Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Forum / strona / portal? - pomysły na przyszłość  (Przeczytany 40976 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Grudzień 15, 2009, 18:16:34 »

Witam!

Pierwotnym powodem powstania tego forum była chęć uporządkowania różnych materiałów i przemyśleń na temat świętej geometrii. Później zaczęły pojawiać się nowe tematy i w końcu pojawił się pomysł, aby założyć stronę internetową + forum.
W związku z tym chciałbym spytać osoby tym zainteresowane o opinię.

Oczywiście obstaję za kontynuowaniem problematyki związanej ze świętą geometrią. Podkreślam tutaj role świętej geometrii, ponieważ stron poświęconych tematom poruszanym na tym forum jest już w Polsce kilka, natomiast nie ma strony dedykowanej tematyce świętej geometrii.

Święta geometria stanowi dla niektórych osób (np. Nassim, Winter, Rodin) układ odniesienia dla własnych poszukiwań badawczych. Z tego co widzę, ich myślenie prowadzi w dwóch kierunkach - ku problematyce rozwoju wewnętrznego oraz ku tworzeniu nowych "proekologicznych" technologii.
Można by w taki dwutorowy sposób ustawić forum/stronę www, aby w oparciu o odkrycia własne oraz innych osób (niekoniecznie inspirujących się świętą geometrią) eksplorować oba obszary - świat zewnętrzny i świat wewnętrzny.

Można też podjąć współpracę w tymi, którzy już coś robią i stworzyć jakiś portal spinający aktywność wielu osób.
Można też pójść w drugą stronę i wyspecjalizować się w problematyce świętej geometrii zakładając docelowo coś na wzór Akademii, tak jak ta tutaj, której myśl przewodnia brzmi:

"Odkryj dlaczego Pitagoras stwierdził, że Święta Geometria jest najważniejszą nauką, sztuką i filozofią,
której zdrowe społeczeństwo powinno się nauczyć"


"Na Wschodzie mamy TAO, na Zachodzie Świętą Geometrię"

http://www.academysacredgeometry.com/

Osobiście obstawałbym za propagowaniem określonego stylu życia, który Winter określa "higieną duchową" * , na którą składa się wiedza na temat
1) higieny duchowej/psychicznej/emocjonalnej
2) zdrowego odżywiania się
3) ruchu fizycznego (joga, święte tańce, tai-chi itp)
4) zasad tworzenia zdrowego (fraktalnego) środowiska urbanistyczno - architektonicznego.

Każdy z tych obszarów miał być rozwinięty w tym dziale http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?board=2.0 ale zabrakło na to czasu...   

To na razie tyle tytułem wstępu.
Jeśli ktoś ma jakieś refleksje/pomysły/potrzeby, to niech się wypowie. Zapraszam do burzy mózgów... Mrugnięcie

Pozdrawiam serdecznie! Uśmiech
Leszek

*
Od Hygeja, Higieja,
W mitologii greckiej Hygieja lub Higieja to bogini zdrowia. Jej ojcem był Asklepios, opiekun sztuki lekarskiej, a matką Epione, bogini światła.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hygieja
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 19:10:07 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Artman
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 20



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 15, 2009, 19:03:45 »

Portal jest dobrze prowadzony. Ważne, żeby każdy wprowadzał w swoim życiu i środowisku - otoczeniu dobre zasady sprzyjające spokojowi, radosnej miłości i szczęściu. Dobre pomysły są z pewnością mile widziane, ale na wielu forach widzę, że początkowo rzeczowe, sensowne i miłe rozmowy często kończą się kłótniami i nieporozumieniami.

Może powiedz, czego potrzebujesz?

Przyznam się, że strona Dana jest trochę nieczytelna, taka właśnie niuejdżowska - naciapane i kolorowe:). Być może jest to dobre, albo nie chce mu się organizować strony.

Zapisane

Rozwój duchowy
Smaczny i zdrowy:)
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 15, 2009, 19:33:48 »

 Myślę że w naszych ludzkich umysłach i duszach istnieje potrzeba jakiegoś uporządkowania,  w które ta idea doskonale się wpasuje.
Może nie ma co porywać się od razu na budowanie jakieś "Wielkiej Uczelni"  ale należy mieć ją na uwadze w przyszłości, bo to co reprezentuja sobą Winter Harramein czy Rodin to wyznaczniki przyszłości.  Oni wskazali kierunek.
Fraktalnie podchodząc do tematu zacząłbym od czegoś mniejszego typu Strona +Forum  ale z furtkami do większych projektów.
Może jakieś Stowarzyszenie lub Fundacja na początek , tak zeby nie istnieć tylko wirtualnie....

 Dzięki takim tworom jak stowarzyszenia można dofinansowywać działalność, co bardzo pomaga w rozwoju grupy  Mrugnięcie
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 15, 2009, 19:45:39 »

Materiał na stronę  i to całkiem niezłą już tu jest .
Ważne by łączyć duchowość z nauka lub odwrotnie Mrugnięcie
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 15, 2009, 20:09:21 »

Jak się będziesz trzymał jasnego przekazu to strona ma sens. Pewnie się powtarzam ale jak już nie raz pisałem wzorem niech będzie Nassim.

