Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Historia naszej galaktyki, reptilianie i co dalej...  (Przeczytany 37216 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Sierpień 19, 2009, 21:55:02 »

Przetłumaczyłem fragmencik z drugiego posta dotyczący Księżyca.

bardzo ciekawe, dzięki Uśmiech
nie omieszkam wykorzystać Mrugnięcie

Poprawiłem kilka słów w tłumaczeniu, więc korzystaj z nowego...
Pozdrawiam - tygryska także Mrugnięcie
Zapisane

miłość radość piękno
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Sierpień 19, 2009, 23:32:19 »

dzięki Konserwa Mrugnięcie

teraz jest tak czytelnie, że mogę Cię cytować, jeśli oczywiście wyrazisz na to zgodę  Duży uśmiech



oczywiście nie roszczę sobie praw autorskich  Uśmiech, ale trudno mi uznać się za klasyka, a tylko takich warto cytować; to dopiero początek drogi....być może jutro uznam swoje wypociny za nić nie warte Mrugnięcie tak na prawdę to Twoje pytania były moją odpowiedzią Co? Szok
pozdrawiam
Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Sierpień 20, 2009, 00:22:33 »

Tak w skrócie wrażenia po kontakcie z wyznaniami Swerdlowa po polsku - http://www.ukrytesprawy.org/info3.htm
Niezły mętlik:)UśmiechUśmiech


Na szczęście mamy naszego guru Wintera - który zwraca uwagę na istotny szczegół, mówi w ten deseń ""boston 7" to rodzaj DNA które MUSI posiadać podróżnik w czasie -  300 tysięcy uprowadzonych amerykańskich nastolatków biorących udział w Montauk je miało - co wskazuje na powszechność jego występowania, a korelacja z młodym wiekiem wiąże się z niezabitą jeszcze przez system PASJĄ, MIŁOŚCIĄ I OGNIEM W SERCU".


Ostatnio przerabiam trochę Indian....

tak,  rzeczywiście Swierdłow to "jazda bez trzymanki", między innymi dlatego staję się coraz ostrożniejszy w uświadamianiu innych, bo po przypadkowej lekturze takiego resume poglądów (tylko jednego człowieka) można oszaleć nawet jak ma się trochę Wiedzy...

o tych porwaniach i namierzaniu przez DNA mówił  chyba D.Icke, ale nie spotkałem się z szerszym opisem tego tematu, poszukam w artykułach Dana ale mój angielski niestety na tym poziomie wysiada....


przed całym chaosem wynikającym z tego że obraz starego świata pogrzebałem, a kształt nowego wyłania się w bólach najmocniej wsparł mnie don Juan Matus, liczę w dalszym ciągu na potęgę jego magicznych kroków Mrugnięcie
kończąc lekturę mojej drugiej książki Castanedy "Opowieści o mocy"  raz zostawiłem książkę na łóżku (daleko od lampy) w pokoju około godz.22, światło było zapalone, jak wróciłem po kilku minutach siedziała na niej ćma.... czy to jest synchroniczność, o której pisał Jung?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2009, 10:15:02 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #23 : Sierpień 20, 2009, 10:14:33 »

konserwa, masz bardzo żywy i plastyczny i w pewnym sensie "omnipotentny" strumień świadomości.
Ja bym na twoim miejscu utrwalał "co nieco" na piśmie (bez dbania o "nudne" szczegóły), bo teraz wydaje się, że zawsze można to zrobić, ale pewnego dnia możesz stwierdzić "szkoda, że tego nie zapisałem"...
Pozdrawiam:-)
Zapisane

miłość radość piękno
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Sierpień 20, 2009, 11:07:37 »

dzięki za dobre rady, na razie mam zbyt duży mętlik z uwagi na dynamikę zmian mojego postrzegania rzeczywistości;

zawód, który wykonuje wymaga ode mnie umiejętności syntezowania, a w naszym temacie (tematach) jest tak dużo koordynatów, że moja nawigacja jeszcze często nawala (gubię syntezę);

myślałem o filmie, który pokazałby poglądy kilku przebudzonych Polaków, ale teraz myślę(raczej czuję...)że może warto pochylić się nad zbiorową książkową pracą - swego rodzaju mapą, przewodnikiem, zbiorem różnego rodzaju poglądów, wizji, doświadczeń;

widzę wielość poglądów determinujących stan naszej współczesnej świadomości co niestety czasami nawet wśród nas podnosi za bardzo temperaturę dyskusji, której podłożem  jest tak na prawdę obrona naszej osobistej wizji świata Smutny;

brakuje mi jednego "1000 stronicowego" tomu mądrości - w podstawowy sposób uszeregowanych puzzli, z których każdy z nas mógłby zbudować swój własny najlepszy obraz świata;
wydaje się, że dobrze byłoby wydać taki przewodnik do końca 2011 roku Mrugnięcie
z tego co czuję wynika, że dynamicznie zbliża się czas, w którym niezależne, indywidualne postrzeganie będzie kluczem do .....jeszcze nie umiem wyjaśnić czego Zawstydzony


Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Sierpień 20, 2009, 18:50:33 »

... do "wielkiej syntezy " , połączenia w Jednię przy zachowaniu różnorodności, a stąd do wieczności.

Również Ciebie pozdrawiam w języku Majów  "In Lake`ch " = Jestem innym Tobą.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 01, 2009, 17:29:26 »


(...) Reptilianie skierowali duży, wydrążony obiekt na ziemską orbitę, aby rozpocząć proces kolonizacji. Obiekt ten nazywamy obecnie Księżycem. Konwencjonalna nauka uważa Księżyc za twór naturalny, a jednak jest to jedyny znany w kosmosie obiekt, który nie wiruje wokół własnej osi. Księżyc jest zwrócony ku Ziemi zawsze jedną stroną, utrzymując swą drugą stronę w całkowitych ciemnościach. Rezonans dźwiękowy wysłany ku powierzchni Księżyca daje nam stukot detonacyjny (pinging noise) właściwy dla obiektu pustego w środku. Gdyby Księżyc był lity, to otrzymalibyśmy tępy lub głuchy odgłos. Księżyc jest pusty. (...)"

Czy ktoś może mi powiedzieć   w końcu DLACZEGO KSIĘŻYC JEST OKRĄGŁY , a się nie obraca wokół swojej osi ?

Obecnie najbardziej rozpowszechniona teoria powstania Księżyca to tzw "wielkie zderzenie" , które wyjaśnia ten sam wiek i pochodzenie skał Ziemi i Księżyca, ale skoro z materiału powstałego po takim zderzeniu miało powstać idealnie kuliste ciało niebieskie, to musiało się chyba obracać wokół swojej osi !! Wszystkie ciała niebieskie tak się uformowały - wirująca materia.

Chyba , ze może nie musi tak być, ale w takim razie czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób powstaje w Kosmosie kula bez wirowania  ? No bo przecież Księżyc się nie obraca !!!
I nigdy się nie obracał, gdyż  ..
Cytuj
"Cechą charakterystyczną księżycowego pola grawitacyjnego jest występowanie tzw. maskonów, obszarów o zwiększonej grawitacji, świadczących o występowaniu pod powierzchnią Księżyca substancji o gęstości większej od otoczenia. Położenie maskonów jest powiązane jest z niektórymi ogromnymi basenami uderzeniowymi[24]. Anomalie te wywierają znaczny wpływ na tor obiegu Księżyca przez statki kosmiczne, w związku z czym planowanie misji księżycowych wymaga opracowania dokładnego modelu grawitacyjnego. Istnienie maskonów może w pewnym stopniu być powodowane obecnością gęstej, bazaltowej lawy wypełniającej niektóre z basenów uderzeniowych. Samo to jednak nie tłumaczy całości tych anomalii grawitacyjnych; modele grawitacyjne wykonane przez Lunar Prospectora pokazują, że niektóre maskony występują w miejscach niezwiązanych z jakimikolwiek przejawami wulkanizmu[25]. Z drugiej strony, wielkie obszary wulkanizmu bazaltowego w Oceanus Procellarum nie wywołują żadnych anomalii grawitacyjnych."
( za wikipedią )

Czyli nie wiemy właściwie czym są te "maskony "  i co jest przyczyną anomalii grawitacyjnych Księżyca . Skoro występują takie anomalie to tym bardziej trudno mi zrozumieć dlaczego Księżyc jest okrągły .
Cytuj
Cytuj
"Księżyc ma zewnętrzne pole magnetyczne, którego natężenie waha się od 1 do 100 nanotesli – ponad 100 razy słabsze od ziemskiego (30000-60000 nanotesli). Inną różnicą jest fakt, że pole magnetycznego Księżyca nie ma charakteru dipolarnego, na podstawie tych cech uważa się, że głównym źródłem tego pola nie jest jądro, a skorupa[26]."
( to samo źródło-wiki )

Skorupa źródłem pola magnetycznego ? Czy to znaczy , że płynie w niej prąd elektryczny ? To znaczy, że jest w środku metalowa ?
Jeśli tak, to w związku z tym  mam pytanie . Kto zbudował Księżyc ? Czyżby owi Reptilianie ? Ty

....   a może da się to jakoś rozsądnie wygłumaczyć ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #27 : Październik 01, 2009, 19:25:54 »

Ja nie znam się na fizyce, ale ciekawa jest ta woda na księżycu....

