Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gdzie jestem , kim jestem  (Przeczytany 21570 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mora
Gość
« : Grudzień 19, 2009, 14:59:57 »

Chciałem się w tym temacie odnieść do postu Leszka. Założyłem nowy wątek ponieważ uważam że powinniśmy porozmawiać w tym oto miejscu. Wszystko wyjaśnię po kolei a na końcu postu podsumuję wszystko żeby było wiadomo o co mi chodzi.


Cytuj
Pisałem w pierwszym poście:
"obstawałbym za propagowaniem określonego stylu życia, który Winter określa "higieną duchową" * , na którą składa się wiedza na temat
Jakże błędna i chora ideologia, a dlaczego? Ponieważ dlaczego mamy żyć według praw które dyktuje nam jakaś osoba? To my decydujemy o swoim życiu.

Cytuj
1) higieny duchowej/psychicznej/emocjonalnej
Wszystko fajnie, pięknie. Tylko ile jest w tym prawdy?(za chwilę powiem dlaczego)

Cytuj
2) zdrowego odżywiania się
Coś oczywistego.

Cytuj
3) ruchu fizycznego (joga, święte tańce, tai-chi itp)
4) zasad tworzenia zdrowego (fraktalnego) środowiska urbanistyczno - architektonicznego.
No i tutaj wyjaśnię o co chodzi bo to wszystko w teorii wygląda pięknie ale tak naprawdę to nie jest warte nic. Dlaczego popełniacie ciągle ten sam błąd? Dlaczego swoją duchowość/emocjonalność bierze z zewnątrz? Chodzi mi o całą Św. Geometrię. Jak niczym religia nazwaliście ją "Świętą" i w dodatku kultywujecie wszystko co z nią związane. Spoko zróbcie sobie pokój w kształcie gwiazdy Dawida lub czegoś tam co wam da duchowy "power" ale to tylko fałsz. Iluzja którą kupiliście ponieważ duchowości nie kieruje się na zewnątrz, a do wewnątrz. Ja nie potrzebuje Figurek i Rytualnych Tańców a żeby zachować "higienę duchową" czy jak to tam nazwał wasz projektor.

Kupujcie a szczególnie Ty Leszek wszystko jak makiem zasiało. Każda religia ma w sobie symbole ale te symbole są zewnętrze. Duchowość jest zewnętrzna a o wnętrzu się zapomina. Tak samo jest z Św. Geometrią.




Rozwinę teraz tylko pierwszy punkt:
1) higieny duchowej/psychicznej/emocjonalnej

Cytuj
W kwestii pierwszego elementu winterowskiej "higieny duchowej" (higieny myśli i uczuć) inspirowałbym się jego Manifestem. Zamieszczam wprowadzenie. Wyłania się z niego postulat życia pełnego miłości, współczucia i czystych intencji, które w praktyce doskonalą ludzi moralnie i "rozświetlają" ich od wewnątrz. To jest odrębny temat, na który można porozmawiać.
Sens Manifestu jest taki, że przesłanie Jezusa należy wytłumaczyć ludziom w kategoriach nauki i pokazać, że sens jego przesłania o miłości może być domeną WIARY, ale bardziej adekwatne jest mówienie o nim w kategoriach WIEDZY, którą przekazuje Winter. Piszę o Winterze, ponieważ jego podejście wyróżnia się prowadzeniem empirycznych badań (można dziś mierzyć na ile czyjeś myśli przenika miłość, czysta intencja i współczucie) osadzonych w ogólnej "geometrycznej" (pitagorejskiej jak sądzę)  koncepcji funkcjonowania człowieka, natury i wszechświata.
Winter, w chwilach zawodu nad postępowaniem niektórych księży, sugeruje nawet, aby poddać ich stosownym badaniom, aby - dzięki otrzymanym wynikom - zobaczyć czy księża godni są tego, aby głosić przesłanie Jezusa...  Mrugnięcie Da się to orzec na podstawie KSZTAŁTU i MYŚLI I UCZUĆ.
W życiu nie słyszałem większej pierdoły! Kłamstwo, ułuda i zbiorowa manipulacja. Ten wasz Winter jest tak wiarygodny że chwała mu... Jeżeli ktoś taki używa Religi(Chrześcijaństwa) do potwierdzenia swoich tez to jasno można stwierdzić że manipuluje.





