Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obserwacja Słońca  (Przeczytany 150396 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Luty 20, 2010, 21:32:20 »

Czego to ma dowodzić ?

Jeszcze kilka dni temu myślałem, że nastąpiła stała zmiana ogniskowej 18.01.2010. Jak się okazuje zdjęcia są poprawiane jakościowo systematycznie i zastępowane w historii. Misją STEREO jest robienie zdjęć koronie Słońca. Obiekty które pojawiają się (być może) w okolicy Słońca w tej słabszej jakości znikają po zmianie ostrości. Jeżeli ktoś myśli że Ci ludzie z NASA najpierw zapodają zdjęcia z "UFO" i po kilku dniach robią specjalnie retusz tym obiektom, czyli są skrajnymi debilami, to pozostaje mi pogratulować.
Jestem pewny że cała tajemnica kryje się w naszej niewiedzy w tym temacie. Jeżeli jakimś cudem okaże się że namierzamy naprawdę jakieś obce cywilizacje, to niezależni profesjonalni obserwatorzy podniosą wrzask. Na pewno gromadzą te wszystkie zdjęcia. Jestem kompletnym amatorem w tym temacie (wcześniej obserwowałem Księżyc). Słońce fascynuje mnie jeszcze bardziej. Nie zamierzam kupować zewnętrznego dysku na zdjęcia z tymi obiektami, jeżeli ktoś ma zamiar to niech to robi.

Mam satysfakcję , że znajdę coś takiego jak to poniżej i pokaże to kilku osobom na tym forum.
Czy to jest Chellenger, czy UFO, a może akurat tak uformowany kawał skały - nie wiem.



PS co ma do tego Orwell ze swoim 1984 ?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 23:28:30 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Luty 21, 2010, 00:06:57 »

.
Echnaton
 Może  patrzysz na szczegóły i umykają ci większe całości.

Dla przykładu: dwie obserwacje z 17 lutego /Stereo Ahead/ z godz 10:15 i 10:25 - dziesięć minut  różnicy:









złożenie:


Jest dużo fotek przedstawiające pary takich kul, krązących wokół Słońca. Tworzą też różnej wielkości trójkątne formacje. Czasem ustawiają sie w liniach prostych. Myślisz że to zwykły przypadek?

Nie wiemy  jakie parametry zamknięcia migawki są stosowane przy tych fotkach ,  pewnie dość krótkie , a mimo wszystko wiele zdjęć pokazuje rozmyte smugi po tych obiektach. Wygląda to dla mnie tak jakby co chwila stawały/ zwalniały/ i zaraz potem poruszały się z dużą prędkością . Są miejscami bardzo szybkie.


----------

Z innej bajki  Uśmiech :
Nie wiem czy wiesz, ale właśnie w tym momencie /tj o godz 20:00/ ponownie zanikło pole magnetyczne Ziemi na  południowym biegunie. Piszę ponownie bo ok. 12 dni temu  /tj.8 lutego 2010/ nastąpiła juz taka sytuacja.
Wklejam filmik z tamtego dnia, trzeba kliknąc w ikonkę i otworzyć film / dokładnie 30-ta sekunda/:




Warto by się zastanowić nad wpływem tych wahań na nasza Świadomość.
Wystarczy poobserwować newsy może... Mrugnięcie

PS
A o tym Orwelu wspomniałem dlatego, bo  możemy sobie o tym tu pisać, ale tych fotek już i tak nie ma na serwerze NASA. I nikt nie jest w stanie teraz przekonać się samemu, że tak  było .... a np. za chwilę możemy zostać nazwani  przez opinię publiczną zwykłymi oszustami rozpowszechniającymi nieprawdziwe wiadomości.  Język
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2010, 09:34:43 wysłane przez VAV EL » Zapisane
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Luty 21, 2010, 00:23:13 »

Cytuj
Jest dużo fotek przedstawiające pary takich kul, krążących wokół Słońca. Tworzą też różnej wielkości trójkątne formacje. Czasem ustawiają się w liniach prostych. Myślisz że to zwykły przypadek?

mając 3 punkty chcąc nie chcąc zawsze wyjdzie po połączeniu trójkąt więc nic nadzwyczajnego w tym nie widzę.
Gdyby te obiekty utworzyły pentagram, gwiazdę Dawida lub tez coś innego to wtedy faktycznie bym się zastanowił.

Cytuj
Nie wiemy  jakie parametry zamknięcia migawki są stosowane przy tych fotkach ,  pewnie dość krótkie , a mimo wszystko wiele zdjęć pokazuje rozmyte smugi po tych obiektach. Wygląda to dla mnie tak jakby co chwila stawały/ zwalniały/ i zaraz potem poruszały się z dużą prędkością . Są miejsami bardzo szybkie

zważywszy na te wszystkie oddziaływania związane z bliskością słońca zmiany prędkości także mnie nie zaskoczyły.

« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 13:10:29 wysłane przez Raistlin » Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Luty 21, 2010, 21:37:24 »

właśnie w tym momencie /tj o godz 20:00/ ponownie zanikło pole magnetyczne Słońca na  południowym biegunie. Piszę ponownie bo ok. 13 dni temu  /tj.8 lutego 2010/ nastąpiła juz taka sytuacja.

Tak, ktoś wklejał już tą informację. Teraz jest już wszystko w porządku...
Nie wiem jakie są konsekwencje tego zjawiska dla nas na Ziemi.

Wrzucam dziejszy obiekt, tzn. dwa obok siebie


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 21:39:07 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Luty 22, 2010, 00:30:17 »

Te obiekty widoczne są również podczas obserwacji naziemnych.
Poniższe zdjęcia zostały wykonane przez ludzi pracujących w Big Bear Solar Observatory, w Californi.
http://www.bbso.njit.edu/




pozdrawiam
Zapisane
miszelos
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 24



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Luty 22, 2010, 00:40:18 »

Niesamowite! Czy wiadomo mniej więcej od kiedy te obiekty zauważono? Zastanawiam się jaki związek ma pojawienie się tych obiektów i dlaczego akurat w okolicy Słońca?
Zapisane
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Luty 22, 2010, 19:29:46 »

Przepiękne symetrie ....  Duży uśmiech   



Stereo Behind 21-02-2010  . ten dzień obserwacji  był  wyjątkowy na Stereo Behind. Zachęcam do własnych obserwacji
Sekwencja godz: 21:05 ,  21:55   i  23:05

tu :
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/21/behind/euvi/195/2048/









Zestawienie:




Miłość -Prawda- Pokój

Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Luty 22, 2010, 19:35:47 »

VAV EL sam na to wpadłeś? niesamowite....
ciekaw jestem
jak wyglądają wzajemne proporcje tych boków?
nie mam jak tego teraz zmierzyć
Zapisane
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Luty 22, 2010, 19:46:46 »

.
3 noce rozkminiania...  tego jest więcej ... to tylko przykład  Duży uśmiech  Sprawdż SAM.

Swiętej geometrii powinno się nauczać dzieci w w szkołach  
Peace
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Luty 22, 2010, 20:56:12 »

No dobrze, kochani...

ale jak łapiecie 3D ? Skąd wiadomo co jest bliżej co jest dalej ? Oko może być oszukane w 2D... Ciężko jest określić przez to nawet rozmiar danego obiektu.
Co jeżeli na 2 fotce wszystkie te obiekty są przed Słońcem setki tyś km ? (jak nie więcej)

Proszę o oświecenie w temacie
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

proskills zagroda-slonca watahapolnocnejciszy devils watahanowiu