Strona ma sens jeśli będzie czytelna dla laika. Bo informacji "eksperckich" gdzie nie wiadomo o co lata jest pod dostatkiem.
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 15, 2009, 21:19:27 »

Bardzo dobry pomysł z tą stroną .

Z początku wydawało się, że forum zupełnie wystarczy do usystematyzowania materiałów, ale ... myśli tak wiele, wątków tysiące, wszędzie piszemy o wszystkim , bo jedno zdanie otwiera całkiem nowe horyzonty zdarzeń Mrugnięcie . Ja się w tej wielości gubię. Z jednej strony wdzięczny jestem Leszkowi i Wam wszystkim za możliwość czytania materiałów, których nigdzie indziej w jednym miejscu bym nie znalazł, ale z drugiej strony jestem niepocieszony tym, że brakuje w tym "czegoś więcej" . I nie mam tu na myśli wyłącznie w pełni profesjonalnej strony, czy serwisu, ale jeszcze czegoś ..
Myśl o "czymś więcej" zrodziła się we mnie po  spotkaniu  z użytkownikiem Baska ( obecnej tu na forum ) przy okazji szczecińskiego Westivalu . Spotkanie dotyczyło praktycznych zastosowań świętej geometrii, ale nie tylko. Na spotkaniu była zabawa w plenerze związana z tworzeniem labiryntu, ale Baska ma o wiele więcej praktycznych i twórczych pomysłów, zapewniam ( ekologiczne budowanie z opon Mrugnięcie ). Właśnie takich spotkań i praktycznych ćwiczeń na świeżym powietrzu we "wtajemniczonym" gronie  mi brakuje  Mrugnięcie. Najlepiej w ramach stowarzyszenia, lub fundacji. Zresztą . Nie trzeba fundacji zaczynać od nowa - można by się oprzeć na już istniejącym projekcie . Leszek , mógłbyś o tym coś więcej napisać .
Jeśli chodzi o tematykę to na roboczo pasuje mi ten podział :
Cytuj
1) higieny duchowej/psychicznej/emocjonalnej
2) zdrowego odżywiania się
3) ruchu fizycznego (joga, święte tańce, tai-chi itp)
4) zasad tworzenia zdrowego (fraktalnego) środowiska urbanistyczno - architektonicznego.

Tak na prawdę jednak sugerowałbym skupić się na jakimś  temacie wiodącym, szkieletowym,  coby się nie rozdrabniać za bardzo na "wszystko i nic" .

Oczywistym jest dla mnie, że tematem wiodącym powinna być święta geometria i to ze szczególnym uwzględnieniem Dana Wintera, jako, że Leszek nawiązał z nim kontakt osobisty , a z tego co wiem w Polsce nie ma nikogo innego, kto mógłby reprezentować Dana . Skonkretyzowanie tematyki wokół ŚG wg. Dana Wintera wcale nie zamykałoby innych tematów, ale wręcz przeciwnie - otworzyłoby wiele nowych możliwości. Takich jak podjęta już tutaj próba porównania DW  i Nassima. Można rozwijać dalej  - Buckminster Fuller , a DW . Pitagoras, a DW . Drunvallo Melchizedek , a DW. I co najważniejsze  - ewentualne wątpliwości, różnice, czy niejasności pomógłby nam rozwiązać sam Dan Winter .  Nie jako guru, czy jakiś Autorytet , lecz po prostu jako autor swojej własnej  koncepcji do której można by odnieść już wyżej wspomnianych, ale tak na prawdę - samych siebie. Przecież po to tu jesteśmy  - aby SIEBIE rozwijać , a nie zasilać kolejną koncepcję.
Dlatego , moim zdaniem, strona w dalszym ciągu powinna  opierać się na dwóch filarach  według tej zasady
Cytuj
(..)  dwutorowy sposób ustawić forum/stronę www, aby w oparciu o odkrycia własne oraz innych osób (niekoniecznie inspirujących się świętą geometrią) eksplorować oba obszary - świat zewnętrzny i świat wewnętrzny.
którą zaproponował Leszek.

Cytuj
Można też podjąć współpracę w tymi, którzy już coś robią i stworzyć jakiś portal spinający aktywność wielu osób.
gorrąco popieram. W tym względzie niezastąpionym jest kolega Jerzy Karma Mrugnięcie , ale również, o ile nie przede wszystkim - Baska.