Cytuj
Fizyka Jezusa i Graal: Manifest


Przypuśćmy, że jesteś katolickim księdzem i Twoim celem jest dotarcie do młodych ludzi poprzez duchowość jako realną naukę (i być może - w przeciwieństwie do innych księży - chciałbyś, aby w wiadomościach nazywano Ciebie inaczej niż za pomocą takich słów jak pedofil lub ex-nazista...).
Kontemplowałeś nową naukę Dana Wintera o harmonii między sercem i mózgiem, która wykazała, że mówienie kłamstw (grzech) zaburza harmonię (zmniejsza koherencję) w twoim sercu, co pokazują pomiary. Przyszło ci do głowy, że pod pojęciem grzechu kryje się prosta nauka o tym, co karmi energetycznie twoją aurę, a poprzez to twoją duchową nieśmiertelność.

Zacząłeś rozważać, że może najlepszym sposobem przedstawienia przesłania Jezusa młodym ludziom jest dotarcie do nich poprzez lekcje fizyki, elektrotechniki i biologii. By to zrobić potrzebowałbyś małej tablicy odnośników - Słownika Fizyki Jezusa - tłumaczącego słowa chrześcijańskie (jak grzech, świętych obcowanie czy łaska) - na język fizyki. W ten sposób mógłbyś zaoferować precyzyjny język, by nauczać duchowych idei.

Mógłbyś nauczać w jaki sposób OŚWIECENIE jest ENERGIĄ (ładunkiem), którą przyciągasz, gdy wzorce twoich myśli stają się FRAKTALNE (zgodnie ze Złotą Proporcją, co wykazały pomiary EEG). Święci mają aureole - ponieważ OSADZILI SIĘ oni w IDEALNIE ROZPROWADZANEJ ENERGII (ang. charge)   

Jezus? Jahwe? A może Abdul z krainy wiercipiętów? Fizyka Jezusa?  Szok Co za hasło które tylko potwierdza moje słowa że Winter mister Boski gówno wie! Biblia ma 2000 lat i przez 2000 lat była zmieniana kilkadziesiąt, jak nie kilka set razy. Jej właściwej strony nie da się odczytać ponieważ wszystko jest wymieszane. Istny bigos.


Cytuj
Inne inicjatywy WIntera
Uniwersytet Pokoju
Uniwersytet? Niech ten człowiek się lepiej schowa ze swoimi pseudo prawdami.


Cytuj
Nie ze wszystkim trzeba się zgadzać.
Masz zupełną rację.
Cytuj
Niemniej warto przyjąć zasadę "najpierw poznaj, potem oceń"
Przyjąłem tą zasadę i naprawdę jestem zawiedziony.

Także miałem to wszystko podsumować więc jasno mówię. Jak ktoś wam mówi i przekazuje wam wiedzę, często nie pewną(jak w tym przypadku) o duchowości i każe wam tą waszą duchową siłę kierować na symbole(na zewnątrz) to jest to oszust/pseudonaukowiec czy zwał jak zwał.

Ja wolę sprawdzać i wiedzieć niż wierzyć i stać się ślepym.

Pozdro
Mora
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 19, 2009, 15:23:55 »

Mora ja naprawdę nie mam czasu, ani ochoty ustosunkowywać się do treści, z których jasno wynika, że ktoś nie zapoznał się kompletnie z tematem i wypisuje, przepraszam, ale kompletne głupoty.
Najpierw obejrzyj, zrozum, a potem przeczytaj to co napisałeś, bo to się nawet nie nadaje do dyskusji. KAŻDE ZDANIE zdradza nieznajomość tematu. Przepraszam, ale są jakieś granice tolerancji dla ignorancji.
W każdym punkcie zdradzasz NIEZROZUMIENIE myśli Wintera, ani jego intencji.

Weź poczytaj choćby o tym czym jest symbol i co to oznacza symbolizować w świętej geometrii.
Zerknij do podręcznika z genetyki i zobacz jaką geometrię ma twoje DNA
Coś co Cię przenika na wskroś, jesteś z tego zbudowany nazywasz czymś zewnętrznym... itd. itp.

