to co w Nas piękne, ale także to czego unikamy, nie chcemy widzieć, słyszeć.
Wg mnie to bardzo ważny aspekt drogi ku Przebudzeniu i największe pole do zmiany:)
Zapisane
Jerzy Karma
Moderator Globalny
Użytkownik
*****
Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Listopad 21, 2009, 21:53:13 »

Ale po co ?
Po co  to wszystko ?
Jaki jest cel, dokąd zmierzamy?
Tyś jest bogiem,  jam jest bogiem, wszystko jest bogiem,kim jest bóg?
 i po co?

Jako dziecko wiedziałem więcej, bo czułem więcej.
Jako młodzieniec szukałem sensu i celu wszystkiego.
Jaki jest sens picia piwa?
Odpowiedź: Picie piwa.
Po co szukać rzeczy poza nią samą?
Zatem nauczyłem się dostrzegać to - co jest.
Podobnie jak oddychasz - po prostu oddychasz.
To wszystko.
Delektuj się.
Oddech jest czymś tak wspaniałym - ilu ludzi doznaje ciagłej rozkoszy z oddychania?
Przeważnie nawet go nie zauważają.

Teraz właściwa odpowiedź na to, co napisałeś.
To - czym jesteś teraz, w sensie tego, co przejawiasz - nie jest Bogiem.
Zatem nie ulegaj iluzjom.
Natomiast podobne stwierdzenie, choć odmiennej treści do tego - co napisałeś - jest znane w świecie i wielu wybitnych mędrców z najwyższego poziomu stwierdziwszy, że wszystkie istoty w swej najgłebszej istocie są zbawione, pogrążali się w ekstazie. Nie zajmując się zupełnie takimi światami jak ziemski.
Jednak sama Najwyższa Istota powoływała ich z tego stanu do misji, by szli nauczać.

Wydawać się może to dziwne... bo kogo nauczać?
Skoro świat z natury jest cały oświecony.
Dawałem wcześniej na tym forum /dzisiaj/ przykład z rękawicami.
Innymi słowy:
To, że masz rękawice, nie oznacza, że nie masz już ręki.
Ręce są. Ktoś tylko powinien powiedzieć, że ręce są ważniejsze od rękawic.
To tylko przenośnia.
Dalsze jej rozwijanie doprowadzi do błędów.
_________________________________________

To, co odpisał Ci @East jest właściwe.
Dzisiaj idąc po ziemi wśród krzewów, drzew i roślin doświadczzyłem, że bardziej jestem nimi. Najbardziej zaś samym piaskiem. Jak zatem mogę umrzeć? Skoro będę trwał także jako choćby doniczkowa ziemia. Zapyta ktoś o ducha? Są poziomy, gdzie istnieje widzenie różnic. Są gdzie nie widzi się jej.
Uprzedzam, iż wielu straciło zmysły. Nastąpiło mieszanie się poziomów, a trzeba wiedzieć co jest gdzie. Jak zachować się na salonach, a jak w knajpie.  ;-))
Jednak i w knajpie przyda się wiedzieć o istnieniu salonów.
Tak samo w salonach o istnieniu knajpy.

Mogę utożsamiać się z ziemią, ale i umieć wyrażać sie jako istota ludzka - bez przywiązania. Mogę też koncentrować się na duchu.

Mogę widzieć jedność (piszę bezosobowo) i różność - lecz nie w sensie wrogości i walki.
Tu ważne jest przestrzenne widzenie.
Umysł ma zbyt mało tej przestrzeni.
Ćwiczenia ją poszerzają - poprzez poznawanie wypowiedzi początkowo zróżnicowanych - później okaże się, iż różnic nie ma.

Nie należy początkowo przyjmować żadnej prawdy jako prawdy - by poznać ich cały ogrom.
Nie należy mieć żadnych autorytetów wiedzy, poza moralnymi.
Konieczzna jest elastyczność umysłu i intelektu.
Konieczna jest uwaga na logikę, by nie zwiodła,
Jest bowiem jedną z oszustek - przy ludzkim zakresie pojęć.
________________________________________

@East
Nie spotkałem się z wypowiedziami Mooji.
Poznałem je dzięki Twojemu ich opisowi. I widzę, że są w nich bardzo stare nauki.
Wiele podobnych wypowiedzi znalazłbyś na moim forum, lecz szerzej i głębiej objaśnionych. Wynika to pewnie z tego, że głównym moim celem jest objaśnienie. Zatem nie mam pośpiechu. W rozmowie istnieje coś takiego jak umysł słuchacza, który narzuca ograniczenia tłumaczącemu. (Powinienes to rozumieć, bowiem napisałeś: " jeśli znajdę się w otoczeniu większej liczby osób o zbliżonych poglądach, wówczas nasza wizja rzeczywistości") Dodatkowo są kwestie których nie da się wyjaśnić w mowie liniowej.

