Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rok 2012 - nauka czy zabobon (różne spojrzenia)  (Przeczytany 70128 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 10, 2010, 07:03:21 »

Intuicja, umysł a kalendarz majów
Pomyślałam podczas ostatnich zajęć, że wiedza, której właśnie doświadczają ludzie jest istotna i to bardzo. Postanowiłam więc lekko zmodyfikować jeden z rozdziałów mego skryptu do tych zajęć i opublikować go w formie artykułu, z konieczności podzielonego na trzy części.

I N T U I C J A
a także świadomość i rozumienie

Proszę Państwa, umysł jest narzędziem. I jest to narzędzie, którego używa świadomość by rozróżniać podobieństwa i różnice między rzeczami.
Na podstawie badań przyjęto założenie, że powstał on około 800 mln. lat temu i działa do dziś, podobnie jak wszystkie prawa fizyki czy chemii trwają do dziś od początku stworzenia.
Tak więc jest to narzędzie jak młotek, czy piła. Cieśla nie myśli, że jest swoim młotkiem, jednak wielu ludzi myśli, że są swoim umysłem.

POZBĄDŹ SIĘ TEGO PRZEKONANIA
W TEJ CHWILI

Jeśli tego nie zrobisz, będziesz w kłopotach. Zobacz jak pracuje nasze narzędzie.
Istnieje coś takiego jak częstotliwość migotania. Nie jest o tym głośno a powodem jest to, że jest ona używana w przekazach podprogowych.
Umysł działa na zasadzie serii obrazów i jego częstotliwość migotania wynosi 24 klatki na sekundę. Jest to prędkość działania umysłu. Umysł ma wbudowany limit prędkości i może on przetwarzać tylko 24 myśli na sekundę.
Są w życiu ludzkim kulminacyjne doświadczenia, na przykład wypadek, które pamiętamy wyraźnie jakby wtedy zatrzymał się czas. Takie doświadczenie jest właśnie demonstracją tego, że nie jesteś swoim umysłem.
Świadomość człowieka nie jest ograniczona prędkością działania umysłu. Jest to bardzo potężna informacja.
Umysł przy 24 klatkach na sekundę ma wykonywać zadanie, dostrzec podobieństwa i różnice bym mogła podjąć decyzję odnośnie własnego przetrwania.
Kiedy umysł zrozumie, że nie może wykonać zadania albo nie jest zdolny podjąć dobrej decyzji o mojej przyszłości, posiada wbudowany ewolucyjny mechanizm wczesnego ostrzegania i uruchamia się on etapami.

Pierwsze stadium wczesnego ostrzegania nazywa się
STRES

Kiedy umysł nie jest pewien tego co się zbliża to wysyła ciału sygnał. Jest to sugestia do wycofania się, czyli podnieść się i odejść.
Zwierzęta mają to opanowane bardzo dobrze. Pies gdy wyczuwa coś niedobrego, podnosi się i odchodzi.
Ludzie zaadaptowali stres. W rzeczy samej uczynili go elementem wyceny charakteru. Ile możesz znieść stresu? Jeśli odporność na stres jest duża, wspinasz się wyżej po korporacyjnej drabinie wyżej i wyżej... aż po szklany dach.
Z drugiej strony badania medyczne niezbicie potwierdzają, że aż 80 % co jest nie tak z ciałem zaczyna się właśnie od stresu.
Część druga

Wszyscy przeżywamy stress i śmiało można powiedzieć, że to jest pandemia.
Co jest tego powodem?
Świadomość porusza się przynajmniej 5 milionów decyzji na sekundę, a umysł tylko 24. Przykładowo komputer wykonuje około 4000 – 4500 działań na sekundę.
Świadomość jest tak szybka jak tylko jesteśmy w stanie z tego zdać sobie sprawę.
Tak więc świadomość zostawiła umysł daleko w tyle i umysł nie rozumie jej.

