Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Forum / strona / portal? - pomysły na przyszłość  (Przeczytany 40974 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #50 : Styczeń 03, 2010, 16:11:40 »

Tu jest stronka o podobnej tematyce może warto popatrzeć co jest w sieci i wybrać co najlepsze by nie powielać błędów .
http://www.nowyczlowiek.pl/2009/01/dan-winter-odkrywa-niesamowita.html
Widzę, że trzeba tutaj co nieco wyjaśnić.
Otóż kiedyś znalazłem stronę Dana w necie i nawiązałem z nim kontakt. Po wymianie zdań przesłał mi swoje DVD i zaczęły się tłumaczenia (Redmuluc, Krzysztof i ja). W ten sposób "temat Dana" zaczął krążyć w języku polskim i jest powielany w Polsce w różnych miejscach. Niezależnie od naszych działań pojawił się Shielder ze swoim tłumaczeniem Dana [Świadomość, Grawitacja, Język i Udana Śmierć.] i zaczęliśmy współpracować. Kolejny etap współpracy z Danem to założenie przez niego na swojej stronie WWW polskiej podstrony  http://www.goldenmean.info/polish/

Pewnego wieczoru, w takcie jednej z rozmów z Danem padł pomysł na zorganizowanie seminarium w Polsce. Jako, że w tym samym czasie Redmuluc wrzucił tu na forum relację z Harmonii Kosmosu,  http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=394.msg1369#msg1369  pomyślałem, że może warto wkomponować Dana w tą inicjatywę.
Podobnie pomyślał Radosław, który na PW zasugerował to samo.

Pomysł występu podczas Harmonii Kosmosu spodobał się Danowi. Skontaktowałem się z Januszem Zagórskim w tej sprawie.
Odbyła się mała konferencja na Skype (Dan, Janusz, Shielder i ja) podczas której uzgodniliśmy szczegóły.
Plan jest taki, że Dan przyjedzie do Polski na Harmonię Kosmosu w dniach 3-5 września 2010.
04.09.2010 odbędzie się wykład na wolnym powietrzu
05.09.2010 odbędzie się seminarium dla max 100 osób (tyle mieści sala)
Pełniejsza Informacja wraz z plakatem pojawi się w lutym.


W międzyczasie pojawiało się jeszcze kilka osób z różnymi pytaniami (i propozycjami), które "wkomponowały" myśl Dana do swojego doświadczenia.
Na przykład Konserwa podesłał tłumaczenie na język polski artykułu Dana Wintera opublikowanego w niemieckim Nexusie. Dziękuję za twą bezinteresowną inicjatywę!
Otóż Konserwa, ten artykuł ukaże się tego lata w polskim wydaniu Nexusa - wydaniu poprzedzającym przyjazd Dana do Polski.

Odezwała się także pewna kobieta, która chce "wkomponować" Dana do filmu kręconego dla Discovery Channel, ale sprawa na razie ucichła. Nie naciskam...

Link który wskazałeś zawiera fragmenty tekstów i grafiki z tego forum omówione na prawda2.pl przez Redmuluca. Link ten zawiera także linki do tłumaczonych przez nas filmów + wstawka o imieniu Jahwe.
Tak więc jeśli ktoś coś kopiuje lub powtarza w kwestii Dana to nie my kogoś tylko ktoś nas... i w sumie o to chodzi. Nie chodzi tu o monopol na informacje tylko rozpowszechnienie pewnych idei.


W pewnym momencie do współpracy w tłumaczeniach włączył się Lucyfer, który swoim zapałem sprawił, że cykl wykładów Nassima został szybko przetłumaczony.
Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś zainteresowany podjął podobną współpracę z Nassimem, tym bardziej, że ma on spore "wzięcie"...

To tak w wielkim skrócie.

Pozdrawiam

P.S
Nie wiem Michał-Anioł o powielaniu jakich błędów mówisz ?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 22:57:58 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Styczeń 03, 2010, 16:18:28 »

Chodziło mi raczej o to by popatrzeć na te stronki zobaczyć jakie mają niedociągnięcia by nasza była idealna a powielanie informacji w tym wypadku sprzyja tylko poszerzaniu horyzontów większej grupie potencjalnych czytelników .

