Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Święta geometria i własne jej tworzenie wokół nas.  (Przeczytany 20192 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 04, 2010, 00:58:26 »

No, no jak scena z filmu Avatar.  Mrugnięcie
Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 04, 2010, 02:36:27 »

hej Brahman,

Ładne pułeczki. Ale gdzie jest zastosowana geometria ? odległości między nimi to złoty podział ?


No przecież jest rozstaw w/g złotego podziału.
A jak niezbyt dokładny to jeszcze można nieco zmienić wzajemne odległości.

 Tu szybko policzysz odległości :

http://taat.pl/narzedzia/zloty_podzial/


 
Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 04, 2010, 20:27:41 »



Odległości są dobrze policzone chociaż im więcej elementów tym liczenie jest bardziej skomplikowane gdy trzeba zmieścić się na określonej długości.Ale można to zrobić w Excelu i po sprawie.
Przykład półek na kieliszki na ścianie w mieszkaniu.


Ponalewaj jeszcze wodę do kieliszków w/g złotego podziału.
Idea przecież jest jedna - maksymalna kompresja w/g złotego podziału.
Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 05, 2010, 01:58:59 »


Pomysł dobry ale woda za szybko wyparuje. Gdyby kieliszki nie były czasami używane to nasypałbym do nich kwarcowego, drobnego piasku oczywiście do 0.618 wysokości. Pomysł z napełnieniem podoba mi się.

 Możesz przecie ponalewać zgodnie ze ''złotym podziałem'' wodę do słoików i pozakręcać nakrętki.Wtedy woda tak szybko nie wyparuje.
Co prawda nie będzie to wyglądać tak elegancko jak z kieliszkami, ale tu nie chodzi o wizualny odbiór lecz o efekt.
Możesz też wodę zabarwić w kolejności tak jak zbudowana jest  struktura światła.
A więc w kolejności :
czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony , niebieski, filetowy i na końcu bez koloru - czyli biały. Możesz do tego użyć tuszu z flamastrów (jak włożysz flamaster do wody po pewnym czasie woda się zabarwi).
Ponieważ kopmresja idzie w kierunku białego, więc kolory powinny być rozstawione tak, aby zacząc od niebieskiego, a skończyć na F- 0.618 na białym.

Pytanie  po co to wszystko ?
Proszę zwrócie uwagę na to, że to co robimy fraktalnie organizuje nasz system życia.
Gdyby np. ilość pszczół, a dokładnie stosunek samic do samców byłby nie - fraktalny to prawdopodobnie pszczół by nie było.
Gdyby nasz organizm nie był frakatalny, to ta energia ( człowiek) nie mogła by istnieć.
Woda z naczyć poukładanych wzajemnie fraktalnie jest o wiele lepsza.Jeszcze wcześniej możną ją rozdzielić na wodę żywą i wodę martwą. Opisy są na necie jak to zrobić.

Wszystko zależy od dobrych pomysłów.
Cały wszechświat to nic innego przecie, tylko pomysł na istnienie, pomysł na życie.
Nicość (próżnia) została oprogramowana za pomocą dobrych pomysłów i z nicości powstało to co JEST.
A ponieważ pomysł był genialny, genialny jest wszechświat.
Czyli wszystko zależy od.... dobrych i zrealizowanych pomysłów. Uśmiech





« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 02:26:55 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #14 : Marzec 07, 2010, 22:39:10 »

Brahman, mam 2 pytania i jedną prośbę.

1. Mierzyłeś ile jednostek Bovisa było przed dokonanymi zmianami?
2. Zwracasz uwagę na materiały jakie stosujesz ?

3. Jeśli masz czas, to zamiast pisać "to co wisi jest wykonane wg świętej geometrii" napisz proszę bardziej szczegółowo "co względem czego jest w jakiej proporcji", aby osoby nieobeznane złapały o co chodzi i mogły same ocenić czy to jest św. geometria czy nie.

P.S
Obrazek z twego ostatniego posta nie wyświetla się. Może tylko mi. Nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 22:40:42 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Marzec 08, 2010, 01:48:22 »


1. Mierzyłeś ile jednostek Bovisa było przed dokonanymi zmianami?


Jest jakiś konkretny i dokładny przyrząd do pomiaru tych jednostek Bovisa ?
Pytam, bo nie wiem czy można go kupić ?
Zyskałeś 3000 jednostek Bowisa, ale nie wiem, czy nie potrzeba dokonać większej ilości pomiarów, celem sprawdzenia, czy przypadkiem nie zmienia się to w czasie.
Pozatem nie wiemy, czy ten wzrost jednostek powodowany jest tym, że w pokoju znalazły się naturalne materiały, których wcześniej nie było, czy spowodowany jest ich rozmieszczeniem w/g złotego podziału ?

Dlatego trzeba bardzo dokładnie podchodzić do doświadzczenia i sprawdzać wszystko ! Czyli pasowało by jeszcze choć na  krótką chwilę poprzemieszczać wszystkie rzeczy i wtedy zmierzyć, ile jest jednostek.
Wtedy wiedzielibyśmy już na 100% jaki autentycznie wpływ ma tutaj złoty podział ?

@brahman
Zachwycające pomieszczenie! Aż miło popatrzeć.


