Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010  (Przeczytany 112003 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Kwiecień 15, 2010, 06:56:14 »

pogrzeb - swiatowi przywodcy np prezydent usa ktory nigdy nie uczestniczy w takich uroczystosciach, nawet sam ksiaze karol - wszyscy naraz na wawelu, w miejscu mocy przy czakramie - moze jakis rytual odprawia
Zapisane
tijavar
Gość
« Odpowiedz #51 : Kwiecień 15, 2010, 11:12:53 »

bou, kto wie, ale myślę, że to ich dusze mają coś zrozumieć, czy wynieść z tego spotkania.

Informacja z prasy:

"Kommiersant": w stosunkach z Polską możliwy prawdziwy przełom

Dziennik "Kommiersant" ocenił w dzisiejszym wydaniu, że po tragedii pod Smoleńskiem powstała sytuacja, w której możliwy jest prawdziwy przełom w stosunkach między Rosją i Polską. "Wydarzenia ostatnich 10 dni mogą odegrać bardzo ważną rolę w relacjach polsko-rosyjskich. Reakcja obu stron na tragedię 10 kwietnia radykalnie zmieniła ich klimat" - konstatuje rosyjska gazeta.

"Kommiersant" wyjaśnia, że "polscy politycy nie obarczali winą Rosji, a Moskwa zrobiła wszystko, by dochodzenie w sprawie katastrofy było otwarte i by było prowadzone wspólnie z Polakami".

Według dziennika, najważniejsze jest to, że "w Rosji znalazło się tak wielu ludzi szczerze współczujących i potrafiących znaleźć godne formy, by to współczucie wyrazić, a w Polsce znalazło się wielu ludzi, umiejących to ocenić".

"Jest to sytuacja, w której możliwy jest prawdziwy przełom" - podkreśla "Kommiersant".

Gazeta argumentuje, że "ci politycy w Polsce, którzy opowiadają się za pojednaniem z Rosją, otrzymali taką swobodę manewru, o jakiej tydzień temu mogli tylko marzyć". "Jeśli z naszej strony wystarczy woli politycznej, by przerwać zawstydzające gry z utajnianiem akt śledztwa w sprawie Katynia i innych zbrodni stalinowskich, może okazać się, iż katastrofa pod Smoleńskiem będzie miała istotne konsekwencje polityczne nie dla Polski, lecz dla Rosji" - pisze "Kommiersant". Dziennik zaznacza, że "tej szansy nie można zaprzepaścić".

źródło http://wiadomosci.gazeta.pl
Zapisane
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Kwiecień 15, 2010, 13:23:24 »

Podaję odnośniki do artykułów stawiających dość ciekawe pytania na temat katastrofy:

http://blogmedia24.pl/node/27659#comment-83542
http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID404487538,index.html

pozdrawiam
Zapisane
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Kwiecień 15, 2010, 13:41:17 »

pewien wpis niejakiego romana r na usenecie pl.soc.polityka mnie bardzo zaintrygowal.
"A ja, z prywatnych kanałów, wiedziałem, zanim Kardynała Dziwisz zaczął
konsultacje, że konsulat USA w Krakowie dostał polecenie rozpoczecia
przygotowań do przyjazdu Prezydenta Obamy."
wg mnie to jest bardzo niepokojace. wyglda jakby decyzja co do miejsca pochowku nie zapadla w polsce. czarownice szukuja sobie miejsce na szabat???
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Kwiecień 15, 2010, 14:06:03 »

.. a ja z "prywatnych kanałów",  wiem, że wszystko będzie dobrze Mrugnięcie ludzie są niesamowici z tymi spiskami ..

Podaję odnośniki do artykułów stawiających dość ciekawe pytania na temat katastrofy:

http://blogmedia24.pl/node/27659#comment-83542
http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID404487538,index.html

pozdrawiam

W kwestii pierwszego linka , już w pierwszym zdaniu czytam "Od dziesięcioleci dezinformacja stanowiła potężną broń systemu sowieckiego, stosowaną masowo również przez media " .. darowałem sobie resztę , bo z góry wiedziałem o czym to będzie i kto to pisze .... kolejny rusofob.

W drugim linku czytam równie tendencyjne pytanie  "Co się wam rzuciło na pierwszy rzut oka, co było tam podejrzane?  " i dalej już zrezygnowałem. W tym pytaniu jest od razu teza do udowodnienia - że tam musi być coś podejrzanego. Opinia wyrażona na podstawie .... zdjęć z telewizji. Sherlock Holmes się normalnie chowa .

