Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010  (Przeczytany 112645 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241Zobacz profil Email
« Odpowiedz #150 : Lipiec 07, 2010, 17:34:01 »

Czytam na wp taką informację:

Polscy prokuratorzy wojskowi zwrócili się do Departamentu Sprawiedliwości USA o pomoc prawną w sprawie katastrofy smoleńskiej. Informację potwierdził pułkownik Jerzy Artymiak z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dodał, że wniosek został skierowany pod koniec czerwca, ale dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić, co zawiera - do czasu zapoznania się z nim przez adresata. Wśród wątków pojawia się m.in. kwestia sztucznej mgły.

Według "Dziennika Gazety Prawnej" prokuratorzy chcą zweryfikować wszelkie teorie dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej. Proszą między innymi o sprawdzenie, czy istnieją naukowe i techniczne możliwości wygenerowania sztucznej mgły.

....z forum o chemii:

Mgła bez gotowania.

Potrzebne odczynniki:
- pył cynkowy (Zn) - 5g
- chloran potasowy (KClO3) - 4g
- czterochlorek węgla (CCl4) - 7ml

Potrzebny sprzęt:
- parownicz
- szklana łyżeczka
- korek
- szpilka
- palnik lub kuchenka gazowa

Przepis:
Do parownicy wsypujemy pył cynkowy i chloran potasowy. Dokładnie mieszamy. Po dokładnym wymieszaniu dodajemy czterochlorku węgla i formujemy ''piramidkę''. Następnie bierzemy korek i wbijamy w niego szpilkę. Szpilkę rozgrzewamy do czerwoności w ogniu palnika. Rozżarzoną szpilkę przytykamy do ''piramidki'' i sie odsuwamy. Gdy reakcja zapoczątkuje wytworzy się silnie higroskopijny związek - chlorek cynkawy (ZnCl2) i zacznie pochłaniac wilgoc z powietrza, zacznie sie tworzyc mgła.

Hmmm... to my się musimy pytać brata za wielką wodą czy jest to możłiwe ?

inna sprawa, że tak sformułowane pytanie rzuca podejrzenie, że komuś zależało aby ten samolot się rozbił. Tylko komu ? Rosji ? PO ? UE ? ...to jest niepoważne.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241Zobacz profil Email
« Odpowiedz #151 : Lipiec 23, 2010, 09:49:28 »

...ciąg dalszy o mgle....

Jak powstała mgła nad Smoleńskiem?

"Mgła, w której 10 kwietnia kilometr przed pasem startowym lotniska Siewiernyj rozbił się prezydencki Tu-154M, była zjawiskiem naturalnym – taką ekspertyzę wydali polscy naukowcy poproszeni o opinię przez prokuraturę wojskową - pisze dziennik.pl

Po katastrofie samolotu pojawiły się głosy, że do tragedii mogło dojść na skutek zamachu terrorystycznego albo spisku. Zwolennicy tych teorii sugerowali, że nagłe pojawienie się gęstej mgły zaledwie chwilę przed tym, gdy Tu-154M schodził do lądowania, było wywołane sztucznie.

Naukowcy z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk w Warszawie nie potwierdzili teorii spiskowej. – Na podstawie wyników obserwacji meteorologicznych w Smoleńsku z ostatnich 30 lat stwierdzili, że, „warunki mgielne” w rejonie katastrofy 10 kwietnia były typowe dla tego obszaru – powiedział gazecie płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Płk Rzepa potwierdził jednak, że prokuratura wcale nie wyklucza zamachu jako jednej z czterech hipotez śledztwa i wciąż weryfikuje taką wersję."
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jak-powstala-mgla-nad-Smolenskiem,wid,12500992,wiadomosc_prasa.html

To, że mgła występuje w tamtym rejonie w danym okresie czasu to jedno, drugie to potwierdzenie 100% jej naturalnego pochodzenia. Np. w książce W. Cejrowskiego Rio Anaconda, jest sytuacja w której szaman wytwarza mgłę siłą woli na dość sporym obszarze, bez żądnych chemicznych substancji, czy jakich kolwiek innych znanych nam dzisiaj trików. W latach 60-70 wywiad rosyjski i amerykański badając możliwości ludzkiej siły psionicznej pozyskał kilku szamanów do swoich badań. Wyniki tej naszej komisji mogą być jak najbardziej słuszne, ale w odniesieniu do dzisiejszych możliwości wytworzenia mgły niczego nie dowodzą.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #152 : Lipiec 23, 2010, 10:59:28 »

Echnaton, możesz podać stronę z książki Cejrowskiego? Jeśli to nie problem of course.
Przydałoby się do nowego wykładu Dana, który mówi w nim m. in. o rozpętaniu sztormu (siła psioniczną - śmieszna nazwa Mrugnięcie ) podczas wojennej wyprawy floty hiszpańskiej w kierunku Anglii w XVI wieku.

