Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mistrzowska Akademia Miłości w Warszawie  (Przeczytany 5239 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Marzec 05, 2010, 15:28:15 »

Ciekawa inicjatywa "romantyczna" w Warszawie.
Wrzucam tekst tak jak jest w oryginale.

"Pasjonujące spotkania dotyczące spraw dla każdego z nas najważniejszych.
Jak być człowiekiem szczęśliwym. Kim jestem ? Po co żyję ?
Co to znaczy, że kogoś kocham, że ktoś mnie kocha ?
Jakie są moje mocne strony ? Jakie mam talenty ? Jak je rozpoznać i rozwijać ?
Co jest moją najsłabszą stroną często komplikującą mi życie ?
– na te i wiele innych pytań już od 3 lat próbują odpowiadać autorzy i zaproszeni goście podczas comiesięcznych spotkań organizowanych przez Mistrzowską Akademię Miłości („MAM”) w Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na Bielanach w Warszawie.



Spotkania te cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że sala z ponad 200 miejscami jest zawsze wypełniona do ostatniego miejsca, pomimo, że wstęp jest płatny – 20 zł od osoby.
W ostatnich 2 spotkaniach w styczniu i lutym 2010 r. uczestniczył przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na zaproszenie Pani Miry Jankowskiej, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia.

Styczniowe spotkanie koncentrowało się wokół stwierdzenia: „Kobieta +Mężczyzna. To wszystko z miłości ...”.Brały w nim udział 3 pary małżeńskie opowiadające o swojej miłości małżeńskiej a także specjaliści przedstawiający problemy, które mają miejsce w chorych związkach dwojga ludzi, gdzie króluje krzywda, przemoc, chęć zapanowania jednej osoby nad drugą, często za pomocą zastraszenia, szantażu. Ze spotkania nakręcono krótki film, który został pokazany zgromadzonej publiczności w dniu 19 lutego, podczas drugiej w tym roku edycji programu. Zawierał on fragmenty wypowiedzi gości zaproszonych na styczniowe spotkanie a także wywiady z uczestnikami wypowiadającymi się na tematy: co rozumieją przez miłość, czy każda miłość uszczęśliwia, czy miłość to tylko radość, jak szukać dobrej miłości w życiu ?

Spotkanie lutowe koncentrowało się wokół stwierdzenia: „Kobieta +Mężczyzna. Twoje szczęście jest w Tobie”. Dotyczyło ono doświadczanego często przez wiele osób poczucia niskiej własnej wartości oraz tego, jak to poczucie wzmacniać, aby czuć się w życiu szczęśliwym, potrzebnym, spełnionym. Tematy bardzo aktualne, szczególnie w obliczu najnowszych statystyk, według których w 2009 r. doszło w Polsce do ponad 6.000 prób samobójczych. Natomiast tylko w województwie warmińsko-mazurskim było tych prób 395 z czego 188 ze skutkiem śmiertelnym.

Okazuje się, że liczba prób samobójczych jest porównywalna każdego roku z liczbą wszystkich wypadków śmiertelnych na drogach naszego kraju.Z tego widać, że inicjatywy pomagające ludziom w odkrywaniu ich mocnych stron, służące umacnianiu własnej wartości, budowaniu poczucia większego bezpieczeństwa, odkrywaniu sensu życia, zasługują na jak najszersze propagowanie i wspieranie.

Kolejne spotkanie Mistrzowskiej Akademii Miłości odbędzie się w dniu 3 marca 2010 r. i będzie poświęcone problemowi „Wychodzenia z samotności”. Zaproszeni goście będą ukazywali przyczyny, dlaczego niektórym z nas tak trudno znaleźć osobę, z którą chciałoby się spędzić życie.

Więcej informacji dotyczących również innych inicjatyw „MAM” a także nagrań archiwalnych z poprzednich spotkań oraz wypowiedzi ich uczestników można znaleźć na stronie internetowej www.akademia24.pl
Jedna z zamieszczonych na stronie wypowiedzi: „...dlaczego o tym wszystkim dowiaduję się tak późno, kiedy jestem już po dwóch rozwodach ?!”

