Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obserwacja Słońca  (Przeczytany 150429 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« : Luty 10, 2010, 11:19:59 »

W związku z tym, że zainteresowanie obserwacją Słońca jest spore zakładam wątek tylko do tego celu.

Kontynuując wątek z Maurice'a http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=395.30 prezentuję dwa olbrzymie obiekty które udało mi się zaobserwować wczoraj



dodatkowo o 10.45 był jakiś błąd w przesyłaniu obrazu i zdjęcie wygląda dosyć egzotycznie. Wrzucam jako ciekawostkę...



Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 11:23:40 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 10, 2010, 19:09:14 »

Echnaton napisał:
"o 10.45 był jakiś błąd w przesyłaniu obrazu i zdjęcie wygląda dosyć egzotycznie. Wrzucam jako ciekawostkę..."

No właśnie, ludzie zwrócą im uwagę na te błędy, a oni na to powiedzą: Tak, najpierw pojawiła się kula, potem kilka kul, a potem sprzęt wysypał się na dobre.... Mrugnięcie

Zapisane

miłość radość piękno
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2010, 22:57:24 »



Kilka ciekawszych obiektów złapanych dzisiaj
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 13:49:55 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2010, 16:38:37 »

i kolejna seria złapana w weekend



Wszystkie razem na jednym zdjęciu mogą troche wprowadzać zamieszanie i nie widać odniesienia do Słońca. Jednak nie zmieniałem skali w stosunku do tych obiektów. Są naprawdę duże... i pokazują się w różnych miejscach o różnych porach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 13:50:31 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 16, 2010, 12:37:18 »

Dziesiejsze obiekty, które mam nadzieję pokazują już dokładniej swoją "nieprzypadkową" naturę.


http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/16/behind/euvi/195/2048/20100216_000530_n7euB_195.jpg
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/16/behind/euvi/195/2048/20100216_001530_n7euB_195.jpg

Ten obiekt na pierwszym zdjęciu (roboczo nazwałem żółwiem) pojawił się w przeciągu ostatniego miesiąca kilka razy bardzo wyraźnie. Naszkicowałem jego kształty, bo może nie widać dokładnie jak ten obiekt wygląda...

Na drugiej fotce jest obiekt bardzo charakterystyczny. Na wcześniejszych ujęciach myślałem że to może dwa oddzielne obiekty tak dziwnie nachądzące na siebie. Ta fotka jednoznacznie określa jego jednolity kształt. Jest on prawdopodobnie również na poprzednim "zbiorowym zdjęciu" w poprzednim poście na dole po lewej, w innym rzucie.

Zapinajcie pasy, niedługo odlatujemy Mrugnięcie


PS. Linki podpięte pod zdjęciami. Oczywiście niczego nie dorabiam... wszystko jest na oficjalnej stronie NASA.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 15:30:44 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 17, 2010, 03:18:16 »

.

Porównuję te zdjęcia  z serwera NASA.
Te, które teraz są widoczne na Stereo Ahead i Behind są troszkę nieostre , lekko rozmyte. Obiektywy nie ostrzą... Trwa to już od kilku tygodni .  Ale ciekawa sprawa, bo jeśli się spojrzy na archiwum /jakieś 4 dni do tyłu/ to fotki tam są juz ostre jak "żyleta" /widać każdy pyłek latający wokół słońca/ ,ale niestety są troszkę inne niz te, które tam były wcześniej.

Jesli ktos ma ochotę i czas na archiwizację, to polecam ściągać te fotki na bieżąco, bo za trzy/cztery dni będa juz nowe.

Np w tym momencie granica zamiany fotek jest tutaj   - 13/14 lutego  /na stereo behind / :

13 lutego- fotki ostre i juz bez tych dużych obiektów na orbicie:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/13/behind/euvi/195/2048/

14 lutego - w tym momencie jeszcze lekko pływają i pokazują te duże artefakty:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/14/behind/euvi/195/2048/

rano to może juz się zmienić, kto chce ten sam sprawdzi i inne dni archiwizacji. Szkoda by było bezpowrotnie stracić takie obserwacje...

.

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 03:21:04 wysłane przez VAV EL » Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Luty 17, 2010, 11:43:58 »

Faktycznie...

Ja to zaobserwowałem 18 stycznia. Myślałem że nastąpiła zmiana ostrości na stałe.
Jednak okazuje się, że obrabiają te zdjęcia na bieżąco i podmieniają po kilku dniach.
Powierzchnia Słońca jest później zdecydowanie ostrzejsza, ale znikają wszystkie te duże obiekty (!?).

Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
zohoz
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 13


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Luty 17, 2010, 21:26:55 »

i ja coś dodam PIERWSZY RAZ dzień dobry:-) wszystkim
Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 18, 2010, 11:18:50 »

dzięki za profesjonalną robotę!

aż się wierzyć nie chce - umyślik się buntuje...
Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 18, 2010, 17:41:00 »

to trochę dalej od Słońca
ale ciekawe równie....

http://wiadomosci.onet.pl/2130423,16,tajemniczy_obiekt_w_kosmosie_dla_niektorych_to_znak_konca_swiata,item.html

EDIT:
Cały tekst poniżej

Naukowcy zaobserwowali w zeszłym tygodniu, za pośrednictwem teleskopu Hubble’a, dziwny obiekt w przestrzeni kosmicznej. Jak na razie ustalili, nie jest to kometa. Nie wiedzą oni także jakiego pochodzenia jest tajemniczy obiekt znajdujacy się w odległości 144 mln km od Ziemi – czytamy w serwisie wnd.com.



Kosmiczny obiekt zarejesterowany przez Teleskop Hubble`a,
fot. Reuters



- Widziałem tysiące zdjęć z kosmosu w mojej karierze, ale na widok tego obiektu opadła mi szczęka. To coś przypomina literę X ze strumienistymi smugami w okolicy ramion – mówi Ray Willard, naukowiec współpracujący z Discovery News.

- Próbujemy ustalić, co to właściwie jest – powiedział z kolei Jim Scotti z Uniwersytetetu Arizony. Zespół Scottiego przygląda się obiektowi z Krajowego Obserwatorium Kitt Peak na przedmieściu Tucson.

- Prawda jest taka, że próbujmy ciągle zrozumieć, co to wszystko oznacza – oświadczył z kolei w wywiadzie dla "Daily Mail" David Jewitt z UCLA. – Najbardziej prawdopodobna wersja zakłada, że jest to rezultat kolizji pomiędzy dwoma asteroidami – dodał. Jak podkreśla, jeśli tak rzeczywiście jest, to jest to pierwsza taka obserwacja w historii.

NASA napisała w specjalnym oświadczeniu: "Teleskop Hubble’a zaobserwował tajemnicze szczątki w kształcie litery X i promienie kurzu, które sugerują, że jest to wynik kolizji asteroidów". Jak podkreślono, czegoś takiego, jeszcze dotąd nie zaobserwowano.

Obiekt, który został ochrzczony jako "P/2010 A2", u części osób budzi religijne skojarzenia. – Cała historia towarzysząca dacie 2012 może skutkować uznaniem przez niektórych ludzi tego obiektu za znak końca świata – twierdzi Villard. Jak dodaje, osoby, które przesadnie wierzą w proroctwa Nostradamusa mogą dostrzec w obiekcie gwiazdę Dawida lub pentagram.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 19:02:14 wysłane przez Leszek » Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

devils neverdie watahafernflower proskills fox