Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Depopulacja ludzkości fakt czy mit  (Przeczytany 17694 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« : Kwiecień 06, 2010, 22:59:19 »

Depopulacja ludzkości  fakt czy mit,trudno uznać to za teorie spiskową kiedy czyta sie takie informacje ze świata.

Tu miliony nie mają co jeść.

    Każdego dnia
    w moim kraju z głodu umiera co najmniej 700 dzieci. Wszystkie mają mniej niż 5 lat
    - powiedział Victor Makwenge, minister zdrowia
    Demokratycznej Republiki Konga.

Zdaniem władz Konga tylko natychmiastowa pomoc może uratować około 530 tys. głodujących dzieci
i ponad milion kobiet.

Głód najbardziej dotknął mieszkańców pięciu prowincji: Équateur, Kasai, Kasai West, Katanga i Maniema.

Według ostatnich danych z głodu może umrzeć aż 51 proc. mieszkańców Środkowej Afryki.
http://www.sfora.pl/Glod-tysiaclecia-Codziennie-umiera-700-dzieci-a18899


Czlowiek brzmi dumnie, ludzkość.... jaka ludzkość chyba chciwość.

 Gospodarka

Kraj rolniczo-przemysłowy o bogatych złożach surowców naturalnych. W rolnictwie zatrudnionych jest 59% ludności, chociaż wytwarza ono zaledwie 10% PKB (dla porównania przemysł 59% PKB). Uprawa palmy oleistej, kakaowca, kawy, orzeszków ziemnych, manioku, ryżu, kukurydzy i roślin cytrusowych. Znaczące wydobycie i eksport ropy naftowej, który przynosi najwięcej dochodów. Inne surowce naturalne to diamenty, sole potasowe i rudy żelaza. Znaczący przemysł drzewny.
Wiki

"Demokracją oligarchiczna". Jest to system polegający na panowaniu jakiejś uprzywilejowanej grupy, ukrywającej się pod płaszczykiem demokracji. Politycy takich krajów jawnie przyjmują łapówki od korporacji. Aby zobaczyć do czego to prowadzi wystarczy spojrzeć na Demokratyczną Republikę Konga (dawny Zair), która ze względu na posiadane surowce mogłaby stać się bogatym krajem, jednak zewnętrzne wpływy powodują kolejne niepokoje i rebelie. Również Nigeria stała się areną rozgrywek multikorporacji. Tutaj niechlubną rolę odegrał "Shell", wspierający wojskową dyktaturę generała Abachy. Gdy część ludności, głównie lud Ogoni zamieszkujący obszary na których koncern ten prowadził wydobycie, zaczęła się buntować przeciwko zanieczyszczeniom, doszło do dokonywanych przez armię masakr. Liderzy opozycji zostali uwięzieni, a część z nich stracona. Zginęło około 2000 osób, a ponad 100000 musiało uciekać z domów. Nie trzeba chyba dodawać dla kogo był korzystny taki obrót sytuacji. Rząd Nigerii gwarantował, że nie będzie mieszał się do interesów "Shell’a" i przymknie oko na rabunkową gospodarkę. Podobne akty przemocy wobec obywateli według Amnesty International miały miejsce w 36 krajach, w których działa "Shell". Korzystał on między innymi na indonezyjskiej okupacji Timoru Wschodniego, gdzie otrzymał aż 11 licencji wydobywczych.
http://archiwumlbc.w.interia.pl/964rowni.htm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 23:13:23 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 07, 2010, 00:03:37 »

Nawoływania o zwiększenie pomocy żywnościowej dla tych biednych ludzi nic nie da. Nie dawało od wielu lat. Przeciwnie - mimo wysiłków międzynarodowych jest coraz gorzej.
Oznacza to, że:
 po pierwsze - dobra są źle dystrybuowane , a może nawet zamiast rozdawane, są sprzedawane przez elity państw "wiecznie potrzebujących", które sobie z tego niezły interes zrobiły.
Po drugie - że Afrykanie poprzez taką pomoc zewnętrzną zatracili swój instynkt samozachowawczy i  wiedzę o tym jak żyć na swoim własnym lądzie, chociaż setki lat temu od wieków radzili sobie bez żadnej zewnętrznej pomocy. To nie pomoc doraźna jest potrzebna, ale pomoc wiedzy i uświadamianie.
Mimo to uważam, że Afryka z tej biedy powstanie. Podniesie się umęczona, niczym feniks z popiołów. Nie mam na to żadnych dowodów, ale Ci ludzie , uważam, będą "pierwszymi", zaś "pierwsi", którzy  rabują - takie shelle i inne exxony, będą ostatnimi, kiedy świat się zmieni.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
percepcja
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 07, 2010, 13:16:09 »

depopulacja - jakie to ładne słówko zamiast np. morderstwo, ale do rzeczy:

-celem jest zmniejszenie populacji Ziemi do np. ok. 500 000 - bo wtedy dopiero będzie można w pełni tą zmniejszoną liczbę ludzi kontrolować (np. Klub Rzymski uznał, że "Ziemia ma raka i tym rakiem jest człowiek" - przyjął dla terenu Polski zmniejszenie populacji do 17-20 mln do 2050 roku - co zresztą może się sprawdzić bo jak pokazują statystyki liczba urodzeń w Polsce gwałtownie zaczęła spadać od
1990 roku - ok. 18 urodzeń na 1000 mieszkańców do ok. 10 urodzeń na 1000 mieszkańców w 2000 roku).

Twierdzenia, że Ziemia nie wyżywi większej liczby ludzi są po prostu kłamstwem. Możemy się więc spodziewać kolejnych akcji w stylu szczepienia przeciw "świńskiej" (może też "ptasiej") grypie, produkcja kiepskiej jakości żywności, zwiększanie zanieczyszczenia wody i innych tego typu akcji, które doprowadzą do depopulacji, aby tym co pozostaną żyło się dobrze na czystej Ziemi.

W grupie 100 najbogatszych "społeczności" ponad 50% stanowią korporacje (cytuję: "Na przygotowywanej przez "Wprost" liście 100 najpotężniejszych organizacji ekonomicznych w 2003 r. znalazło się 51 koncernów." - źródło: http://www.wprost.pl/ar/59708/Rzady-antyglobalistow/?I=1119) więc prywatne korporacje będą robiły co zechcą i jak zechcą.

Poza tym ok. 400 najbogatszych ludzi świata posiada ok 48% zasobów materialnych całego świata, więc po co im tylu ludzi do obsługi... (i nie są to ludzie z listy Forbes'a bo np. na tej liście nie znajdziemy takich jak np. Rockefeller, który przez swoje fundacje jest właścicielem połowy wieżowców w Nowym Jorku itd. choć sam osobiście ich "nie" posiada).

Jedynym zagrożeniem dla rządzącej z ukrycia elity jest to, że jest nas tak dużo i swoją liczbą moglibyśmy wiele zrobić, ale tak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę (niestety życie ok 90% ludzi obraca się tylko w sferze dom, praca, rozrywka i niewiele poza tym).

Obecnie niszczy się więc państwa narodowościowe a następnie nastąpi proces rozbrajania ludzi.
Zapisane
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 07, 2010, 15:11:34 »

Klub Rzymski uznał, że "Ziemia ma raka i tym rakiem jest człowiek"

Wreszcie jakaś samokrytyka. A nie zauważyli że to oni są tym rakiem?
Depopulacja to straszonko i impreza owiana wieloma mitami - np ludność całej Ziemi zmieściłaby się powiedzmy w Australii i jedzenie też by się znalazło.

Choć z drugiej strony taki Bill Gates tłumaczy jak krowie na miedzy, że przydałby się nowy system opieki zdrowotnej i szczepień, taki bardziej efektywny:

"Bill Gates: "First we´ve got population. Now, the world today has 6.8 billion people. That´s headed up to about nine billion. Now, if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by, perhaps, 10 or 15 percent, but there we see an increase of about 1.3."
"

"...jeśli zrobimy wspaniała robotę wprowadzajac nowe szepienia, opiekę zdrowotną, zdrowe usługi w zakresie kontroli narodzin - możemy zmniejszyć ilość ludności o jakieś 10-15 procent..."

źródło:
http://redicecreations.com/article.php?id=10381

jak dla mnie bomba, wchodzę w ta nowa opiekę zdrowotną, trza dbać o Afrykę Duży uśmiech

A tak z innej beczki - słyszałem o jakimś maximum słonecznym co to wypali pasożyty z Ziemii... Duży uśmiech

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 15:15:44 wysłane przez radoslaw » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 07, 2010, 15:35:21 »

To wszytko prawda, ale o jakim rozbrajaniu ludzi piszesz percepcja ?
Ja nie jestem aż takim optymistą, żeby twierdzić, że wszyscy ludzie się nagle, w jednej chwili zjednoczą . Jednakże jest nas tak dużo, że choćby tylko 1% światowej populacji zaczął wykorzystywać z pełną świadomością moce, które w nas drzemią ( intencja, moc globalnej świadomości ) to globalne przebudzenie będzie z czasem możliwe , a wtedy wszystko ulegnie zmianie.

