Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii  (Przeczytany 116689 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241Zobacz profil Email
« Odpowiedz #50 : Styczeń 21, 2010, 12:39:08 »

Małe sprostowanie...

To jest ostrosłup o podstawie kwadratu (chyba), czyli 4 ściany trójkątne i kwadrat jako podstawa. Typowa piramida.

Nie zmienia to faktu że w ten sam sposób możemy przedstawic fraktalny czworościan, czyli szeroko tu omawiany nasz tetraedr, czyli podstawę Nassima do jego geometrycznej budowy próżni.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Styczeń 21, 2010, 13:01:11 »

Zgadzam sie z wypowiedzią MEM HEI SHIN o ile przemawia do mnie opis Dana dotyczący holograficznej matrycy naszej rzeczywistości to teraz raczej szukam sposobu jak tą wiedzę można wykorzystać w praktyce,  to że ktoś tą wiedzę ma i z niej korzysta  jest dla mnie oczywiste .I tak jak w nauce głównego nurtu nadmierna komplikacja służy jedynie zamazaniu rzeczywistego obrazu to to samo dotyczy zagadnienia wykorzystania tej wiedzy w tajemnicy przed całą resztą.Wskazania na masonów  iluminatów czy żydów ,to odwracanie uwagi tak jak z najnowszą techniką wojskową zanim się ja wykorzysta ,wtedy nagle się okazuje że to czym się zajmowała tzw.ludzkość to tylko kamuflaż.
MEM HEI SHIN napisał
"Fundamentem strategii manipulacji jest nie celowa manipulacja tylko (jej) efekt"

Prawda ma dziwną właściwość tam gdzie jest ich wiele zazwyczaj ona jest po środku
Mamy tu dwie wykładnie geometrii przestrzeni, żadna z nich nie jest pełną i skończoną ideą ,niema się co podniecać i dzielić na obozy, ale ważne że są obie, wnioski wyciągnąć trzeba samemu, jak zawsze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 13:08:24 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #52 : Styczeń 21, 2010, 13:37:40 »

Poniżej oddam głos samemu Danowi, gdzie tłumaczy on jak definiuje fraktalność i dlaczego definiuje ją tak a nie inaczej. Jest to kolejny fragment z zamieszczonego powyżej angielskiego tekstu. (tam także dołączam ten kolejny fragment - może tekst uda się skompletować...)

Uważam, że powinno się zacząć od podstawowych założeń, aby szczegóły rozumiane były w kontekście W KTÓRYM SIĘ ONE POJAWIAJĄ. Wtedy zyskują swój właściwy sens. Poza tym może warto się skupić na budowie i funkcjach, a DOPIERO POTEM przejść do praktycznych zastosowań.
Nie mniej dla osób zainteresowanych technologiami: http://www.fractalfield.com/

Proponowałbym więc skupić się TUTAJ na temacie. Skoro obaj panowie mówią, że ich fraktale są jedyne, a jeden z ich zaprasza drugiego do dialogu, to może to warto najpierw pokazać o co chodzi Danowi, skoro to on zaprasza i przedstawić o co mu chodzi. Inaczej dyskusja rozmyje się w szczegółach wyrwanych z kontekstu.

Chce tylko podkreślić, że według Dana  geometria pięcio- i szcześciokątna maja po prostu inne funkcje i o ile pięciokątna umożliwia harmonijne transfery energii, wzrost czy też przejścia przejścia między mikro i makro światem (sam Nassim mówi o tym pod koniec pierwszej części wykładu - Prawo Skalowania oparte na PHI!) to geometria sześciokąta po prostu stabilizuje i składuje energie - ona jest trochę ja zbiornik, pojemnik, ale transfer energii opiera się zasadniczo na ruch fal według symetrii pięciokątnej. Dlatego tam, gdzie jest życie, wzrost i przekraczanie "wymiarów" niezbędne są algorytmy oparte na pięciokącie, a tam, gdzie potrzebne jest składowanie i stabilizowanie energii fale krążą według symetrii sześciokątnej.
I działa to w różnych obszarach i wykorzystywane jest praktycznie, także w  bioarchitekturze, ale nie tylko. Jednak nie wszystko na raz...

Znów dam linka , aby to zobrazować.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg111#msg111
Zobaczcie raz jeszcze na geometrię DNA (jest pod powyższym linkiem w kolejnym poście). DNA zawiera pięcio- i sześciokąty. One po prostu pełnią inne funkcje. Niemniej osią umożliwiającą harmonię wszystkiego jest Złota Proporcja i dwunastościan - taki sposób pojmowania spraw ma swoją tradycję ciągnąca się już od Pitagorasa i Platona.

