Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy – Przyszłość jest w Naszych Rękach FILM  (Przeczytany 139918 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 16, 2009, 15:56:41 »

Wrzuciłem część 4.0 w pliku AVI . Jest w pierwszym poście tego wątku.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=446.msg1968#msg1968

East, Xellos,
Moses nie ukradł Arki. On ją tylko wziął, aby uniemożliwić posługiwanie się nią przez nieodpowiedzialnych ludzi... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 16:06:50 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 16, 2009, 16:17:06 »

No właśnie, ukradł i o czymś to świadczy. O czym ?
Całe to gadanie o świętości Mojżesza to , być może, zasilanie bandy  "rabusiów grobów".
W części III ciej Nassim mówił o tych rabusiach, którzy mieli niby wynieść ze środka Piramidy wszystko. Tylko jak by mieli się tam do środka dostać ? A może znaleźli jednak sposób. Możliwe, że Mojżesz znał sposób.
 
Tak czy inaczej w znanej nam  opowieści faraonowie są bad guys, Mojżesz to ten dobry kolo.
Ale jeśli ukradł Arkę ( lub ją sobie pożyczył hehe )  to już nie jest takie oczywiste. Chciał wyprowadzić lud swój z Egiptu, albo stworzył swoją własną legendę ( dobry PR owiec Mrugnięcie  ) , wiedząc, że rozmontował urządzenie, które do niego nie należy.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopad 16, 2009, 16:40:14 »

a, że z Qumran pochodził Jezus i cała jego święta rodzina, to wieleee tłumaczy, Nassim to ładnie ujął, gość który wychował się w pobliżu TAKIEJ POTĘGI faktycznie ładnie musiał być tym "napromieniowany"

masakra...

718'
Zapisane
shielder
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopad 16, 2009, 16:40:57 »

Istnieją też sugestie, że Amenhotep IV (Echnaton) zmienił swoje imię na Mojżesz. Więc to wcale nie musiała być kradzież, ale ucieczka przed przeciwnikami monoteizmu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Amenhotep_IV
http://www.greatdreams.com/moses.htm
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Listopad 16, 2009, 17:09:48 »

OK, powstaje więc pytanie  PO CO Moses rozmontował urządzenie, czyli Priamide + Arkę ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopad 16, 2009, 17:21:42 »

dla osób kopiących głęboko w etymologii słów / imion jak ja, oczywiste jest, że MOJŻESZ był Egipcjaninem, czemu jestem tego pewien? otóż, imię Mojżesz pochodzi bezpośrednio z egipskiego MOSE - potomek, każdy pewnie kojarzy faraona Tutmozisa - THOTH MOSE - Potomek Thotha... IMIĘ MOJŻESZ TO PO PROSTU POTOMEK!

718'
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Listopad 16, 2009, 17:40:36 »

Istnieją też sugestie, że Amenhotep IV (Echnaton) zmienił swoje imię na Mojżesz. Więc to wcale nie musiała być kradzież, ale ucieczka przed przeciwnikami monoteizmu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Amenhotep_IV
http://www.greatdreams.com/moses.htm

Osobiście odpuściłem sobie tego typu etymologiczne i historyczne rozważania po prześledzeniu tej "linii genealogicznej".
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=315.0 Mojżesz jest tam dopiero w czwartej linii od dołu.
Prowadzą one często na manowce i do ukonstytuowania się różnych podejść, które wzajemnie się znoszą.
Skoncentrowałem się natomiast na świętej geometrii, aby poznać budowę świata i człowieka i dzięki temu określić nasz potencjał i nasze możliwości doświadczania tegoż świata.

Jeśli w tym kontekście spojrzeć na kwestię Arki, to jej oddziaływanie, o którym mówi Nassim w kontekście Esseńczyków wskazywałoby, że "nadprzyrodzone zdolności" człowieka są wynikiem poddania go oddziaływaniu jakiejś technologii.
Są też inne sposoby myślenia, wg. których "nadprzyrodzone zdolności" człowiek może posiąść na drodze różnych praktyk wewnętrznych tudzież tzw. rozwoju duchowego.... To jednak oddzielny temat...

