Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy – Przyszłość jest w Naszych Rękach FILM  (Przeczytany 140924 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Miszelos
Gość
« Odpowiedz #50 : Listopad 18, 2009, 22:44:59 »

A mnie bardzo interesuje co jest na zwojach z Qumran, których nie chcą ujawnić. Aż dziw bierze że dziś mamy cenzurę i blokadę informacji. Ciekawe komu zależy aby pewne wiadomości nie ujrzały światła dziennego...
Zapisane
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Listopad 18, 2009, 23:02:51 »

O, cholercia Koledzy - robi się ciekawie.. Skojarzenie z PCH zwaliło mnie z nóg na poważnie. Ale po co oni chcą odpalić to "zabezpieczenie" w postaci Arki? Jeżeli kolizja Nibiru (a dokładnie ogona śmieci który wlecze za sobą) z Ziemią to fikcja - obalono w końcu tą bajkę (patrz Michael Heiser - Zakwestionowanie prac Zecharii Sitchina Napisy PL.avi).

Tu nasuwa się pytanie: do czego służyły piramidy z Arką w środku?

Do Kapłana 718: możesz wyjaśnić słowa: "ale było czego się bać, już nie ma, ciemna strona mocy przegrywa, ludzie poznali plan i teraz taki Nassim to na wykładzie mówi między wierszami..." ?

Pozdro
 Michu

Mi się wydało, że w ogóle PCH zostało dawno obalone a nie tylko Nibiru. Dawno nie słyszałem już o tym projekcie Mrugnięcie
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Listopad 19, 2009, 02:19:59 »

Nie spotkałem się z opisem "wehikułu do transportu urządzenia, którym była arka" w biblii. Jak możesz podesłać namiary, w którym miejscu to czytałeś będę wdzięczny.

Przepraszam , pewnie źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, ze istotą tego, co nazywamy ARKĄ  jest dla mnie technologia ukryta  w środku, a nie obudowa, czyli fizyczny opis jak to wyglądało. I to miałem na myśli pisząc o wehikule. Dla mnie ARKĄ jest to COŚ W ŚRODKU.

Cytuj
Opis budowy Arki jest w księdze wyjścia. Tutaj zresztą też jest :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arka_Przymierza

czytamy więc w opisie  "W Biblii opisana jest jako skrzynia z drewna akacjowego o wymiarach ok. 140x80x80 cm (według National Geographic Channel Arka miała wymiary 120x60x60 cm) obita obustronnie złotą blachą. Zamknięcie Arki Przymierza stanowiła płyta ze złota, tzw. przebłagalnia (hebr. kaporet). W arce przechowywano laskę Aarona (która zakwitła), dzban z manną i dwie kamienne tablice z tekstem Dekalogu."
Zatem Arką nazywano SKRZYNIĘ. I słusznie , gdyż sama arka nasuwa skojarzenia z Arką Noego, czyli wehikułem transportującym w sobie określony ładunek. W/w ładunkiem były wg wikipedii, pewne rekwizyty, ale równie dobrze mogłyby być to symboliczne nazwy do rzeczywistych odpowiedników .

sam się widzę skłaniasz w stronę Arki jako wehikułu  pisząć   
Cytuj
oczywiście pomijając kompletnie to, że Arka powstała później

Tak więc to, co znajdowało się potencjalnie wewnątrz sarkofagu ma nieznane bliżej wymiary ani naturę.
Ewentualnymi tropami są :
- laska Aarona
- dzban z manną
-dwie kamienne tablice
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Listopad 19, 2009, 10:07:02 »

Jeżeli byśmy chcieli koniecznie połączyć te teorie "przeniesienia mocy z sarkofagu WP do Arki" to myślę, że mógli byśmy doszukiwać się w tych rzeczach wspólnego mianownika.
1. Mojżesz posiadający tą moc jeszcze w Egipcie i później razem z Arką .
2. Kolejność zdarzeń już by była zachowana

Wymiary Sarkofagu królewskiego w Wielkiej Piramidzie wynoszą:
długość: 227cm i wysokość 105 cm. Szerokości nie podano, ale na lepszych fotkach które mam w albumach dokładnie już widać, że szerokość do wysokości nie jest proporcjonalna (1:1 jak w opisie arki 1,5 x 1,5 łokcia). Jest węższa niż nawet przypuszczałem, oceniłbym ją jako 2/3, góra 3/4 wysokości i "niestety" przypomina do złudzenia sarkofag przeznaczony na ludzkie ciało.

W żadnej konfiguracji wymiarowej arki, którą wcześniej podawałem nie wsadzimy jej do tego sarkofagu tak, aby pasowała idealnie, lub też nawet na tzw. "Bolka oko". Nie pasuje tam kompletnie, otwarta czy zamknieta, z drążkami do przenoszenia czy bez. Nie wiem jak obliczał to Nassim, ale jego rysunki przedstawiane w wykładzie pokazują dobitnie że Arka jest spasowana idealnie z sarkofagiem.
Jako ciekawostkę podam, że sam Sarkofag jest szerszy o 2 cm od prześwitu Korytarza Wstępującego, co oznacza że musiałby on znaleść się w Piramidzie w trakcie jej budowy.
Jest jeszcze pare ciekawych informacji, ale zbyt odbiegały by one od głównego wątku jakim tu jest IV cz. wykładu Nassima.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Ela
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Listopad 19, 2009, 18:56:13 »