Jest woda na Księżycu
(...)
Dowiódł tego zespół naukowców z USA i Indii pod kierownictwem prof. Carle Pieters z Brown University w Providence, który postanowił ponownie poszukać wody na Księżycu korzystając z niedostępnego przed 40 laty specjalistycznego narzędzia do spektometrii odbiciowej - urządzenia o nazwie Moon Mineralogy Mappper (M3), umieszczonego na indyjskim satelicie Księżyca Chandrayyan-1. M3 analizuje światło słoneczne, które odbija się od powierzchni Księżyca i na tej podstawie ustala skład chemiczny księżycowego gruntu. Długość fali odbijanego światła na całej powierzchni Księżyca sugeruje, że napotkało ono na połączone atomy wodoru i tlenu – czyli na wodę! Badanie wykazało, że im bliżej biegunów, tym wody jest więcej.(...)
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/nauka/jest-woda-na-ksiezycu,46333,1
Zapisane

miłość radość piękno
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 01, 2009, 19:35:27 »

"
W wyniku wzajemnych oddziaływań pływowych czas obrotu Księżyca wokół swojej osi uległ synchronizacji z okresem obiegu wokół Ziemi. W jej kierunku Księżyc zwraca stale jedną swoją stronę, ale istnienie libracji (głównie geometrycznych) powoduje, że możliwe jest z Ziemi obserwowanie łącznie (lecz nie jednocześnie!) 59% powierzchni Księżyca, poznanie pozostałych 41%, należących do tzw. odwrotnej strony Księżyca, było możliwe dopiero dzięki badaniom z wykorzystaniem sond kosmicznych.
"
http://sciaga.onet.pl/12581,64,,,1,20712,sciaga.html

cytat z Mariusha z forum "paranormalne.pl""

"
Podobnie sprawa rozgrywa się w przypadku księżyców pozostałych planet (poniżej dla marsza i Jowisza).

Mars (wszystkie zsynchronizowane):
Phobos (27×21.6×18.8 km)
Deimos (10×12×16 km)

Jowisz (zsynchronizowanych 8 najbliższych z 63 znanych):
Metis (60×40×34 km)
Andrastea (20×16×14 km)
Amalthea (250×146×128 km)
Thebe (116×98×84 km)
Io (3,660×3,637 ×3,631 km)
Europa (3122 km)
Ganymede (5263 km)
Callisto (4821 km)

Pozostałe 55 niezsynchronizowanych dalszych satelitów Jowisza to w przygniatającej większości kilkukilometrowe nieregularne bryły, tylko 8 jest większych niż 10 km, w tym jeden ma ponad 100 km (Himalia - 170 km)

Dla Saturna, Urana i Neptuna wszystko wygląda analogicznie.
"

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=21069&st=30
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Październik 02, 2009, 10:01:33 »

Radosław, dzięki za trud, ale nie o to mi chodziło ile jakie ciało ma księżyców, tylko o to skąd się wziął okrągły Księżyc , który  się nie obraca  i w dodatku nie ma stałej grawitacji ( jak każde obracające się ciało niebieskie ) i dlaczego jego pole magnetyczne pochodzi ze skorupy, a nie z  jądra jak u innych .

W ogóle to jestem zaskoczony, że Księżyc ma pole magnetyczne , wszak się nie obraca. Obecność pola magnetycznego warunkuje przepływ prądu elektrycznego. A ten można wzbudzić w ferromagnetyku, jakim jest metal. Skąd tyle metalu w skorupie Księżyca a brak go w jądrze tego satelity  ? Co do prądu elektrycznego, to już wiadomo, że przestrzeń kosmiczna jest wypełniona naładowanymi cząstkami ..

Leszko dzięki za info o wodzie na Księżycu .. robi się coraz ciekawiej .

Więcej pytań niż odpowiedzi heh.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiedzminlandrp forumdlahistorykow ironknights pegasus polishmaxlive