Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obserwacja Słońca  (Przeczytany 150435 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #120 : Marzec 06, 2010, 18:54:05 »

Pozostaje taki mały szczegół, strona ssc behind jest podstronom, strony NASA <jak sam trafnie stwierdziłeś> tyle że projekt SOHO nie jest własnością NASA, tylko efektem współpracy ESA i NASA. Stroną domową tego projektu jest

http://sohowww.nascom.nasa.gov

a na ssc są zapiski z amerykańskiej części projektu.NASA zajmuje się obróbką zdjęc, gdyż te z obiektami <nie obrobione> nie mają żadnej wartości, z powodu swojej złej jakości.
Co do obiektów też masz rację, nie wszystkie są "złymi pikselami". pominąłeś tylko taki fakt że do tej pory SOHO odkryło więcej komet niż wszystkie inne satelity.

Ja po tym tekście odnoszę wrażenie że Ty nie odróżniasz SOHO od STEREO. SOHO ma zamontowaną aparaturę LASCO, która umożliwia szybsze wyłapywanie obiektów np.komet, ponieważ obraz nie wymaga poprawy. Natomiast para identycznych satelit STEREO ma aparatury SECCHI, które wymagają dodatkowego  przetworzenia obrazu.

Nie wiem jaki jest udział poszczególnych firm, które uczestniczą w projekcie. Wystarczy mi informacja, że te zdjęcia są OFICJALNE. Jak juz pisałem, wiem że te zdjęcia ulegają dodatkowej obróbce i później Słońce jest w dużo lepszej jakości. Ja twierdze, że obiekty znajdujące się przed obróbką obrazu nie są TYLKO I WYŁĄCZNIE - BAD PIXELAMI.

PS> Miszelos please, bez offtopu... jest dział z kręgami zbożowymi. Jak trochę poszperasz w temacie to gwarantuje, że nie będzie Ci potrzebna opinia Szewca, że niby to robota Franka i Józka w wolnym czasie.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #121 : Marzec 06, 2010, 20:30:11 »

Szczerze to nie zwróciłem uwagi na ten fakt, do puki mi go nie uświadomiłeś, mea culpa niedopatrzenie.
 
Ale zarówno SOHO jak i satelity STEREO są wyposażone w koronografy CCD <Charge-Coupled Device> oczywiście mają inne parametry względem siebie, ale zasady działania są takie same, i obiekty są na zdjęciach z obu systemów. Dlatego ciągle się odwołuję do SOHO.
Z aparaturą SECCHI  jest taki problem, że dysponując dwoma zdjęciami musisz zbudowac zdjęcie 3D, na dodatek aparaty w STEREO nie wykrywa tak szybko obiektów jak SOHO. Więc kometa z SOHO morze byc inaczej zaobserwowana przez STEREO.

Dla tego też uważam że te obiekty na zdjęciach ze STEREO NIE są tylko bad pixelami, tam też są komety.

Bronię też Miszelosa bo ten wątek to jedyny na jakim się udzielam... więc offtop nie aż tak bezzasadny, ale wystarczyła by wiadomośc z zapytaniem/link do innego działu na forum z zapytaniem
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #122 : Marzec 06, 2010, 20:37:33 »

Zapomniałem dodac... Co jest złowrogiego w słowie oficjalne, że od razu zakładasz jakąś manipulację/chęc ukrycia czegoś? Jak by rząd ogłosił OFICJALNIE kontakt z cywilizacją pozaziemską to też byś wątpił w jego autentycznośc i szczerośc?
Bo jeśli nie to świadczy o twoim dośc wybiórczym podejściu do słowa oficjalne.....
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : Marzec 06, 2010, 22:28:19 »

.

