Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Święta geometria i własne jej tworzenie wokół nas.  (Przeczytany 20458 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« : Styczeń 30, 2010, 21:53:09 »

Temat geometri poznałem dość nie dawno. Jednak coraz bardziej go poznając wprowadzam go w życie i wokół siebie. Oto kilka przykładów z mojego otoczenia.

http://w513.wrzuta.pl/obraz/3EnLrKfFhE3/p1120216
Pajączek i jego trzy piramidy tworzące złotą spiralę. środek schodzi się w jego miseczce z wodą.


http://w513.wrzuta.pl/obraz/10kHZ3a3tnN/p1120213
Obraz śri Jantry, nawet umieszczony na ścianie jest ze złotym podziałem.


http://w513.wrzuta.pl/obraz/9IRbm6r3CI7/p1120207
Tu kłania się Dan Winter, obraz róży stworzonej ze złotych spiral. Obraz jest umieszczony tuż nad łóżkiem, gdy się zasypia to go widać, więc i kolory są tak dobrane by wspomóc sen i sny.


http://w513.wrzuta.pl/obraz/9EC22enQqpp/p1120222
Dwa duże gongi, które podczas przerw w graniu wiszą na ścianie.

Czy ktoś jeszcze bawi się w takie praktyczne zastosowanie geometri? Wiem jedno, kto przychodzi do domu często powtarza, że w tym pokoju czuje się bardzo dobrze. Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 21:15:39 wysłane przez Adaś » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2010, 22:02:46 »

Adaś, a jak zrobiłeś tą różę? Podoba mi się wykonanie, choć kolory dałbym chyba inne. No, ale to do snu rozumiem Uśmiech
To jest wydruk czy namalowane na płótnie?
Skąd wziąłeś tak duży szablon?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 22:14:17 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 30, 2010, 23:02:02 »

Temat geometri poznałem dość nie dawno. Jednak coraz bardziej go poznając wprowadzam go w życie i wokół siebie.

Dobre Adaś i o to chodzi.

Nie mam troche czasu na takie konstrukcje, bo wpadłem na trop źródła energii - obracjące  się w przeciwnych kierunkach z dużą prędkością dwa  czworościany foremne wykonane z silnych neodymowych magnesów, ( o czym napisałem do Nassima), ale jak czas pozwoli, to nie omieszkam coś podobnego tworzyć .

pozdrawiam
Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 30, 2010, 23:45:13 »

Adaś, a jak zrobiłeś tą różę? Podoba mi się wykonanie, choć kolory dałbym chyba inne. No, ale to do snu rozumiem Uśmiech
To jest wydruk czy namalowane na płótnie?
Skąd wziąłeś tak duży szablon?

Obrazy były drukowane na płótnie. Jest teraz taka możliwość w lepszych drukarniach. Sam obrazek wykonałem sam w Gimp'e. Wklejasz spirale i je obracasz o odpowiedni kąt. I tak robisz z dziesięcioma spiralami. Pierw oczywiście dajesz po całości kolor. Gdy masz już róże dajesz drugi kolor wokół róży.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 21:36:08 wysłane przez Adaś » Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2010, 01:27:46 »

 Ps. Ale tym pięciościanom zrób ściany, bo same ramki, to raczej chyba za mało, jak na geometryczną konstrukcję.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 02:10:31 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2010, 15:00:04 »

Jeszcze mi się pająk pogubi w tym labiryncie Mrugnięcie Tak na marginesie to przyszedł w miejsce gdzie zawija się spirala wychodząc z najmniejszej piramidy i tak stoji od wczoraj. A one to tak długo potrafią stać w jednym miejscu. Co do obrazów to napiszę jakie wymiary mają. Śri Jantra 60x60, a róża 50x50. Tak myślę by jeszcze zrobić sobię kwiat życia.
Zapisane
(Nie)Ja
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2010, 18:14:59 »

dzięki za inspirację Adaś  Mrugnięcie

może w końcu i ja cuś zmienię w mojej życiowej przestrzeni..
Zapisane

..podważam wszystko i nie wykluczam niczego..
Etienne
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Luty 02, 2010, 15:24:39 »

Adaś miałbym prośbę, mógłbyś te kształty z GIMP'a gdzieś zamieścić? to by mi bardzo życie ułatwiło. Uśmiech
a jak nie chcesz wrzucać nigdzie to podam Ci e-mail Uśmiech
Zapisane

uczmy się, tylko nasza wiedza i głęboka świadomość poparta wspólnymi działaniami może zmienić otaczający nas świat, NA LEPSZY.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Luty 02, 2010, 15:57:49 »

Adaś miałbym prośbę, mógłbyś te kształty z GIMP'a gdzieś zamieścić? to by mi bardzo życie ułatwiło. Uśmiech
a jak nie chcesz wrzucać nigdzie to podam Ci e-mail Uśmiech
No właśnie. JEŚLI to nie problem, to może tu:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=34.0

Jak nie chcesz to tez nie ma sprawy!
Zapisane

miłość radość piękno
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Luty 22, 2010, 20:49:38 »

hej Brahman,

Ładne pułeczki. Ale gdzie jest zastosowana geometria ? odległości między nimi to złoty podział ? Czy te większe kamienie pod nimi coś tworzą, czy zastosowanie promieniowania kształtu? To na pewno ta fotka Uśmiech

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loki articz x22-team twojareklama divum