Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Eksperyment z cebulami - praktyka cz. 1  (Przeczytany 13196 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« : Kwiecień 03, 2010, 22:35:34 »

Witam.

Trochę mnie tu nie było. Tak się jakoś złożyło, ale nadal interesuje się tymi tematami  Mrugnięcie

Eksperyment dotyczy cebul obłożonych wokół przeciwnymi do siebie materiałami. Tzn. w kwestii fraktalności jeden ma być nie sprzyjający życiu a drugi sprzyjający. Z jednej strony mamy więc kamienie, a z drugiej aluminium.

Start 11 listopad 2009. Ze względu na warunki (nie mieszkam w tym domu), temperatura w pokoju była niestety większość część zimy przy zerze - stąd efekty przyszły dopiero z wiosną. Z drugiej strony, brak ludzi to brak ingerencji człowieka w warunki tam panujące, bardzo sporadycznie od ruszania firanką spadł jakiś radiator Język Podlewanie zawsze po równo, nieregularne, bo np. zimą nie było po co tego podlewać.

A więc tak, 2 cebule:



2 doniczki:



Materiał:



Stanowisko:



19 grudzień 2009

Ponieważ długo nic się nie działo od razu jesteśmy miesiąc później. Zauważyłem, że cebula z radiatorami puściła korzenie na zewnątrz, dlatego rozebrałem obiekty do zdjęcia. Za kamieniami osadziła się za to woda na szybie.



13 styczeń 2010

Mimo trwającej ostrej zimy, kamienie pokazują coś zielonego:



13 luty 2010

Zdjęcia sprawdzające, nic wielkiego się nie dzieje. Mimo upływu miesiąca ledwo co wyrosło zielone.



25 luty 2010

Mimo, że na zdjęciu ledwo co widać, aluminium wypuszcza zielone...na następnym będzie już widać wyraźnie.



28 luty 2010



4 marca 2010



16 marca 2010



22 marca 2010



3 kwietnia 2010

Koniec eksperymentu Uśmiech



Bezpośrednie porównanie:



System korzenny. Tutaj najciekawsze chyba, korzenie w aluminium rozrosły się jak dzikie.



Powrót do natury Uśmiech I nowa ziemia do kontynuacji eksperymentu  Chichot



I to tyle. Jedna się rozstrzeliła na wszystkie strony świata a druga poszła w górę. Ta w aluminium wyrzuciła korzenie na wierzch mimo braku zielonego już w grudniu. Trochę to dziwne, o ile zrozumiałe gdy doniczka za mała w czasie wzrostu ale bez wzrostu. Po rozebraniu system korzenny nieporównywalnie większy. Cebula w kamieniach wydała zielone na długo przed tą drugą ale rosło powoli przy niskich temp. Jeszcze jest zauważalna różnica w wilgotności, ta w aluminium miała szybko sucho. Woda szybko wsiąkała. W kamieniach długo się wilgoć utrzymywała. Mimo, że w obu przypadkach brak podstawek, czyli nie miała gdzie wylecieć.

Teraz czas na drugą odsłonę eksperymentu. Polega ona na zamianie miejsc doniczek. Teraz ta z kamieniami będzie przy lewym oknie a z aluminium przy prawym. Niestety tym razem nie udało mi się kupić dwóch tak zbliżonych dużych cebul, chociaż i tak większe od poprzedniczek. Na pocieszenie dodam, że tym razem do zdjęć będę brać lepszy aparat, z lepszą ostrością Język Druga dobra informacja to temperatura. Tym razem efekty powinny przyjść bardzo szybko. Oto próbka nowego eksperymentu...

Zapisane
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2010, 00:22:21 »

Super eksperyment, ale według mnie nie uwzględniono działania kształtu. Kamienie kamieniste, a aluminium radiatorowe z komputra. Xellosku, kochanie ty moje. Nie jest tak jak wykminiłeś :_))))
Ja np. dzisiaj zaobserwowałam, ze struktura powłoki nie ma nic wspólnego z rozrostem. Sorrki. Ale to  niestety ważne. Jedne bukszpany mają system korzeniowy, że ho, ho. A inne mizeria. Warunki bytowe- takie same.No i co my na to poradzimy piękni złotogeometryczni?? hmy!
Zapisane
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2010, 12:07:33 »