Moc myśli oraz intencji to potężne uzbrojenie i tych 400 najbogatszych ludzi o tym dobrze wie. Dlatego robią wszystko, żeby ograniczyć liczbę ludności, a tych , co pozostaną, gdyż jako siła niewolnicza  będą niezbędni , poddawać nieustannej kontroli.

Aby do tego nie dopuścić należy pozbyć się własnych uwarunkowań odnoszących się do posiadania, czy materialnego bogacenia się, uwarunkowań dotyczących poprawnej i dozwolonej wiedzy.

Przebudzenie nie będzie oznaczać natychmiastowej poprawy bytu , nowej pracy, sprawiedliwej wypłaty , nowych rzeczy itd. Nie będzie to również poprawa dystrybucji dóbr czy usług. Wszystko , co sądzimy , iż rzekomo potrzebujemy do istnienia zostanie zredukowane do jednego , prostego kanału wymiany informacji - od Ciebie, do Twojego wnętrza w którym znajduje się wszystko, co Ci potrzebne jest do życia.

W takiej sytuacji , owszem, najbogatszym pozostaną fabryki, koncerny , góra żywności i wszelakich dóbr , ogromny majątek, tyle, że nikt tego już nie będzie potrzebował. Nie będzie komu tego kupić. Bo jeśli możesz dostać o wiele więcej całkiem za darmo , to po co Ci płacić za odpadki z pańskiego stołu ciężko pracując za minimalne wynagrodzenie ?

Ktoś może zarzucić mi iż fantazjuję. Nic z tych rzeczy. To przyjdzie od wewnątrz, jak wezbrana fala tsunami - to już się dzieje .
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 07, 2010, 16:24:45 »


A tak z innej beczki - słyszałem o jakimś maximum słonecznym co to wypali pasożyty z Ziemii... Duży uśmiech

pozdrawiam
[/quote]

albo pasozyty, albo nas wszystkich, w sumie na jedno wychodzi i dobrze sie stanie. niech sie planeta na nowo odrodzi i moze jakies normalne stworzenia ja zamieszkaja:)
Zapisane
tijavar
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 07, 2010, 17:16:19 »

Podobają mi się wypowiedzi east'a, w sumie ostatnio zaczęłam myśleć o tych krajach "trzeciego świata" i całym natłoku zdarzeń wokół nich - nieustające konflikty, bieda, choroby - i tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie jest to "zasłona dymna" dla nas. Co do dystrybucji żywności i leków, to pewnie więcej kosztuje sama obsługa tych działań aniżeli pomoc sama w sobie. W sumie firmy lubią, gdy ich nazwy figurują gdzieś w spisie wspomagających - zwiększa się ich zysk. Pomijam fakt istniejącego Banku Żywności, z którego rok rocznie utylizuje się jakieś tony żywności przeterminowanej i ogólnie całą tą mass produkcję i jej produkty.

Nie mówi się nam ile i jakich środków zostało gdzieś przekazanych, za to organizują koncerty, event'y i bankiety charytatywne, a losy prawdziwych ludzi zamieniono w cyferki i odsunięto na bardzo daleki, wręcz niewidoczny plan. Ale ja nie o tym...

Ta "zasłona dymna", zaczęła mi coś na sercu ciążyć i żądać zgłębienia tematu, snuć zaczęłam myśli i wyłaniać teorie: co jeśli to właśnie tam bronią się ostatni "normalni" ludzie. Tacy, którym zależy na niezależności od Amerykańskich i Unijnych łap (bez obrazy). Jeśli Ameryka i Unia są synonimem władzy - bo tych wspomnianych 400 z Afryki czy Indii wszak nie pochodzi, to gdzie leży biegun przeciwległy? I to powstanie, o którym east piszesz zaczęło mi się całkiem jawnie w głowie przejawiać. Wcześniej uważałam, że te kraje są zbyt słabe - brak żywności, środków higienicznych, warunków zapewniających, nam by się zdawało, normalny byt, ale przyjrzawszy się im bliżej, są to ludzie mocno doświadczeni przez życie - wiemy, jak potrafią kształtować nas bolesne doświadczenia - gdzie kult ziemi jest najmocniejszy, jest w nich pewna siła, której nie potrafię ubrać słowa. Ta moc nadana od Ziemi właśnie. Ci ludzie nie mają nic do stracenia (Irak), jedynym ich celem to nie dopuścić do "kolonizacji". Walczą o swoją tożsamość. A Afryka? To ona jest Kolebką Ludzkości..

jakby nie patrzeć, źródła wskazują na 3 świat, jeśli chodzi o wszelkie początki...