Popatrzmy, kiedy siada nasz biologiczny komputer, jest mnóstwo rzeczy o których umysł nie wie i generuje stres. Tak więc dostosowujemy się do stresu i on się kumuluje, jak dotychczas. Wchodzimy teraz w najwyższe przyspieszenie.
A więc co dalej? Jeśli nie poradzimy sobie ze stresem, umysł wchodzi w stan „walcz lub uciekaj”. Nie ma już więcej podobieństw i różnic. Jest po prostu upust adrenaliny do systemu a ciało ma uciekać albo wywalczyć sobie drogę, by zachować nasz zmysł przetrwania.
Co zatem się dzieje jeśli nie możesz wywalczyć sobie drogi albo uciec?
Jest jeszcze jeden wykolejony wysiłek części umysłu by to przetrwać. Jest to NIEŚWIADOMOŚĆ (nie mylić z podświadomością). Jet to taktyka przetrwania, przy czym jest to matka wszystkich uzależnień i ojciec wszystkich samobójstw. W skrócie jest to zanegowanie doświadczenia.
Wszystkie uzależnienia są wybranymi przez osobę metodami do pozostania w stanie nieświadomości. I nie ma znaczenia czy jest to alkohol, narkotyki, praca, hazard..... czy zakupy.
Widzicie 400 lat temu ludzie mieli mnóstwo czasu usiąść i rozmyślać nad rzeczami zanim uległy zmianie, nawet w 1950 roku tego czasu było aż 19,7 lat. A teraz tak już nie jest i będzie coraz szybciej.
Jest to poważna sprawa. To dla tego świat wygląda tak jakby rozpadał się na kawałki – ponieważ się rozpada.
Umysł nie powstał dla prędkości. Ewoluował w czasach gdy sprawy toczyły się dużo wolniej. To co trwało w XVIII wieku trwało prawie 400 lat, już za 1,5 roku będzie trwało tylko 20 dni. Tego przyspieszenia umysł nie wytrzyma. I to dzieje się ze wszystkimi. Tak wszyscy stracimy głowę, jest to ewidentne.

Więc co nas czeka poza umysłem?
Koniec części pierwszej
http://homoseparatus.blogspot.com/
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Kwiecień 11, 2010, 15:25:51 »

Świetna wypowiedź bou.
Ja również uważam, że dysponujemy potężną energią, że jesteśmy czymś znacznie większym niż tylko umysł. Umysł funkcjonuje w ramach pewnej częstotliwości, ale może i on ewoluuje ? To nie koniec jego rozwoju. Umysł buduje tożsamość z przeszłości.
Czy poza umysłem nie byłoby tożsamości ?
Jeśli tak, to pytanie o to KIM JESTEM traci wówczas sens. Trzeba byłoby wymazać "kim " oraz znak zapytania pozostawiając samo JESTEM.

Czyli ,że najpierw JESTEM ... wszystkim , wszędzie ..., a dopiero dużo później  ( i wolniej ) pojawia się 24 klatkowe "kim".
Umysł, który staje się zaledwie ( i aż ) "inżynierem próżni".
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 11, 2010, 17:00:59 »


Tak więc jest to narzędzie jak młotek, czy piła. Cieśla nie myśli, że jest swoim młotkiem, jednak wielu ludzi myśli, że są swoim umysłem.


  Myślę, że ludzie myślą, że nie są swoim umysłem, lecz myślą, że są człowiekim. Mówiąc wprost,  definiują siebie w taki sposób jak Siebie postrzegają. A postrzegają siebie nie, tak jaka jest ich percepcja, ale tak, jaka jest ich świadomość,Bo to nie percepcja buduje świadomość, lecz świadomość buduje percepcję.
Ludzie myślą, że myśli powstają w mózgu, którego nazywają umysłem.
W związku z tym utożsamiają swój mózg z umysłem.
Sądzą tak po prostu dlatego, że nie mają innych punktów odniesienia.
Więc w czym istnieje problem ? Problem istnieje w siatce ontologicznych bytów, typu - człowiek, mózg, umysł.
Lecz tą całą siatkę różnych nie - prawdziwych pojęć już jako małe dzieci kupiliśmy od swoich nauczycieli.
TERAZ jesteśmy już dużymi dziećmi, lecz wciąż myślimy tak w co uwierzyliśmy mając 7-10 lat.

pozdrawiam

 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 17:05:23 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Amiel
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


www.czasduszy.pl


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #43 : Maj 04, 2010, 16:05:50 »

Mam pytanie odnośnie podstaw przedstawinych interesujących obliczeń. Czy ktoś może wie skąd się bierze wyjściowa data /czy liczba/ 5125.366126 lub też wspominane zmiany Słońca, co 5200 lat i co w takim razie było 5200 lat temu?

"
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 16:09:48 wysłane przez Amiel » Zapisane

zohoz
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 13


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #44 : Maj 04, 2010, 22:36:00 »

To raczej Potop i noe   ...... Amielu ......czyli wcześniej  byla poprzednia cywilizacja
chyba że sie mylę.....

