Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: NA ŚCIEŻCE WOJOWNIKA Nauki Juana Matusa  (Przeczytany 21569 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Grudzień 06, 2009, 17:04:19 »

"śmierć, zanim zdąży zrealizować całkowicie te wszystkie możliwości rozwoju, które są mu dane jako człowiekowi"

Są mu dane (możliwości rozwoju) jako człowiekowi? Czyli kto daje i kto wyznacza granice, limity czasowe na ich realizację?
Bo chyba mamy na to tyle żyć, ile trzeba, czyli dotąd się rodzimy, aż posiądziemy poprzez doświadczanie życia w materii pełnię wiedzy. Wiedzy serca i głowy.
Tak myślę … i tak czuję boską miłość … 
Masz inne przesłanie Michale-Aniele?   Uśmiech

Pozdrawiam
Igmana
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Grudzień 06, 2009, 17:23:03 »

np.W buddyzmie tradycyjnie przekazywane nauki mówią, że jedynie w ludzkim ciele można zrealizować oświecenie, w każdym bądź razie w innych formach egzystencji jest to zdecydowanie trudniejsze. Mówią one również, że odrodzenie się jako człowiek jest czymś niezwykle trudnym z powodu konieczności jednoczesnego zaistnienia wielu czynników, które współtworzą taką sytuację. Prawdopodobieństwo uzyskania ludzkiego wcielenia, kiedy dysponuje się stosunkowo zdrowym ciałem i umysłem przyrównuje się często do prawdopodobieństwa z jakim żółw wypływający raz na 1000 lat spod powierzchni wody trafi głową w obręcz miotaną falami po olbrzymiej planecie pokrytej oceanem.
Na czym więc polega owa tożsamość, która usprawiedliwia użycie słowa odrodzenie, tożsamość mająca zachodzić pomiędzy tą samą osobą na przestrzeni dwóch różnych żywotów? Odpowiedź brzmi: polega ona na powiązaniu czysto serialnym, które może być opisane jedynie przy użyciu terminów przyczynowego kontinuum.
Jednostka przechodzi przez łańcuch licznych kolejnych wcieleń, a proces zmian będzie postępował dopóty, dopóki człowiek będzie pozostawał we władzy pragnień i niewiedzy duchowej. Ten cykl istnienia jednostkowego występuje na tle szerszego tła kosmologicznego, w którym na przestrzeni długich wieków odbywa się stały nawrót regresji i rozwoju.

czyli jest duże prawdopodobieństwo że zaczniemy wszystko od nowa,bez pamięci doświadczeń i wiedzy z poprzedniego życia.

więcej tutaj:
http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/plug.php?p=simplesearch&a=search&sq=%B6mier%E6&si_links=checked&si_events=checked&si_pages=checked
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Grudzień 06, 2009, 18:27:24 »

Z kolei z badań naukowych dr Michaela Newtona nad regresją dusz, opublikowanych  w książkach „Wędrówka Dusz”, „Przeznaczenie Dusz” i „Życie między Wcieleniami”-  wynika, że człowiek nie może odradzać się inaczej niż jako człowiek. Potwierdzają to też inne systemy religijne, również przekazy channelingowe.
Zatem, jak jest naprawdę? A może jak myślisz tak masz?
Toteż uważałabym na to, jakie wierzenia mnie wypełniają, oraz jakimi czynami znaczę swoje ślady …  Uśmiech

Pozdrawiam
Igmana
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Grudzień 06, 2009, 18:39:53 »

Ale z osobistego doświadczenia wiem że nie pamiętam moich poprzednich reinkarnacji, obecne życie jet dla mnie jak  pierwsze i jedyne jakie znam, jeśli jest kolejnym muszę wszystko zaczynać od nowa.
Lecz szczerze mówiąc nigdy specjalnie nie zgłębiałem tego tematu.
Ale jestem zawsze otwarty na nowe poglądy  Chichot
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Grudzień 06, 2009, 19:07:13 »

Skoro nie pamiętasz, to skąd wiesz, że wszystko musisz zaczynać od nowa?
Jeśli obecna inkarnacja jest kolejnym życiem, to raczej jest kontynuacją niż startem od zera.
Inaczej nie byłoby żadnego postępu w rozwoju. No i zupełnie mijałoby się z celem.
I co byś zdążył osiągnąć podczas jednego życia?
Na szczęście są podstawy, by sądzić, że jest inaczej …  Chichot
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Grudzień 06, 2009, 22:45:12 »

Może jakiś trop ?
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Ela
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Grudzień 06, 2009, 23:21:24 »

biorąc pod uwagę, że czas nie istnieje, to być może "przyłączamy" jakiś aspekt świadomości do jakiegoś doświadczenia? ot tak z ciekawości? tak w całym morzu potencjałów nurkujemy? to tu to tam? a zapamiętujemy jakieś fragmenty, które nazywamy reinkarnacją? chmmmmmmmmm
Iguano, zachwycasz mnie, kocham cię od stóp do głowy
promyczki
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Grudzień 07, 2009, 01:14:00 »

Inkarnując się we fizyczną manifestację  wiemy w co się pakujemy . W iluzję czasu i materii., w umysł i ego .
Pytanie - co jest takie ważne , że poświęcamy swoją całą pamięć o tym, kim na prawdę jesteśmy , wszystkie wygody istnienia bez materii i lądujemy tutaj na tym łez padole ?
Czemu ma służyć ta zabawa ? Ciekawości ?  Próżności ?
A może ... współtworzeniu , czy też raczej  - współprzetworzeniu , transformacji ?
Współtworzeniu czego /kogo ?
Nowego człowieka, nowego Adama i nowej Ewy  ?  Boskich siewców życia ...

ps. Ela , odważne wyznanie miłości. Ale nie Ty jedyna  Mrugnięcie  Uśmiech
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Grudzień 07, 2009, 02:06:08 »

No właśnie East,
Jeśli już przyjąć istnienie reinkarnacji, to czy my chcemy się wcielać? A jeśli nie chcemy to może z jakichś powodów musimy to robić?
I tu pojawia się stare pytanie o sens istnienia materii w której żyjemy i sens istnienia nas samych w tej materii.
Odpowiedzi na twoje pytania zależą - moim zdaniem - od odpowiedzi na podstawowe pytanie: czym jest świat materialny (ten nasz poczciwy "grubomaterialny" świat) i w jaki sposób zaistniał?
Temat na dłuższą rozmowę Uśmiech

A Igmana jest... urokliwa Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 02:48:23 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Grudzień 07, 2009, 02:34:30 »

Wszyscy jesteśmy Kochanymi Gadułami Uśmiech
a gdzie te nauki Don Juana?
pytanie Leszka jest bardzo dobre, ba : fundamentalne!
ale nie mieszajmy w to Naguala - tam jest świat pięknych legend
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

drzewcehalabardy watahacemnejstrony 3wojna mexicotelenovelas gamescrack