Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tworzymy rzeczywistość  (Przeczytany 12886 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« : Kwiecień 11, 2010, 03:37:47 »

<a href="http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/FPwng50xn1c&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 11:10:20 wysłane przez Leszek » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 11, 2010, 11:15:39 »

Dream catch me... Mrugnięcie
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 11, 2010, 18:56:58 »

<a href="http://www.youtube.com/v/zHufpJKSTFw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/zHufpJKSTFw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/zHufpJKSTFw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/zHufpJKSTFw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Zapisane

miłość radość piękno
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Maj 07, 2010, 13:37:00 »

<a href="http://www.youtube.com/v/Ed-M2MWPjo0&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/Ed-M2MWPjo0&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Ed-M2MWPjo0&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/Ed-M2MWPjo0&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

lista odtwarzania
http://www.youtube.com/watch?v=Ed-M2MWPjo0&feature=related
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
robertsonic
Gość
« Odpowiedz #4 : Maj 07, 2010, 21:22:38 »

    " Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."
         
                             — Konfucjusz

PS
The ringing of the division bell had begin....?
Czy to tylko fraktal-styczny Duży uśmiech SG alkohol ryżowy...wasze zdrowie ! Duży uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=Bqvcmud3LFQ

     W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym? Czarną dziurą?

Woody Allen
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maj 08, 2010, 00:20:18 »

Kiedy powiedzieli mi -straciłeś wszystko
odpowiedziałem- To nieprawda odzyskałem wolność i wszystko teraz jest przede mną.
M-A

<a href="http://www.youtube.com/v/uhV4me_k8Y8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/uhV4me_k8Y8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/uhV4me_k8Y8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/uhV4me_k8Y8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maj 08, 2010, 13:02:35 »

Kiedy powiedzieli mi -straciłeś wszystko
odpowiedziałem- To nieprawda odzyskałem wolność i wszystko teraz jest przede mną.
M-A


Dokładnie TAK.
Wciąż w ludzkich głowach rezyduje wzorzec, że  możemy coś utracić lub stracić nawet się za bardzo nad tym nie zastanawiamy, że tak właśnie jest.
Ten wzorzec jest nabywany wpierw od naszych kochanych rodziców w dzieciństwie, a następnie potwierdzany i powielany w społeczeństwie.
Następnie ten fałsz powtórzony tysiąc razy staje się faktem.
Bo jak myślisz, tak robisz i takim się stajesz !

Problem tylko, w tym, że ten fałsz, skutecznie odziela nas od obiektywnej rzeczywistości i od naszej własnej prawdy.Bo nic nie mamy do stracenia, nawet do zyskania, bo wszystko czego potrzebujemy jest już w Nas,
Ale społeczeństwa są zahipnotyzowane, uśpione i wciąż gonią z czymś, bo ten fałszywy wzorzec, każe im myśleć, że coś mogą utracić.
Więc toczą wojny, walczą  pomiędzy sobą, a nawet myślą, że jakieś obce cywilizacje im zagrażają, czy nimi manipulują.
Więc motyw jest wciąż taki sam - boję się, bo mogę coś utracić, a skoro tak myślę - to tak właśnie robię !


Więc po ulicach chodzą martwi ludzie. Ich oczy zgasły.  Smutny  Gonią za rzeczami, za wygodami, szukają szczęścia na zewnątrz siebie, a wewnątrz pustka i  lęk. Nie potrafią się cieszyć niczym , bo ogarnia ich strach, aby nie utracić, tego wszystkiego co udało im się przez lata  zgromadzić.
Więc niezwykłym krokiem ku wolności jest faktycznie zrozumienie, że NIC nie możemy utracić.
Więc świadome i owocne życie, zależy tylko i wyłącznie od tego na ile zdecydujemy się świadomomie żyć !
Wszystko tworzysz myślą ! Więc baczmy na to, co myślimy i dlaczego ?