Dlaczego czworościan NIE jest fraktalny.

Wiemy, ze może być wiele definicji FRAKTALNOŚCI. Mogą one mówić o samopodobieństwie, możliwości optycznego powiększania się w nieskończoność etc. Matematyka posiada w tym względzie bardzo rozwinięty język. Jednak chcielibyśmy powiedzieć tutaj, że NAJWYŻSZĄ, NAJBARDZIEJ ZNACZĄCĄ I ROZSTRZYGAJĄCĄ DEFINICJĄ FRAKTALA jest jego ZDOLNOŚĆ DO IDEALNEJ KOMPRESJI.

Matematyka jest jasna - JEDYNĄ formą nieskończonej kompresji jest fraktal. Teoria pola elektrycznego bardzo wolno szła tym tropem, aby rozpoznać jak wygląda FRAKTALNE POLE ELEKTRYCZNE. To, że stellacja ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Stellacja ) dwunasto - dzwudziestościanu jest idealnym trójwymiarowym polem elektrycznym dowiedliśmy na http://goldenmean.info/gravitycode i http://goldenmean.info/gravitycause . Sugerujemy, iż czysta zasada jest taka: gdy przedłużasz krawędzie dwunastościanu w linii prostej - zagnieżdżając tak w nieskończoność dodeca/icosa/dodeca.... (dwunastościan/dwudziestościan/dwunastościan - dokłady opis po polsku: http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg107#msg107 - L.) to każdy pojedynczy węzeł (punkt przecięcia tych linii - L) w tym nieskończonym zagnieżdżaniu posiada współrzędne na osi X,Y,Z, które są prostą liczbą całkowitą pomnożoną przez Złotą Proporcję i pasuje to do tych animacji.To dlatego twierdzimy, że stellacja dwunastościanu jest zasadniczą symetrią DNA, Siatki Ziemi, Zodiaku, Wszechświata (jak ogłosił to magazyn Nature) (zobacz: http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg33#msg33 ) City of Revelation/New Jerusalem (John Michell - http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:New_Jerusalem_%28Michell%29_Sacred_Geometry.svg ) Kół Ezechiela ( http://www.wordplanet.org/pl/26/1.htm ), Merkaby, Gwiezdnej Matki etc. W fizyce jest to symetria grawitacji S3 Poincarego i palladu - klucza do zimnej fuzji. Możemy też napomknąć, że oba magazyny: "Nature", który ogłosił, że WSZECHŚWIAT JEST DWUNASTOŚCIANEM i "New Scientist", który ogłosił, że WSZECHŚWIAT jest FRATALNY - oba mają rację. Także z tego powodu CZWOROŚCIAN NIE JEST najlepszą geometrią fraktalności.

Musimy jednak uzasadnić głebiej dlaczego TETRA (czworościan) NIE jest fraktalny. Nasz argument jest taki: najważniejszą definicją fraktalności dla teorii pola (i przez to w całej fizyce) jest (jej) zdolność umożliwiająca IDEALNĄ KOMPRESJĘ.

To jest proste: doskonalenie kompresji jest najważniejszym POWODEM dla którego FRAKTALNOŚĆ jest interesująca/użyteczna.

Oczywiście doskonalenie kompresji leży u podstaw informatyki, róży, świadomości, DNA, nie wspominając już naleganiu Einsteina na to, że idealna nieskończona (nie-destrukcyjna) kompresja jest rozwiązaniem (z teorii pola elektrycznego) dla jednolitego pola. Często zastanawiam się nad tym jak innym byłby dzisiaj świat, gdyby ktoś powiedział Einsteinowi czym jest fraktal.