Geometria ktoś nazwał świętą w tym zakresie w jakim stanowi ona podstawę budowy wszechświata i życia. To wyróżnia ja z całej geometrii jako takiej.

To ciekawe, że  każdy kto przychodzi tutaj z Cheopsa NIE ROZMAWIA MERYTORYCZNIE tylko najzwyczajniej "czepia się" i atakuje innych przypisując im jakieś wymyślone przez siebie motywy czy intencje...

Każdy ma prawo używać dyskutować, ale nie ma prawa obrażać innych. Jeszcze raz użyjesz obraźliwych słów pod czyimkolwiek adresem to masz bana na tym forum.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 15:32:05 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Mora
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 19, 2009, 15:35:29 »

No właśnie uciekasz od rozmowy merytorycznej bo wiesz że poruszyłem kwestię której nie jesteś w stanie wyjaśnić.
Cytuj
Weź poczytaj choćby o tym czym jest symbol i co to oznacza symbolizować w świętej geometrii.
Zerknij do podręcznika z genetyki i zobacz z czego składa jaką geometrię ma twoje DNA
Coś co Cię przenika na wskroś, jesteś z tego zbudowany nazywasz czymś zewnętrznym... itd. itp.
Gratuluję.
Dzięki. Uśmiech
I tutaj mam cię kolego. Ja mówię o duchowości wewnętrznej, wewnątrz umysłu(nie mówię o fizyczności). Jak umrzesz za ileś tam lat nic nie zabierzesz ze sobą nic nawet swojego DNA w którym masz swoją świętą geometrię.

Błędem jest kierować duchowe partycypacje w stronę materializmu. Po za tym Ty tego nie widzisz? Czy nie chcesz widzieć? "Fizyka Jezusa" Samo to hasło jest o tyle podejrzane że trzeba mu się przyjrzeć bliżej. Typowe zachowanie manipulanta "najlepiej idź na inne forum"...

Oj Leszek ja się nie czepiam tylko wykazuje to co jest błędne i chore.
Polecam obejrzeć film RELIGION
http://www.youtube.com/watch?v=PPasXhyACUM - Cześć 1(reszta jest obok w okienku)

Osoba mówiąca w filmie jasno wyjaśnia jak to co wy nazywacie świętą Geometrią i inne podobne religie. Które oczywiście nas przenikają są iluzją. Kłamstwem. Kiedyś ludzie budowali w Lesie Totemy teraz wierzą w Figury.

To jest dopiero ignorancja...

Pozdro


EDIT: LOL a banuj sobie. Jesteś słaby w argumentach i tylko tym potrafisz grozić. Uśmiech
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 19, 2009, 15:37:46 »

Sorry, ale naprawdę.. Może ktoś inny, bo ja nie mam czasu, ani cierpliwości...

Stawiasz tezy, że ktoś coś robi, kiedy tego nie robi.
Jak mam dyskutować z kimś, kto twierdzi że 2 razy 2 = 5?

To tak jakby Cię spytał dlaczego wybijasz sąsiadowi okno Mora?
Możesz tylko napisać, że nie wybijasz.
A ja Ci na to napiszę, że jesteś w błędzie, bo wybijasz i nawet tego nie widzisz...
Dyskutowałbyś ze mną jakbyś coś takiego przeczytał?

Pewnie szkoda by Ci było czasu...

Wszystko jest na tym forum. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. A jak się czegoś nie rozumie to się pyta.
Ty natomiast najwyraźniej nie rozumiesz, ale nie przeszkadza Ci to oskarżać i wytykać różne rzeczy.

Na przykład, kto tu szuka duchowości w materializmie? W którym miejscu? Pokaż konkretne zdanie.

Pisząc o banowaniu miałem na myśli tego typu wypowiedzi:
Jezus? Jahwe? A może Abdul z krainy wiercipiętów? Fizyka Jezusa?  Szok Co za hasło które tylko potwierdza moje słowa że Winter mister Boski gówno wie!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 15:48:38 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Mora
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 19, 2009, 16:04:29 »

Cytuj
Na przykład, kto tu szuka duchowości w materializmie? W którym miejscu? Pokaż konkretne zdanie.
Może wyjaśnię Ci to powoli i zrozumialej.