1
Echnaton, pozwoliłem sobie przeanalizować dokładniej obrazek który wrzuciłeś pokazujący te obłoki za obiektami . Zgadzam się z Tobą - występują na tych zdjęciach  /i to często/ jakby smugi po ruchu tych kulek.  Ale analiza przykładowego obrazka, który podałeś jest w  trochę mało precyzyjna. Zaznaczyłem na nim na niebiesko obłoki które tam są , a  których zupełnie nie uwzględniłeś. Wyższe kontrasty wyciągnęły  te "ślady".
Dodatkowo na dole jest kulka /zazn. na niebiesko/, która może byc równie dobrze źródłem tych smug jak ta którą uwzględniłeś. Sprawdź jeszcze raz:



Co ciekawe wydaje się, ze te obiekty jakby "prasują" koronę słoneczna do jakiejś nowej formy. Artefakty zaznaczone przez Echnatona w kwadratach  przelatują nad Słońcem "prasując" dokładnie to co jest pod nimi / wydaje sie ze robią to nawet po liniach prostych/

______________
2
 Mam też wrażenie ze ruch tych kulek trochę ostatnio przyśpieszył , coraz więcej z nich ma bardziej podłużne zniekształcone w "cygaro" kształty. Niektóre nawet zamieniają  się w podłużne krechy, aby taka fotka "krechy" miała miejsce ruch musi być naprawdę baaardzo szybki. Albo to  jeszcze coś innego. Póki co jestem za kulkami  Mrugnięcie

Fotki z dzisiaj:





 Nie jest  to raczej" bardzo długi wahadłowiec" ,ale coś pędzącego  na tyle szybko, aby zostawić po sobie taki ślad zapisany na matrycy aparatu  przy  krótkim czasie naświetlania . Nie wiem jakim czasie, ale lepszy standard w lustrzankach najkrótszego czasu zapisu to 1/8000 sek.  Trzeba to sprawdzić....


_____________


3
Mam jeszcze taką  ciekawostkę.
 Wrzucam już gotowe zestawienie trzech zdjęć na jednym . Ładnie pokazuje przelot takiej jednej kulki. Rejestrowany co dziesięć minut.
 Innej , lepszej  możliwości niestety nie ma. Ale to jest dość wyraziste:




Super widać 3D , które tak ciężko niektórym dojrzeć w tych  fotkach  Mrugnięcie  Nie wiem dlaczego...
Mam oryginały tych trzech zdjęć- jak będzie problem to je też wrzucę.
_______________________

Panowie, wiecie dużo technicznych rzeczy o tych obserwatoriach. Może wiecie jakie czasy migawki są na tych aparatach zadane? Pewnie krótkie, ale jak krótkie? Ma to znaczenie przy ocenieniu prędkości  tych obiektów.


Pozdrawiam




« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, 22:45:37 wysłane przez VAV EL » Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #124 : Marzec 07, 2010, 00:24:44 »

Te koronografy to urządzenia cyfrowe, nie posiadają migawek, a na dobrą sprawę nawet obiektywów takich jak zwykłe aparaty. Mają coś w rodzaju procesora zbudowanego z pixeli, z których każdy wychwytuje fotony i przetwarza je na elektrony, które są później zliczane i przetwarzane na obraz <im więcej elektronów trafi w pixel tym jest on jaśniejszy później na fotce>.
Nie dysponuję tak szczegółowymi danymi na temat ich temat jak czas "naświetlania"....

Ale znając średnicę słońca możesz policzyc ich oddalenie od słońca <w przybliżeniu oczywiście> a co za tym idzie i predkośc Chichot znajdź na którymś zdjęciu obiekt krążący po orbicie możliwie jak najbardziej podobnej do okręgu.
policz jego prędkośc kontową, i ze wzorów na drogę w ruchu po okręgu masz długośc trasy przebytej, później droga/czas podziel i masz wynik..... nie będzie powalał dokładnością ale będziesz mniej więcej wiedział jaka jest ich prędkośc. wszystkie potrzebne dane i wzory znajdziesz w internecie.

Pozdrawiam.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #125 : Marzec 08, 2010, 12:21:36 »

Co jest złowrogiego w słowie oficjalne, że od razu zakładasz jakąś manipulację/chęc ukrycia czegoś? Jak by rząd ogłosił OFICJALNIE kontakt z cywilizacją pozaziemską to też byś wątpił w jego autentycznośc i szczerośc?
Bo jeśli nie to świadczy o twoim dośc wybiórczym podejściu do słowa oficjalne.....

cyt. Echnaton 04.03.2010 str 11:
"Wolę rozwiązania pragmatyczne. Nie tyle jestem sceptyczny do wszystkich teorii różnych bytów, co nie są one dla mnie po prostu najistotniejsze. Żyjemy w czasach hologramów, genetyki i innych cudów. Jeżeli miałyby się teraz "ujawnić" inne cywilizacje to pierwsze moje podejrzenie padnie na władnych tego świata. Byłby to świetny krok dla nich do dalszej globalizacji, czy lepszej kontroli mas. To moje subiektywne odczucia w tej materii."