Pozdrówka!
Film będzie gotowy najpóźniej w następny weekend

Zapisane

miłość radość piękno
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #153 : Lipiec 23, 2010, 11:44:00 »


To, że mgła występuje w tamtym rejonie w danym okresie czasu to jedno, drugie to potwierdzenie 100% jej naturalnego pochodzenia.

  Tylko co ma mgła do katastrofy to już wogóle tego nie wiem ?
Kolejny medialny bełkot, czy co ?
 Dzisiejsze samoloty, są wyposażone w tak precyzyjne układy nawigacji, że o mgle, to nawet szkoda  wogóle dyskutować.
Tupolew był wysposażony w wyspecjalizowane układy elektroniczne, które montowane są we wszystkich wspóŁczesnych samolotach typu Boeing, które z dokładnością do jednego centymentra podają wszelkie dane.
Problem poległa właśnie nie na mgle , tylko polegał na niewłaściwych danych pochodzących z rejestru danych.
W związku z tym pilot nie mógł podjąć jakichkolwiek właciwych decyzji, bo na podstawie czego ?
Bo gdyby mógł podjąć, to by je podjął. A skoro nie podjął, wniosek jest prosty - jakaś była tego konkretna przyczyna.
Pomijam fakt zamachu, bo aby coś wogóle takiego głosić, bo trzeba mieć wpierw  na to dowody, lecz powiem to co wiem....

Nie od dzisiaj wiadomo, że  w posiadaniu armii znajduje się tzw. broń eletromagnetyczna. Amerykanie skutecznie ją wykorzystywali w zatoce Perskiej.
Urządzenie zostało poraz pierwszy skonstruowane jeszcze w latach piećdziesiątych, a poprzez następne lata skutecznie ją udoskonalono..Polega, to na tym, że wysyła ono w kierunku obiektu typu samolot bardzo skoncentrowną wiązkę pola eletromagnetycznego.
Efektem tego są uszkodzenia obwodów elektronicznych - ( co prawda drobne), ale w elektronice jest tak, że wystarczy, że ulegnie uszkodzeniu kilka tranzystorów, diód,  w procesorze, pamięci lub w innym układzie i elektronika nie działa jak należy, zawiesza się, generuje błędy itd...itp..
I nikt nie jest wstanie udowodnić,  jaka przyczyna spowodowała uszkodzenia i jakiego typu uszkodzenia, gdy samolot spadnie na ziemię.
Można tylko wnioskować za pomocą analiz danych z ''czarnych skrzynek'' , czy innych danych, że coś takiego mogło mieć miejsce.
Ale nie można tym samym stwierdzić, że ktoś wysłał w stronę samolotu skoncentrowaną wiązkę eletromagnetyczną i na tym zabawa się kończy.

Można odnaleźć na necie pewne opisy działania i transmutancji energii eletromagnetycznej, ale by je zrozumieć, to tak jak zrozumieć wyższą matematykę.
Wnioskuje, więc, że opinie o mgłach to tragiczne opium dla ludu, w których specjalizują się media, tudzież inni ''obcy''.
Jest na świecie tyle rozmaitych rzeczy, pod klauzulą ( ściśle tajne, lub super tajne), że  szukanie na nich odpowiedzi  jest nie tylko stratą czasu, ale zbrodnią przeciwko swojemu,  wewnętrznemi intelektuałowi.


pozdr. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 14:09:34 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241Zobacz profil Email
« Odpowiedz #154 : Lipiec 23, 2010, 13:57:21 »

Echnaton, możesz podać stronę z książki Cejrowskiego?

