Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polscy przewodnicy  (Przeczytany 24647 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jerzy Karma
Moderator Globalny
Użytkownik
*****
Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Grudzień 04, 2009, 00:12:07 »

Zatem naukowo dowiedli "istnienie Ameryki" ;-)
Nie dowiedziono jednak w ten sposób nieistnienia innych lądów  Duży uśmiech
Zapisane
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Grudzień 05, 2009, 13:57:32 »

Cytat: Michał-Anioł
W siódmym studium przeprowadzono badanie funkcjonalnym rezonansem magnetycznym (fMRI). Dzięki temu udało się prześledzić aktywność mózgu podczas myślenia o wierze własnej, Boga oraz innych osób. Zauważono, że wnioskowanie o przekonaniach Boga uruchamiało rejony rozświetlające się podczas myślenia o własnych poglądach. Badanie sugeruje, że w odróżnieniu od prawdziwego kompasu, wnioskowanie o wierze Boga może popychać ludzi dalej w kierunku, w którym i tak już podążają. Nikt jednak nie wyklucza, że założenia dotyczące systemu boskich wartości rzeczywiście pokierują ludzkim zachowaniem w sytuacji, kiedy własne przekonania nie napawają pewnością.

Czego to dowodzi?
Że Bóg jest w nas,  a my w Bogu?
A gdyby zbadano aktywność mózgu Boga, czy wówczas podczas myślenia o przekonaniach ludzkości, czy przeciętnego Kowalskiego uruchomiłyby mu się rejony, które rozświetlają się podczas myślenia o własnych poglądach? I czy wówczas podążałby On dalej w kierunku, w którym podąża, pociągając za sobą wszystkich i wszystko? Czy Kowalski jednak zmieniłby nieco trasę marszu Boga?
Dodatkowe pytanie, czy 'wszystko' oznacza to, co przejawia świadomość? A co z nieświadomymi? Czy istnieje coś nie przejawiające świadomości? Mówi się, że każda żywa komórka ją posiada, mało tego jest ona nawet w kamieniu … ale może to tylko nasze przekonania? No bo jak zbadać mózg kamienia? 

Z przedstawionego powyżej badania wypływa niejako wniosek, że jesteśmy jednak sprzężeni (przynajmniej w swoich umysłach) z Umysłem Boga.
Choć może to tylko być moją nadinterpretacją eksperymentu.  Duży uśmiech
Skąd zatem teza buddystów, że wszytko jest Umysłem Boga?
Albo dlaczego w znanych nam religiach (produktach tylko ludzkich?) twierdzi się o naszym boskim dziecięctwie, pochodzeniu? Uświadomionym przez nas zresztą. I co np. z psami, po głowach których stąpa (sorki, unosi się nad nimi) Joanna Krupa? Są innego pochodzenia?

Wracając do koncepcji Umysłu Boga jako wszystkiego co jest, możemy chyba stwierdzić o prawidłowościach wszelkich procesów zachodzących we Wszechświecie. Uświęca to niejako i Joannę Krupę i psa a także kamień. 
Czyli wszystko jest ok.?
Dlaczego zatem, jakaś część mnie nie akceptuje tej części mnie, która wydaje się działać niezgodnie z oczekiwaniami Boga? I skąd to sumienie? Czyżby „program” zabezpieczający nas przed samounicestwieniem? A przecież twierdzi się, że ludzkość zdąża ku własnej zgubie, mimo posiadania sumienia i jego świadomości.  I co z sumieniami zwierząt? Nie uświadomione jeszcze? Mimo, że świat przyrody wydaje się być nieskażony „samozagładą”?

Ech, im dalej w las, tym więcej drzew. I chyba nic nie wiem, przynajmniej w swoim umyśle.
Czas zatem na jego przekroczenie. By przestać myśleć egocentrycznie o poglądach Boga (i chyba nie tylko o tym), na co zdaje się wskazywać chicagowski eksperyment …  Mrugnięcie

Pozdrawiam serdecznie
Igmana
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 14:00:21 wysłane przez Igmana (ptak) » Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Grudzień 05, 2009, 15:15:00 »

Michał-Anioł -reklamę Forum Sw Geometrii. umieszczam sukcesywnie ,na każdej stronie i we właściwym miejscu  Duży uśmiech
http://kodczasu.ronus.pl/forum/viewtopic.php?t=714&postdays=0&postorder=asc&start=50


Zapisane
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Grudzień 05, 2009, 17:10:49 »

Mistrzu , Twoją intencję niechcąco rozpoznaję  Mrugnięcie

"Poczucie własnej ważności jest podstawą działań pochłaniających największą ilość energii ..."
http://www.swami-center.org/pl/text/Juan_Matus.html

Mądre linki wrzucasz.Thx.
 


Zapisane
Agemen
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Grudzień 17, 2009, 08:19:19 »


Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia nasunęły mi się refleksje o... MISTRZACH  Duży uśmiech
A bo... oto dziś nieznana jest data narodzin Mistrza Jezusa...
Zatem poszła w zapomnienie?
Czyżby żyjący Mu współcześnie nie interesowali się Jego narodzinami?
Czyżby wtedy nie był mistrzem jakim jest dziś - na dzisiejszą skalę?

Za życia człowiek nie ma uznania... chyba, że ze względu na swoją władzę, urząd, lecz niech tylko ją utraci...
Sam Jezus rzekł, że nie ma proroka we własnym kraju...
Z powodu zawiści ludzkiej.
Wszyscy wielcy mieli obok siebie, w pobliżu, jakieś typy, które występowały przeciw nim. Mojżesz także miał.
Ludzie najchętniej za mistrzów przyjmą kogoś, kto juz nie żyje - bo człowieka już nie ma i można samemu jechać na jego chwale. On sam bowiem już nie pojedzie wśród ludzi  Duży uśmiech
Albo przyjmuje się tych - którzy są dalej... bo przeciez nie przyjmiemy sąsiada, ani krajana... Bo co? Taki Polak jak ja będzie mistrzem?! A co on za jeden?

Jezus był mistrzem?
Zatem mistrzów się krzyżuje?
Na to wygląda.
Tacy są ludzie.
Tacy Wy też jesteście.
Z paroma wyjątkami.

Niektórzy z Was narzekają, iż w Polsce nie ma mistrzów, czy nauczycieli, lecz pierwsi ich skłonni jesteście ukrzyżować albo obrzucać błotem.
Dlatego mądrze ktoś rzekł:
Póki nie ma ucznia - nie ma mistrza.

Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #25 : Sierpień 28, 2010, 15:54:50 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,146.msg1427.html#msg1427

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w wątku na starym forum)

Przepraszamy za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować ponownie w nowej lokalizacji. Mogę (jako admin) zrobić to za każdego, który sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło (z nowego forum), które sam  łatwo sobie zmieni w zakładce PROFIL/Ustawienia dotyczące konta.  Wyślę wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszamy za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół Forum
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

konie-i-ludzie zwiazek-ludowy super-krasnale cs-komandosi planszowanie