Przyjmuję w ciemno, ze Nassim nie popełnił błędu przy obliczeniach, po mojemu miał dostęp do pełniejszych danych.Biorąc pod uwagę jego wkład w całość obliczeń na temat czarnych dziur w naszych komórkach, to niemozliwe, aby przy takim czymś namierzalnym zrobił byka czy dał się wpuścić w maliny.
Ale podczas oglądania filmu przypomniałam sobie, że Nicola Tesla zbudował jakieś urządzenie do "oświecenia", a Nikola sam o sobie gadał, że pochodzi z Wenus i stamtąd otrzymuje inspirację. Być może też miał dostęp do info na temat Arki?
Jak ktosik moze ogarnąć Teslę i Nassima i porównać? Ja nie studiuję tej wiedzy, tylko sobie ptasi móżdżek poszerzam deczusio.
pozdrawiam
Ela
Zapisane
percepcja
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : Listopad 19, 2009, 23:55:25 »

A nie sądzicie, że działające urządzenie umieszczone było na szczycie wielkiej piramidy?
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #56 : Listopad 20, 2009, 00:02:56 »

WOW  Szok

ktoś ponoć w STAROŻYTNOŚCI (czyli p.n.e. lub dokładniej BC) ukradł PIRAMIDION ze szczytu, był złoty i miał kształt piramidialny, pasował IDEALNIE do WP!!!

Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Listopad 20, 2009, 02:50:21 »

Możliwe . W takiej koncepcji Arki mamy współczesny ślad w postaci ( o czym wspomniał Nassim przy okazji Templariuszy -bankierów ) banknotu dolarowego oraz "wszechwiedzącego oka" na szczycie piramidy na tym dolarze amerykańskim umieszczonym na topie . Zauważcie, że to "oko"  promieniu je jakby MOCĄ, ale  ... na banknocie jest ono ODDZIELONE od reszty piramidy .
Nassim móiwł wprawdzie, że Arka ma PASOWAĆ do wnętrza sarkofagu, ale nie powiedział,że  ma pasować dosłownie .
PASOWAĆ  mógł jej rzut pionowy ze szczytu WP . Zatem łatwiej  byłoby Arkę ściągnąć z wierzchołka niż kombinować z wyniesieniem przez tajemne przejścia ze środka .

dzięki percepcja za Twój wkład .
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #58 : Listopad 20, 2009, 11:14:18 »

@east
"Nassim móiwł wprawdzie, że Arka ma PASOWAĆ do wnętrza sarkofagu, ale nie powiedział,że  ma pasować dosłownie ."
Przykro mi że występuję poraz kolejny w charakterze "stróża prawa", ale Nassim powiedział dosłownie tak:
cz. IV 3/7 (sam początek) "Wziąłem dokładne wymiary Arki z Biblii i otrzymałem wymiary wnętrza sarkofagu w WP w Gizie - pasowało idealnie". i pokazane dwa nakładające się na siebie zdjęcia (Arki i Sarkofagu). Prześledźcie je klatka po klatce... Pomijam już sam fakt że Arka musiałaby mieć 227cm długości a wysokość i szerokość różne.

Jeszcze troche wcześniej było obiecująco jak mówił:
cz. IV 2/7 (8:41-9:06) "...być może mają źródło, które zasilało PÓŹNIEJ Arkę, bo zachowuje się podobnie (obłok)"
...i nawet później:
cz. IV 3/7 (7:24) " Jednak ŹRÓDŁO mocy tej skrzyni (Arki) mogło pochodzić z samego Egiptu".

@Ela
"Przyjmuję w ciemno, ze Nassim nie popełnił błędu przy obliczeniach, po mojemu miał dostęp do pełniejszych danych.Biorąc pod uwagę jego wkład w całość obliczeń na temat czarnych dziur w naszych komórkach, to niemozliwe, aby przy takim czymś namierzalnym zrobił byka czy dał się wpuścić w maliny."

No właśnie... ja też się temu dziwię, dlatego sam zwymiarowałem, a nie jest to trudne zadanie (z materiałami jakieś 15-20 minut). Miałem sprawdzić jeszcze tą teorię pojemności, że grubość sarkofagu jest połową jego pojemności. Po wsadzeniu arki sytuacjia miałaby się powtórzyć, czyli niejako miało by to dowodzić fraktalności tych kolejno wprowadzanych "pojemników". Ale z braku podstawy "Arka w Sarkofagu" odpuszczam te wyliczenia.

Natomiast bardzo ciekawy temat poruszyła @percepcja i @Kapłan
Nassim wspomina o Szewronie i ciekawych jego hieroglifach, ale tylko wzmiankowo, bez puenty. Wiadomo, że piramidion znajdujący się na szczycie WP zniknął. Był on zrobiony z granitu i miał do 10m wysokości. Szczyt całej piramidy został pokryty złotem, czyli prawdopodobnie rodzajem złoconej blachy. Jeżeli przyjelibyśmy że jest to rodzaj jakiegoś przewodnika za pomocą którego gromadzi się energia (być może) w Sarkofagu. Sama Komnata Królewska jest zrobiona z czerwonego granitu. Jej zadaszenie jest wielowarstwowe z ciężkich granitowych płyt. Te wąskie niby szyby wentylacyjne z fragmentami miedzianych drucików mogą kojarzyć się z Wielkim Kondensatorem Energii. Co mogło znajdować się w Sarkofagu ? Być może to samo co w późniejszej Arce, ale na pewno nie ona sama.

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 11:26:30 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Listopad 20, 2009, 11:31:20 »

pasjonująca dyskusja!


czy dobrze rozumiem, że Moses mógł zabrać samo wyposażenie Arki (to co było w skrzyni /sarkofagu)?

czy dobrze rozumiem, że zakładacie możliwość, iż Moses również buchnął piramidion?

jeśli tak, to możliwym jest, iż piramidion był arką, względnie stanowił jej część?
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ogrodowe articz divum my-baby ganggob