„MAM” wydała też szereg płyt zawierających tematyczne nagrania ze spotkań w latach ubiegłych, np.:
„Jak stworzyć udany związek ?
„Kobieta i mężczyzna contra wyścig szczurów”
„Jak uzdrowić miłość ?”
„Nie bój się kryzysu”
„Toksyczne związki”
„Recepta na miłość”
„Seksowna miłość”
„Singiel szuka singielki”
„Pani domu czy kura domowa”
„Miłość, pieniądze, sukces”
„Ludzie z pasją”
„Jak pokochać teściową”.


http://wrota.warmia.mazury.pl/content/view/4843/124/lang,pl/

Kolejne spotkania:

http://www.akademia24.pl/
Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2010, 15:03:17 »

Cytuj
Okazuje się, że liczba prób samobójczych jest porównywalna każdego roku z liczbą wszystkich wypadków śmiertelnych na drogach naszego kraju.Z tego widać, że inicjatywy pomagające ludziom w odkrywaniu ich mocnych stron, służące umacnianiu własnej wartości, budowaniu poczucia większego bezpieczeństwa, odkrywaniu sensu życia, zasługują na jak najszersze propagowanie i wspieranie.

Owszem. Inicjatywy tak, ale sęk w tym, aby można było dotrzeć do właściwych , to znaczy na prawdę potrzebujących wsparcia,  ludzi. A jak to zrobić, kiedy oni sami tego nie chcą ? I jeszcze łudzić się , że będą się pchać do zatłoczonej sali i płacić 20 zł ?  W sytuacji, kiedy na niczym im już nie zależy , nawet na własnym życiu ?  Trochę to naiwne. Człowiek -samobójca to istota skupiona na swoim nieszczęśliwym ja tak mocno, że uważa swoje nieszczęście za coś najważniejszego na świecie, wyjątkowego. Utożsamia się bardzo mocno na swoim ego, które buduje sobie mocną tożsamość z nieszczęścia, albo tez z innych aspektów życia, czyli odwrotnie  - ze szczęcia, dobrobytu itd. To jest więzienie zbudowane wewnątrz siebie. Bez względu na to czy ta klatka jest złota, czy beznadziejnie czarna , zwykle jest zbudowana z cierpienia , które wydaje się nie do opanowania.

I jeszcze  jedna kwestia do której chciałbym się odnieść .

Cytuj
Zaproszeni goście będą ukazywali przyczyny, dlaczego niektórym z nas tak trudno znaleźć osobę, z którą chciałoby się spędzić życie.

Tak zwanym ekspertom, czy specjalistom często wydaje się, że szczytem marzeń każdego człowieka jest znaleźć drugą osobę, z którą chciałoby się spędzić życie. Niemożność znalezienia sobie takiego partnera to - wg nich - już powód do samobójczych myśli. A może ktoś wcale nie chce mieć jednego parntera Mrugnięcie Albo , dla odmiany już odbył swoją partnerską podróż i ją zakończył, a w związku z tym coś zrozumiał.

Nie twierdzę, że to, co usiłuje się takim spotkaniami zrobić jest złe, bo tak nie jest. Natomiast ważne jest , aby zdawać sobie do końca sprawę z tego czym jest proponowana przez tą organizację struktura jeśli chodzi o wiązanie się w związki . Nawet jeśli chodzi o te  najwspanialsze. Zawężenie siebie do relacji z partnerem niesie ze sobą określone ograniczenia .

sorki za te uwagi . Może niepotrzebnie prowokuję tu dyskusję, ale i ona może stać się  związana tematyką tego forum , gdyż harmoniczne związki z otoczeniem, a tym samym z ludźmi są ważną, uważam , częścią świętej geometrii  ( wszak opiera się ona na miłości ).
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Październik 13, 2010, 11:11:49 »

Kontynuacja:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,451.msg2383.html#msg2383
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cs-komandosi rycerze-erathii super-krasnale articz chopin