Jeśli chodzi o 1,618 - to nie tyle ważna jest ta liczba, lecz zjawisko z którego ona wynika. Chodzi o proporcję i podobieństwo. I oto, by jedno będąc oddzielnym od drugiego przejawiało tę samą naturę względem siebie wzajemnie. Dlatego zostało to nazwane złotym podziałem.
Dostrzegamy tu harmonię. Harmonia jest pięknem i miłością.
Czyż nie kochamy pięknych i harmonicznie zbudowanych kobiet? ;-)
/Panie jakoś tu nie pisują...?.../
I czy mężczyzna zauroczony piekną dziewczyną zastanawia się: Czy to ma sens? ;-)

Podsumowując:
ELASTYCZNOŚĆ i PRAKTYCZNOŚĆ.
Kto się tego trzymać będzie - ten nie zwariuje :-))
Wyjaśniając odrobinę:
Praktyczność pod kątem duchowości, by Bogu sprawiać co boskie.
Praktyczność pod kątem ziemskim - bo skoro tu jesteś, to graj dobrze ;-)
A co z ateistami począć?
Niech stają się humanitarni ofiarowując humanitaryzm humanitaryzmowi.
I też niech grają dobrze.

To tyle o głupocie ;-)
Tylko co jest głupotą?
Zamknięte umysły.
Otwarty umysł nie jest już umysłem.
Zatem to umysł jest głupotą.
Czyż nie powiedział tego Bóg o mądrości ludzkiej?
Zatem nie mówię sam z siebie.
I nic nie mówię.
Nie mając nic do powiedzenia od siebie.
Ty przeczytałeś?
A jeśli nic nie było napisane?
Co czytałeś?
Siebie?
Gdyby Cię nie było nie czytałbyś.
Ty jesteś tym.
Nie jesteś bowiem tylko tym - co postrzegasz jako własne wnętrze.
Czy jest możliwe określenie wewnętrznego?
Co zdołasz zupełnie oddzielić od siebie?
Bum,,,,,,,,,,,,,,,,

__________________________________

W trakcie wysyłania pojawiła sie odpowiedź @Bezimiennego
To - co napisałeś Bezimienny - jest wspaniałe.
Obyśmy ogladali to codziennie zamiast lusterka /np. przy goleniu/

Serdecznie wszystkich uczestników tej komunikacji pozdrawiam pozostając w szacunku
Zapisane
Bezimienny
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopad 25, 2009, 15:31:24 »

Witam w Parku:)

Oto kwintesencja Przebudzenia, podług mnie rzecz Jasna:

1. http://www.youtube.com/watch?v=g9Q14FbHw4A&feature=related
2. http://www.youtube.com/watch?v=DfvgvDkdG2M&feature=related

Kolejność oglądania BARDZO istotna:)

pOdrooooowienia:)
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Listopad 29, 2009, 16:55:51 »

Bezimienny , DZIĘKUJĘ CI
Uuuj , heheeh  uśmiałem się setnie  ...

A jeśli już o Mooji wspominamy , to załączam jeszcze ten film http://www.youtube.com/watch?v=1O6RizcAigs
Dużo śmiechu i refleksji w jednym . To lubię.  Duży uśmiech

Życie to proces przebudzenia  .. mówimy . A co, jeśli zdarzyłby się on Tobie tu i teraz ?
Przypadek, który nie był przypadkiem, chociaż nie da się tego udowodnić .