Jak powiedział pewien mądry człowiek - cała wiedza ludzkości, wszystkie technologie, nauka jest potrzebna ludziom jak ornitologia ptakom.
Dlatego tak powiedział, ponieważ pomimo tej całej wiedzy o ludzkim potencjale, ludzie żyją nieświadomie, jak tysiące lat temu.
 Mamy komputery, nowoczesne samochody, supermarkety, wielkie uniwersytety  , tylko problem w tym, że emocje walki i przetrwania
 są wciąż takie same jak podczas wspólnoty plemiennej.
Więc zmieniło się tylko opakowanie, ale żyjemy i zachowujemy się jak synowie i córki Króla, które żebrzą po ulicach i nie chcą wrócić do DOMU.
A, że tak właśnie jest to wystarczy tylko włączyć TV lub radio i posłuchać codziennych wiadomości.
Heh....
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 13:45:36 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maj 08, 2010, 14:05:59 »

Niczego nie możemy utracić, bo już wszystko co trzeba przynosimy ze sobą na ten świat. Cała reszta to zabawa we współtworzenie. Nie posiadam niczego oprócz swojej wewnetrznej mądrości, którą jest ... cały Wszechświat.
Poruszając się wśród tych wszystkich nietrwałych rzeczy - wytworów naszej cywilizacji - nietrudno ulec wrażeniu, że to jest jedyna  rzeczywistość. Ale wystarczy zwrócić się do wnętrza , a stamtąd  perspektywa się zupełnie zmienia. Otoczenie próbuje nas utrzymać w błędnym przekonaniu, podczas, gdy jest to ( włącznie z naszymi fizycznymi ciałami oraz umysłem ) zaledwie  , jak mówi Nassim  0,000001% tego ,czym na prawdę jesteśmy.
Skoro ten ułamek procenta  daje nam  poczucie, że jest wszystkim, to co może nam dać skupienie uwagi  na  99,999999 % całej "reszty " , którą tak na prawdę jesteśmy ?
Mamy taką możliwość, aby zmieniać rzeczywistość w sposób harmoniczny we współ-odczuwaniu i we współpracy z globalną Świadomością.
99,999999 % to niezmierzona potęga jeśli porównać ją z tym, co nam daje 0,0000001% tego, czego doświadczamy obecnie.
Z całą pewnością zasługujemy na wszelakie dary Wszechświata, ale czy jesteśmy gotowi na to ?

Czy udźwigniemy odpowiedzialność wynikającą z tego daru ?
Co pomyślisz - to stworzysz, ale czy to oznacza, że cokolwiek stworzysz ? Czy istnieją uniwersalne prawa zgodnie z którymi ta twórczość nie będzie chaotyczna i samodestrukcyjna ?
Sądzę, że na to pytanie odpowiedź niesie SG i nauka o Świadomości.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Maj 08, 2010, 15:22:52 »

Iluzja rzeczywistości dekodowana naszymi pięcioma zmysłami

Na początku była Pustka..

Razem z nieskończoną ilością możliwości

Spośród których jedną

Jesteś Ty.

- Co się dzieje, dlaczego tu jestem?

- Kim jestem?

- Czy materia jaką widzimy jest rzeczywista, czy też jest ona tylko naszym wyobrażeniem?

- A może jest jednym i drugim jednocześnie?

- Gdzie jest miejsce, które określamy jako “JA” skoro nasze ciała to po prostu materia, zwykłe pierwiastki chemiczne…

DO RZECZY..

Tajemnice poza materią..

Człowiek już od początku swojego życia uwarunkowany został w ten sposób, że świat, w którym żyje ma dla niego absolutnie materialną rzeczywistość. Wzrasta on pod wpływem tego uwarunkowania i opiera całe swoje życie na tym punkcie widzenia. Jednak odkrycia nowoczesnej nauki ujawniają całkowicie inną i znaczącą rzeczywistość niż mogłoby się przypuszczać.