Ps. Poza tym na naszym forum już jest tyle bardzo precyzyjnych info.że stworzenie takiej strony to tylko formalność i baaardzo dużo pracy by tą wiedze przekazać w spójny i zrozumiały sposób.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 16:21:27 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Styczeń 03, 2010, 20:46:30 »

jak na seminarium z DW będzie więcej chętnych (musimy to wiedzieć do kwietnia), to spróbuję załatwić większą salę w Sobótce, Świdnicy lub we Wrocławiu - pogadam o tym z Januszem Zagórskim
Harmonia zapowiada się niesamowita, bo wróble ćwierkają że pojawi się na niej także David Icke;
co do portalu: moim zdaniem powinien być oparty na analizie dorobku Wintera (tu Leszek zrobił myślę więcej jak 50% potrzebnej roboty) i osobno forum dyskusyjne; sam dorobek Wintera winien wyjaśniać (opisywać) także jego odniesienia do innych twórców (np:Gardner) czy historii (np: Annunaki, Ormusy) , reasumując: artykuł na konkretny temat ( np: sentics) pod nim osobno forum dyskusyjne;
czyli szkielet już jest, chodzi tylko o lepszy interfejs i czytelniejsze uporządkowanie wątków
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Styczeń 03, 2010, 21:55:30 »

Witajcie
Mam pytanie , czy ewentualne konwertowanie wiadomosci z forum na stronę odbędzie się przed , czy po wykładzie DW w PL  ?
Odpowiedź na to pytanie wydaje mi się bardzo ważna, gdyż orientacja ewentualnej strony ma być na DW . Wcześniejszy wystrzał mógłby być falstartem, a z kolei za późny to też niedobrze, bo nie byłoby się czym okazać na Harmonii.

Myślę jednak, że skoro Dan ma być osią  konstrukcyjną  ewentualnego portalu to dobrze by było ostatecznie oficjalną premierę ustalić na jego przyjazd, ale już być gotowym ze szkieletem.

Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #54 : Styczeń 03, 2010, 22:33:23 »

Te założenia myślę , że w sumie są najlepsze.

Leszek cyt.:
"obstawałbym za propagowaniem określonego stylu życia, który Winter określa "higieną duchową" * , na którą składa się wiedza na temat
1) higieny duchowej/psychicznej/emocjonalnej
2) zdrowego odżywiania się
3) ruchu fizycznego (joga, święte tańce, tai-chi itp)
4) zasad tworzenia zdrowego (fraktalnego) środowiska urbanistyczno - architektonicznego."

...ale bez odniesień do konkretnych osób (np. Dan, czy Nassim). Zrobić coś bardziej autorskiego. Myślę, że w ten sposób skupimy wokół portalu większą grupę osób z otwartymi umysłami.  Głębiej, czyli na forum, mogą być dowolne wątki związane z poszczególnymi osobami i ich poglądami.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Styczeń 04, 2010, 00:29:27 »

Echnaton, wiesz, ja jednak obstawał bym przy Danie Winterze dlatego, że jego osoba nadałaby portalowi określony image , a może nawet ściągnęła większą ilość zainteresowanych.
Otwarta formuła bez osi konstrukcyjnej też jest dobra, ale w takim wypadku należy się liczyć z niszowością, i niedookreśleniem.
Nie mówię, ze to musi być Dan Winter, bo może być stricte święta geometria, a chodzi mi o to, aby portal miał swój kręgosłup.
Po prostu Leszek nawiązał bardzo ciekawy kontakt z konkretnym człowiekiem i to warto byłoby rozwijać może nie jako promocję tego człowieka w Polsce, ile jako klucz do większej całości , którą jest święta geometria. Prace Dana Wintera to dzieło pionierskie i na pewno będzie w taki , czy inny sposób rozwijane, a wraz z tym rozwojem będzie rozwjał sie portal.

Do powyższych punktów dodałbym na pewno kolejny , piąty element  - naukowe badania, podstawy, które nawiązują do świętej geometrii, dają jej oparcie. W czymś takim na pewno spróbowałbym się odnaleźć nie tylko ja, ale pewnie również Michał-Anioł. Zapewniam, że nauka, choć nie operuje stricte samą nazwą "święta geometria" to jest blisko , a nawet bardzo jej blisko.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #56 : Styczeń 04, 2010, 11:04:18 »

Echnaton, wiesz, ja jednak obstawał bym przy Danie Winterze dlatego, że jego osoba nadałaby portalowi określony image , a może nawet ściągnęła większą ilość zainteresowanych.
Otwarta formuła bez osi konstrukcyjnej też jest dobra, ale w takim wypadku należy się liczyć z niszowością, i niedookreśleniem.

Ja myślę dokładnie odwrotnie. Uśmiech

wyjaśnię to przy następnej konferencji...

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: « 1 2 3 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumdlahistorykow pegasus wojnawatah polishmaxlive zapresentojswojefora