Zresztą  - każda z zainteresowanych osób mogłaby chyba otrzymać osobny dział do prowadzenia i moderowania, bo nie wyobrażam sobie Leszek ,że Ty sam to wszystko ogarniesz  . Chociaż może, gdybyś się spiął Mrugnięcie
No, ale to początek zabawy . Ja liczę na forumowe zjazdy i wspólne realizowanie projektów w praktyce.
Czy do takich fundacji /stowarzyszeń /zrzeszeń  nie można by było pozyskać dotacji ?  Ja sie na tym nie znam, ale może ...
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
sunshine
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 15, 2009, 22:20:23 »

proponuje TWiki twiki.org po polsku można poczytać tutaj http://www.google.pl/url?q=http://docs.google.com/viewer%3Fa%3Dv%26q%3Dcache:PRm1bHnDS8IJ:www.linux-magazine.pl/index.php/content/download/3906/13158/file/CoverTwiki.pdf%2Bstrona%2Bna%2Bbazie%2Btwiki%26hl%3Dpl%26gl%3Dpl%26pid%3Dbl%26srcid%3DADGEESg6Bv5a0HMS6QM3PmQpnApb5e28mxH7CbFWzJV2bVC7TEKAeITFdBCHxRUUZjOAnkG1zL1cid0VlkIf2h7-dRFg7Xj-k1WBBGrC3eNPNQCSb8toPFDKqDxV-y_CT4L_-oCBLoIc%26sig%3DAHIEtbTyGYbb9ceGR9FV9N4iVuaIFZbZcQ&ei=Ru4nS8-mK4TamwO51NSsDQ&sa=X&oi=gview&resnum=6&ct=other&ved=0CBcQxQEwBQ&usg=AFQjCNEKp5JKRtNLAgs495psZswAWRBDvA

Koncepcyjnie trzeba pomyśleć nad likwidacja efektu webmastera (Twiki eliminuje ten efekt) stworzenie strony to jedno a pozniej aktualizacja jej to drugie (nie aktualny serwis nie ma racji bytu chyba ze jakas wizytówka firmy) dlaetgo nalezy zrobic strone z odpowiednim narzedziem do edycji artykułów - proponuje Twiki. Ma dużo pluginów i tylko wyobraźnia ogranicza :-)

Dla bezpieczeństwa nie używać Joomli - najczęściej stosowanej do dynamicznych witryn, włamanie gwarantowane :-)
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Grudzień 15, 2009, 23:21:33 »

Może wybierzemy redakcje? i mini statut  taki ideowy, cele ,środki, itp
 Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 23:23:50 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 15, 2009, 23:35:43 »

Twiki może fajna rzecz, chociaż w podanym linku roi się od żargonu informatycznego , a ja nie bardzo to kumam. Trzeba by przetestować jak to w praktyce działa i po  "małpiemu" się nauczyć Mrugnięcie

Michał-Anioł, jakby skorzystać z Twiki to każdy byłby redaktorem swoich treści - w niczym by się to nie różniło od tego co teraz robimy na forum, tyle, że serwis mógłby po prostu przejrzyście wyglądać.
Mini statut ?
Wspieranie "higieny duchowej" , uważam że Leszek to ładnie nakreślił
Cele.  ?
Edukacyjne, promowanie zdrowego trybu życia i popieranie inicjatyw mających na celu generowanie przyjaznego człowiekowi środowiska w poszanowaniu natury.
Wspieranie rozwoju duchowego (hm?)
Środki  - to może jakieś składki plus umieszczanie reklam /bannerów, systemy partnerskie jakieś .. ale to znowu reklama by zajmowała miejsce. Coś za coś.

Jeśli chodzi  o formalności, to znalazłem ciekawe, bo łopatologiczne, wyjaśnienie Stowarzyszeń na stronie
http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?p=2307
Z tego punktu widzenia jesteśmy "grupą nieformalną", która właściwie to nic nie może z małym wyjątkiem  :
" Czasami pomocne może okazać się zwrócenie o pomoc i współpracę do innych, istniejących formalnie organizacji np. ochotniczych straży pożarnych, których zaangażowanie może wnieść nowe możliwości działania, jakich grupa nieformalna nie jest w stanie przedsięwziąć np. staranie się o uzyskanie określonej dotacji. Podobny skutek może przynieść współpraca z władzami samorządowymi, lub jednostkami pomocniczymi samorządu np. sołtysem."

Więc trzeba "zapolować" na jakiegoś sołtysa hehehe
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 01:25:50 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
bajka107
Nowy użytkownik
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 7



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Grudzień 16, 2009, 01:01:00 »

Jestem tu od niedawna i nie wszystko jeszcze przeczytałam. Pomysł ze stroną jest dobry jeśli skupimy się na świętej geometrii. Strony o zdrowym odżywianiu już są, więc po co powielać. Można dać linki. W obecnym układzie forum nie zawsze mogę szybko znaleźć interesującego mnie tematu. Joga i tai chi też mają swe strony.
Interesują mnie przykłady architektury fraktalnej i jak to się przekłada na życie ludzi.
Myślę, że stronę będzie odwiedzało więcej osób.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zapresentojswojefora watahapolnocnejciszy wiedzminlandrp forumdlahistorykow wojnawatah