Dam Ci przykład.

Wyobraź sobie że jesteśmy teraz w Kościele Katolickim. Nikogo niema tylko Ty i ławki, figury bożków takich jak maryja czy chrystus. No i skrzynia ołtarz kolejny symbol. Naglę wychodzi ksiądz. Ubrany w złote wdzianko z tą przepaską co na święta zakładają(nie pamiętam nazwy) - Oto są symbole mojej wiary mówi ksiądz. A to mój kościół abyśmy chrzcili naszego pana.

No i rozpoczyna się msza i wiadomo jak to wygląda. Wszyscy powtarzają modlitwy jak im zagrają. Wszyscy robią to samo. Idą jak owce, podążają tą samą drogą. W domu mają obrazy i krzyże. Symbole wiary. Modlą się do krzyży, figur, do plastiku, wosku. Jedzą boga(czyt. mąka). Oto ich wiara.

Wszyscy Ci ludzie są naprawdę wspaniałymi katolikami ponieważ swoją duchowość okazują w tak wspaniały sposób. Oczywiście zapominają o wnętrzu o tym co powinni mieć poukładane w głowie ponieważ tylko tyle wystarczy a żeby żyć w harmonii z samym sobą i innymi ludźmi.

Z Świętą geometrią jest trochę tak samo jak z numerologią, tarotem czy też innym badziewiem które kontroluje TWOJE ŻYCIE. Narzuca schemat. Mówi Nie twoim pomysł a samo w sobie każe i mówi że jest jedną jedyną prawdą. Tak postępuje każda religia.

Każda chce mieć monopol na prawdę. I tak jak opisałem tamtą sytuację z księdzem i kościołem tak samo jest z świętą geometrią. Wierzcie w figury a daleko zajdziecie...

Pozdro
Mora

PS: Nie mam zamiaru prowadzić tutaj jakiejś krucjaty. Nie musicie wierzyć moim słowom bo ja bym wolał gdyby Ci to co przeczytali sami poszukali prawdy. Szukajcie prawdy...

Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 19, 2009, 16:09:40 »

Mora skoro to dla ciebie banialuki  to w jakim celu się tu produkujesz,
i zgadzam się z Leszkiem że nie kumasz czaczy ,twoje interpretacje są fragmentaryczne i odnoszą się do wyjętych z kontekstu fragmentów  ,normalnie może za politykę się weź bo masz predyspozycje
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Grudzień 19, 2009, 16:32:35 »

Mora, ja napisałem "kto tu szuka duchowości w materializmie? W którym miejscu? Pokaż konkretne zdanie."
a Ty mi piszesz o tym, że ludzie modlą się do symboli i obrazków. I cóż ja mam na to odpowiedzieć?
Rozumiem, że Ty uważasz, że tutaj ktoś "modli się" do figur geometrycznych...
No cóż, jeśli tak myślisz, to ponownie potwierdzasz moje przypuszczenie, że nie złapałeś o co chodzi w temacie.

Dziś nie mam czasu. Może kiedyś, a najlepiej obejrzyj sobie co nieco.
Naprawdę nie sposób tłumaczyc wszystkiego od początku
Pytanie które uważam za istotne to na ile wyznacza ona treść konkretnych przekonań.
Według Wintera wyznacza ona zdrowy styl życia i ujął on to w formie swojej "Higieny duchowej". Nie jest to jednak ideologia czy religia, ale oparte na badaniach empirycznych postulaty dotyczące higieny duchowej.
Sensowna rozmowa byłaby o konkretach. Ty jednak uogólniasz, przeinaczasz i nazywasz coś  ideologią, religią, i a priori twierdzisz, że ktoś się tu modli do figur...  Pozostawię to bez komentarza. Jeśli zechcesz coś zrozumieć, aby potem osądzić to ok. Odwrotna kolejność nie przystoi. Póki co trzymaj się dobrze!