Sytuacja z dnia wczorajszego. Pada marznący deszcz. Niebezpieczne warunki do jazdy , a ja odwiedzam Klientów. Na trasie psuje mi się auto, typowa sprawa "chrzczone" paliwo. Zimno, ściemnia się powoli , do domu niedaleko więc już nie będę tego próbował naprawiać. Na szczęście parking w pobliżu , buda z szaszłykiem jakich wiele. Zamawiam herbatę z cytryną, opowiadam swoją historię awarii, a w tle słyszę charakterystyczne wycie syren karetek pogotowia. Na to Pani starsza, sprzedawczyni , filozoficznie pratrząc w na mknące za oknem auta mówi  "popatrz pan na szyby jak zamarza na nich deszcz - gdyby nie zepsuł się panu samochód to ta karetka mknęła by do pana może  - przeznaczenie ". Uśmiecham się pod nosem, ale przypominam sobie, ze dokładnie o tej porze rok temu auto w podobny sposób odmówiło mi posłuszeństwa na innej trasie. Jakieś fatum czy co  ? Słucham milknącego w oddali sygnału karetki  - a może przeciwnie  -dostąpiłem łaski życia ?  Dopijam herbatę , a pani starsza opowiada mi jak to w zeszłym roku w maju na parkingu TIR rozwalił auto i zabił na miejscu 23 letnią dziewczynę. Sama widziała. Ot przeznaczenie - człowiek nigdzie nie jest bezpieczny, ale czasami odwrotnie - mówi - bywa , że człowiek zostanie uratowany zanim mu coś zagrozi. Tacy są w czepku urodzeni . Patrzy na mnie przeciągle. Przyjeżdża pomoc drogowa, płacę za herbatę, dziękuję, życzę wesołych świąt.  Siedząc w holowniku  ( auto na pace ) nie czuję jakoś żalu z wydanych na holowanie pieniędzy. Rozmyślam nad tym co pani starsza opowiadała. Możliwe ,że 250 zł to niewielka cena za życie. Na parkingu przed domem jeszcze z ciekawości próbuję czy zapali. Silnik startuje bez większego problemu .  Już sam nie wiem co mam o tym myśleć. Na spotkanie do miasta jadę jednak autobusem. Lepiej nie kusić losu , tłumaczę sobie.
Dzień się skończył refleksyjnie, zadumany wracam autobusem do domu. Czy to możliwe ,że otrzymałem wsparcie ?  A jeśli tak, to od kogo ?  A może to przypadek ?. Jednakże nie ma przypadków ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 03:14:14 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Bezimienny
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Grudzień 28, 2009, 21:05:09 »

Uśmiech
W "Drodze" można również zainspirować się tym Gościem http://www.youtube.com/user/VincentyDocent#p/a/u/1/Dww-8T650bg

pzr



Zapisane
trzysz
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Luty 28, 2010, 10:43:43 »

Co do technik oddechowych i tego która lepsza, która gorsza, a ostatecznie do tego, że wszystkie jednakowo słuszne, odnosi się kilka pierwszych minut poniższego filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=uj6B0gF8ttc
(niestety nie umiem u was dodać okienka jutubowego Mrugnięcie )

Gorąco polecam cały materiał, gdyż zawiera bardzo proste, zajmujące często zaledwie kilka sekund techniki, służące rozbudzaniu naszej świadomości w pełni radości i możliwości Duży uśmiech
Nawet jeśli ktoś nie jest przekonany, czy aby na pewno działają, to warto je sprawdzić, bo są śmiesznie proste i bardzo mało czasochłonne, przez co brak czasu może być tylko i wyłącznie wymówką Mrugnięcie

Playlista (4 x ~10min):
http://www.youtube.com/view_play_list?p=F78909328E0B8F0B

EDIT (by Leszek)
FIlmy i listę odtwarzania osadza się tak (wyedytuj swój post i od razu się połapiesz... Mrugnięcie
<a href="http://www.youtube.com/p/F78909328E0B8F0B&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/p/F78909328E0B8F0B&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/p/F78909328E0B8F0B&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/p/F78909328E0B8F0B&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>


Cały opis opis czynności jest tutaj:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=248.msg593#msg593

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 12:11:15 wysłane przez Leszek » Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Luty 28, 2010, 12:15:01 »


Gorąco polecam cały materiał, gdyż zawiera bardzo proste, zajmujące często zaledwie kilka sekund techniki, służące rozbudzaniu naszej świadomości w pełni radości i możliwości Duży uśmiech
Nawet jeśli ktoś nie jest przekonany, czy aby na pewno działają, to warto je sprawdzić, bo są śmiesznie proste i bardzo mało czasochłonne, przez co brak czasu może być tylko i wyłącznie wymówką Mrugnięcie


Doskonały materiał i trzeba będzie go rozpowszechnić na innych forach.

I tu widzimy narzędzia, dzięki którym możemy powrócić do ''Domu'', do swej pierwotnej doskonałej świadomości, czyli tego po co tu przybyliśmy.Wszelkie inne rzeczy mają pomniejszą wartość.

