Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obserwacja Słońca  (Przeczytany 150390 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Marzec 02, 2010, 21:18:01 »


Proszę podziel się swoją wiedzą i sposobami badawczymi <jakimi niewątpliwie musiałeś się posłurzyc aby wysuwac takie wnioski> abym i ja mógł to sprawdzic... i nie zatruwac więcej wątku na forum. Chodzi mi o weryfikację twoich twierdzeń, aby stwierdzic czy wogole mają sens. Ostrzegam że nie uznaje odpowiedzi w stylu "na oko widac że....." Skoro mówisz ze są jednakowej wielkości to udowodnij to.

Szewcze,
 Swoje proste założenia umieściłem juz powyżej i nie widzę powodu, aby cokolwiek  komukolwiek  udowadniać. Zechcij poświęcić trochę czasu i przejrzyj ze dwie doby obserwacji  /np z ssc behind/. gwarantuję Ci, że zweryfikujesz swoją wiedzę na ten temat  dogłębnie. 
"Na oko" to widać jedno: SAM NIE SPRAWDZASZ.
 Twój wybór ...

meee Mrugnięcie

PS.Oczywiście przy obserwacjach wchodzą w grę tylko dwa ostatnie bierzące dni,/ które polecam archiwizować/ , bo póżniejsze obserwacje to juz nowiutkie  nie znikające  super NASA-fotki.
 
.

Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #101 : Marzec 03, 2010, 19:01:42 »

Vav el nie chodzi mi o to, co widzisz na zdjęciach.
Tylko jakim sposobem doszedłeś do takich wniosków? Nie efekt twoich spostrzeżeń mnie interesuje tylko jak do nich doszedłeś... Piszesz że "obiekty" są tej samej wielkości, jak do tego doszedłeś, bo przecież jakoś musiałeś to wyliczy.
Samo to że stwierdziłeś nie dowodzi tego że tak jest.
I nie odsyłaj mnie do poszukiwań, tylko udowodnij swoją teorie, bo na razie robisz wszystko poza tym...
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #102 : Marzec 03, 2010, 19:49:36 »

Nie da się wyliczyć wielkości tych objektów na podstawie zdjęcia 2D. Różnice mogą być (i zapewne są) olbrzymie w wymiarze miar ziemskich. Ciężko jest nawet określić czy niektóre z tych obiektów są przed czy za Słońcem. Jest to całkowicie frywolna interpretacja VAV EL'a.
Rysowanie trójkątów jest nadinterpretacją, ale rysowanie czworościanów okalających Słońce to już zabawa z zakresu SF. Kompletnie niczego to nie dowodzi, a w moim przekonaniu uniewiarygadnia cały obraz obserwowanych obiektów.
Swoja opinię piszę na podstawie codziennych, własnych obserwacji Słońca.

Żeby rozmowa wróciła na bardziej przyziemne tory, mam pytanie: Czy jest możliwe aby obiekty które obserwujemy, mogły mieć naturalnie inny kształt niż kulisty ? Mówie o obiektach które "na oko" są wielkością zbliżone do rozmiarów Ziemi lub są jeszcze większe.
Niektóre obserwowane przeze mnie obiekty są bardzo długie... jak taki obiekt może zachować swoją strukturę w takich warunkach (wysoka temperatura, olbrzymie siły przyciągania, inne czynniki chemicznego, bądź plazmowego oddziaływania Słońca, formowanie obiektu wcześniej, zanim został "ściągnięty" przez Słońce), bo wg mnie wszystkie te obiekty powinny mieć kształt kulisty, lub przynajmniej zbliżony.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 19:52:34 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #103 : Marzec 03, 2010, 21:37:36 »

Nie pamiętam gdzie to czytałem ale któryś z forumowiczów wyjaśniał nieregularność obiektów temperaturą.
Nie za bardzo znam się na tym ale ma to sens jeśli spojrzeć na zachowanie powietrza na pustyni.


Osobiście geometria VAV EL'a mi nie przeszkadza choć faktycznie nie wiele z niej wynika
Wypadało by zrobić jakieś podsumowanie bo wątek mocno się rozmydlił.


Pozdrawiam Duży uśmiech

Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Marzec 03, 2010, 21:49:16 »

Podobno Indianie w momencie przypłynięcia do swoich  wybrzeży statków Corteza wcale nie zauważali wielkiego żaglowca stojącego w zatoce. Zauważyli dopiero płynących w małej łajbie /podobnej do ich łajb/ pierwszy desant krzyżowców.   Mrugnięcie Gdzieś ,kiedyś czytałem.....


Mała ciekawostka - taka sytuacja  fotograficzna na ssc behind raz juz była /26 lutego o 4:05/. Gdzie jest Słońce?
 A to  z dzisiaj :



oczywiście za dwa dni fota  zniknie....





Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Marzec 03, 2010, 22:50:22 »

Podobno Indianie w momencie przypłynięcia do swoich  wybrzeży statków Corteza wcale nie zauważali wielkiego żaglowca stojącego w zatoce. Zauważyli dopiero płynących w małej łajbie /podobnej do ich łajb/ pierwszy desant krzyżowców.   Mrugnięcie Gdzieś ,kiedyś czytałem.....

tak, to Gregg Braden z bardzo fajną opowieścią o naszym softwarze, który pozwala dekodować obrazy

słuchajcie jesteśmy tu na forum także z powodu Wintera, także mówienie o sf w pejoratywnym znaczeniu trochę nas wtłacza w otchłań jedynej słusznej interpretacji w 3D world - spróbujmy wyjść z tego schematu....

coś dziwnego wielce się dzieje w układzie słonecznym, coś nadzwyczajnego się dzieje z naszą świadomością
star wars? niewykluczone, warto wrócić do Dana, który interesująco opowiada nam smoczą historię o różnicach wśród smokowatych, ich korelacjach z ludzką rasą, rolą DNA w tym wszystkim;
niewiele zobaczymy na niebie - przynajmniej na razie nie mamy zainstalowanego odpowiedniego softwaru, ale to podobno też się zmienia....
nie negujmy czegoś, czego nie rozumiemy
właśnie dynamicznie uświadamiamy sobie kim na prawdę jesteśmy, to co się dzieje na niebie (myślę, że głównie na innym poziomie wibracji/częstotliwości) być może jest przejawem walki o wolność dla human race
wkrótce dowiemy się więcej
życzliwości życzę!
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : Marzec 04, 2010, 01:12:13 »

konserwa jak zwykle , bracie, mądrze prawisz. Nie negujmy czegokolwiek tylko dltego, że tego nie rozumiemy. Jestem świeżo po obejrzeniu filmu o Nikoli Tesla zamieszczeonego tu na forum przez Echnatona http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=738.msg4214#msg4214 więc moja opinia będzie pod wpływem wrażenia jakie nieodmiennie na mnie wywwiera osoba wielkiego Tesli, który zmarł niemalże zapomniany podczas , gdy ludzkość bezczelnie korzystała sobie z jego wynalzków i to jeszcze za jego życia. Tesli to nie bardzo przeszkadzało, gdyż nie miał smykałki do biznesu, ale miał za to wizje , które wyprzedzały nawet nasze dzisiejsze czasy ( dziś nie ma na to dowodób, ale podejrzewa się że  HAARP jest w całości oparty na pomysłach Tesli skonfisowanych przez rząd USA ).
 W tym kontekście postrzegam ludzi takich jak Dan Winter , o którym tu wspomniałeś konserwa.Naukowcom niekonwencjonalnym, takim jak Dan Winter należy się wszelkie możliwe wsparcie na które nas stać, uważam, gdyż oni to swoimi urzeczywistnionymi wizjami są w stanie uczynić ten świat lepszym dla wszystkich.

Słońce i cały US mogą być wykorzystane przez ludzkość dla uczynienia niezwykłego kroku naprzód w rozwoju ,ale czy jesteśmy na to gotowi ?

« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 10:58:16 wysłane przez Leszek » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : Marzec 04, 2010, 01:36:29 »

Wiem, ze zaśmiecam, wiem. Sorry. Ale na tym wątku pojawiło się pytanie MEM HEI SHINa,
więc tu wklejam częściową odpowiedź co może pozwoli mu na dalsze poszukiwania i
spojrzenie na sprawę z innej perspektywy.
http://www.infra.org.pl/nauka/czowiek/907-dzieci-indygo-szara-prawda

Ale żeby nie było, ze nie na temat tu coś dla oka ;-)
http://ajo.pl/tapety/tapety/1227778001energy%20sun.jpg
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #108 : Marzec 04, 2010, 13:16:01 »

Uderz w stół a nożyce się same odezwą Uśmiech

Wolę rozwiązania pragmatyczne. Nie tyle jestem sceptyczny do wszystkich teorii różnych bytów, co nie są one dla mnie po prostu najistotniejsze. Żyjemy w czasach hologramów, genetyki i innych cudów. Jeżeli miałyby się teraz "ujawnić" inne cywilizacje to pierwsze moje podejrzenie padnie na władnych tego świata. Byłby to świetny krok dla nich do dalszej globalizacji, czy lepszej kontroli mas. To moje subiektywne odczucia w tej materii.
Wracając do obserwacji Słońca, chciałem pokazać, że niektóre obiekty na pewno nie są błędami (bad pixelami) na obiektywie Stereo. Na poniższym zdjęciu czerwonymi strzałkami pokazuje trajektorię lotu poszczególnych obiektów. Ciągną za sobą smugę gazów, albo swoją, albo tą od Słońca. Dodatkowo w żółtych ramkach zaznaczyłem obiekty które mają dziwne kształty.


i jeszcze taka ciekawostka przypominająca do złudzenia rakietę, albo wahadłowca (?)



Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Marzec 04, 2010, 13:25:22 »


Wolę rozwiązania pragmatyczne. Nie tyle jestem sceptyczny do wszystkich teorii różnych bytów, co nie są one dla mnie po prostu najistotniejsze. Żyjemy w czasach hologramów, genetyki i innych cudów. Jeżeli miałyby się teraz "ujawnić" inne cywilizacje to pierwsze moje podejrzenie padnie na władnych tego świata. Byłby to świetny krok dla nich do dalszej globalizacji, czy lepszej kontroli mas. To moje subiektywne odczucia w tej materii.


i świetnie o to właśnie chodzi aby spokojnie różną perspektywę pokazywać
w swoim czasie wszystko "zazębi się"

ten wahadłowiec, to rzeczywiście trafne porównanie
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

proskills zagroda-slonca devils skandynawistyka watahafernflower