Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy – Przyszłość jest w Naszych Rękach FILM  (Przeczytany 140922 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Listopad 18, 2009, 02:06:29 »

Michu mnie się wydaje, że Piramida z Arką były już kiedyś "odpalone" . Może oni wcale nie chcą tego po raz drugi odpalać, tylko odwrotnie. Arka sama w sobie jest potężnym narzędziem ( rozstąpienie się wód Morza Czerwonego , "manna z Nieba" itd ) które można zastosować do różnych celów - niekoniecznie dla dobra ludzkości.
Hipotez jest dużo.
Od otwarcia Piramidy jako portalu dla Oriona pod pozorem utworzenia jakichś zabezpieczeń, po rzeczywiste uruchomienie swoistego przekażnika , takiego geomantycznego internetu ( poprzez Ley Lines ) do manipulacji na globalną skalę. Bo zauważ, że Ley Lines przechodzą przez tzw miejsca mocy wokół których kwitły kiedyś przeróżne ośrodki kultu. Czyli płynęła określona informacja . Uruchamiając to można by wpompować tym kanałem różne treści. Niekoniecznie służące dobru ludzkości.

Schowanie Arki uniemożliwiło  działania.
Mam taki nieśmiały pomysł z tym związany. Otóż niedawno dowiedziałem się, że ludzie epoki neolitu posiadali tzw trzecie oko oraz rozwinięte w różnym stopniu zdolności parapsychologiczne umożliwiające między innymi korzystanie z technologii takich jak lewitacja i transport ciężkich przedmiotów na duże odległości - stąd te spotykane wszędzie niesamowicie precyzyjne budowle megalityczne na całej Ziemi.  Zdolności te zanikły.

A może zostały wyłączone ?
Poprzez wyjęcie Arki z przeznaczonego jej miejsca.
W tej koncepcji Arka jest sercem większej całości a my wszyscy  - jej integralnymi elementami . To byłoby prawdziwe dziedzictwo ludzkości.
Zatem wyłącznie uprawniona osoba o czystych intencjach powinna Arkę umieścić na swoim miejscu i ją ponownie uruchomić. I powinien to być WOLNY CZŁOWIEK , a nie pachołek jakichś bytów spod dziwnej gwiazdy  Mrugnięcie
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Listopad 18, 2009, 11:35:34 »

Facet mówi w wcześniejszych odcinkach o materii budowie wszechświata, dodajcie do tego teorie względności ,fizykę kwantową, Złoty podział , ciąg Fibonacciego ,co zacznie tworzyć jakąś całość .Jeśli chodzi o interpretacji naszej historii jest ona pełna założeń i przypuszczeń, pewników jest niewiele za to domysłów jest jeszcze więcej ale po zgrokowaniu tej wiedzy o której pisałem wcześniej zaczyna tworzyć się w tym pewna logika i historia którą nam zarysował tylko twórca 4 cześci zaczyna być całkiem logiczna, nie czepiajcie się poszczególnych słów ostatniej części cyklu tylko potraktujcie to jako nawiązanie tej wiedzy z wcześniejszych odcinków do interpretacji przeszłości.

"Umysł jest jak spadochron najlepiej działa gdy jest otwarty"
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 11:38:06 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #42 : Listopad 18, 2009, 13:35:58 »

Facet mówi w wcześniejszych odcinkach o materii budowie wszechświata, dodajcie do tego teorie względności ,fizykę kwantową, Złoty podział , ciąg Fibonacciego ,co zacznie tworzyć jakąś całość (...)
Jeśli masz czas i ochotę to napisz choćby hasłowo jak to poskładałeś. Nawet jeśli są to tylko twoje "tropy" myślowe. W sumie o to chodziło, aby zainspirować tymi filmami...
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 14:16:05 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Listopad 18, 2009, 13:53:06 »

Intuicyjnie w mojej głowie to wszystko się łączy bardzo ale to bardzo logicznie i zaczyna tworzyć dość [diabelnie Mrugnięcie ] ciekawy ogląd rzeczywistości ale bardzo trudno jest mi tą całą wiedzę zapodać  werbalnie lub pisemnie, bo jak w jakimś logicznym czasie opisać to wszystko, nie gubiąc przy tym ciągu logicznego by było to zrozumiałe .Poza tym jeszcze cały czas jest to wiedza nie kompletna wymagająca  poszerzenia.Mam wrażenie toczącej się śniegowej kuli  Uśmiech
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Listopad 18, 2009, 14:06:30 »

Mnie osobiście bardziej ciekawi dlaczego po 2500latch okazuje się że w "Metafizyce" "fizyce" czy "geometrii "
Arystotelesa jest więcej prawdy o otaczającej nas rzeczywistości niż we współczesnych podręcznikach szkolnych, nie mówiąc już o pitagorejczykach Uśmiech czy jeszcze starszych opisach świata otaczającego nas do o koła.
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #45 : Listopad 18, 2009, 15:42:14 »

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=4195.new#new

pozdrawiam
Zapisane
Miszelos
Gość
« Odpowiedz #46 : Listopad 18, 2009, 17:49:33 »

Słuchajcie, mam pomysł!
Co Wy na to jak byśmy usystematyzowali naszą wiedzę i napisali w skrócie np. w punktach jak wyglądała historia rodzaju ludzkiego od samego stworzenia?
Mamy już potężną wiedzę z wszelkich filmów, książek i innych nieoficjalnych źródeł.
Bardzo ciekawi mnie mnie Wasza wizja. Ja mniej więcej mam jakiś pogląd, oczywiście zawierający "luki" i chętnie bym skonfrontował to z Waszymi.

