Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Smoki - Urzeczywistniona Fantazja (lektor pl)  (Przeczytany 18527 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Imamiah
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 13


Zobacz profil
« : Marzec 13, 2010, 16:54:07 »

W filmie "Smoki, urzeczywistniona fantazja" przedstawione są tezy (z dowodami w postaci znalezisk) mówiące o tym, że smoki to zwierzęta, które przeżyły od czasów dinozaurów aż do średniowiecza oraz że legendy o nich nie są bezpodstawne. Jest to film będący fikcją, ukazującą, że zwierzęta o opisywanych w mitologii cechach są możliwe do pomyślenia film wielu złudził swoją realnością. Wikipedia Smok fascynował ludzi od pradziejów, pojawiając się w mitach i legendach niemal każdej kultury na świecie. A jeśli te historie to coś więcej niż tylko mit? Jeśli legendy były w istocie świadectwem prawdziwych zdarzeń ówczesnych czasów? Kilka lat temu paleontolog Dr Jack Tanner odkrył szkielet T-Rexa. Wyjątkowo dobrze zachowane szczątki były niezwykle cennym wykopaliskiem. Przyniosło to Tannerowi sławę i uznanie, ale jego dalsze badania sprawiły, że szybko stracił reputację. Analiza dość specyficznych uszkodzeń czaszki T-Rexa doprowadziła paleontologa do ryzykownej hipotezy iż T-Rex zginął w wyniku ataku drapieżnika, o którego istnieniu środowisko naukowe nawet słyszeć nie chciało - smoka. Gdyby nie pechowy wypadek amatorów ekstremalnego narciarstwa w rumuńskich Karpatach, Tanner pewnie musiałby zapomnieć o swojej teorii, ale los chciał inaczej. Narciarze wpadli do lodowej jaskini, w której ich oczom ukazała się przerażająca - choć zamrożona - bestia. Tannerowi zaświtała nadzieja na udowodnienie, że nie jest fantastą, lecz pionierem nauki. Udał się do Rumunii, gdzie uczestniczył w badaniach nad tym znaleziskiem. Dobrze zakonserwowany stwór posiadał cechy zwierząt latających: ogromne serce, lekkie kości o specjalnej strukturze i skrzydła, ale te ostatnie były zbyt małe w stosunku do masy ciała. Pytanie, czy zwierzę to mogło rzeczywiście latać, pozostało bez szansy na pozytywną odpowiedź do chwili, gdy w jego ciele odkryto dwa dziwne organy o tajemniczym przeznaczeniu. Przypominały pęcherze i wypełnione były gazem - głównie wodorem. Biorąc pod uwagę, że wodór jest lżejszy od powietrze i że pęcherze miały pojemność ponad 400 litrów każdy, nie sposób zaprzeczyć, że stwór mógł unosić się w powietrzu. Kiedy zaś odkryto mięsisty zawór w tyle gardła zwierzęcia (który mógł być zabezpieczeniem przełyku przed ogniem) i ślady platyny na zębach (katalizator spalania) Jack Tanner był zachwycony: gigantyczny uskrzydlony jaszczur, który nie tylko może latać, ale nawet zionąć ogniem! Grota, w której dokonano odkrycia, zaczęła odkrywać dalsze niespodzianki. telemagazyn.pl

Część pierwsza:

<a href="http://www.youtube.com/v/xYkpXF0blco&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/xYkpXF0blco&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;295&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/xYkpXF0blco&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/xYkpXF0blco&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;295&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
http://www.youtube.com/watch?v=xYkpXF0blco

Playlista: http://www.youtube.com/view_play_list?p=86D14AD31C883828
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 21:21:35 wysłane przez Leszek » Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2010, 17:31:26 »

Dzięki za przekopiowanie streszczenia programu...
 Ale mam nadzieję że zauważyłeś że wyraźnie powiedzieli na wstępie że jest to hipotetyczna wersja wydarzeń. A nie opis badań przeprowadzonych na autentycznym znalezisku z karpat...
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Imamiah
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2010, 17:32:22 »

Myślałeś że mnie uświadomisz i nie zadałem sobie trudu by przeczytać co przekopiowałem?
Zapisane
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2010, 19:51:43 »

Immamiah. Ja wierze w smoki bo czemu nie :-) Nie jest moim celem odwodzić Cie teraz od Twojej wiary.
Generalnie (to dygresja) uważam, że w mitach i zabobonach może być dużo prawdy.
Dałeś linka do filmu, powołałeś się na pana paleontologa Dr Jack Tanner, ale czy zauważyłeś, że jego
postawa nie jest postawą obiektywnego naukowca? Przekonuje Cię taki badacz, który zakłada wynik
badania przed ukończeniem badania? Mnie osobiście zupełnie nie. To bardzo nieuczciwa postawa.
 
minuta 8:25 zwróć uwagę co gość mówi. Od słów: To dla mnie szansa...... itd

I widzisz, jak dla mnie popełnia normalną naukową zbrodnię przez swoją chęć udowodnienia ze wszelką cenę
prywatnej tezy. Cały jego dorobek naukowy stawiam pod znakiem zapytania. Nie przekonał mnie.
W smoki oczywiście dalej wierzę :-)
miszka
Zapisane
Imamiah
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 13, 2010, 20:33:35 »

Po pierwsze, jak postawa aktora-paleontologa ma mnie przekonać bądź nie? Skoro to film fikcyjny? Jak można być nieuczciwym w grze aktorskiej? Po drugie, moja wiara tu nie ma nic do rzeczy, smoki to interesujący temat bez względu czy się w nie wierzy czy nie.

