Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: NA ŚCIEŻCE WOJOWNIKA Nauki Juana Matusa  (Przeczytany 21582 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« : Grudzień 04, 2009, 19:30:37 »

Sztuka świadomości (czyli właściwie sztuka wyższych form medytacji) oznacza ćwiczenie się w swobodnym zmienianiu koncentracji świadomości (używając terminów szkoły — punktu skupienia — sfery ześrodkowania koncentracji- miejsca, w którum jest “skupiona” świadomość). Chodzi o koncentrację nie na obiekcie, lecz w obiekcie lub sferze [2]. Specjalne metody treningu pozwalają na opanowanie przemieszczania punktu skupienia “w głąb” (w terminologii pradawnych widzących w lewo), tzn. w głębie wielowymiarowej przestrzeni.

Cały tekst tutaj
http://www.swami-center.org/pl/text/Juan_Matus.html

« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 19:38:05 wysłane przez Leszek » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2009, 00:39:30 »

To wielki, wspaniały temat,
przywołam doskonały cytat z Castanedy zamieszczony na www.davidicke.pl przez naszego kolegę Radosława


http://davidicke.pl/forum/carlos-castaneda-i-szamani-staro-ytnego-meksyku-t29.html?hilit=castaneda#p67

swoją drogą: kupię każdą książkę Castanedy...

ścieżka wojownika - dla mnie to była/jest najlepsza psychoterapia
cytowane myśli Don Juana są dobrze dobrane choć nie zastąpią lektury Smutny

mnie najbardziej uderzyła i zmieniła podstawowa zasada: nic nie jest ważne, ja jestem nieważny...a wszystko co jest dla mnie ważne jest tylko moim kaprysem; najpierw szok, ale później pełna akceptacja, która ułatwia bycie nieskazitelnym
Zapisane
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2009, 14:41:42 »

mnie najbardziej uderzyła i zmieniła podstawowa zasada: nic nie jest ważne, ja jestem nieważny...a wszystko co jest dla mnie ważne jest tylko moim kaprysem; najpierw szok, ale później pełna akceptacja, która ułatwia bycie nieskazitelnym

Czyli, jeśli ważne jest dla Ciebie bycie nieskazitelnym, oznacza to tylko Twój kaprys?
A podświadomość, która kupiła już cytowaną tezę (ona lubi kupować Duży uśmiech) zrobi wszystko, byś jednak nie obrósł w nieskazitelność …
Co zatem jest ważne?  Uśmiech
Ot małe pytanie, poza duchowym przesłaniem wskazanej zasady.

Pozdrawiam serdecznie
Igmana
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 05, 2009, 15:01:44 »

"Bitwa wojownika odbywa się właśnie tu — w sercu. Potrzebujemy całego naszego czasu i całej naszej energii, by przezwyciężyć własną głupotę.

Moc zależy od tego. jakiego rodzaju wiedzę się posiada. Po cóż poznawać rzeczy bezużyteczne?

Ścieżka pozbawiona serca [tj. bez akcentowania w rozwoju miłości jako podstawy doskonalenia duchowego]  kusi ludzi, obdarzając ich poczuciem mocy. odczuciem, iż mogą dokonać tego, czego zwykli ludzie nie potrafią. Na tym właśnie polega pułapka ... Ścieżka pozbawiona serca obróci się przeciwko kroczącemu nią człowiekowi i unicestwi go.

Należy prowadzić mocne, spokojne życie.

Osobista siła wojownika zależy od jego nieskazitelności."

NIESKAZITELNOŚĆ polega między innymi na dążeniu do zmiany siebie.

Jestem na tyle młody, na ile tego pragnę: to też zależy od osobistej siły. Jeżeli zgromadzisz moc w swoim ciele, to będzie mogło spełniać niewiarygodne zadania. Jeśli natomiast ją roztrwaniasz. to w stosunkowo krótkim czasie staniesz się grubym. stanem człowiekiem.

Wyjątkowość istot ludzkich polega na tym. iż pragną, aby mówiono im o tym, co mają robić, ale jeszcze bardziej lubią sprzeciwiać się i nie robić tego, co im zalecono. W końcu zaś zaczynają nie na widzieć doradcy.

Dla wojownika najtrudniejszą rzeczą na świecie jest pozostawienie innych samym sobie [tzn. zaniechanie prób przymuszania ich. by byli do niego podobni].

