Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obserwacja Słońca  (Przeczytany 150411 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #130 : Marzec 12, 2010, 12:52:32 »

Dokonałem dośc prymitywnych pomiarów i obliczeń na podstawie zdjęcia z BBSO....

Wyszło mi że obiekty mogą dochodzic rozmiarami do 4000 km średnicy <Mars ma 6,8tys km>
Więc muszą byc ogromne i powinny w jakiś sposób oddziaływac swoją grawitacją na słońce, albo chociaż by widoczne przy użyciu konwencjonalnych przyrządów obserwacyjnych.

 Wiadomo wyniki mogą się bardzo różnic od rzeczywistego stanu rzeczy, ale dają pewne pojęcie na temat tych "obiektów"

Oraz taka mała ciekawostka.... Od 1999r. w obserwatorium BBSO używane są aparaty typu CCD do robienia zdjęc słońca:)
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : Marzec 13, 2010, 00:37:24 »

http://davidicke.pl/forum/post19617.html#p19617
znacie te zdjęcia,
ponoć jakiś obiekt przygrzał w Słońce przed chwilą...?
Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #132 : Marzec 13, 2010, 01:52:56 »

Pewnie kometę zjadło nasze słoneczko....
Ale raczej to nic nowego, w ramach samego projektu SOHO 1700 komet odkryli, a sporo z nich zostało zjedzone.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #133 : Marzec 13, 2010, 03:16:41 »

Na filmiku bardziej to widać. To ten "mały piorunek"

Zapisane
maciejo
Gość
« Odpowiedz #134 : Marzec 13, 2010, 18:03:32 »

http://www.youtube.com/watch?v=boqXuHQcthU
http://www.youtube.com/watch?v=UdAyytOU7o4
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Marzec 17, 2010, 00:43:38 »

materiał o badaniu słońca przez NSA ang
http://science.nasa.gov/headlines/y2010/12mar_conveyorbelt.htm

   Solar 'Current of Fire' Speeds Up
A massive "current of fire" on the sun has started running at high speed, surprising researchers and challenging some models of the solar cycle.
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #136 : Marzec 19, 2010, 12:01:45 »

Obserwacja dokonana dn. 14.03.2010 między godz. 18.55 >>> 19.15



Na przestrzeni 20 minut, czyli trzech kolejnych zdjęć ze STEREO Behind widać jeden i ten sam obiekt przemieszczający się po czerwonej linii. Zaznaczyłem kolejno numerami powiększone ikony tego obiektu. Dodatkowo dla tych którzy maja problemy z rzutami obiektów 3D w 2D ewentualne wychylenia obiektu w czasie przelotu.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #137 : Marzec 19, 2010, 17:32:44 »

W tych wszystkich zdjęciach tych obiektów nie daje mi spokoju jedna rzecz.
Te najjaśniejsze punkty na obiektach przypominające prostokąt. Są one znacznie jaśniejsze od całej reszty obiektu. To chyba nie powinno się zdarzać w przypadku świecenia obiektu tylko światłem odbitym. Może ulegam złudzeniu ale wyraźnie widzę na każdym ze zdjęć pojedynczy piksel jaśniejszy od całej reszty. Mam w rażenie, że te obiekty też produkują światło choć mogę się mylić Co?

W każdym razie coraz bardziej się skłaniam do wersji, że te obiekty to żadne ufo ani kometa tylko obiekty z plazmy które stworzyło samo słońce.

Pozdrawiam  Chichot
Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
miszelos
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 24



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #138 : Marzec 19, 2010, 17:38:37 »

Raistlin: ...i ta plazma porusza się po okręgu w dowolnym kierunku, ustawia się z innymi w trójkąty równoboczne itp.

A świstak siedzi i zawija ....
Zapisane
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #139 : Marzec 19, 2010, 20:27:40 »

To tylko moje przypuszczenie.
Co to struktur geometrycznych nie widzę w nich nic nadzwyczajnego. Raz że nawet nie wiadomo czy te trójkąty są faktycznie równoboczne dwa jeśli nawet są to trójkąty równoboczne to co z tego. Ufo przyleciało i robi te znaki. Po co, są lepsze sposoby na komunikacje, te a "prasowanie" słońca na jakiej podstawie zostało to stwierdzone. Sorry ale wersja z ufo jest mało dla mnie mało sensowna dlatego szukam wyjaśnień bardziej z wiązanych z naturą. Wersji "nie wiem co to jest więc na pewno jest to ufo" nie kupuję.

Nie istnieje żaden materiał który wytrzyma temperaturę korony słońca.
Jedyny sposób żeby wytrzymał to całkowicie go odizolować, ale w takim wypadku wątpieniem rzepy zostawiał za sobą ślady po plazmie jakie zostały zamieszczone na jednym ze zdjęć.

Wersja z kulami plazmy w tym wypadku ma dla mnie więcej sensu choć może to być jeszcze coś innego.
co do zmiany kierunku zdjęcie Echnatona było pierwsze który ukazywało jakoś trajektorie więc jeśli masz jakąś inną trajektorię która ukazuje nagłą zmianę kierunku to je zamieść. Poza tym zmiany kierunku plazmy można wytłumaczyć oddziaływaniami jakie muszą zachodzić w koronie słońca na nie (a zwłaszcza oddziaływania elektromagnetyczne)

Po zatem zdanie a o plazmie rzuciłem tak na marginesie i jest moją prywatną opinią. Bardziej mnie interesuje twoje zdanie co do pierwszej części mojego postu, czyli dlaczego tylko znikomy procent tych obiektów jest tak mocno oświetlony.


pozdrawiam     Chichot
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2010, 20:29:25 wysłane przez Raistlin » Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fox proskills skandynawistyka neverdie watahanowiu