Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: V (Visitors)  (Przeczytany 7259 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tijavar
Gość
« : Kwiecień 04, 2010, 22:34:01 »

W zeszłym roku, przyjaciel z USA zwrócił mi uwagę na pewien amerykański serial, który u nas chyba jeszcze nie wszedł na małe ekrany, zastanawiam się więc, czy szersza polska publiczność zwróciła na niego uwagę. Chciałabym Was nim zainteresować, gdyż ociera się on o tematykę nam dobrze zananą, i nie jest on pokroju "Star Gates". Sam fakt, że sezon pierwszy liczy ledwie 4, 45 minutowe odcinki - żaden tasiemiec, szybkie tempo - czyni go łatwo przyswajalnym. Sami możecie się przekonać, oto link do serwera, na którym macie V 2009 w czterech odcinkach - trzeba pamiętać o limitach, na jednym limicie macie ok 60 minut "bezcłowych", jak to określam Mrugnięcie 31 marca 2010 rozpoczęła się druga seria. Serial ciekawy jest zarówno ze względu na treść jak i fakt, że został on wyprodukowany i puszczony w świat, i to akurat w tzw. "gorącym dla nas momencie". Ciekawa jestem Waszych reakcji. Pozdrawiam i życzę udanych seansów: http://www.serialeonline.pl/category/305

Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2010, 22:45:05 »

To jest domena innego forum internetowego. Serial jest tam dostępny do ściągnięcia.
Streszczają go słowa:
"Przybysze udający ludzi wyrobili sobie pozycję we wszystkich aspektach życia.
W biznesie, rządzie, religii, wojsku.
Zajęło im to wiele lat.Kiedy już zagnieździli się pomiędzy nami, zaczęli powodować niepokoje na świecie.
Niepotrzebne wojny,kryzys gospodarczy,obrócili wiarę w ekstremizm.
Ostatni etap planu Przybyszów rozpoczął się w chwili,gdy ujawnili nam swoją obecność.
Zdobyli zaufanie obietnicą przyjaźni i podzielenia się technologią.
A tak naprawdę zanim ludzie się w tym połapią, będzie już za późno.
Przejmą nad nami kontrolę, chyba że ich powstrzymamy."

Jest o tym tu:
http://davidicke.pl/forum/v-nowy-wa-ny-serial-t185-30.html

Ok,
wszystkie odcinki V (2009) są tutaj: http://releaseweb.pl/?p=26428
Napisy PL najszybciej pojawiają się tutaj: http://hatak.pl/napisy/276/V_2009/

------------------------------------------------------------
a tutaj: Serial V2009 - część 04 bez pierwszych 5 minut... - od razu od wątku szczepień... Mrugnięcie

http://emisariusz.wrzuta.pl/film/4sBmB1WqpA7/grypa_ah1n1_-_po_co_te_szczepienia

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 22:19:47 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
tijavar
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2010, 23:05:45 »

A tak z ciekawości, dlaczego domena innego forum internetowego - wiem, że David ma małą ideę fix na tym punkcie, ale czy to znaczy, że tu się tego wątku nie porusza? Tylko z ciekawości pytam - podkreślam  Uśmiech

Tak, serialowy poprzednik ma już 25 lat Uśmiech : "Być może najważniejszą cechą wyróżniającą “V” spośród utworów s-f jest fakt, że serial pierwotnie miał być produkcją historyczną, przedstawiającą działania francuskiego ruchu oporu podczas drugiej wojny światowej. Decyzję o zastąpieniu Niemców kosmitami podjęto po tym, jak “Gwiezdne wojny” uświadomiły właścicielom wytwórni, że fantastyka naukowa może być źródłem pokaźnych przychodów. W efekcie czysto marketingowego posunięcia powstał jeden z największych klasyków gatunku, który przez dwa lata bił telewizyjne rekordy oglądalności. Podobne sytuacje zdarzają się bardzo rzadko – i choćby dlatego warto zapoznać się z “Goścmi”."

z tymi szczepionkami też trafili w sam czas  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 23:23:30 wysłane przez tijavar » Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2010, 23:18:35 »

Jest to nowa  ekranizacja serialu z lat bodajże 80-tych swoją drogą też był niezły jak na tamte czasy
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 05, 2010, 11:30:36 »