Jest to też doskonałym sprawdzianem ( ćwiczenia), że to My tworzymy naszą rzeczywistość, jak również tego, że wiedza, której nie możemy potwierdzić swoim doświadcze­niem, ma niewielką wartość.

Niestety  programowanie społeczne doprowadziło do tego, że większość z nas nie potrafi osiągnąć naj­ważniejszych celów w życiu: nie umie znaleźć trwałej miłości, szczęścia i wolności. W miarę jak oczysz­czamy się z blokad, wzorców i fałszywych przekonań zaczynamy pojmować kim jesteśmy i co tu robimy.
Zaczynamy pojmować, że jesteśmy świadomościa, która jest poza wszelkimi ograniczeniami. Dopiero wtedy, gdy doswiadczymy tego, będziemy mogli wziąć odpowiedzialność za swoje życie, swoje całe istnienie.

 ŚWIADOMY ODDECH - ŁĄCZNIK ENERGII ŻYCIA Z ENERGIĄ POLA POWSZECHNEGO.

Jak pisała światowej sławy psychoterapeutka Lousie.L.Hay mogę żyć na bezludnej wyspie i uzyskać pełną świadomość siebie, ''Boga'' i całego wszechświata stosując tylko -  świadomy oddech.

Oto macie Państwo mapę i drogę - klucz do wszystkiego....

Czasu jest mało, wręcz bardzo mało, a każda stracona godzina, minuta, to czas utracony w doświadczeniu swojej tożsamości, swojej prawdy, swojego świadectwa.....

Dziękuję Trzysz za linki do tych niezwykłych filmów............



« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 12:25:06 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
brahman
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 22, 2010, 14:47:41 »

Witam!

Ponieważ czasami zastanawiałem się skąd w człowieku cała ta bieganina myśli i ciągłe jej zwiększanie jak w kole co obraca się coraz szybciej, to postanowiłem zebrać trochę informacji na temat naszego ego, które jest źródłem tej gonitwy. Przedstawiam to rysunkowo, może się kumuś przyda do rozmyślań nad iluzją tego świata i nad tym co trzeba zrobić aby się od niej uwolnić.

Zapisane
Jerzy Karma
Moderator Globalny
Użytkownik
*****
Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 22, 2010, 22:59:57 »

Wartościowa rzecz - patrzenie na tę mapę /najlepiej medytacyjne/ pozwolic może człowiekowi nie tylko coś uświadomić, ale także coś poruszyć w sobie i poprzesuwać koncentracje podswiadomosciowe w bardziej własciwe rejony  ;-)
Choć najlepsze jest wyjscie poza to wszystko - zgodnie z tym, że wyzwolenie jest poza JA.
Morał z tego taki, że zniewoleniem jest JA :-)

Ale jak być tu bedąc wolnym od samego siebie?
Skoro jesteśmy w ciele zmysłów - te zaś tworzą magnetyczne przywiazania /umysł to też zmysł/.
Rada taka: czujność i pamiętanie o tym, czym co i kto jest :-)

Tak się składa, że na forum jakie założyłem napisałem dziś:
Sześć rzeczy jest ważnych w życiu człowieka.

1. Świat
2. Inni ludzie
3. On sam

Następnie:
1. Jego relacje ze światem
2. Jego relacje z innymi
3. Relacja ze sobą - poznawanie siebie

Dlaczego nas, czyli człowieka, wymieniłem w punkcie trzecim, a nie pierwszym?
Bo gdy zniknie świat, to i zniknie człowiek.
Zaś świat bez człowieka będzie dalej 

Robiono badania w których pozbawiano człowieka odczuć zmysłowych. Umysł wtedy fiksował... jednostka jakby zaczynała znikać...w sensie osobowościowym... nie wiadomo, co byłoby dalej. Potrzebujemy zatem świata w sensie jakiego na ogół nie podejrzewamy. On nas definiuje i określa nasze jakieś podstawowe ramy w których dalej malujemy się sami.
A inni ludzie?
Odpowiem na to tak: np. Jednostka chce być sławna. Co wskazywałoby na jej ego. Zatem pytanie zasadnicze: Jeśli nie będzie innych ludzi, to czy będzie potrzebować jednostka sławy?
Dla kogo zatem ta sława? Dla niej, czy dla ludzi? Skoro bez ludzi sława jest zbędna 
Wygląda zatem na to, że nasze ego samo w sobie sławy nie potrzebuje.
Zaś to ego potrzebujące sławy jest jakby nie naszym ego, lecz ego opierającym swój byt na innych ludziach - jakby to inni je tworzyli.
Zatem relacje z innymi tworzą ego, które nas silnie determinuje.

