Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dan Winter - Wyjaśniając grawitację (PREZENTACJA)  (Przeczytany 89065 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #80 : Listopad 02, 2009, 13:20:50 »

polecam więc wykłady NASSIMA HARAMEINA - jest dział na tym forum odpowiedni z tymi wykładami Uśmiech


a szczególnie TO:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=425.0

718'
Zapisane
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #81 : Styczeń 24, 2010, 02:26:00 »

Nie chcę brać udziału w dość mocnej "przepychancę". Lecz przedstawić pewne doświadczenie z grawitacją, którą przeżyłem. Było to dość czasu temu, jeszcze w szkole podstawowej. Pojechaliśmy z wycieczką szkolną do Karpacza. Podjeżdżaliśmy pod wzniesienie gdy przewodnik powiedział o dosć dziwnym zjawisku na który naukowcy nie mają odpowiedzi. Wszystko tam toczy się pod górę. W tej samej chwili kierowca wrzucił na luz, a nasz autokar zamiast z górki w tył, toczył się pod górkę.

Cytuj
Trójkąt Bermudzki w Karpaczu



Spacerując po mieście, trudno nie zauważyć największego szczytu Karkonoszy – Śnieżki (1602 m n.p.m.). Ale oprócz podziwiania przepięknej panoramy, na górę warto wdrapać się jeszcze z jednego powodu. W drodze na Śnieżkę, zauważamy sensację grawitacyjną. Samochód osobowy jedzie sam pod górę! Mało tego autokar, jadący przed nami zamiast jechać w dół, wjeżdża pod górę.
Jak się dowiedziałem, zjawisko nazywane "Trójkątem Bermudzkim Karpacza" próbowano wyjaśnić od wielu lat, ale jak dotąd nikomu się to nie udało. Wokół dziwnego odcinka szosy krąży wiele przypuszczeń, a jedno z nich mówi o istnieniu "tajemniczych sił przyrody"
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/karpacz_8211_miasto_pod_sniezka_3025.html.
Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #82 : Styczeń 24, 2010, 04:11:01 »

Nie chcę brać udziału w dość mocnej "przepychancę". Lecz przedstawić pewne doświadczenie z grawitacją, którą przeżyłem. Było to dość czasu temu, jeszcze w szkole podstawowej. Pojechaliśmy z wycieczką szkolną do Karpacza. Podjeżdżaliśmy pod wzniesienie gdy przewodnik powiedział o dosć dziwnym zjawisku na który naukowcy nie mają odpowiedzi. Wszystko tam toczy się pod górę. W tej samej chwili kierowca wrzucił na luz, a nasz autokar zamiast z górki w tył, toczył się pod górkę.


To złudzenie optyczne, polegajace na tym, że układ terenu jest taki, że obserwator będący w jego centrum ma wrażenie, że jest pod górkę,
a jest z górki.Te tematy już dawno zostały dokładnie przebadane.
Niedaleko gdzie ja mieszkam też jest takie miejsce.
Wystarczy tam się tylko przejść kilka kroków i czuję się wyraźnie, że  idzie się pod górkę, a patrząc wokół ulegamy złudzeniu i widzimy,  że idziemy z górki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 04:13:10 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #83 : Styczeń 24, 2010, 16:49:51 »

Ciekawe w naszym świecie, że tego co się nie da wyjaśnić nazywa się złudzeniem, a człowiek wie co odczuwa w danym miejscu. I co widział. No ale jak złudzenie to złudzenie. Opisywałem swoje wspomnienie z bardzo dawna.
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #84 : Sierpień 24, 2010, 10:53:43 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,40.msg928.html#msg928

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w wątku na starym forum)

Przepraszamy za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować ponownie w nowej lokalizacji. Mogę (jako admin) zrobić to za każdego, który sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło (z nowego forum), które sam  łatwo sobie zmieni w zakładce PROFIL/Ustawienia dotyczące konta.  Wyślę wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszamy za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół Forum
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fox watahafernflower kolospawalniczeswc watahapolnocnejciszy watahanowiu