POZDROWIENIA
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Maj 05, 2010, 00:24:26 »

I to możliwe jest  zohos, jako że Piramidy w Egipcie niektóre źródła datują na  ponad 12 tys lat wstecz. Podobno stały ( były zanurzone ) kiedyś w wodzie. Ale żeby mogły stać w tej wodzie, to wcześniej ktoś je musiał wybudować. Poprzednia cywilizacja.
To tak na logikę by było ..chyba , ze się mylę Mrugnięcie
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
percepcja
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : Maj 05, 2010, 00:54:02 »

@Amiel
Wyjściową datą cyklu jest tutaj 11407 BC a końcową około 2012,97 AD co daje w sumie przedział czasu 13419,97 lat temu (potop?) - jest to też mniej więcej połowa (51,77%) czasu precesji Ziemi trwającej 25 920 lat (wg współczesnych obliczeń).

Co do obliczeń (przyjąłem fi=1,618) to 13419,97/fi = 8294,17 lat a następnie 8294,17 - 2012,97 = 6281,2 BC (przedział czasu 11407-6281,2=5125,8 lat), itd.

Nie wiem skąd ta data 11407 BC - pewnie do książki trzeba zaglądnąć.
Zapisane
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Maj 05, 2010, 12:52:51 »


 i co w takim razie było 5200 lat temu?[/b]


tabliczka 12 "Zaginiona Księga Enki":

"
Dwaj bracia kłócili się w Kraju Dwóch cieśnin (Egipt) przez 350 lat ziemskich.
Przez 350 lat kraj pogrążony był w chaosie, między braćmi trwał rozłam.
Potem Enki, ich ociec, powiedział do Ningiszzidy (Thota): - Ze względu na pokój odejdź do innego kraju!
Ningiszzida zdecydował się przenieść do kraju za oceanem, udał się tam z grupą stronników.
W owym czasie naliczono upływ 650 lat ziemskich.
Ale w nowym królestwie gdzie Ningiszzidę nazywano Uskrzydlonym Wężem zaczęto wlasna rachubę lat.
(Kalendarz Majów).
"
w nawiasach moje komentarze...


o fraktalnoßci czasu:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=833.0

podrawiam
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241Zobacz profil Email
« Odpowiedz #48 : Maj 05, 2010, 13:06:35 »

Ciekawe co wydarzy się 25 sierpnia 2010 ? Nie wiem jakie wydarzenia łączyć z tymi datami. Czy zjawiska poza ziemskie, czy atmosferyczne, czy ruchy tektoniczne, erupcje wulkanów, czy może polityczne, czy zmiany w świadomości... czy daty te określają pozytywne zmiany, czy negatywne.
A co się stało 19 marca ubiegłego roku ?

Chyba juz rozmawialismy o tym w innym wątku. (?)
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Maj 05, 2010, 13:53:35 »

ale wiemy co wydarzyło się dziś na morzu  Śródziemnym 10m fale zalewają Francuską Riverę
<a href="http://www.youtube.com/v/mFRFd8N7OCM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/mFRFd8N7OCM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/mFRFd8N7OCM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/mFRFd8N7OCM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/nxUY0OOuiIk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/nxUY0OOuiIk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/nxUY0OOuiIk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/nxUY0OOuiIk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

a niedawno też na tym akwenie fala nie wiadomo zkad zmyła min.polaka ze statku wycieczkowego


Sztorm pustoszy Lazurowe Wybrzeże.

Takich fal na Lazurowym Wybrzeżu Francuzi od dawna nie widzieli.

    Sztorm zniszczył plaże, promenady, wdarł się do przybrzeżnych restauracji, porywał samochody , kutry i łodzie. Merzy Cannes i Nicei ogłosili stan    klęski żywiołowej w swoich regionach
    - informuje "Le Figaro".

Przygotowane do rozpoczynającego się za tydzień festiwalu filmowego Cannes musi wszystko rozpoczynać od nowa. 10-metrowe fale zniszczyły plaże, wdarły się na promenadę, zatopiły restauracje.

W Nicei fale zniszczyły wszystkie obiekty na plaży.

W położonym bardziej na zachód departamencie Var w porcie Saint-Raphael zatonęło 5 statków: jeden kuter rybacki i cztery łodzie rekreacyjne. Fale wyrządziły także bardzo poważne szkody
w mieście Cavalaire. W rejonie Hyères zatonęło 15 statków.
http://www.sfora.pl/Ogromne-fale-zalewaja-Cannes-Tona-statki-WIDEO-a19830

<a href="http://www.youtube.com/v/SMvod_troWc&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/SMvod_troWc&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/SMvod_troWc&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/SMvod_troWc&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahawykletych abismo playnewstories psfaf naczelnysztabdowodcow