A tak z ciekawości, dlaczego domena innego forum internetowego - wiem, że David ma małą ideę fix na tym punkcie, ale czy to znaczy, że tu się tego wątku nie porusza? Tylko z ciekawości pytam - podkreślam  Uśmiech
Jasne, że możesz poruszać. To była informacja dla "niewtajemniczonych" Najogólniej podział pracy jest taki, że tam akcent położony jest bardziej na "demaskacje", a tu na "budowanie' w oparciu o wiedzę normalną  Duży uśmiech w odróżnieniu od wiedzy ograniczonej do wąsko pojętego nowożytnego empiryzmu...  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 11:54:29 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
tijavar
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 05, 2010, 21:10:27 »

"wiedzę normalną" ? Duży uśmiech Leszku, jeśli wszelkie tematy z działów dot. "teorii spiskowych" odnoszą się do wiedzy "normalnej" to ja bardzo przepraszam za to wtrącenie  Mrugnięcie ja tu nie chciałam "demaskować", bardziej ciekawość mną powodzi, ciekawość postrzegania tego świata przez świat właśnie. Powiem, że ten serial ma potencjał, wielu ludzi z mojego otoczenia - nie zaznajomionych z tematyką, mocno na niego reaguje. W życiu nie polecałam nikomu serialu, a tu proszę "stało się", btw. mam jeszcze jeden ciekawy w zanadrzu, dla tych, co lubią inny rodzaj akcji i mają trochę zbędnego czasu - "Flash Forward". Fajną koncepcję poddaje: globalną utratę świadomości...ciary na plecach  Duży uśmiech pozdrawiam!
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 05, 2010, 23:58:32 »

Mówiąc o wiedzy miałem na myśli tzw. świętą geometrię, a jeśli chodzi o teorie spiskowe to są różne poziomy refleksji,
np. reprezentowany przez ludzi z pisma "Obywatel"
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=221.msg4727#msg4727

Tak, jest wiele seriali, które podejmują różne ciekawe wątki. I skoro jesteśmy przy teoriach spiskowych, to pewnie powstają też takie seriale, które służą za układ odniesienia dla tłumaczenia różnych "niesamowitych" teorii, które głoszą co niektórzy. Jak powiesz publicznie coś, co jest domeną "wiedzy tajemnej" Mrugnięcie to mogą Cię wówczas skwitować "naoglądała się filmów SF"...
Tak też można. Socjologowie wiedzy nazywają taki zabieg nadawaniem (danej teorii, koncepcji czy po prostu twierdzeniu) określonego  "statusu ontologicznego" - ma się rozumieć takiego, który wpisze "niewygodną" teorię czy twierdzenie w "bezpieczny" w sensie społecznym kontekst kulturowy, tudzież dyskurs...

Osobiście uważam, że rzeczywistość jest jeszcze ciekawsza niż SF. Zależy jak się na nią patrzy.

Swoją drogą jak to? Szkoła Cię nie "znormalizowała" i nie zachwiała twą pasją poznawczą? Mrugnięcie

Pozdrawiam Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 20:12:07 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
tijavar
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 06, 2010, 09:13:01 »

Cytuj
Swoją drogą jak to? Szkoła Cię nie "znormalizowała" i nie zachwiała twą pasją poznawczą?

Aaaa  Duży uśmiech widzisz, przypuszczam, że taka ma natura, lata praktyki w pływaniu pod prąd, jak również wierność prawdzie, że wszystkie odpowiedzi, masz w sobie - tylko musisz wiedzieć, gdzie kopać.

Rozumiem doskonale o czym mówisz Leszku, czasem lubię się "poczepiać"  Mrugnięcie swoją drogą to podoba mi się energia płynąca z Twoich wypowiedzi, sprawia wrażenie dobrze wyważonej, poukładanej i pewnej informacji, którą niesie, poukładanej ale z "pazurem"... coś mi się zdaje, że wiedziałbyś, jak ugłaskać lwa  Mrugnięcie Święta Geometria wychodzi Ci na dobre, pozdrawiam!
Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nowewienislawowo fox zwiazek-ludowy madagaskar zapresentojswojefora