Film ma za zadanie pokazać, że podejście czysto biologiczne do tematu jest możliwe, pokazując fałszywe, ale jednak w jakiś sposób prawdopodobne "dowody" naukowe. Zadaje pytanie "być może kiedyś dokopiemy się do tych dowodów naprawdę?" czyniąc temat bardziej prawdopodobnym.
Zapisane
strzygław
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 13, 2010, 20:51:44 »

W smokach zastanawia mnie niewarygodnie mało pradopodobny zbieg okoliczności, że ludzie wydumali sobie stwory o takim kształcie, który potem znalazł swój pierwowzór w dinozaurach. Zakładam, że szczątki dinozaurów mogły być odnajdywane w przeszłości, jak sa odnajdywane dzisiaj, jednak w jaki sposósb pradawni mogli zwizualizować wygląd stworzenia na podstawie kawałka szczęki pozostaje dla mnie tajemnicą. Wyjaśnienia widzę trzy:
1. Niesamowity zbieg okoliczności (jak już jest niesamity zbieg okoliczności, to zaczynam się zastanawiac czy to zbieg okoliczności; zbiegi okoliczności powinny byc losowo przeciętne według naszej wiedzy)
2. Znaleźli kiedyś w całości zachowany szkielet plejozaura, albo nawet całego zamrożonego "smoka" (coś jak Otzi - http://pl.wikipedia.org/wiki/%C3%96tzi)
3. Ktoś, kiedyś widział "smoka" na żywo.
Dla mniej zainteresowanych paleontologią wyjasniam, że - z tego, co na razie wiadomo - dinozaury wymarły kompletnie 79 milionów 600 tysięcy lat przed pojawieniem się homo erectus.
Smoki są tajemnicze, jakby nie kombinował.
pozdrawiam
smoczygław
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 13, 2010, 21:15:04 »

A znacie sprawę tą smoczą historyjkę? Uśmiech

W garażu w brytyjskim Oxfordshire znaleziono metalową puszkę, w której w słoju o wysokości 70 cm pływa w formalinie smok jak z Harry'ego Pottera. A właściwie smoczek. W puszce oprócz smoczego pomiotu był też dokument pisany gotykiem w XIX-wiecznej niemczyźnie. Uczeni twierdzą, że smok jest niemiecką podróbką z 1890 r. i został użyty do antybrytyjskiej prowokacji. W tym czasie trwała w Europie narodowa rywalizacja między uczonymi. Każde nowe odkrycie było sukcesem nie nauki, ale narodu, który wydał odkrywcę. Niemcy - twierdzą brytyjscy naukowcy - usiłowali skompromitować cieszące się wielką estymą Muzeum Historii Naturalnej i podrzucili mu smoczy embrion, prawdopodobnie wykonany z gumy arabskiej. Brytyjczycy nie dali się nabrać i słój ze smoczkiem polecono zniszczyć. Komuś zrobiło się żal malucha i tak słój przetrwał w garażu ponad wiek. Jako dowód w formalinie niemiecko- brytyjskich kontrowersji. Czy smok w słoju jest rzeczywiście fałszerstwem - stwierdzą badania. Kilka lat temu szacowne pismo "Nature" opublikowało artykuł o ekologii smoków autorstwa lorda Maya. Po tej publikacji lord został naukowym doradcą premiera Blaira, a obecnie jest prezydentem Królewskiego Towarzystwa Naukowego. Ze smokami może więc być coś na rzeczy. Trzeba patrzeć pod nogi, bo mogą być małe.
http://www.wprost.pl/ar/55753/Skaner/

Znów pojawia się nobliwe, różokrzyżowe Królewskie Towarzystwo Naukowe... Tym razem w kontekście smoka.

Wcześniej pojawiło się w kontekście dyskusji o UFO...
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=636.msg3645#msg3645

To jest zdjęcie tego słoika ze smokiem.


Poza tym można wpisać w google: dragon+jar

Pewnie znajdzie się gdzieś jakiś "demontaż" tej wersji, bo jakby inaczej...  Mrugnięcie

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 21:37:05 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 13, 2010, 22:42:11 »

Imamiah, no widzisz jaka jestem gapa. Myślalam, ze nam tu jakieś sfabularyzowane kity wciskają :-)
Mam dzisiaj kiepski dzień, może dlatego. Sorrki za pomyłkę.
misz
P.S.
Kto pamięta smoka filomidanka bo mi się przypomniał?
Ale nic nie mogę na sieci znaleźć. Szkoda
Zapisane
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Marzec 13, 2010, 23:56:33 »

 Szewczyk Dratewka    Mrugnięcie hehe
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 23:59:06 wysłane przez VAV EL » Zapisane
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 14, 2010, 00:09:41 »

 Duży uśmiech

Pomyliłeś bajki wesołek. Nie wszystkie są o Vavelu.
Smok Filomidanek przyleciał z kosmosu i mieszkał w wielkiej przezroczystej bańce.
Był bardzo zabawny. No, nie pamiętacie?
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiedzminlandrp lolwfpolska wojnawatah ironknights polishmaxlive