Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy – Przyszłość jest w Naszych Rękach FILM  (Przeczytany 140905 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Listopad 20, 2009, 12:40:26 »

@konserwa
"czy dobrze rozumiem, że Moses mógł zabrać samo wyposażenie Arki (to co było w skrzyni /sarkofagu)?"
Masz na myśli kradzież? Ciężki temat dla całego judaizmu...
Ale ok, spróbujmy. Mojżesz żył w okolicach XIII-XII w p.n.e., czyli za panowania Setiego I, Ramzesa II, czy Merenptaha. Stolicą ówczesnego Egiptu było Memfis (nie wliczam Pi-Ramzes). Aby starczyło życia Mojżeszowi (ok.120 lat), wydaje się że jego ucieczka z Egiptu przypadała by na okres panowania Ramzesa Wielkiego, bo musimy jeszcze zarezerwować miejsce na 40 lat tułaczki.
Jaką rolę w tym okresie odgrywała WP usytuowana "niedaleko" stolicy ? Czy była aktywna "energetycznie" ? Czy można było do niej wejść ? U którego z tych władców mógłby wychowywać się Mojżesz jako przyrodni syn ?

"czy dobrze rozumiem, że zakładacie możliwość, iż Moses również buchnął piramidion?"
W tamtych czasach piramida była obłożona piaskowcem tak że jej boki były idealnie gładkie. Złote pokrycie jej szczytu nie umożliwiało łatwego zdjęcia jej czubka. Poza tym jeżeli piramidion miał mieć 10 m wysokości lub nawet trochę mniej to graniczy to z cudem.
Fakt że wizerunki oka w piramidionie (np. na banknocie dolarowym), jako uzupełnienia piramidy, uruchamia wyobraźnie, ale mamy chyba zbyt mało poszlak.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Ela
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Listopad 20, 2009, 14:19:42 »

chmmmmmm........
zaczęłam myśleć o Arce, jak zawędrowała do Francji (dalej ufam nosowi Nassimka) - Francja rozkwitła, wcześniejsze cywilizacje tez mogły dzięki niej szybciej niż inne wzrastać. Pewnie była też w Anglii?

wiecie co? kiedy uczyłam się historii, to mi jakos smutno było, że Polska to taka siermiężna, taka barbaria raczej niż jakoweś cywilizowane, no od kiedy my swój sladzik zostawiamy? No to może by tak Arkę na trochę pod Wawelem zakopać, puscić energię czakramem wawelskim i słupki odrobimy w przyspieszonym tempie? hihihihi....

A skąd my wogóle wiemy, kiedy ten kryształowy czubek się rozmył? a może to była antena dla tego wiru, który Arka wywoływała? no i ona przecież nie była wciąż aktywna, coś ją aktywowało???. A Drunvalo Melchizedek w Pradawnej pisał, ze to było lądowisko dla statków kosmicznych, więc moze tego czubka wcale nie było? tylko se ludziska tak naturalnie uzupełniają to, co wynika z kształtu?
chmmmmm
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Listopad 20, 2009, 15:01:21 »

konserwa to ja nie wiem jak można buchnąć ze szczytu WP coś, co ma wysokość  10 m.
Chyba, ze to coś lewitowało .. jak jest pokazane na banknocie dolarowym.
Jeśli to COŚ , źródło energii, co znajdowało się potem w Arce zostałoby usunięte z wnętrza Sarkofagu, to lewitujący Piramidion sam by spadł ze szczytu, albo , można go byłoby zeń ściągnąć "bezprzewodowo" Uśmiech
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Listopad 20, 2009, 15:09:59 »

słusznie Bracie zauważasz, przeto pytam...
odpowiedź chyba nie należy do sfery racjonalnej opartej na dzisiejszej oficjalnej wiedzy zakresu techniki...
no, ale skoro mogło się rozstąpić Morze Czerwone  Szok
Zapisane
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #64 : Listopad 20, 2009, 19:56:52 »

To teraz ja Uśmiech

Załóżmy, że na szczycie piramidy była jakaś kula lewitująca. Sprawiała, że moc gromadziła się w sarkofagu ;p Mojżesz zbudował arkę na wzór sarkofagu, umieścił na niej kulę i teraz posiadł moc.
Zapisane
Miszelos
Gość
« Odpowiedz #65 : Listopad 20, 2009, 22:59:25 »

Słuchajcie ktoś tu rzucił arcy ciekawą propozycję książkową Pana Sir Laurence Gardner'a a - Krew z krwi Jezusa. Święty Graal i tajemnica potomków Jezusa.
Zacząłem czytać - niesamowita!
Ściągnąłem też inne tytuły - zapowiadają się bardzo ciekawie! Teraz dopiero, po tym jak odrzuciłem religię katolicką, czuję że odżyłem ! Wyszedłem tak jak by ze sztywnej, skostniałej skorupy niewiedzy, nieświadomości!
Widzę świat inaczej, poznaję tajemnice skrywane przez tysiaclecia przez cały ten biznes zwany religią.
Jak to ktoś mądrze kiedyś napisał, że największe zło jakie można było wyrządzić człowiekowi zrobiły właśnie religie.

"Człowiek zostaje przez Kościół przywołany do wierzenia, a nie do myślenia. Tym sposobem człowiek przez całe swoje życie ćwiczy się w chrześcijańskiej gimnastyce mówienia - "TAK" i "AMEN". W religii, która błogosławi wierzących, nigdy zaś wątpiących, ci, którzy pytają, pozostają bez błogosławieństwa, a pytający w oczach niejednego wierzącego stają się podejrzani. Tymczasem pytanie jest chrześcijańską cnotą, choć rzadko jest cechą chrześcijan.

Uta Ranke-Heinemann - "Nie i Amen"

Amen Uśmiech
Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Listopad 20, 2009, 23:06:42 »

a gdzie @Miszelos kupiłeś tą książkę?
Zapisane
Miszelos
Gość
« Odpowiedz #67 : Listopad 21, 2009, 00:00:28 »

Konserwa: nigdzie jej nie kupisz bo - jak zwykle w przypadkach "takich" lektur (tak samo jak z http://pl.wikipedia.org/wiki/Karlheinz_Deschner) tych książek już po prostu NIE MA. Zgadnij czemu? Mrugnięcie

Ja znalazłem je w internecie. Tak jak inne, ciekawe pozycje - drukuję je sobie, oprawiam i czytam.
Potem lądują w biblioteczce albo puszczam w obieg Uśmiech

Jak chcesz mogę Ci przesłać na maila.
Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Listopad 21, 2009, 00:06:28 »



Jak chcesz mogę Ci przesłać na maila.

proszę ....
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #69 : Listopad 21, 2009, 12:10:37 »

ja mam WSZYSTKIE pozycje Laurence Gardnera, na allegro kilka lat były po 100-200 zł, to są BIAŁE KRUKI!!! fajna też jest nie przetłumaczona na polski "THE GRAIL ENIGMA"

a Tobie miszelos polecam "Potomkowie Dawida i Mojżesza" - mogę wysłać na maila ale i tak najciekawsza dla nas jest dotycząca Arki Przymierza...

http://www.empik.com/zapomniane-sekrety-swietej-arki-ksiazka,59459,p (od dawna nie dostępna po polsku, ciekawostką jest, że Dan Winter o niej mówi)

ale jest po ANGIELSKU - http://www.empik.com/lost-secrets-of-the-sacred-ark-z-importu,prod1299474,p

- book by Laurence Gardner presented ny Dan Winter  Duży uśmiech


Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

articz loki my-baby x22-team ganggob