Jednak nie można mniemać, że obecny świat i obecni ludzie nas stworzyli i zrzucić winę za np. nasze grzechy na nich   
Bo przecież - jakby nie było - oprócz świata i innych ludzi, my także jesteśmy!
I jesteśmy jacyś - bo każdy z nas ma niepowtarzalną (w sensie ogólnym, bo cechy są powtarzalne - w różnych jednak też stopniach siły i jakościach) własną indywidualność.
I każdy człowiek może poznawać nie tylko świat, innych ludzi, ale też samego siebie.
Powinien nawiązywać relacje nie tylko ze światem i z innymi, ale też sam ze sobą.
Nazywa się to obserwowaniem siebie i pracą nad sobą.

Wiadomo, że o ile świat i inni ludzie są widziani na zewnątrz - to patrzenie na siebie wymaga bardziej zwrócenia się jakby do wewnątrz.
Zaś relacje ze światem i z innymi są wówczas naszym oglądaniem się w lustrze - jako pomoc, aby lepiej zobaczyć siebie.
To lustro ma jednak wiele warstw... Polega to na tym, że w miarę wzrostu świadomości będziemy dostrzegać zupełnie inne przyczyny zjawisk - inne warstwy. I odpowiednio do tego nasze reakcje będą inne.

Nasz charakter to nasze działania, te zaś są naszymi reakcjami - i relacjami ze światem, innymi oraz nami samymi.


Jesteśmy jak ziarno, które bez odpowiedniego środowiska pozostanie jedynie ziarnem.
W środowisku zaś ziarno może przejawić swój potencjał. Stać się istotą żywą.
I będzie bezwzględnie zależne od środowiska.

Gdy jednak przejawiamy swój potencjał ziarna – to jednocześnie tworzymy w sobie nowe ziarno, czyli siebie – to kim stajemy się wg naszej nowej woli, czy nowej świadomości.

http://www.boga.fora.pl/kim-jest-czlowiek-i-czym,6/kim-jestem,218.html#1021

W tym zawarte są dwa wątki. Jeden może bardziej widoczny, drugi może mniej.
Pierwszy wskazuje na to, jak ważni są dla nas inni i jak ważny jest świat - choć nam się wydaje, że to my jesteśmy dla siebie najważniejsi  :-) Na nim powinna zakwitnąć motywacja właściwej pracy, postawy i właściwego działania. By... czynić z siebie... wlasciwe ziarno ku przyszłosci naszego nowego EGO...
Ale po cóż nowe EGO słusznie zapyta ktoś - skoro wyzwolenie jest poza ego?
Po to, by miec właściwe ego - czyli zdolne do wyzwolenia ;-)

"Ukrytym" wątkiem jest wskazanie źródeł naszych motywacji, które są poza nami - idąc tym tropem dochodzimy do źródła ego :-) Okazuje się, że jest poza ego :-)
Czym zatem jest ego? I co ma być wyzwalane?  ;-)

Póki jednak tkwi się w ego - tkwi się w zniewoleniu ego.
Wyrzućcie to do śmietnika.
/W obu znaczeniach - jakby ktoś pytał  Duży uśmiech/

Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 23, 2010, 02:08:20 »

Witam
Tworzyć można różnorakie teorie i wizje piękne można roztaczać. Można surfować po sieci znaczeń dostarczając słów pięknych , przemyślanych krocie. Ale czy to zmieni cokolwiek  ?
Moim zdaniem trzeba się liczyć z tym, co dostarcza nauka na miarę naszego zrozumienia. Jesteśmy częścią większej całości więc w niej spróbujmy się odnaleźć, aby siebie nie zagubić. Na cóż mi bowiem zdań gładkich firmament,kiedy sam nie czuję ich znaczeń ?
Zapewne są światy niezwykłe, jak i niezwykłe tego świata rozumienie, ale ja jestem tu i teraz  od tego oddzielony - poniżej górnolotnych myśli pułapu .
Czego mi dostarczysz , o mądry apologeto wzniosłości , abym poczuł boskość z twych słów płynącą ?

Nie pomny swej własnej chwały i potęgi zwracam się do Ciebie o radę.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

brodria killers foxlive pyn car-o