Dokładnej strony nie pamietam, ale jest to na pewno za połową, jak Wojtuś spędza czas w towarzystwie szamana/czarownika. W tej książce miał doczynienia z dwoma typami. Pierwszy, jeszcze niedoszkolony, bo jego poprzednik nie przekazał mu pełnej informacji na temat "czary-mary", dlatego ten troche improwizuje... co jest całkiem zabawne, ale i tak ma duży wpływ na poczynania całej wspólnoty. Drugi już pełną gębą czarownik, z plemienia praktycznie niedostępnego nawet dla wtajemniczonego podróżnika. Nasz Wojtek z szamanem porozumiewali się telepatycznie. Pan W.C. mówił do niego nawet po polsku, a ten i tak go rozumiał. Jest ciekawy opis wchodzenia w ciała innych zwierząt z możliwość czucia, patrzenia i poruszania się. Podglądania snów mieszkańców wioski etc. Albo opis dziwnej wody, do której wskakiwał czarownik i znajdował się w miejscu które opisem przypominało Australię i widział jej rdzennych mieszkańców Aborygenów. Pewne kwestie filozofii czarownika nawiązują do naszego bytu na Ziemi i ścisłego związku z nią. Są bardzo zbliżone do dzisiejszej teorii o polu wspólnej świadomości. Na jej podstawie podpuszczany przez naszego globtrotera doszedł że Ziemia mogłaby być okrągła i cały nieboskłon mógłby byc nieskończonością....Uśmiech (ciekawe co on tam popija)
 Z mgłą to prościzna, jak mówi czarownik, każdy szaman to potrafi, aby zmylić drogę niepotrzebnemu intruzowi. Na tej podstawie Cejrowski dopytuje czy w miejscach gdzie był prowadzony, było robione to specjalnie, aby nie potrafił tam dotrzeć drugi raz. Tyle, że to pytanie było raczej retoryczne, bo najczęściej czarownik kwitował wszystkie jego wybiegi wg jego wizji świata jako nadprzyrodzone szerokim uśmiechem.

Tylko co ma mgła do katastrofy to już wogóle tego nie wiem ?
Kolejny medialny bełkot, czy co ?
 Dzisiejsze samoloty, są wyposażone w tak precyzyjne układy nawigacji, że o mgle, to nawet szkoda  wogóle dyskutować.
Tupolew był wysposażony w wyspecjalizowane układy elektroniczne, które montowane są we wszystkich wspólczesnych samolotach typu Boeing, które z dokładnością do jednego centymentra podają wszelkie dane.
Problem poległa właśnie nie na mgle , tylko polegał na niewłaściwych danych pochodzących z rejestru danych.
W związku z tym pilot nie mógł podjąć jakichkolwiek właciwych decyzji, bo na podstawie czego ?
Bo gdyby mógł podjąć, to by je podjął. A skoro nie podjął, wniosek jest prosty - jakaś była tego konkretna przyczyna.

Przyczyny tej katastrofy, to na pewno złożony ciąg łamania przepisów, presji, warunków atmosferycznych, etc. Nie była nią jedynie mgła, lub jedynie presja, czy awaria... przy takich wypadkach nakłada się wszystko na siebie w takim stopniu, że prawdpopobieństwo wypadku jest całkiem realne. To co do nas dociera w tej sprawie z mediów to normalna gra polityczna i każdy kładzie nacisk na to, na czym może coś ugrać - proste, logiczne i śmieszne...
Ze względu na to, że lotnisko nie miało odpowiednich systemów naprowadzających i nie figuruje w mapach GPS piloci nie mogli opierać się na wszystkim co mieli do dyspozycji w kokpicie. Z wieży kontrolnej i z Jak'a piloci otrzymali info o dolnym poziomie mgły. Chyba 50 m (?) czy coś koło tego, jak się okazało mgła była na wysokości 0m, stąd uderzenie skrzydłem w drzewo. Wszystkie systemy TAWS itp. wyły od jakiegoś czasu żeby podnieść maszynę do góry, więc dziwne jest że piloci za wszelką cenę chcieli zejść poniżej dolnej podstawy mgły.
Jasne, że nie można w prowadzeniu śledztwa odrzucić hipotezy, że był to zamach, ale komu i na co to by było potrzebne ?

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naszegry yelnet malopolaki julandia female-vs-male