Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ŚWIADOMOŚĆ SERCA  (Przeczytany 4109 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« : Grudzień 24, 2009, 00:55:36 »

 "Świadomość serca" jest inną nazwą  i n t e g r a c j i.
 Jest to duchowa świadomość, w której myśli są  MĄDRE, a uczucia –  DOBRE

Wyobraźmy sobie, jaki rodzaj działania może wypływać z takiego połączenia - ( myśli mądre, a uczucia dobre ). Na tym etapie świadomości, jednak  bardziej   może nas zainteresować, jak wygląda  d e z i n t e g r a c j a.

Gurdżijew opisał człowieka symbolicznie  jako połączenie powozu, konia, woźnicy i pasażera, gdzie pasażer ( Duch) wie, jaką drogą jechać. Ale.... w naszej ziemskiej egzystencji (Duch) może działać tylko przez nasze trzy funkcje: intelekt, emocje i ciało, aby odbyć swą życiową podróż. Jeżeli między Pasażerem, a Woźnicą istnieje harmonijny związek  ''powóz'' porusza się prostą, skuteczną i oświetloną drogą.....

Świadomość serca jest więc świadomością całości, jest mądrością pojednania, współczucia i współpracy. Ale, by poznać całość, musimy najpierw uświadomić sobie jego części. Co zamierza intelekt? Co się dzieje z naszymi emocjami? Jaki przekaz płynie z naszego ciała?
 Dlatego tak niezwykle ważna jest   s a m o o b s e r w a c j a -  jest drogą do przebudzenia i uzyskania zdolności do świadomego wyboru i decyzji, drogą do opanowania swych myśli i uczuć, do przebadania swych przekonań i postaw, które nas determinują, a których sobie wpełni nie uświadamiamy.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2009, 02:20:34 wysłane przez MEM HEJ SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 24, 2009, 03:05:29 »

"Samoobserwacja" to bardzo ciekawa sfera życia ludzkiego . Wiem , bo usiłuję ją stosować na każdym kroku. Z różnym zresztą skutkiem. Kiedy jestem konsekwentnym obserwatorem to bywa, że nawet złość, irytacja, czy nacisk spraw bieżących , gdy są OBSERWOWANE świadomie, a więc wtedy, kiedy tak zadecyduję, ulegają transformacji. Ja sam ulegam transformacji. Nie jestem już zły - obserwuję złość, nie jestem poirytowany  - obserwuję irytację itd. Kto obserwuje ?   Można nazwać tego kogoś ( samego siebie ) Świadomością. Świadomość serca też ładnie brzmi Uśmiech
I kto jest obserwowanym ? To również ja, z tym, że to małe, egotyczne "ja" .

Teraz - w kontekście eksperymentów fizycznych w których elektrony "wiedzą" jak się zachować , kiedy są obserwowane ( ponieważ są obserwowane przez konkretną osobę ) - oraz tego , co napisałeś powyżej  pomyślmy o tym KIEDY , w jakich warunkach obserwacji, materia i wszystko inne , co podlega obserwacji, będzie podległe transformacji wprowadzanej przez czynnik obserwatora  ? Krótko mówiąc - jeśli pomyślisz to się spełni.
Pytanie nie jest o to W JAKI SPOSÓB DZIAŁA DŻIN,który spełnia życzenia  , tylko o to w jaki sposób mamy uruchomić tego dżina .  Kierowca też nie musi znać szczegółowej budowy silnika, żeby kierować pojazdem. Musi wiedzieć przede wszystkim gdzie wsadzić kluczyk, ale co ważniejsze  - mieć ten WŁAŚCIWY KLUCZ.
Przez analogię  -- ów kluczyk musi pasować swoim wzorem do tego , co "pamięta" stacyjka, czyli urządzenie startowe. Kluczem może być zatem fraktalność wyrażana przez świętą geometrię. .. "jako w niebie tak i na ziemi..".
Wątek ten jest bardzo głęboki i zależy w sumie od tego w którą stronę go skierujemy . W którą stronę sobie życzysz  ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

devils watahanowiu watahafernflower neverdie watahapolnocnejciszy