Wszystkie informacje o świecie zewnętrznym jakie posiadamy są nam przekazywane za pomocą naszych pięciu zmysłów. Świat który znamy składa się z tego co nasze oczy widzą, nasze uszy słyszą, nasz noc czuje, nasz język smakuje i nasze ręce czują. Człowiek jest zależny od tych pięciu zmysłów od momentu narodzin. Dlatego poznaje on taki świat zewnętrzny, jaki zostanie mu przedstawiony przez te zmysły.

Obecnie jednak naukowe badania przeprowadzone na naszych zmysłach przynoszą wiele różnych faktów na temat tego co nazywamy światem zewnętrznym. I te fakty rzucają nowe fakty na bardzo ważny sekret dotyczący materii która jest częścią składową zewnętrznego świata. Sprawę ową, współczesny myśliciel, Frederick Vestel wyjaśnia w następujący sposób:

“Twierdzenia naukowców, którzy mówią jest jedynie obrazem, że wszystko, co go otacza i co on przeżywa jest iluzją; że Wszechświat to tylko cień – zdają się mieć potwierdzenie we współczesnej nauce.”

W celu większego zrozumienia tego sekretu ukrywającego się za materią przypomnijmy sobie informacje o naszym zmyśle wzroku, który dostarcza nam najbardziej rozległych informacji o świecie zewnętrznym.

W JAKI SPOSÓB WIDZIMY?

Czynności widzenia jest realizowana w sposób ciągły. W przypadku widzenia cząsteczki światła, nazywane fotonami, zmierzają od postrzeganego obiektu do oka, a następnie przechodzą one przez soczewkę oka, gdzie są odbijane, po czym padają na siatkówkę, czyli na tylną część oka. Są one zamieniane na sygnał elektryczny, który zostaje przesłany poprzez nerwy do tylnej części mózgu, zwanej płatem wzrokowym (potylicznym). Czynność widzenia ma miejsce właściwie w tym płacie wzrokowym w mózgu.

Każdy obraz jaki widzieliśmy w naszym życiu i każde wydarzenie, które doświadczyliśmy w naszym życiu, doświadczamy w tym właśnie malutkim i ciemnym miejscu. Zarówno papier, który teraz czytasz jak i bezgraniczne krajobrazy, jakie widziałeś patrząc na horyzont, właściwie zmieściły się w tym miejscu, w tych kilku centymetrach sześciennych.

Teraz rozważmy ponownie te informacje bardziej uważnie..

Kiedy mówimy, że widzimy to właściwie widzimy efekt promieniowania, docierającego do naszych oczu i następnie ukształtowanego przez nasz mózg na podstawie przetworzonego sygnału elektrycznego. Kiedy mówimy, że widzimy to właściwie obserwujemy elektryczne sygnały w naszym mózgu.

Nawiasem mówią to kolejny punkt, który dowodzi, że znajdują się one (obrazy) w naszym umyśle. Mózg zaś jest zasłonięty przed światłem i wewnętrznie jest absolutnie ciemny. Dlatego też nigdy nie jest możliwy bezpośredni kontakt mózgu ze światłem. Możemy wyjaśnić tę interesującą sytuacje na przykładzie:

Przypuśćmy, że przed nami znajduje się płonąca świeca i widzimy jej światło. Podczas tego okresu kiedy widzimy światło świecy – wewnątrz naszych zwojów, w naszym mózgu, panuje absolutna ciemność – światło świeczki nigdy nie rozpala się wewnątrz naszego mózgu, w płacie wzrokowym. Bez względu na to widzimy w pełni jasny i kolorowy świat, wewnątrz naszego ciemnego mózgu.

Ta sama sytuacja dotyczy naszych pozostałych zmysłów: słuchu, dotyku, smaku i węchu, postrzeganych w mózgu jako sygnały elektryczne. Dlatego nasze mózgi przez całe życie nie stawiają czoła pierwotnej materii istniejącej na zewnątrz nas, ale raczej tworzą ich elektryczną kopię wewnątrz naszego mózgu. Oto punkt w którym dochodzi do nieporozumienia poprzez przyjęcie tych kopii jako przypadków prawdziwej materii na zewnątrz nas.

