Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SAMOOBSERWACJA. czyli jak się zmienić by być SOBĄ  (Przeczytany 3470 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« : Grudzień 31, 2009, 17:43:13 »


SAMOOBSERWACJA.
 
 
Jedyny sposob przyjscia tobie z pomoca to rzucic wyzwanie twoim ideom. Jesli gotow jestes sluchac, i jesli jestes gotow podjac to wyzwanie, pozostaje ci tylko jeszcze jedno do zrobienia. Ale w tym juz nikt nie moze ci pomoc. Czym jest ta najwazniejsza ze wszystkich rzeczy? Jest to samoobserwacja. Nikt za ciebie tego nie moze zrobic. Nikt ci nie poda metody. Nikt tez nie poda sposobu. W chwili, w ktorej podpatrzysz jakas technike, staniesz sie znowu zaprogramowany. Samoobserwacja - oglad samego siebie - to rzecz bardzo wazna. To nie to samo, co zaabsorbowanie soba. Zaabsorbowanie soba, to zajmowanie sie soba. Jestes wowczas soba zainteresowany, zatroskany o siebie. Mowie natomiast o samoobserwacji. Co to jest? Oznacza to - tak dalece, jak to jest mozliwe - obserwacje wszystkiego, co jest w tobie i dookola ciebie - tak, jak gdyby wszystko to przydarzylo sie komus innemu. Co oznacza to ostatnie zdanie? Znaczy ono, ze powinienes patrzyc na wszystko tak, jakbys nie byl z tym w zaden sposob zwiazany.
Cierpisz z powodu depresji i lekow dlatego, ze identyfikujesz sie z nimi. Mowisz: "Jestem przygnebiony". Ale to nieprawda. Ty nie jestes przygnebiony. Jesli chcialbys to wyrazic dokladniej, moglbys powiedziec: "Doswiadczam teraz przygnebienia". A ty potrafisz swoj stan wyrazic zaledwie zdaniem: "Jestem przygnebiony". Nie jestes przeciez swa depresja. To tylko chytra sztuczka twego umyslu, dziwaczna iluzja. Sam wpakowales sie w ten sposob myslenia, choc go sobie nie uswiadamiasz. Jestem swa depresja, jestem swym lekiem, jestem swa radoscia, jestem swym wzruszeniem. "Jestem zachwycony!"
Z cala pewnoscia nie jestes zachwycony. Moze jest w tobie, akurat w tym momencie, zachwyt - ale poczekaj, to sie zmieni, to nie bedzie trwalo wiecznie. Nigdy nic nie trwa wiecznie, wszystko sie zmienia, wszystko podlega ciaglej zmianie.
Chmury nadchodza i odchodza, niektore z nich sa czarne, a niektore biale, niektore z nich sa wielkie, a inne male. Zstap glebiej w te metafore. To ty jestes niebem obserwujacym chmury. Dla ludzi Zachodu stwierdzenie to jest szokujace. A przeciez nie masz na to wplywu. Nie staraj sie na nic wplywac. Nie zatrzymuj niczego. Patrz! Obserwuj !
Klopot z wiekszoscia ludzi polega na tym, ze sa straszliwie zajeci organizowaniem rzeczywistosci, ktorej nawet nie rozumieja. Zawsze cos ustalamy, organizujemy... Nigdy nie przyjdzie nam do glowy, ze rzeczy nie potrzebuja byc organizowane. Naprawde. To wielkie odkrycie. Rzeczy potrzebuja jedynie zrozumienia. Jesli je zrozumiesz, one sie zmienia.
http://www.tvgawex.pl/~g5228/przebudz/przeb12.htm
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pet-city knieja grafikaztelenowel black-for marblevillestable