Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gwiazda Kopernika - polski film animowany  (Przeczytany 3051 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« : Październik 05, 2009, 20:31:58 »

Informacja o tej bajce nie przypadkowo znalazła się w dziale poświęconym Nassimowi Harameinowi, gdyż jego młodzieńczy zapał i poznawcza pasja niewątpliwie korespondują z przesłaniem zawartym w bajce "Gwiazda Kopernika".
Byłoby czymś  wspaniałym, gdyby osoby zainteresowane bajką Mrugnięcie po obejrzeniu Gwiazdy Kopernika zapoznały się także z wykładami zatytułowanymi Przekroczyć Horyzont Zdarzeń które dzięki życzliwości i bezinteresownemu zaangażowaniu trzech osób najprawdopodobniejj w całości zostaną przetłumaczone na język polski.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=411.0

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby po premierze bajki miejsce to stało się przestrzenią dla swobodnej dyskusji na różne tematy związane z tym pięknie zapowiadającym się filmem animowanym.

* * * * *"W piątek, 9 października na ekrany polskich kin trafi film "Gwiazda Kopernika" - polska produkcja animowana, w której ukazane jest dzieciństwo i początki naukowej kariery największego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika.

Premiera filmu, w szczególnym dla astronomów czasie - podczas trwania Międzynarodowego Roku Astronomii, odbędzie się jutro, 29 września w Toruniu, mieście narodzin Kopernika, na uniwersytecie noszącym jego imię.

Opowieść o życiu - zarówno naukowym, jak i prywatnym - wielkiego astronoma, dotyczy w "Gwieździe Kopernika" przede wszystkim jego dzieciństwa. W ten sposób twórcy filmu chcieli przybliżyć postać naukowca najmłodszym, ale także pokazać, jakie wydarzenia z wczesnych lat życia Kopernika miały potem wpływ na jego karierę jako astronoma i matematyka.

W filmie zwrócono szczególną uwagę na atmosferę naukowego ożywienia, które miało miejsce w latach, w których dorastał, a później pracował Kopernik. Twórcy scenariusza, po licznych konsultacjach z astronomami i historykami położyli jednak nacisk na pokazanie ówczesnej astronomii jako nauki, która nie przez wszystkich była przyjmowana z pełną akceptacją.

Stąd w filmie bardzo mocno zaakcentowany jest konflikt między naukowcami, twórcami nowożytnej astronomii, a zwolennikami astrologii. To starcie widoczne jest przede wszystkim w scenach ukazujących studia Kopernika na Uniwersytecie Jagiellońskim, kiedy to o młodego, bardzo zdolnego studenta walczą profesorowie astronomii i astrologii (ta ostatnia na wielu uniwersytetach, w tym na UJ, miała swoje katedry nawet do XVIII wieku). (...)
Więcej o filmie: http://www.astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=2307


« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 20:45:14 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miniyourlife extremalteamclan yourrealnewlife wataha-upadlych-wilkow republikasuderlandu