Tak więc (i nie krępuj się spierać tu ze mną) obstawiam całą swoją intelektualną reputację trzymając się hipotezy, że IDEALNA KOMPRESJA jest ostateczną definicją tego czym jest FRAKTAL. Twierdzę tak, ponieważ mocno wierzę, że wszechświat jest jednym kompresowalnym jednolitym polem fal ładunków i geometria, która pozwala tym falom kompresować się idealnie i implozyjnie (co wyraźnie opiera się na fraktalności) jest kluczem do powstawania WSZYSTKICH sił dośrodkowych, które nazywamy GRAWITACJĄ, ŚWIADOMOŚCIĄ, SAMO-ORGANIZACJĄ i SAMYM ŻYCIEM!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 15:35:24 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Styczeń 21, 2010, 17:28:58 »

Wczoraj wkleiłem w innym dziale powinno znaleźć się napewno i tutaj - najnowsze obrazki znalezione u Dana (a sporządzone przez Johna Fanuzzi) w temacie:

http://www.goldenmean.info/reinventingfractallife/

pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 11:28:17 wysłane przez radoslaw » Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Styczeń 21, 2010, 20:07:57 »

Myślę że to uproszczenie całej sprawy ( przemówiło ego)  niema siły dośrodkowej bez odśrodkowej jak niema ciepła bez zimna.
JEDYNĄ formą nieskończonej kompresji jest fraktal.Wiemy, ze może być wiele definicji FRAKTALNOŚCI. I to wcale nie znaczy że jeden jest dobry a drugi zły geometria pięcio- i szcześciokątna maja po prostu inne funkcje.  NAJWYŻSZĄ, NAJBARDZIEJ ZNACZĄCĄ I ROZSTRZYGAJĄCĄ DEFINICJĄ FRAKTALA jest jego ZDOLNOŚĆ DO IDEALNEJ KOMPRESJI i tą mają obie wersje. Gdyż idealna kompresja  służy też do magazynowania czyli przechowywania informacji czyli tak i tak jest dobrze.Choć te dwie geometrie opisują rożne rzeczy , są jednym FRAKTALNYM opisem rzeczywistość.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 20:11:40 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
percepcja
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : Styczeń 21, 2010, 21:11:31 »

@Michał-Anioł
Trochę FIZYKI
Siła dośrodkowa czy odśrodkowa nie istnieją jako dodatkowe jakieś tam siły.
Jeśli wektor siły np. grawitacji przyłożony jest prostopadle do wektora prędkości poruszającego się ciała to siła ta PEŁNI ROLĘ SIŁY DOŚRODKOWEJ i zakrzywia tor ruchu ciała, np. zgodnie z tym Księżyc krąży wokół Ziemi.
Poza tym siła odśrodkowa pojawia się w opisie ruchu ciała z punktu widzenia obserwatora znajdującego się w NIEINERCJALNYM (występuje przyspieszenie) układzie odniesienia a w układzie INERCJALNYM obserwator "widzi" tylko siłę dośrodkową.
Poza tym siła odśrodkowa jest siłą pozorną tzw. siłą bezwładności, która nie wynika z żadnego z oddziaływań a wprowadza się ją do opisu tylko po to aby móc zastosować równania Newtona do opisu zachowania się ciała z punktu widzenia obserwatora z nieinercjalnego układu odniesienia.
Siły dośrodkowa i odśrodkowa nigdy nie występują razem w opisie.
PODSUMOWUJĄC: siła pełniąca rolę siły dośrodkowej istnieje (jest to realna siła) a siła odśrodkowa nie istnieje (pojawia się tylko ze względu na wygodę opisujących - nie jest to żadna z realnych sił).
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Styczeń 21, 2010, 21:15:49 »

@percepcja
"siła pełniąca rolę siły dośrodkowej istnieje (jest to realna siła) a siła odśrodkowa nie istnieje (pojawia się tylko ze względu na wygodę opisujących - nie jest to żadna z realnych sił)."
Udowodnij tą  tezę . Jest + bez - ,dół bez góry tak to widzisz ?
Sztucznej grawitacji też nie można wytworzyć za pomocą ruchu obrotowego czyli tzw siły odśrodkowej ?
Choć wcześniej piszesz
"Siła dośrodkowa czy odśrodkowa nie istnieją"
to są twoje wypowiedzi raz istnieje taka siła raz nie może jakaś decyzja?
rozumiem że to taka semantyka , ale to nie ja wymyśliłem takie nazewnictwo

Jeżeli to samo zagadnienie jest rozpatrywane w inercjalnym układzie odniesienia, to siła odśrodkowa nie występuje, ale wówczas ciało to porusza się po okręgu i by pozostało w ruchu po okręgu musi na nie działać siła o wartości równej sile dośrodkowej.(nazwij ją jak chcesz  np siły pozorne, siły bezwładności,bezwładności zwrócona na zewnątrz okręgu Mrugnięcie )
Teoria Einsteina zawiera nietrywialne treści fizyczne dotyczące koncepcji czasu, przestrzeni, geometrii czasoprzestrzeni, związków masy bezwładnej i ważkiej oraz spostrzeżenia dotyczące równoważności grawitacji i sił bezwładności. Jest ona uogólnieniem Szczególnej Teorii Względności obowiązującej dla inercjalnych układów odniesienia na dowolne, także nieinercjalne układy odniesienia. W warstwie matematycznej korzysta ona obficie z metod rachunku tensorowego, geometrii nieeuklidesowej, teorii przestrzeni Riemanna itp.
To tak na szybko z wiki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 14:55:09 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
percepcja
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : Styczeń 21, 2010, 23:07:14 »