W związku z budową urządzeń orgonitowych natknąłem się na tzw. Królewski Łokieć Egipski wynoszący 524mm:

http://educate-yourself.org/dc/orgonegenindex.shtml

Potem tą samą informację znalazłem w książce:


http://grab.by/4ZUf

Podłoga w Komnacie Królewskiej ma 10x20 takich łokci. Zgodnie z moimi obliczeniami, przyjmując za cal 2.54 cm uzyskujemy długość królewskiego łokcia egipskiego: 52,324 cm, czyli całkowicie zgodna z podaną 524mm (+-2) na powyższej stronie.

Ta długość może być ważna i rezonować z czymś, a z czym to spytajcie Harameina Chichot , pewnie z przestrzenią, albo z jej geometrią. Wycinałem druty miedziane tej i innej długości i trzymając je w dłoni badałem swoje odczucia. Moim zdaniem właśnie ta długość bądź jej wielokrotności promieniują przyjemną zdrową energią.

Kiedy już to zbadałem to huzia na Juzia pomyślałem o zrobieniu fraktala opartego na Złotym Podziale z drutu o takiej długości. Idea była taka. Skoro od długości drutu może zależeć energia jego rezonansu, prawdopodobnie we fraktalnej zależności z CZYMŚ, to jako że jest to naturalne zjawisko to pewnie wyginając drut wg. Złotego Podziału uzyska się dalsze poziomy tego fraktala, każdy o coraz wyższej wibracji, jednak w harmonii. A całość będzie miała długość tego łokcia. Części w całości, w częściach całości, fraktal, pewnie łapiecie o co chodzi. ;-) (to jest żart, żeby się ktoś nie obraził, wiem jaka jest tematyka tego forum  Chichot )

Drut o długości 524mm wygięty we fraktal zgodnie ze Złotym Podziałem:


http://grab.by/50t9

Obliczenia:
524x0.618=324
200, 124, 76, 47, 29, 18, 11, 7, 4, 2.6 (mm)
Kąt intuicyjnie dobrałem, tak by zawijało się do środka. Przy kącie rozwartym nie będzie się zawijać.

Najpierw zrobiłem ten z długą nóżką. A potem ten podwójny. Dzięki właściwościom matematycznym Złotego można zacząć od pierwszego i akurat starczy drutu by zawinąć symetrycznie drugą część... Ach ten Złoty. Osobiście wolę ten z długą nóżką jeśli chodzi o promieniowanie energią. Ta długa nóżka daje długą falę. Ale ten symetryczny też jest niczego sobie.

Trudno uwierzyć jakie są efekty trzymania takiego drutu w ręce lub blisko ciała jeśli jest się wrażliwym na energię i przyzwyczajonym do obserwacji siebie i swego umysłu. Tak wiem, że to dziwne.  Duży uśmiech

Tak więc tworząc wokół świętą geometrię, myślę że warto wziąć pod uwagę Egipski Łokieć Królewski, bo Złoty Podział można zastosować na dowolnej długości, natomiast to czyni zabawę ciekawszą!!! Natomiast któż jest w stanie zaprzeczyć, że budowniczowie Wielkiej Piramidy znali się na świętej geometrii w stopniu co najmniej zaawansowanym...

Pozdrawiam

ps. Zmierzyłem kiedyś standardową paczkę papierosów: 89/55mm. Złoty Podział z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku. 1,618... Przypadek, czy zachęta podświadoma? Ktoś to przecież projektuje, a przy takich pieniądzach raczej nie zostawia się takich szczegółów przypadkowi. Architekci to wiadomo, ale wychodzi na to, że producenci opakowań też.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 22:02:34 wysłane przez Leszek » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Lipiec 01, 2010, 18:40:03 »

Cytat: thozo
Trudno uwierzyć jakie są efekty trzymania takiego drutu w ręce lub blisko ciała jeśli jest się wrażliwym na energię i przyzwyczajonym do obserwacji siebie i swego umysłu. Tak wiem, że to dziwne.
 

Nietrudno uwierzyć  Mrugnięcie


Francesco di Giorgio Martini(1439 -1502) Swoją koncepcje harmonii w architekturze opierał na porównaniu z funkcjami organów i części ciała człowieka.

   
Zbudował m.im. fortecę w Mondavio i Sassocorvaro oraz w Sienie. Zaprojektował również wiele budowli cywilnych, przede wszystkim kościołów, pałaców, zamków-rezydencji i placów. Ponadto zajmował się problemami teoretycznymi w architekturze. Tworzył projekty całych miast wg klasyfikacji topograficznej i funkcjonalnej,

Zapisane
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Sierpień 22, 2010, 17:36:44 »



Wzór wokół drzewa; pięciokąt rozchodzący się zgodnie ze złotym podziałem.




Całkowita szerokość korowej dróżki to wysokość płotu podzielona przez Phi. (krótsza część). Tu też podział jest przez phi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 21:40:56 wysłane przez Adaś » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Sierpień 22, 2010, 22:06:22 »

Proszę Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,105.msg578.html#msg578

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.

Przepraszam za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować w nowej lokalizacji od nowa. Mogę to zrobić za każdego, który

sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło z nowego forum, które sam sobie łatwo zmieni w zakładce PROFIL
Wyślę zresztą wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszam za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół forum
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 22:10:04 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zagroda-slonca watahapolnocnejciszy watahanowiu skandynawistyka watahafernflower