Pozdro
Michał
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #47 : Listopad 18, 2009, 18:08:38 »

Spróbujmy zatem umieścić Arkę w sarkofagu Wielkiej Piramidy.
Najpierw ustalmy gabaryty Arki:
Wg Biblii wynoszą one 2,5 łokcia długości i po 1,5 łokcia szerokości i wysokości.
Wg "badaczy" Biblii przekłada sie to na 140x80x80 cm , czyli 1 łokieć = 56cm
Wg badaczy z National Geographic 120x60x60 cm , czyli 1 łokieć = 48cm
(spora rozbieżność jeśli weźmiemy pod uwagę wiedzę obu tych grup).
W różnych odpisach 1 łokieć egipski mieści się w przedziale 52,36cm - 52,40cm co daje nam odpowiednio 130,9x78,54x78,54 - 131x78,6x78,6. Jest jeszcze łokieć święty (starożytny egipt) który wynosi 63,5cm i odpowiada jednej tysięcznej długości mierzonego odcina na równiku, o jaki obraca się Ziemia w ciągu sekundy. Na podstawie tego otrzymamy takie wymiary Arki: 158,75x95,25x95,25.
Ciekawe, która wielkość jest poprawna ?

Dokładnych wymiarów Sarkofagu w tej chwili nie mogę znależć, jeżeli ktoś je ma to proszę o podanie. Większość zdjęć które posiadam pokazują sarkofag z boku, ukazując jedynie mocne jego odłupanie w jednym z rogów. Wydawało mi się, że ten sarkofag posiada pokrywę, znajdującą się w jakimś muzeum. Niestety nic nie znalazłem oprócz jednej wzmianki że:"Pierwsza nieoficjalna ekspedycja w IXw. zastała sarkofag nienaruszony, zaplombowany i pusty". Tu pojawia się jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi, a wzmianka ta jest niczym nieudokumentowana...

Na niekorzyść teorii "Arka w sarkofagu" przemawia fakt, że w Biblii jest wyraźnie napisane:
" Rozkażesz zrobić drążki z drzewa akacjowego i pokryjesz je złotem.
I włożysz drążki te do pierścieni po obu bokach arki celem przenoszenia jej.
Drążki pozostaną w pierścieniach arki i nie będą z nich wyjmowane."

...czyli nie teleskopowe, które można złożyć jak mówił Nassim.

Oczywiście budowa Piramidy i tysiące jej tajemnic mogą przywodzić nam na myśl różne koncepcje związane z gromadzeniem energii, wykorzystywaniem jej pod różnymi formami. Mi akurat ta Biblijna Arka nie dokońca tam pasuje, zresztą jako forma sama w sobie nie jest czymś wyjątkowym, bardziej tu chodzi o rodzaj zasilania jej lub "napromieniowania", aby była tak potężnym narzędziem jak ją opisują starożytni.
Jasniejsze byłoby dla mnie tłumaczenie jakie moce kryje w sobie laska Aarona, która jest w ręku Mojżesza przy otwieraniu wód, a następnie po stworzeniu Arki przez Besalela wylądowała w jej wnętrzu i to być może spowodowało "zasilanie Arki" razem z kamiennymi tablicami i tym złotym reproduktorem manny.

Sama Wielka Piramida i jej tajemnice to oddzielny temat, który być może łączy się tylko z Biblją za pomocą tej właśnie laski...

Pozdrawiam

PS. ma ktoś te wymiary sarkofagu? albo dobre zdjęcia robione najlepiej z góry?
 
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Listopad 18, 2009, 20:02:13 »

Dzięki Echnaton za  konkrety w kwestii Arki.
Oglądałem kiedyś film na NG próbujący wyjaśnić w jaki sposób budowniczowie WP wydostali się z niej po zamknięciu wszystkich przejść. Miejsca na wyjście nie było dużo, a już na pewno nie wydostałby się stamtąd obiekt o wymiarach zbliżonych do Arki. Zresztą, opis biblijny mówi raczej o budowie wechikułu do transportu urządzenia, którym była Arka, a nie o niej samej. Samą Arkę wyobraża się jako ostro świecący obiekt - źródło zasilania. Czy jakikolwiek człowiek mógłby mimo to w jakiś sposób wynieść ją na własnych rękach ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #49 : Listopad 18, 2009, 21:52:24 »

Nie spotkałem się z opisem "wehikułu do transportu urządzenia, którym była arka" w biblii. Jak możesz podesłać namiary, w którym miejscu to czytałeś będę wdzięczny. Byłoby to dla mnie miłą ciekawostką i przy okazji zaskoczeniem.
Opis budowy Arki jest w księdze wyjścia. Tutaj zresztą też jest :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arka_Przymierza

Ja absolutnie nie jestem zwolennikiem "Arki w Piramidzie" tym bardziej w Sarkofagu. Pomimo że jeszcze nie mam jego wymiarów, to już na oko nie pasuje mi wysokość. Jeżeli przyjmiemy że Arka ma max. 95cm wysokości to żeby ją wyciągnąć, sarkofag nie może być wyższy niż jakieś 70-80cm, aby można było wsadzić drążki w te pierścienie (oczywiście pomijając kompletnie to, że Arka powstała później i nie można było wogóle tych drążków wyciągać). Wymiary Arki podane przez NG trzeba chyba szybko wyrzucic do śmieci, bo wysokość 60cm minus te pierścienie dawały by jakieś 45cm wysokości sarkofagu...
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

twojareklama polskiserwerzycia orchid-ore loki ogrodowe