Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: podswiadomosc a przyszlosc  (Przeczytany 20862 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Marzec 10, 2010, 12:59:13 »

David Tammat ma swój własny kanał na YouTube .
Już w pierwszym filmie http://www.youtube.com/watch?v=fIDMCC2SJek  uderzyło mnie to, co mówi o możliwościach tkwiących w każdym człowieku - przeszkodą dla nauki języków oraz intuicyjnego postrzegania jest to, że ZA DUŻO MYŚLIMY.

To mówi nam ktoś, kto posiada niezwykłe , jak nam się wydaje , możliwości. Lecz może tak na prawdę reprezentuje on nowy gatunek człowieka , który  w przyszłości będzie niezwykle powszechny ?

Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Marzec 10, 2010, 16:00:12 »

ZA DUŻO MYŚLIMY??? Powiadasz.......Ciekawa hipoteza, nie lansuj jej za bardzo proszę.
Już spora część tego kraju powinna być jak Savanci :-)
 Ale jakoś nie widzę aby objawiły im się takie zdolności  mimo usilnych starań.
 Zostaje jeszcze palnąć się porządnie w łeb, bo wielu Sawantów
na skutek urazów głowy posiada te "nadprzyrodzone zdolności".
Ktoś na ochotnika???
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Marzec 10, 2010, 17:10:14 »

Hehehe  miszka, racja. Ja tam za dużo nie myślę, jak twierdzi najbliższych mi kilka osób, a jakoś sobie radzę, choć savantem nie jestem.
Bo tak to już jest w naszym Kraju - nie myślą , ale kombinować potrafią  Mrugnięcie

Zresztą nawet tzw System dąży do tego, by Obywatel za bardzo nie myślał, ale jednocześnie nie kombinował i nie słuchał się intuicji, a tego nie da się łatwo osiągnąć. Przynajmniej w Polsce.

Także bardziej może powinienem napisać , aby nie kombinowali.

Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Marzec 10, 2010, 23:40:10 »

.....uderzyło mnie to, co mówi o możliwościach tkwiących w każdym człowieku - przeszkodą dla nauki języków oraz intuicyjnego postrzegania jest to, że ZA DUŻO MYŚLIMY.


Może rozszerzmy temat ! Bo samo stwierdzanie, że za dużo myślimy niewiele raczej zmienia.
A przecież jesteśmy wędrowcami, poszukującymi nade jasności i przebudzenia.

Myślimy.....

A więc, myślimy, że jesteśmy tym, kim myślimy, że jesteśmy, ale jest to tylko utożsamianie siebie z naszymi myślami.

''Uduchowieni ludzie mówią: "Nie jestem ciałem -  Jestem Duchem!".

Ale  gdy mówimy -  "jestem Duchem", czy wiemy, kim jest Duch? Jak często Go doświadczamy? Czy doświadczamy siebie jako Ducha, czy odgrywamy nasze codzienne role: rodziców, partnerów, panie domu, szefa firmy, kierownika, zawodnika miejscowej drużyny, sklepikarza ? Być może dotykamy swej duchowości, ale w bardzo rzadkich momentach. Są to z pewnością niezapomniane chwile!  Ale... dlaczego nie możemy doświadczać jej przez cały czas? Może dlatego, że jesteśmy zdezintegrowani, oderwani od siebie samych i  swego Prawdziwego Ja. Utożsamiamy się więc,  ze swymi rolami, funkcjami i zajęciami, utożsamiamy się ze swoimi myślami, wyobrażeniami, projektami, tak jakbyśmy dosłownie nimi byli.
Lecz ma to tyle z nami wspólnego co buty, czy skarpetki, które ubieramy każdego dnia.
To wszystko  są tylko narzędzia, w które wyposażona jest nasza perecepcja, nic wiele więcej !


Dalej...
Sprubujmy zadać pytanie ?  Gdy czujemy ból w ciele – czy doświadczamy, kim naprawdę jesteśmy, czy też  u t o ż s a m i a m y   s i ę  z e  s w o i m  c i a ł e m?  Gdy odczuwamy silną emocję, taką jak zazdrość lub gniew, to czy doświadczamy, kim naprawdę jesteśmy, czy też  u t o ż s a m i a my  s i ę  z e  s w y m i  e m o c j a m i? Gdy biorzemy udział w dyspucie i bronimy swego punktu widzenia, to czy doświadczamy, kim naprawdę Jesteśmy, czy też  u t o ż s a m i a my  s i ę  z e  s w y m i  m y ś l a m i  i  i n t e l e k t e m?

 Wydaje się, że kiedy o czymś myślimy, nie doświadczamy już niczego oprócz tej myśli – zatracamy się w tej myśli i jesteśmy przez nią opanowani. Podobnie rzecz się ma z emocjami i fizycznymi odczuciami. Nic nie istnieje poza tym zaabsorbowanym sobą stanem. Jesteśmy nieświadomi siebie; nie jesteśmy nawet świadomi, że jesteśmy nieświadomi, dopóki nie zdarzy się coś, co wyrwie nas z tego stanu.

Jak kogoś interesuje temat świadomej integracji swojego pola świadomości, swojego energetycznego potencjału, czyli generalnie tego po co tu na tą planetę przybyliśmy,  to mogę pisać dalej, choć może zająć to sporo miejsca na dysku tego serwera.

Nie, to nie, ponieważ nie mam jakoś zwyczaju rozmawiać sam ze sobą. Mrugnięcie

pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2010, 00:17:12 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Marzec 11, 2010, 07:13:14 »



Jak kogoś interesuje temat świadomej integracji swojego pola świadomości, swojego energetycznego potencjału, czyli generalnie tego po co tu na tą planetę przybyliśmy,  to mogę pisać dalej, choć może zająć to sporo miejsca na dysku tego serwera.

pozdrawiam




interesuje bardzo, pisz wiecej
fajny film o podobnej tematyce
Alan Watts - Nie co powinno być, nie co może być, ale co jest.
http://www.youtube.com/watch?v=DNr9P0qZWbw



[/quote]
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Marzec 11, 2010, 14:47:24 »

MEM HEI SHIN ja też chętnie poczytam twój punkt odniesienia w tej materii Mrugnięcie
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Marzec 12, 2010, 01:16:09 »

MEM HEI SHIN  świetne spostrzeżenia. Przypominasz mi Mistrza Eckharta Toole`a w swoim przekazie. Dla mnie i tak jesteś Mistrzem..
Nie pamiętam, kto to napisał, ale gdzieś wyczytałem i to we mnie siedzi więc zacytuję  .. " 2500 lat temu na Ziemi żył jeden Budda ... , a dzisiaj w każdym mieście spotkasz co najmniej pięciu buddów "
To jest bardzo inspirujące , co piszesz buddo  MEM HEI SHIN .
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-for pet-city polskiedayzmta grafikaztelenowel krwawawataha