Nie do końca chyba zrozumiałaś co ten eksperyment ma pokazać. Nie chodzi o kształt ułożony przez człowieka. Chodzi o cząsteczki z jakich jest zbudowany materiał. Jeżeli masz na myśli ułożenie jakiegoś wzoru wedle ŚG to mówisz tu o skali dla mnie makro. Skali mającej sens dla naszego oka przede wszystkim, złota proporcja etc. Natomiast bazując na horyzoncie Nassima, skalowalność przenosi proporcje w skale mikro. I właśnie w tej skali aluminium ma być zbudowane z cząsteczek mniej sprzyjających prawidłowemu rozwojowi życia a kamienie odwrotnie. Więcej tutaj:

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=22.10

Chodziło o przypadkowość w skali makro. Czyli brak kształtu ŚG dla naszego oka. Natomiast brak przypadkowości w skali mikro, czyli promieniowania użytego materiału.

Do wyciągnięcia wniosków i tak potrzeba więcej eksperymentów dlatego ich nie wyciągnąłem, aby przedstawiam jak było. Finalny efekt można uznać tylko jeśli nastąpi powtarzalność. Dlatego teraz miejsca są odwrotne a i tak nie oznacza to skończenia na tym drugim. Chyba w trzecim powrócę na pierwotnego ułożenia by odrzucić efekt zimowania. Teraz rosło będzie szybko i temp optymalna.

Tak czy siak by cokolwiek uznać jako efekt działania aluminium, musi ten efekt się powtarzać w kolejnych próbach Uśmiech

Co do bukszpanu, jeśli rosną w ogrodzie to nie koniecznie takie same warunki. U mnie rosną koło siebie ale gleba jest tak zróżnicowana, że jedne w glinie a inne w piasku, w glinie są bardzo małe, a jeden mi uschnął w całości bo go podkopały nornice Uśmiech Chyba, że prowadzisz eksperyment w donicach.
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 10, 2010, 22:14:50 »

Xellos,
1) zacznij od jakichś nasion, czyli od zera, że tak powiem
2) potraktuj nasiono czy - jak już masz  - tą cebulę inaczej. Ona zbiera energię z otoczenia, nie tylko na wysokości gleby. Dlatego u Wintera na obrazku roślinka jest włożona do wnętrza klatki, która zniekształca energię tego otoczenia.

Bez klatki to jest tak, jakbyś położył się na plaży, otoczył obwódką z aluminium, ale nadal był wystawiony na działanie zdrowych promieni słonecznych. Jednak klatka ma tworzyć "filtr" zniekształcający "promienie słoneczne" docierające do Ciebie.
Zrób jakiś "dziurawy klosz" z aluminium... Mrugnięcie

Pozdrawiam!



« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 22:41:03 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 11, 2010, 00:05:16 »


Tak czy siak by cokolwiek uznać jako efekt działania aluminium, musi ten efekt się powtarzać w kolejnych próbach Uśmiech


 Tak się zastanawiam, czy przypadkiem najbardziej negatywny wpływ na jakiekolwiek życie
nie mają te materiały, które posiadają wysoki stan entropi. Czyli wysoki wskaźnik nieuporządkowania swojej energii, np. tworzywa sztuczne.
Z pewnością wszelkie metale działają ekranująco, ale takie materiały jak uluminium jest jakby nie było pierwiastkiem  naturalnym, ale plastik, guma itd. to  sztuczny twór o bardzo wysokim poziomie entropi.
Życie jest uporządkowaną formą energii, a jeżeli w pobliżu jest coś o wysoce nie - uporządkowanej energii, a więc zachodzi proces wymiany
dążący do równowagi obu stanów energetycznych, czego objawem może być mniejsza lub większa destrukcja życia.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 00:10:19 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 18, 2010, 22:03:04 »

@Leszek

Robienie dokładnie tego samego co Winter nie ma żadnego sensu. Cóż by to miało udowodnić ? Jedynie tyle, że nie kłamie ale nic więcej. Tyle, że wchodzenie do klatki jest negatywne to za przeproszeniem...wie małe dziecko.

Któż by chciał być zamknięty w klatce ? Od wieków kojarzy się to z więzieniem i karą.

Druga część Twojego posta mnie zmartwiła  Z politowaniem Jeżeli w tym wszystkim chodzi tylko o dopływ promieni słonecznych to...jedna wielka lipa. Tyle to też od dawna wiadomo, że roślinka potrzebuje słońca. Nawet bym się nie zabierał do eksperymentu gdybym od razu wiedział, że to nie żadna fraktalność a słoneczko.