Jeśli zabłądzimy w świat SF (przepraszam za określenie, nie uważam, go za SF, ale łatwiej mi będzie operować takim pojęciem) do książek m.in. Sitchin'a znajdziemy mnóstwo informacji o dziejach dzisiejszego świata trzeciego. Pewnie otarliście się o "teorię" (?) że Afryka i Bliski Wschód są bazami jaszczurów, i to oni się tam kumulują i stąd te wszelkie zło i boleść (nie jestem zwolennikiem tej teorii, ani jej przeciwnikiem, uważam, że w każdym micie tkwi ziarenko prawdy), a ja pofantazjuję w drugą stronę  i zastosuję małe "przebiegunowanie ziemi" - może to właśnie tam trwa działanie ruchu oporu? Pomyślmy, co by było, gdyby zdołano zapanować nad tymi ogniskami zapalnymi, skolonizować je, podporządkować, czy cokolwiek stałoby na przeszkodzie w zdominowaniu całej ziemi?

Dodam w nawiasie, że znam wszystkie historie starożytne i nowożytne związane z tymi regionami, zdaję sobie sprawę o terrorystach złożach naftowych, wielkich biznesach etc itp pozwoliłam sobie jednak na małe oddalenie się od tych "utartych" myśli i słów podrzucanych nam przez media... Ci ludzie nie mają nic do stracenia, takich ludzi system boi się najbardziej.

Pozdrawiam

a i dodam małe P.S. Ziemia się odrodzi, nie wiem, czy jako planeta, ale świadomość Ziemi się odrodzi i dokona się to dzięki nam, jej mieszkańcom, taka rola i współpraca została nam naznaczona.  W jaki sposób się to dokona? od małej kostki domina
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 07, 2010, 17:24:24 »

Metropolis spojrzenie w przyszłość?

Magnat przemysłowy Joh Fredersen (Alfred Abel) bezwzględnie panuje nad METROPOLIS - dwupoziomowym miastem, gdzie na powierzchni mieszkają panowie, zaś głęboko pod ziemią żyją i pracują robotnicy. Pewnego dnia w pełnych przepychu "Ogrodach Wieczności" Freder (Gustav Frohlich) (syn Fredersena) spotyka i zakochuje się w Marii (Brigitte Helm), kapłance podziemnego świata. Tymczasem jego ojciec pragnie zdusić żyjącą wśród robotników wiarę w mitycznego Rozjemcę, który ma przynieść pokój i wyzwolenie. Aby osiągnąć swój cel, przekonuje szalonego naukowca Rotwanga (Rudolf Klein-Rogge), by nadał skonstruowanemu przez siebie robotowi wygląd Marii... Sobowtór powoduje wybuch rewolty przeciw Fredersenowi, dając mu powód do użycia siły przeciw robotnikom. Rozwścieczony tłum niszczy maszyny, ale jednocześnie wywołuje powódź zalewającą ich domy...

<a href="http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=5531266491091339456&amp;hl=pl&amp;fs=true style=width:400px;height:326px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash&gt; &lt;/embed&gt;" target="_blank">http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=5531266491091339456&amp;hl=pl&amp;fs=true style=width:400px;height:326px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash&gt; &lt;/embed&gt;</a>
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 07, 2010, 17:31:23 »

tijavar  jeśli słonice zaszaleje to kto będzie rządzić światem,Bogacze bez  technologi czy zacofanie ludzie z afryki którzy bez większych problemów wrócą do poprzedniego stylu życia?
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
percepcja
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 07, 2010, 19:03:32 »

Tak czytam wasze komentarze i myślę, że macie racje mówiąc, że los naszej Ziemi jest w naszych rękach, musi być tylko pewna masa krytyczna (minimalna liczba) ludzi, która "przeważy szalę" w stronę ludzi ogólnie mówiąc dobrych.

Przyglądając się jednak przeszłości widać, że cywilizacje ludzkie na Ziemi były wielokrotnie "spychane w dół" swojego rozwoju (obecnie też taka możliwość istnieje) a ponieważ jak sądzę zbliżamy się razem z Ziemią do pewnego punktu, który nazwę punktem kulminacji mamy możliwość jako cała ludzkość dokonać skoku ewolucyjnego (potrzeba tylko odpowiedniej liczby "przebudzonych" świadomości) i dobrze by było, aby stało się jak przepowiadał wieszcz Adam Mickiewicz w "Odzie do młodości": "...Ziemio nowymi Cię pchniemy tory..".

A co do pasożytów ludzkości to nikt niczego za nas nie zrobi aby wyzwolić ludzkość

@east
To rozbrajanie ma polegać na tym, że dostęp do broni dla "szarego obywatela" ma być stopniowo ograniczany wprowadzanym prawem.
Zapisane
Strony: 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicznydom legowiskadlakota oszuscistop zipcraft basicrpg