Niczego złowrogiego w słowie OFICJALNE nie znajduje. Wręcz przeciwnie, jest to dla mnie podstawa do dalszej analizy.

VAV EL, dzięki za dogłębną analizę tej fotki z trajektoriami lotu tych obiektów. Tak, wiem że dalej są jeszcze inne "obłoki", ale wg mnie nie są one spójne z resztą "warkocza" (zbyt duże i nie za bardzo na trasie). Mozna tutaj faktycznie snuć dalszą polemikę co do tych obłoków. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to, że w momencie kiedy na fotce występuje wieksza ilość obiektów, tych smug jest sporo, a tam gdzie i ich nie ma smug również nie widać. Jest grupa zdjęć bez obiektów na których widać smugi, ale moim zdaniem obiekt jest poza kadrem.
Tą trójwymiarowość którą pokazałeś na ostatniej fotce jak najbardziej akceptuje. Widać że obiekt rozmywa się jakby już za Słońcem. Widać to na wielu innych zdjęciach. Moja uwaga odnośnie widzenia w perspektywie dotyczyła tworzenia trójkątów i czworościanów. Co do twierdzenia, że jest to ten sam obiekt, to nie jestem pewnien...

Na dowód, że nie wszystkie obiekty są bad pixelami wrzucam już prezentowane tu zdjęcie, ale tym razem z opisem 3D Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 12:35:13 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #126 : Marzec 08, 2010, 12:31:24 »



a tutaj rozbicie na proste, czytelne warstwy poszczególnych planów. 1 i 3 plan jest tą samą chmurą plazmy. Obiekt jako plan 2 znajduje się ewidentnie między chmurami. Plan 1 zasłania kawałek obiektu, a później obiekt zasłania dalszą część chmury na 3 planie. Strzałką zaznaczyłem perspektywę.

Pozdrawiam

PS. Nie wiem dlaczego ale nie mogę pisać dłuższych postów (scrolling skacze mi do góry uniemożliwiając rozwinięcie posta). Leszku może jakiś limit mi zafundowałeś Mrugnięcie ?
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #127 : Marzec 09, 2010, 00:22:28 »

Rozrysowanie widoku na perspektywy uznac muszę za bardzo skutecznie obrazujące "obiekt", choc nadal do mnie nie przemawia w kwestii jego pochodzenia, ale przynajmniej wiem co tam widzisz.
A co do kwestii kontaktu z obcymi cywilizacjami to najlepiej ujął tę kwestie Einstein : "Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują" zważywszy na bieg naszej historii, i problem ksenofobii, ale to już tylko jest gdybanie.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #128 : Marzec 09, 2010, 12:53:09 »

@Echnaton, ja nic nie zmieniłem w ustawieniach. Może jakaś chwilowa usterka na serwerze. Nie wiem.
- - -

Obrazek poniżej przedstawia zasięg zorzy polarnej.



Jest on aktualizowany co dziesięć minut pod adresem:
http://www.swpc.noaa.gov/pmap/pmapN.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 13:40:13 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : Marzec 11, 2010, 19:43:54 »

.

Kolejne zdjęcie z dość sensowną rozdzielczością z innego obserwatorium niż SSC Stereo, pokazująca nasze "kulki" w akcji:



Link do pełnowymiarowego zdjęcia z BBSO:
http://2.bp.blogspot.com/_OhaHEeWqYU0/S5VPAAzmjWI/AAAAAAAAIAY/_LqSKw3PHdY/s1600-h/fullc01.jpg

link do artykułu w którym ją znalazłem:
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=494:ogromne-sferyczne-obiekty-w-koronie-soca&catid=44:swoje&Itemid=53

Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dogworld car-o magiaslonca foxlive killers