Niczego nie wolno osiągać stosując przemoc ... Musisz być krystalicznie czysty...

Nieszczęśliwymi czynią nas nieistotne pragnienia.

Żyję dalej ponieważ przechodząc przez życic, tak wyćwiczyłem swoją wolę. że stalą się wyostrzoną i spójną: więc teraz nie gra żadnej roli dla mnie to. co jest nieistotne."


Zachęcam do przeczytania całości Uśmiech
Cały tekst tutaj
http://www.swami-center.org/pl/text/Juan_Matus.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 15:06:41 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 05, 2009, 16:13:44 »

Piękne to nauki, jednak, czy mogą one stać się ważniejsze od ucznia/nauczyciela?
Rolą doradcy jest doprowadzenie ‘ucznia’ do zastanowienia się nad sobą i tym, co dla niego ważne. Wtedy możliwa jest konfrontacja z zasadami … i przemienianie siebie, niekoniecznie z nimi zgodne …
I rzeczywiście dzieje się to poprzez serce.
Tylko, że to nasze serce wyznacza początek i koniec drogi. Zwracając uwagę na drogowskazy, bądź je pomijając. Wówczas nauki albo żyją, albo są dla nas martwe. Co nie znaczy, że ich nie ma. Ale to truizmy.

Zastanawiam się, czy te wszystkie nauki nie zamykają nas w określonej przestrzeni mentalnej? Może poza tym jest coś więcej? Innego?
Choć pewnie, skoro tkwimy w tym Wszechświecie, jeszcze nie przekroczyliśmy jakiegoś etapu i posiłkować się musimy dostępną tu wiedzą. Po to, aby móc dokopać się do własnego centrum dowodzenia i wyzwolić się od … ‘tutejszych nauk’ … między innymi …  Duży uśmiech

Pozdrawiam
Igmana
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 05, 2009, 16:46:41 »

Umieszczone w tym temacie wątki mają pokazać by każdy szukał drogi ,podpowiedzi można znaleźć wszędzie w tekstach innych ,w drzewie ,kwiatach czy tafli  wody ,ważne by ciągle się rozwijać i poszerzać horyzonty lub wręcz je przekraczać.

To jest tylko mój wewnętrzny pogląd Mrugnięcie
wszystkie drogi prowadzą do celu jedne szybciej inne wolniej ,leczy by dojść
trzeba iść, szkoda czasu na stanie w miejscu Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 16:52:06 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Grudzień 05, 2009, 17:06:47 »

Na drodze każdy już jest, skoro pojawił się.   
Czy słuszne jest wartościowanie dróg? Przy każdej rosną drzewa i śpiewają ptaki. No chyba, że to droga przez pustynię.  Duży uśmiech
Przy każdej jednak mijane są i wciąż przekraczane horyzonty. O co więc tak naprawdę chodzi w naszym życiu?
I jaki to cel? Znasz go sercem? Czy nauczyłeś się z nauk?  Mrugnięcie

Pozdrawiam
Igmana
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Grudzień 05, 2009, 17:15:29 »

Chodzi mi raczej aby całe życie być otwartym na nowe poglądy a nie wskazywać właściwej drogi innym, któż wie lepiej  w danym momencie życia która droga jest właściwa niż człowiek który nią podąż.Nawet jak zbłądzisz to jest to wiedza która cię rozwinęła,i może kiedyś okazać się przydatna lub za wcześnie wybrana
całe życie ewoluujemy z jednej formy w inną ,(taką mam nadzieje Mrugnięcie )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 17:24:31 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 05, 2009, 17:19:08 »

Droga

z niebytu – w niebyt
poprzez czas otwarty
           – nieskończona droga

stopy – piach ostry
boleśnie rani
pod powieką senne majaki
i oczy kota zielone
tak bardzo prawdziwe

jestem – nie jestem ?
skąd – dokąd
uparcie tak idę?

----------------------------

mój Boże – czujesz
jak ptak biały
w sercu trzepocze
gdy na siebie tak
patrzysz ?

17.08.2003


Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Grudzień 05, 2009, 17:22:56 »

Naprzód

Gonie słońce ,biegnę szybciej.
Dotknąć gwiazd chcę,skacze w niebo
Lecz ziemia zawsze bierze mnie w swe objęcia
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polskiserwerzycia my-baby ogrodowe articz loki