@Michał-Anioł
Rozwinę ten temat:
1)siła pełniąca rolę siły dośrodkowej istnieje (jest to realna siła) a siła odśrodkowa nie istnieje (pojawia się tylko ze względu na wygodę opisujących - nie jest to żadna z realnych sił).Udowodnij tą  tezę . Jest + bez - ,dół bez góry tak to widzisz ?
Odp:
Gdy Księżyc porusza się wokół Ziemi to z punktu obserwatora w układzie inercjalnym działa na Księżyc tylko siła grawitacji (pełniąca rolę siły dośrodkowej). Podobnie jak wjeżdżasz w zakręt swoim samochodem to jedyną siłą zakrzywiającą twój tor ruchu jest siła tarcia, której wektor skierowany jest wzdłuż promienia krzywizny (siła tarcia pełni rolę siły dośrodkowej) itd.
Jeśli ktoś to wszystko rozumie to jest to semantyka, jeśli nie to warto wiedzieć, że każda realnie działająca siła (wynikająca z jakiegoś oddziaływania) może pełnić rolę siły
dośrodkowej a nie jest tak, że pojawia się jakaś dodatkowa nowa siła zwana dośrodkową (nazwa dośrodkowa opisuje jaką funkcję dana realna siła pełni).

2)Jest + bez - ,dół bez góry tak to widzisz ?
ODP:
Na razie wiemy, że występują różne oddziaływania a z tym wiążą się różne siły tak więc czy np. siła grawitacji ma być "+" a inna np. siła tarcia "-" choć obie mogą pełnić rolę siły dośrodkowej. Przecież świat nie ma natury tylko "dwujakościowej" (np. trzy kwarki dają proton czy trzy inne neutron). O ile wszechświat od strony "softwer'owej" jest jednością to po stronie "hardwer'owej" mieni się nieskończoną różnorodnością (może kiedyś zobaczymy jednolitą teorię pola, które obserwujemy obecnie jako złożone z wielu pól pozornie oddzielonych).

3)Sztucznej grawitacji też nie można wytworzyć za pomocą ruchu obrotowego czylui tzw siły odśrodkowej ?
ODP:
W takiej obracającej się np stacji kosmicznej działa na jej pasażera siła reakcji podłoża i pełni ona rolę siły dośrodkowej. Obserwator patrząc na sytuację z zewnątrz tej stacji (w układzie inercjalnym) powie: "na astronautę działa siła reakcji podłoża, której wektor jest prostopadły do jego wektora prędkości a więc pełniąca rolę siły dośrodkowej, która nadaje mu przyspieszenie dośrodkowe co powoduje ruch astronauty po okręgu".Natomiast obserwator będący obok astronauty wewnątrz tej stacji (w układzie nieinercjalnym) powie: " astronauta spoczywa więc zgodnie z I zasadą dynamiki Newtona wypadkowe siły działające na niego muszą się równoważyć tak więc siła reakcji podłoża działająca na astronautę musi być zrównoważona przez jakąś siłę oczywiście będzie to siła odśrodkowa - pozorna, którą musimy wprowadzić do opisu jeśli chcemy nadal stosować zasady dynamiki Newtona). Zwracam uwagę, że siła wypadkowa w pierwszym przykładzie jest różna od zera a w drugim równa zeru. Jest tak ponieważ Zasady dynamiki Newtona w pierwotnym założeniu miały służyć do opisu zachowania się ciał z punktu widzenia obserwatora znajdującego się w układzie inercjalnym, ale chcąc je stosować z innego punktu widzenia (w układach nieinercjalnych) musiano
dodać pewną pozorną siłę (nie wynikającą z żadnych oddziaływań) nazywaną siłą bezwładności (SIŁA ODŚRODKOWA jest też tej klasy siłą), która w rzeczywistości NIE ISTNIEJE a jest tylko elementem UZGADNIAJĄCYM RÓWNANIE.