W tych dniach każdy z nas ujawnia swoją reakcją na te zdarzenia - ujawnia to, kim sam jest. Właśnie to jest owym przyspieszeniem , które obserwujemy. To zaprowadzi nas dokądś, ale sami nie wiemy dokąd. Brak odpowiedzialności za słowa i wyrażane opinie bez wystarczających danych to plaga naszych czasów . Obejrzy taki jeden z drugim migawkę w TV i już staje się ekspertem od wypadków lotniczych ...Żałosne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 14:20:59 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Kwiecień 15, 2010, 14:11:30 »

moze
tylko ze AKURAT to jest czlowiek zupelnie niezwiazany z teoriami spiskowymi ani takimi forami jak nasze
http://home.agh.edu.pl/~rumian/
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Kwiecień 15, 2010, 14:24:15 »

Może jego prywatne kanały są lepsze niż moje bou , wszak pochodzą od pracownika Katedry Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej ...  każdy wierzy w co zechce. Uśmiech
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #57 : Kwiecień 15, 2010, 15:13:01 »

Warunki atmosferyczne na lotnisku w Smoleńsku, gdy lądował tam polski samolot prezydencki Tu-154M, były nie trudne, lecz ekstremalne - informuje dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło w komisji badającej przyczyny katastrofy.

- Prawdopodobieństwo katastrofy przy takim lądowaniu było bardzo wysokie. Pilot prezydenckiej maszyny dobrze o tym wiedział. Niemniej poszedł na nieuzasadnione z punktu widzenia wszystkich instrukcji latania i elementarnego zdrowego rozsądku ryzyko - cytuje rosyjska gazeta swojego anonimowego eksperta.

"Kommiersant" podaje, że w momencie lądowania polskiego samolotu nad lotniskiem wisiała gęsta mgła, której dolna granica przebiegała zaledwie 30 metrów nad powierzchnią ziemi; bezpośrednia widzialność we mgle wynosiła tylko 200-400 metrów.

- Taką odległość schodzący do lądowania samolot pokonuje w ciągu sekund, dlatego - jak twierdzą specjaliści - prezydenccy piloci zniżali się w dosłownym tego znaczeniu na ślepo - pisze dziennik.

Według "Kommiersanta", zainstalowany w polskim Tu-154M system nawigacyjny, potrafiący określać trajektorię schodzenia, w danym wypadku nie mógł być pomocny, ponieważ lotnisko w Smoleńsku nie jest wyposażone w odpowiedni system lądowania (Instrument Landing System, ILS).

Lotnisko wojskowe w Smoleńsku dysponuje tylko prymitywnym systemem OSP, sygnalizującym pilotowi jedynie mijanie poszczególnych punktów orientacyjnych. Dla lądowania z OSP bezpośrednia widzialność musi wynosić 1800 metrów, a dolny pułap zachmurzenia nie może być wyższy niż 120 metrów nad ziemią.

Rosyjska gazeta podaje, że w czasie podejścia do Smoleńska tamtejsi kontrolerzy poinformowali załogę, że lądowanie jest niemożliwe i zaproponowali odejście na lotnisko zapasowe w Mińsku lub Moskwie, jednak dowódca nalegał na zejściu do punktu podejmowania decyzji, które w wypadku Tu-154M wynosi 100 metrów nad lotniskiem.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #58 : Kwiecień 15, 2010, 16:46:42 »

A propos Symboli Sabiańskich, to zadałem inne pytanie: "Jaki jest sens tych ezoterycznych rzeczy w moim życiu?

Odpowiedź:

STRZELEC 10

TEATRALNE WYOBRAŻENIE ZŁOTOWŁOSEJ BOGINI SPOSOBNOŚCI

Symbol ten może przedstawiać propozycję zbyt dobrą, by jej nie przyjąć. Stanowi ona prawdopodobnie rozsądną nagrodę za twoje wysiłki. Choć możesz mieć ochotę szybko zareagować, należy zachować ostrożność.

Teatralne wyobrażenie? Hm...
Znaczy się, że ezoteryczne życie to teatr?  Duży uśmiech
Zapisane

miłość radość piękno
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Kwiecień 15, 2010, 16:55:38 »

East ja mam trochę więcej cierplwości i przeczytałem linki które wkleiłem Duży uśmiech

Ja rozumiem że jak było naprawdę mamy małe szanse się dowiedzieć Duży uśmiech

Ale może Ty mi wytłumaczysz mój miły Bracie dlaczego za normalny stan uznaje się taki, w którym w trakcie śledztwa bierze się 3 hipotezy (błąd pilota, pogoda, awaria samolotu) pomijając zupełnie możliwość sabotażu / zamachu terrorystycznego?

W kraju, w którym kilka tygodni temu mieliśmy podobno ataki terrorystyczne...

Jednocześnie zarówno media jak i zwykli ludzie reagują w podobnym do Twego tonie na wszelkie wzmianki o takiej możliwości...

Nagle skończyła się wojna z terroryzmem?

Czy może czegoś się boimy?

pozdrawiam serdecznie!!!
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahanowiu proskills devils fox watahafernflower