Teraz pytanie, jeżeli to polega tylko na ograniczeniu dostępu światła...to czy czasem reszta nie została dodana jako fantazja do prostego zjawiska fizycznego... ? No sorry, ale w takim razie trzeba taką siatkę zbudować z drewna i wtedy porównać. Ale odpowiedź to ja znam, siatka z drewna tak samo zablokuje słońce, więc bez sensu.

Na chwilę obecną wyczuwam sporą manipulację ! Nigdzie pierwotnie nie pisze o tym, że chodzi o promienie słoneczne. W tabelce którą wkleiłeś jasno jest napisane, że chodzi o molekuły tworzące fraktal lub nie. A w całej dyskusji na ten temat chodzi o zastosowanie materiału jako coś sprzyjającego życiu bądź nie, a nie coś blokującego słońce bądź nie.

A Twoją słoneczną energię to może zniekształcać każdy materiał w kształcie klatki  Złość
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 18, 2010, 22:11:24 »

Xellos!
"Plaża i promienie słoneczne to była jedynie metafora"!
Znów użyję metafory. Otaczanie aluminium cebulki można porównać do otaczania stóp człowieka i pozostawienie całego ciała oddychającego powietrzem nie zniekształconym przez to aluminium, które jest tylko wokół jego stóp.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 22:43:33 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 18, 2010, 23:02:59 »

Leszku Xellos ma rację. winę ponosi klatka a nie materiał z którego jest wykonana.
zakłucic mógł byś wzrost takiej cebulki "zniekształceniem energii", gdybyś hodował ją w transformatorze.
Cebulka miała większe korzenie w aluminium bo była izolowana. Koce termiczne z apteczek samochodowych też sa pokrywane aluminium, i zapobiegają wychładzaniu.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 19, 2010, 10:35:55 »

@Leszek

Ciągle popełniasz ten sam błąd. Chodzi o materiał a nie o kształt. Jeżeli skupiasz się na kształcie otaczającym dany przedmiot, to ten kształt można uzyskać z różnych materiałów. Myślałem, że dałem wystarczający przykład by to zrozumieć...jak zbudujesz klatkę z drewna identyczną jak z aluminium to tak samo zablokuje drewno promienie słoneczne. A teraz spójrz na tą tabelkę:



Tu nic nie ma o kształcie. Tu nic nie ma o klatkach. Nic nie ma o promieniach słonecznych ani powietrzu.

I tak na chłopski rozum, jeżeli nie mówimy już o fraktalności materiałów a o dostępie powietrza czy słońca. To mówimy o zwykłej fizyce bez żadnych cudów niewidów czy ŚG. Więc gdyby to było technicznie możliwe do wykonania to klatka z kamienia też zablokuje słońce a już na pewno technicznie możliwe jest wykonanie takiej klatki ze złota. A złoto przecież ma tam w tej tabeli najwyższą fraktalność, co więc się stanie z rośliną w złotej klatce Co???

@Szewc

To co napisałeś, prawdopodobnie jest rozwiązaniem. Aluminium trzyma ciepło i cebule rozsadziło we wszystkich kierunkach. Chociaż w przypadku np. kwiata ozdobnego było by to pewnie nie wskazane bo mogło by go z lekka zdeformować. Wizualnie za ładnie taka cebula nie wygląda.

Inna sprawa, że szybkie przesuszanie się ziemi otoczonej aluminium to zły znak dla roślin wymagających stałej wilgoci a kamienie trzymają ją bardzo długo pod sobą.

Co prawda drugi eksperyment trwa...ale już nastąpił analogiczny efekt rozsadzenia tej otoczonej aluminium.
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 19, 2010, 11:33:19 »

Xellos napisał 
Cytuj
"I tak na chłopski rozum, jeżeli nie mówimy już o fraktalności materiałów a o dostępie powietrza czy słońca. To mówimy o zwykłej fizyce bez żadnych cudów niewidów czy ŚG. "
O przepraszam. Z tym zastrzeżeniem, że Słońce wyraża fraktalność . Właściwie to  każda  "zwykła fizyka" musi być fraktalna, inaczej nie byłaby zwykła. W ogóle by jej nie było. Zatem nie ma "cudów niewidów" , a jest tylko nieświadomość, nasze niezrozumienie zachodzących zjawisk.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiedzminlandrp colorfulworld forumdlahistorykow watahapolnocnejciszy wojnawatah