ŚWIAT ZEWNĘTRZNY, WEWNĄTRZ NASZEGO MÓZGU (świat spostrzeżeń)

Te fizyczne fakty sprawiają, że dochodzi do sformułowania bezsprzecznych wniosków. Każda rzecz, którą widzimy, słyszymy i spostrzegamy jako materię, świat czy też wszechświat jest tylko elektrycznym sygnałem w naszym mózgu.

Na przykład, ktoś obserwuje gwiazdy na niebie zakłada, że znajdują się one miliony lat świetlnych od niego. Jednak gwiazdy znajdują się w tej osobie, w płacie wzrokowym w jej mózgu. Podczas czytania mojego referatu, tak na prawdę nie masz go przed oczami, mimo, że wydaje Ci się jakby był przed tobą, ale wręcz przeciwnie ten referat jest wewnątrz ciebie. Twoje postrzegania własnego ciała sprawia, że myślisz, że jesteś w jego wnętrzu. Jednak musisz pamiętać, że twoje ciało jest obrazem wytworzonym wewnątrz twojego mózgu, (w sensie postrzegania rzeczywistości to prawda, ale jednocześnie materia ciała może znajdować się wewnątrz materii pokoju).

Do tej pory napisałem o świecie zewnętrznym i świecie spostrzeżeń (świecie percepcji), powstającym wewnątrz naszego mózgu. Ten drugi świat jest czymś co widzimy. Jednak zmysł nigdy nie dosięga (bezpośrednio) świata zewnętrznego, więc jak możemy być pewni, że taki świat naprawdę istnieje? Nie możemy być tego pewni.

Lecz jeśli posiadamy fizyczne zmysły i fizyczne mózgi oraz widzimy te same przedmioty to możemy domniemać o prawdziwości świata fizycznego.

Jedyną rzeczywistością, którą bezpośrednio obserwujemy, jest świat spostrzeżeń, w którym żyjemy wewnątrz naszego umysłu. Wierzymy w istnienie przedmiotów ponieważ, możemy je dotknąć i zobaczyć; tak obija je nasze postrzeganie. Jednak te postrzeganie jest jedynie (ideą) wyobrażeniem, powstającym w naszym umyśle. Tym samym przedmioty więzione przez postrzeganie nie są niczym innym niż wyobrażeniami i te wyobrażenia nie są scentralizowane w żadnym innym miejscu tylko w umyśle. Ponieważ istnieją tylko w umyśle może to oznaczać, że możemy być oszukani przez złudzenia, kiedy wyobrażamy sobie wszechświat i rzeczy muszące istnieć poza umysłem.

Wyobrażenie materii, istnieje na zewnątrz umysłu, nie musi mieć pokrycia w rzeczywistości. Postrzegane przez nas przedmioty mogą równie dobrze pochodzić z jakiegoś “sztucznego” źródła.

KTO POSTRZEGA ?

Po tych wszystkich fizycznych faktach pojawia się pytanie o podstawowej ważności. Jeśli wszystkie fizyczne zdarzenia, które znamy są ze swojej natury spostrzeżeniami, to co z naszym mózgiem? Czy on też jest tylko spostrzeżeniem czy prawdziwą materią?