Nie wiem czy wystarczająco się wytłumaczyłem, ale jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach".

Poza tym stan NIEWAŻKOŚCI występuje tylko wtedy gdy siły związane z oddziaływaniem z podłożem są równe zeru (nacisku i reakcji podłoża). Przykładowo w swobodnie spadającej windzie czy w statku na orbicie działają na pasażerów siła grawitacji (chyba nie ma takiego miejsca we wszechświecie gdzie siła grawitacji nie działa) a mimo to mamy nieważkość.

CIEKAWOSTKA tematyczna: otóż na Księżyc działa około 2 razy większa siła grawitacji pochodząca od Słońca niż od Ziemi (można to wyliczyć z prawa ciążenia), więc dlaczego Księżyc nadal jest przy Ziemi zamiast spaść na Słońce?

Pozdrawiam zapaleńców
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 23:10:23 wysłane przez percepcja » Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Styczeń 21, 2010, 23:19:57 »

Zasady dynamiki Newtona są w ogólnej teorii względności zachowane w lokalnych układach odniesienia. W szczególności cząstki, na które nie działa żadna siła, poruszają się po liniach prostych w lokalnych inercjalnych układach odniesienia. Jednak jeżeli linie te się przedłuży, to nie otrzymujemy linii prostych, lecz krzywe zwane geodezyjnymi. Dlatego też pierwsza zasada dynamiki Newtona zostaje zastąpiona przez zasadę poruszania się po geodezyjnej.Odróżniamy inercjalne układy odniesienia, w których ciała fizyczne nie zmieniają swojego stanu ruchu, jeżeli nie oddziałują z żadnym innym ciałem fizycznym, od nieinercjalnych układów odniesienia, w których poruszające się ciała mają przyspieszenie pochodzące od układu odniesienia. W tych drugich pojawia się pozorna siła wynikająca z przyspieszenia samego układu odniesienia, a nie z oddziaływania z innym ciałem fizycznym. W związku z tym np. odczuwamy siłę odśrodkową wtedy, gdy samochód, będący naszym układem odniesienia, skręca. Podobnie obserwujemy Efekt Coriolisa i tzw. siłę odśrodkową wtedy, gdy układem odniesienia jest ciało będące w ruchu obrotowym (na przykład bąk-zabawka lub Ziemia). Zasada równoważności w ogólnej teorii względności mówi, że w układzie lokalnym nie można przeprowadzić doświadczenia, dzięki któremu dałoby się odróżnić spadek swobodny w polu grawitacyjnym od ruchu jednostajnego przy braku pola grawitacyjnego. Mówiąc w skrócie, w układzie odniesienia związanym z ciałem spadającym swobodnie nie ma grawitacji. Oznacza to, że obserwowana na powierzchni Ziemi grawitacja jest siłą obserwowaną w układzie odniesienia związanym z materią na powierzchni, która nie jest "wolna", lecz na którą oddziałuje materia z wnętrza Ziemi i sytuacja ta jest analogiczna do sytuacji w skręcającym samochodzie.We współczesnej fizyce grawitację opisuje ogólna teoria względności. Oddziaływanie grawitacyjne jest w niej skutkiem zakrzywienia czasoprzestrzeni przez różne formy materii (obiekty fizyczne).Wracając do sił grawitacyjnych, nie musimy się martwić co się z nimi dzieje, kiedy obiekty poruszają się ruchem swobodnym (bo żadnych sił wtedy nie ma). Np. Ziemia porusza się po elipsie dookoła Słońca, bo nie działa na nią żadna siła i to jest jej "ruch swobodny". Podobnie z innymi obiektami. Poruszają się "prosto przed siebie". Tyle, że to "prosto" z naszego punktu widzenia zwykle nie jest proste, bo my widzimy tylko przestrzeń, a nie widzimy czasu. Ten ruch "prosto przed siebie" jest nie w przestrzeni ale w zakrzywionej (obecnością mas) czasoprzestrzeni.

Grawitacja jest nie rozróżnialna czyli tożsama z przyspieszeniem ,hamowaniem ,bezwładnością« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 23:38:14 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Styczeń 21, 2010, 23:32:38 »

Koledzy, super dyskusja ale załóżcie odrębny wątek Uśmiech
potem na tej świetnej (świętej?) witrynie nic nie można znaleźć, bo każdy temat obrósł w dziesięć pobocznych (ale ważnych...) wątków
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

suerte akademiajazdykonnej szczesliwirodzice endriuadventurezg for-the-win