Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Forum / strona / portal? - pomysły na przyszłość  (Przeczytany 40968 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Baska
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Grudzień 16, 2009, 01:37:27 »

chyba musze sie dopisac, mimo ze mialam isc spac Uśmiech
Sprawnie dzialajace forum czy strona sa bardzo wazne , ale rzeczywiscie rowne wazne jest spotykanie sie co jakis czas  na zywo i wprowadzanie w zycie praktycznych zasad , a potem cwiczenie  poprzez spotkania w malych lokalnych  grupach o ile to mozliwe - tak przynajmniej przebiegala moja dlugoletnia edukacja  w Holandii  i w Azji , a uczylam sie m.in. u Dana, Erica  Dowsetta , Ibrahima Karima, Rogera  Greena (na jego kursach poznalam Michaela Rice'a)

A co do zakladania organizacji to polecam stowarzyszenie, bo jest was wiecej niz 15 osob , mniemam Uśmiech,  i  mozna sie wtedy starac o pieniadze na szkolenia i konferencje,  chociazby z Kapitalu Ludzkiego  co ulatwiloby sciagniecie Dana czy Michaela  Rice'a do Polski
Ja juz zalozylam fundacje  ponad rok temu (KrolewskiSzlak), i w jej  'podtekscie ' jest swieta geometria , a  nie wiedzialam wtedy ze wasze forum istnieje..
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Grudzień 16, 2009, 02:20:04 »

Ja juz zalozylam fundacje  ponad rok temu (KrolewskiSzlak), i w jej  'podtekscie ' jest swieta geometria , a  nie wiedzialam wtedy ze wasze forum istnieje..

Baska możesz podać linka do tej podstrony?

P.S
Bajka107, a propos jogi, tai chi itp... to chodzi tu tez o to JAK się o czymś pisze. Odkrycia Wintera są dość wyjątkowe, bo on MIERZY co się dzieje z energią (aurą) człowieka podczas różnych ćwiczeń czy też  w określonym środowisku urbanistyczno-architektonicznym. Winter pokazuje także ILE energii i JAKĄ energię ma woda, pożywienie, ale również jaką energię generują ludzkie emocje i uczucia i jak się to ma do różnych filozofii świadomości.
Jest to bardzo ważne w świecie, w którym króluje autorytet nauki empirycznej, bo w ten sposób tradycje, które podpinano pod religię, wiarę czy duchowość stają się przedmiotem zainteresowania nauki, co otwiera tym tradycjom drogę do świadomości wychowanego w wąskim empiryzmie "sceptyka-Europejczyka"
Dziś już późno...
Dobranoc Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 18:47:57 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Wagunia
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Grudzień 16, 2009, 10:46:20 »

Witam wszystkich. Strona + forum to bardzo dobry pomysł.
Macie też rację, aby z tematyką zdrowe żywienie, joga raczej się nie powtarzać chyba, że się to robi w powiązaniu ze świętą geometrią, która stanowi doskonałe rozwinięcie tematu.
Mam do wszystkich pytanie czy zetkneliście się z warsztatami Merkaby organizowanymi w Egipcie przez Agnieszkę Jurko, która powołuje się na książki Drunvalo M.?
http://agnieszkajurko.pl/tom-de-winter-warsztaty.html
UWAGA- ja podeszłam do nich z pewną nieufnością i ta informacja nie jest bynajmniej reklamą dla tej Pani. Może ktoś był i może się podzielić wrażeniami, czy coś mu to dało?
Pozdrawiam Wszystkich
Wagunia
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Grudzień 16, 2009, 12:10:47 »

Odnośnie dalszych kroków tego forum.

Jest chyba zbyt wcześnie aby określać podtematy które miałyby znaleźć się na rozwiniętej stronie/portalu. To wyjdzie w praniu. Będzie wieksza grupa ludzi, to sama określi kierunek i nacisk o czym będzie chciała rozmawiać. Oczywiście wszystko w ogólnie rozumianym temacie "Swiętej geometrii". Sprawami technicznymi powinien zająć się jakiś informatyk/admin sieci we współpracy z Leszkiem, aby przede wszystkim zabezpieczyć forum.

Pomysły ze Stowarzyszeniem są bardzo odważne i fajne, ale trzeba pamiętać, że to już coś więcej niż tylko klikanie na forum. To są rozliczenia (księgowość), dotacje, spotkania... Trzeba określić statut takiej fundacji (mam nadzieje, że wszyscy myslimy o fundacji non-profit). Zaplanować ewentualne seminaria z zaproszonymi gośćmi, jakieś publikacje, lub płyty do rozprowadzania. Robi się z tego biznes skierowany na informację, a nie na pieniądze. My możemy spełniać funkcję wolontariuszy, w przeciwnym razie nie będziemy wiarygodni. Potrzebny jest czas (kto go ma dzisiaj za dużo?) i pieniądze (składki, lub dotacje z UE).
Sięgając dalej, można by zainicjować pomysł budowania domów i całych społeczności w Polsce analogicznie do tych które powstaja w stanach czy w Anglii. Może na początek zrobić ciekawy projekt i starać się o dotację, a po zrealizowaniu utworzyć np. siedzibę Stowarzyszenia. Trochę odpływam zbyt mocno w przyszłość, ale jest to jak najbardziej wykonalne. Pozostaje kwestia zaangażowania sporej grupy ludzi.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 12:13:56 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Mora
Gość
« Odpowiedz #14 : Grudzień 16, 2009, 13:43:16 »

Leszek. A zamiast strony... Forum na serwerze(nie darmowym) z jakimś przyciągającym uwagę stylem. Oryginalnością... lub też reklama na większą skale tego co tutaj mamy. Bo można mieć i 1000 książek ale bez rozgłosu nie osiągnie się tego czego chce, czyli dotarcie do jak największej liczby ludzi.