Gdy spojrzymy jednak na różne legendy i mity, w których różne postacie obdarzone są "nadnaturalnymi mocami", to zastanawiać może przynajmniej rudymentarny fakt - skąd takie treści pojawiają się w ludzkiej wyobraźni?
To pytanie otwiera drogę do różnych odpowiedzi, łącznie z takimi, według których w ten właśnie sposób przejawiały się niegdyś nasze rzeczywiste moce i właśnie dlatego tak wiele osób rezonuje dzisiaj z treścią mitów i legend o ludzkiej potędze. Jeśli tak było w istocie, to czy oznacza to, iż ktoś przeprogramował nam DNA za pomocą "swoistego oprogramowania", które wnika z strukturę materii i może "podwiązywać" nam "nitki DNA"?

I znów... można zastanawiać się CZY i KTO TO ZROBIŁ, a można zastanowić się czy to jest możliwe i jeśli jest możliwe to JAK TO JEST MOŻLIWE.

Moje zainteresowanie świętą geometrią zmierza do odpowiedzi na pytanie JAK "to wszystko" DZIAŁA, co pozwala odpowiedzieć sobie sobie na pytanie JAK ktoś zrobił to czy tamto.
W konsekwencji jak masz wiedzę, to pozostaje kwestia jej odpowiedzialnego zastosowania w praktyce, co da się streścić słowami Nassima z cześci 4.0:
"Nowy Testament mówi o tym GDZIE MUSISZ BYĆ, aby być zdolnym do posiadania tego poziomu technologii."

Coś na temat programowania DNA światłem zakrzywianym według osi symetrii czworościanu wspomina Dan Winter w swoich filmikach zamieszczonych w wątku o - nota bene - o Drzewie Życia...
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=257.0

Tak, wiem, że Dan Winter ma dość powikłany język. Niemniej wartościowe jest to, że zasygnalizował ten temat we wspomnianych filmikach (w wykładzie z Barcelony).

Aby lepiej zrozumieć filmiki warto przeczytać to, co poprzedza je w wątku o Drzewie Życia.

Pozdrawiam! Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 22:41:27 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Listopad 16, 2009, 20:04:26 »

Moje rozumienie tych tematów nie sprowadza się do tego KTO I DLACZEGO, albo też tylko do pytania JAK.
Z prezentacji Nassima i częściowo Dana wynika dla mnie, że święta geometria jest już we mnie , w gwiazdach, w przyrodzie ożywionej i nieożywionej organizując dosłownie wszystko od zawsze. Pytanie nie jest więc jak zdobyć wiedzę lub ją odzyskać, lecz jak w praktyce zastosować tą , która jest.
Innymi słowy, odkryć i odblokować W SOBIE to , co już tam jest.
Pomijam tu rozkminy typu czy chciałem sobie coś w planie przedurodzeniowym zablokować czy też nie. Jeśli nawet chciałem to teraz zmieniłem zdanie  heh Mrugnięcie Lub też to czy KTOŚ chce ode mnie tego czy tamtego zachowania, czy czerpać profity z mojej energii. Owszem, MOGĘ się na to godzić,ale nie muszę.

O czym tak naprawdę mówi Nassim ?  Czy wymyśla nowe rzeczy , czy też raczej analizuje te, które są ,ale w nowy, świeży sposób ?

Leszek napisał
Cytuj
Jeśli w tym kontekście spojrzeć na kwestię Arki, to jej oddziaływanie, o którym mówi Nassim w kontekście Esseńczyków wskazywałoby, że "nadprzyrodzone zdolności" człowieka są wynikiem poddania go oddziaływaniu jakiejś technologi

Tak, możliwe, że są wynikiem poddania go działaniu technologii, ale czy to za sprawą generowania przez tą technologię czegoś nowego , czy też może raczej - UWALNIANIA  istniejących, lecz zablokowanych możliwości ? Arka wydaje się bardziej doskonałym narzędziem niż jakimś boskim atrybutem.

Wygląda mi na to, że Mojżesz ( kimklowiek tam był ) jedynie skorzystał z mocy Arki , lub też z własnej mocy tak na prawdę , lecz dodatkowo wzmocnionej tą niesamowitą technologią.

Wiemy ,że Giza jest centrum Lay Lines oplatających Ziemię. Jest zatem istniejąca infrastruktura (okablownaie) , jest silnik ( Piramida ) tylko brakuje zasilania, bo ktoś gwizdną baterię.
Nie znamy do końca motywów, którymi kierował się Mojżesz ,ale było COŚ , co go przeraziło na tyle, że zwinał baterię i zaszył się na pustkowiu. Możliwe ,że WP to między innymi gwiezdne wrota ,  a Mojżesz wiedział co chce się przez nie przedostać ? Dużo tu gdybania i fantazjowania. Fakty zaś są takie, jakie są.

Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Mecromon
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 16, 2009, 21:16:00 »

Ja to rozumiem w ten sposób. Inaczej mówiąc arka przymierza ( nawiązując do księgi rodzaju, błędem jest brać jej dosłownie więc.. )  może być metaforą tego co My ludzie możemy otrzymać poprzez współpracę ( przymierze Ja <->Inni [bez nienawisci i wojen] ).
Nie chodzi o jakąś super moc, a jedynie oto, że jeśli będzie NWO, to nie będzie wojen. Będzie jeden super zgrany organizm ( tak jak mrówki tworzą gniazdo ) złożony z ludzi, który będzie stanowił siłę i potęgę, która jak na razie jest zaburzana przez nienawiść, wojny itp.
Wszyscy będą ze sobą współpracować, coś jak komunizm. Tylko żeby istniał komunizm ( co jest myślą romantyczną ), musi istnieć odpowiedni poziom technologiczny, jakiś super szybki system przetwarzania informacji, czyli to do czego dążą firmy produkujące procesory które potrafią w tym samym czasie przeliczyć jak najwięcej wątków ( już teraz nawet do tego używa się karty graficzne ). Odpowiednio zoptymalizowany system logistyczno/przetworzeniowy. Wówczas wszystko będzie grać.

Wniosek taki, że razem możemy rozdzielać morze, pokonywać to co nie pokonane, jedynie wówczas kiedy współpracujemy razem Uśmiech wszyscy razem Uśmiech Doświadczać i badać nieznanego, na przykład LHC Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 21:42:33 wysłane przez Mecromon » Zapisane
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Listopad 16, 2009, 22:09:20 »

Leszek napisał
Cytuj
Jeśli w tym kontekście spojrzeć na kwestię Arki, to jej oddziaływanie, o którym mówi Nassim w kontekście Esseńczyków wskazywałoby, że "nadprzyrodzone zdolności" człowieka są wynikiem poddania go oddziaływaniu jakiejś technologi

Tak, możliwe, że są wynikiem poddania go działaniu technologii, ale czy to za sprawą generowania przez tą technologię czegoś nowego , czy też może raczej - UWALNIANIA  istniejących, lecz zablokowanych możliwości ? Arka wydaje się bardziej doskonałym narzędziem niż jakimś boskim atrybutem.

Wygląda mi na to, że Mojżesz ( kimklowiek tam był ) jedynie skorzystał z mocy Arki , lub też z własnej mocy tak na prawdę , lecz dodatkowo wzmocnionej tą niesamowitą technologią.

Wiemy ,że Giza jest centrum Lay Lines oplatających Ziemię. Jest zatem istniejąca infrastruktura (okablownaie) , jest silnik ( Piramida ) tylko brakuje zasilania, bo ktoś gwizdną baterię.
Nie znamy do końca motywów, którymi kierował się Mojżesz ,ale było COŚ , co go przeraziło na tyle, że zwinał baterię i zaszył się na pustkowiu. Możliwe ,że WP to między innymi gwiezdne wrota ,  a Mojżesz wiedział co chce się przez nie przedostać ? Dużo tu gdybania i fantazjowania. Fakty zaś są takie, jakie są.

A mnie zastanawia co takiego niezwykłego było w tym, że ta bateria była w piramidzie ? Czemu np. dzisiaj mamy większy rozwój bez arki w piramidzie, niż wtedy z tą arką. Przecież zakładając, że piramidy już tam były, (przynajmniej tak mówił Nassim), tym samym negujemy niezwykłe zdolności Egipcjan. O ile mnie pamięć nie myli Nassim sugerował ich istnienie nawet ponad 12 tys pne. Coś po prostu mi tu nie gra. Skoro archeolodzy sobie kopią i odkopują prymitywne narzędzia jakimi posługiwali się nasi przodkowie. A niby mieli posiadać arkę ?

Poza tym czemu jest jedna arka i wiele piramid ?

@Mecromon

To co piszesz pasuje do tego z czym się kiedyś zetknąłem o nazwie "Venus Project". Poszukaj w googlach Mrugnięcie Wszystko jest piękne ale tylko w teorii.

Co do metafory, raczej by jej nikt tam nie zapisywał skoro jej nie było. Niby kto by zapisał w książce takie przesłanie skoro sam tak nie czynił ? Sens zapisania takiej metafory by był gdyby ziścił się ten Twój komunizm i wszyscy by żyli w dostatku, wtedy by się takie książki pisało.
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

neverdie zagroda-slonca watahafernflower skandynawistyka fox