Skoro mózg jest materią, tak jak ramiona, nogi lub jakikolwiek inny materialny obiekt, powinien być spostrzegany tak samo, jak każdy inny obiekt. Ten przykład rozjaśni tę kwestię:

Pomyśl, że rozciągnęliśmy nerwy dochodzące do mózgu i wyjęliśmy mózg na zewnątrz głowy tak, że możemy widzieć go naszymi zmysłami. Wtedy możemy obserwować, swój własny mózg, a nawet dotknąć go palcami. Czy mózg Obserwuje sam siebie ? Czy też to my spostrzegamy nasz mózg? W ten sposób możemy zrozumieć, że nasz mózg także jest naszym spostrzeżeniem, ukształtowanym przez zmysł wzroku i dotyku. (Oraz oprócz tego jest jednocześnie materią.) Wtedy nasuwa się pytanie, czym jest Wola, która widzi, słyszy, dokonuje spostrzeżeń wszystkimi zmysłami, jeśli nie jest nią mózg? Kim jest ten kto widzi, słyszy, dotyka, spostrzega zapach i smak ? Kim jest to jestestwo, które myśli, wyciąga wnioski, ma uczucia i co więcej mówi: “Jestem sobą” ?

Jeden z największych myślicieli naszych czasów Karl Pribram także stawia to samo pytanie:

Odkąd greccy filozofowie zaczęli myślę o “duchu w maszynie”, o małym człowieku wewnątrz małego człowieka” itp. Gdzie jest “JA” – jednostka, która używa swojego mózgu ? Jak powiedział święty Franciszek z Asyżu: “Szukamy tego, co szuka”. ”

W rzeczywistości ten metafizyczny byt, który używa mózgu, który widzi i czuje to dusza. To, co nazywamy światem materialnym, jest sumą spostrzeżeń widzianych i odczuwanych przez tę duszę. Tak jak ciało, które posiadamy w czasie snu i materialne zależności, postrzegane w naszych snach nie mają fizycznej rzeczywistości. Również wszechświat, który zajmujemy i ciało, które posiadamy nie mają fizycznej rzeczywistości.

(Tylko w naszym postrzeganiu nie posiadają one fizycznej rzeczywistości, choć mogą odzwierciedlać fizyczne zależności).

Prawdziwy absolutny byt to DUSZA. (Nasze postrzeganie jest niepodważalne.)

Materia (postrzegana przez człowieka, a nie zewnętrzna) składa się ze spostrzeżeń widzianych przez duszę. Jeśli jednak zaczniemy podważać tę pozycję i przyjmiemy, że obserwowana materia jest taka jak przedstawiają nam zmysły, to prawa fizyki, chemii i biologii (neurofizjologii), wszystkie one prowadzą do faktu, że materia składa się z iluzji metafizycznej materii nieuchronnie aktualizowanej. (czyli odpowiednio “iluzja” – są to zniekształcone obrazy wytworzone przez nasze postrzeganie za pomocą zmysłów, (świat zewnętrzny) a “metafizyczna materia” – to “prawdziwa” materia czyli “nadzmysłowa” przenikająca jednocześnie zmysłową materię (świat wewnętrzny).)

To jest: TAJEMNICA UKRYTA POZA MATERIĄ.

Te fakty, zdefiniowane w ten sposób, niepokoją niektórych materialistycznych naukowców, którzy uznają materię za byt absolutny i najwyższy. (Według nich materia w sposób zagadkowy i mglisty sama zaczęła postrzegać i myśleć o sobie samej.. Wniosek: To materia myśli, a nie podmiot jakim jest ten naukowiec. Materialista zapomina o sobie samym.) (Podobnie skrajny idealista (spirytualista) zapomina o materii.)

Pisarz naukowy Lincoln Barnett napisał w swojej książce. pt. “Wszechświat i Einstein” :

Wraz z filozofiami redukującymi całą obiektywną rzeczywistość do świata spostrzeżeń-cieni, naukowcy stają się coraz bardziej świadomi niepokojących ograniczeń ludzkich zmysłów.”

Wszystkie te fakty stawiają nas twarzą w twarz z bardzo ważnym pytaniem. Jeśli rzeczy, o których zdobywamy wiedzę, a które tworzą materialny świat, rzeczywiście składają się ze spostrzeżeń docierających od naszej duszy, to jakie jest źródło tych spostrzeżeń ?