Nie jestem znawcą Św. Geometrii bo po prostu ona do mnie nie trafia ale inne tematy/działy powinny zostać a żeby nie zagapić się na tych najważniejszych sprawach. Choćbym informacje o ataku na WTC i całym tym NWO które nam wpajają.

 
Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Grudzień 16, 2009, 23:45:21 »

krótko powiem:
najpierw zorganizujmy nieformalne spotkanie, na którym pogadamy co dalej;
na teraz widzę to w formie stowarzyszenia (zwykłego - bez kosztów ale bez prowadzenia działalności lub zarejestrowanego w KRS - z dość sporymi kosztami rejestracji ale z prawem do prowadzenia działalności gospodarczej)
wydaje mi się, że powinniśmy skupić się na rozpowszechnianiu tej wiedzy organizując konferencje i seminaria i temu podporządkować odpowiednią formę aktywności
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Grudzień 17, 2009, 00:32:46 »

Odnośnie dalszych kroków tego forum.

(..)
Sięgając dalej, można by zainicjować pomysł budowania domów i całych społeczności w Polsce analogicznie do tych które powstaja w stanach czy w Anglii. Może na początek zrobić ciekawy projekt i starać się o dotację, a po zrealizowaniu utworzyć np. siedzibę Stowarzyszenia. Trochę odpływam zbyt mocno w przyszłość, ale jest to jak najbardziej wykonalne. Pozostaje kwestia zaangażowania sporej grupy ludzi.

Pozdrawiam
Projekt domku z gliny na przykład. Świetna sprawa . Myślę że na taki "domek wzorcowy"  jako ciekawostkę architektoniczno -budowlaną w ramach Stowarzyszenia mogło by zrzucić się miasto . W Szczecinie nie brak pasjonatów taniego , ekologicznego budowania nawet we władzach więc może coś by z tego wyszło. Coś rzeczywistego , namacalnego.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Baska
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Grudzień 18, 2009, 00:14:16 »

no wiec znowu ja sie musze odezwac Uśmiech  nie wywazajcie otwartych drzwi !
Od paru lat, od kiedy wrocilam z Holandii do Polski  staram sie  doprowadzic do powstania budynkow  wzorcowych -z gliny i slomy , opon i ziemi , itp. itd. -we wszelkich mozliwych eko-technikach budowlanych , naturalnych, zdrowych i  przede wszystkim tanich. (opony kojarza sie niestety zle w tym towarzystwie -ale budowanie z nich to wspaniala utylizacja niewygodnych odpadow )

Zostal napisany przeze mnie program , niejeden zreszta - np. na sciezke edukacyjna  biobudownictwa -zamowiony dla Technoparku w Lodzi , na pawilon wzorcowy , na szatnie  sportowa z opon.
 Eartship w Kryspinowie kolo Krakowa  dostal nawet zielone swiatlo od miejscowych wladz, ale sponsor/wlasciciel gruntu wycofal sie tydzien przed przyjazdem instruktrow z Anglii...Nawet w Szczecine, w  zwiazku z Westivalem  mial powstac w tym roku maly earthship - niestety nie wyszlo ze wzgledu na krotki termin i braki organizacyjne  - mam jednak nadzieje ze przyszly rok bedzie o wiele lepszy ..
 W kazdym razie robie  projekty architektoniczne  i zdobywam doswiadczenie w Polskim gaszczu przepisow Uśmiech - rozmawiam z gminami , szukam funduszow , konczy sie  czasem tak, ze inni z moimi pomyslami ida dalej  ..
Dla prywatnych inwestorow starajacych się o dofinansowanie najwiekszym problemem przy dotacjach  jest to, ze reguly do inwestycji potrzebny jest wklad wlasny -co najmniej 50 % i dlatego duzo chetnych  wycofuje sie z gry ..
 
   
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 00:30:16 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Grudzień 18, 2009, 19:11:53 »

krótko powiem: najpierw zorganizujmy nieformalne spotkanie, na którym pogadamy co dalej;
A może najpierw pogadalibyśmy przez Skype? Można się łączyć w kilka osób.

A propos moich pomysłów, to szerzej wypowiem się niebawem.
Teraz powiem tylko, że współdziałanie wychodzi najlepiej, gdy każdy robi to, co NAPRAWDĘ CHCE ROBIĆ. Wówczas aktywność poszczególnych osób jest niejako naturalna, bo wynika z ich autentycznych potrzeb, dążeń czy zainteresowań.

Z postów wynika, że całość potencjalnej aktywności da się zamknąć chyba w dwóch obszarach:
- funkcjonowanie na stronie/forum w internecie
- zamysły co do treści i formy ewentualnej działalności


Przemyślę "co mi w duszy gra" i napiszę co mi jest "po drodze".

Pozdrawiam! Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 19:41:46 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Baska
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Grudzień 18, 2009, 19:38:32 »

Zgoda,  jestem 'za' ,
bede  w domu przez najblizsze dni , wiec mozemy gadac przez Skype'a .
mozna by zalozyc na poczatku nieformalne  'Towarzystwo  Swietej Geometrii' , to chyba lepiej brzmi  ?
pozdrawiam
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

slubne13 jzw biblia-ksiega-faktow tokiogang wataha-dahabiga-indaha