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 18:13:13 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Grudzień 19, 2009, 18:28:17 »

Mora:
"Z Świętą geometrią jest trochę tak samo jak z numerologią, tarotem czy też innym badziewiem które kontroluje TWOJE ŻYCIE. Narzuca schemat. Mówi Nie twoim pomysł a samo w sobie każe i mówi że jest jedną jedyną prawdą. Tak postępuje każda religia."

Uuuu.... tu jest potężne nadużycie. Mówisz o jakimś uzależnieniu hipnotycznym? lub poszukiwaniu "nowej religii" ? To Cię dyskryminuje w tej dyskusji. Sorry... Święta geometria nie jest na poziomie rozumowania religijnego ! Jeżeli masz obiekcję co do Dana Wintera (ja też mam) to nie otwieraj od razu całej artylerii, nie namierzając celu, bo walisz dookoła rozwalając przede wszystkim swoje tyły.

Kompletna klapa.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 20, 2009, 16:32:45 »

Z Świętą geometrią jest trochę tak samo jak z numerologią, tarotem czy też innym badziewiem które kontroluje TWOJE ŻYCIE. Narzuca schemat. Mówi Nie twoim pomysł a samo w sobie każe i mówi że jest jedną jedyną prawdą. Tak postępuje każda religia.

Jest w tym trochę racji. Bo np. jeżeli ktoś uwierzy w to, że liczby, albo symbole w tarocie ukierunkowują jego życie, wyznaczają ramy w których się porusza, to jest to już kontrola. Tylko, czy to systemy same z siebie kontrolują, czy ten, który uwierzy w ich bezbłędność i dobrowolnie podda się ich wpływowi, oddając swoją niezależność?

Z drugiej strony, jeżeli powyższe systemy przyjmie się jedynie jako próbę wyjaśnienia rzeczywistości i naszego w niej funkcjonowania, bez tworzenia przez naszą świadomość „świętego” dogmatu, wówczas nie można mówić o kontroli z ich strony. Wówczas my kontrolujemy dany system i posługujemy się nim dla naszego dobra.

Jak widać, wszystko w końcowym efekcie zależy do nas samych. Od naszej możliwości zrozumienia i rozróżnienia. Od naszej woli korzystania z „pomocy naukowych” ducha, które przejawiają się w formach zmaterializowanych jak np. święta geometria, astrologia, czy inne „badziewia”. Od naszej świadomości zależy, czy nakleimy na coś etykietkę „badziewie”, przydatne narzędzie, czy może narzędzie szatana. Wszystko bierze się z nas, z naszej wewnętrznej wiedzy lub niewiedzy.

Duchowość zaś ma naturę transcendentną. Nie ma zewnętrznej ni wewnętrznej. To tylko stosowane przez nas uproszczenia. Można rozbijać się wciąż o rafy lub nauczyć się bezpiecznie dryfować po rzeczywistości. I temu służą te wszystkie „badziewia”. A o tym, czy zaczną nas kontrolować decydujemy my sami. Jest to cienka granica … po przekroczeniu której tworzą się religie …

Pozdrawiam
Igmana
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 20, 2009, 17:43:10 »


jeżeli ktoś uwierzy w to, że liczby, albo symbole w tarocie ukierunkowują jego życie, wyznaczają ramy w których się porusza, to jest to już kontrola. Tylko, czy to systemy same z siebie kontrolują, czy ten, który uwierzy w ich bezbłędność i dobrowolnie podda się ich wpływowi, oddając swoją niezależność?

No tak, ale mówisz tutaj o formie uzależnienia, słabości, lub manipulacji w sferze hipnozy. My mówimy o świadomym poznaniu i wykorzystaniu świętej geometrii. Każdy ma przykłady ze swojego podwórka ludzi którzy chodzą do wróżki żeby dowiedzieć się co się z nimi stanie w najbliższym czasie - tragedia.
Czytałem kiedyś na temat Voo-Doo, całkiem przypadkowo. Tam fundamentem zastosowań  technik przeciwko komuś to pełna świadomość wiary w jej działanie osoby po drugiej stronie. Łącznie z przypadkami śmiertelnymi, co mnie dziwiło, ale to wszystko wyjasnia.
Wiara czyni cuda. To jest w nas i dobrze to okiełznać...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 17:45:36 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ironknights forumdlahistorykow zapresentojswojefora colorfulworld wojnawatah