Odpowiadając na to pytanie, musimy wsiąść pod uwagę fakt, że materia nie posiada ściśle określonej własnej powłoki (np. koloru czy dźwięku), lecz ta powłoka jest spostrzeżeniem. To spostrzeżenie musiało zostać spowodowane przez inną Siłę, co oznacza, że spostrzeżenie musiało zostać stworzone. Co więcej to stworzenie musi być cały czas kontynuowane. Jeśli system kreacji (spostrzeżeń) nie byłby kontynuowany wtedy to, co nazywamy materią zniknęłoby i zostało utracone. (Nasza percepcja ustałaby.) To może zostać porównane do telewizji, której obrazy są wyświetlane tak długo, dopóki sygnał jest nadawany. Jeśli transmisja sygnału zostanie zakończona obraz w telewizorze także zniknie. …….

http://change4you.pl/iluzja-rzeczywistosci-dekodowana-naszymi-piecioma-zmyslami/
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 09, 2010, 01:37:24 »

"Widzenie mózgiem" potwierdza także wynalazek o nazwie Brain Point.
cytat "Urządzenie umożliwiające „widzenie językiem” nazwano Brain Point. Specjalne okulary wychwytujące światło przekazują informacje do urządzenia znajdującego się na języku. Ono z kolei przekształca informacje w sygnał elektryczny odbierany przez język, w mózgu impuls przekształca się w obraz. "
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ujrzec_swiat_jezykiem_131090.html

Niewątpliwie z  postrzeganiem jest tak, że okazuje się, iż możemy zastąpić pewne zmysły innym zmysłem uzyskując prawie ten sam efekt. Niektórzy niewidomi do takiego stopnia wykształcają słuch, że za jego pomocą niemalże "widzą" jak nietoperze ( słynny film pt "ślepa furia" z Rutgerem Hauerem ).
Innym przykładem jest tutaj synestezja.

-- Synestezja (po grecku "łączenie wrażeń zmysłowych") jest zaburzeniem funkcjonowania mózgu, które polega na odbieraniu jednych wrażeń zmysłowych pod postacią innych. Synestetycy więc, w zależności od postaci zaburzenia, mogą czuć dźwięki, słyszeć barwy czy widzieć zapachy.

-- Na poziomie funkcjonowania mózgu polega to na tym, że jeden bodziec zmysłowy, na przykład zapach, wpływa na pobudzenie części mózgu odpowiedzialnej za słyszenie. Niektórzy naukowcy uważają, że wszystkie noworodki posiadają tę właściwość.

http://my.opera.com/Vysotz/blog/2007/12/30/synestezja-widzenie-dzwiekow-slyszenie-zapachow-czujcie-kolorow

W powyższym fragmencie błędne jest, uważam , jedynie założenie, iż synestezja to zaburzenie pracy mózgu. To raczej dowód na to, iż zmysły nas "oszukują". cały czas, Istnieją tak na prawdę wyłącznie fale elektromagnetyczne odbierane przez nasze zmysły w różny sposób, Lecz co by się stało, gdybyśmy mieli organ , który umożliwia bezpośrednie "widzenie" tych fal ? Taki organ już onegdaj posiadaliśmy podobno - tzw trzecie oko. Byłoby ono niczym wewnętrzny ekran komputera na którym wyświetlają się informacje. Wnioskuję to po istnieniu "telepatycznego internetu" z zamierzchłej przeszłości w postaci węzłów siatki geomantycznej , tajemniczych budowli takich jak dolmeny czy piramidy.
W jakiś sposób nasi praprzodkowie potrafili komunikować się ze sobą poprzez ley-lines na skalę globalną i w miejscach w których działały węzły tej siatki budowano tzw miejsca mocy. Dzisiaj możemy je podziwiać  w formie Kościołów, albo też porozrzucanych bezładnie gigantycznych kamieni z neolitu. Onegdaj tworzenie rzeczywistości mogło być znacznie bardziej intuicyjne , a więc znacznie prostsze.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

planszowanie articz rycerze-erathii szczurypustyni eye